Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Gustavsbergs OK

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Max ÖsterbergH12 (891)20:23+1:286:35
4Tiger LandénH16 Kort (201)37:35+1:499:03
8Malin StrandbergD17-20 Kort (291)55:36+11:5911:33
9Ronnie DahlgrenEtappstart-Svår 3,5 (790)32:33+5:279:04
10Ida ÖsterbergD14 (949)29:40+2:157:25
11Carin RosénSvår 3,5 (319)38:31+14:1910:43
13Lilian LagerströmD60 Motion (226)1:04:55+18:1518:14
13Margareta HaraldssonD65 (235)38:35+7:3712:03
15Matz LarssonH65 (557)49:14+11:1010:20
18Luma Hägg3-dagars-Lätt 2,5 (64)51:34+29:2719:10
19Lotta ValentinD60 (303)44:23+10:4511:59
19Isabella NilssonD17-20 Kort (291)1:05:16+21:3913:34
25Jonathan NilssonH12 (891)23:47+4:527:41
25Veronica ÖsterbergD45 Motion (572)52:48+12:3212:52
26Henrik ÖsterbergH50 Motion (338)57:08+18:5112:53
30Per ÖhlundH65 (557)53:18+15:1411:11
30Anne-Mari HolmströmD65 (235)44:21+13:2313:51
32Thomas WesterH65 (557)54:18+16:1411:24
32Erica StrandbergD21 Motion (309)1:08:43+24:1913:34
33Magnus HaraldssonH65 Kort (549)41:52+10:3011:39
40Stina AndreassonD21 Kort-2 (706)45:48+13:309:58
40Hampus AlzénLätt 2,5 (253)1:03:38+41:0623:39
44Louise LindellD16 Kort (228)1:36:46+57:0523:02
49Jens WernerH50-1 (675)53:09+13:139:06
56Per SöderstenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)55:21+27:4517:01
59Clas-Göran HerrgårdH65 Kort (549)46:26+15:0412:56
61Cecilia NilssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:03:46+35:2625:42
70Jan LavénH55 (886)50:10+2:29:249:10
72Magnus LindblomH40 (616)1:14:08+27:5810:26
81Cecilia AlzénD35 Kort (503)1:09:07+36:4116:11
83Angelica LindblomD35 Kort (503)1:09:50+37:2416:21
88Patrik FriskH45-2 (579)1:21:39+35:0712:02
88Peter LandénH50-1 (675)1:02:56+23:0010:46
93Jonatan LindellH50 Kort-1 (664)51:26+19:1411:25
94Sylvia JoelssonU1 (982)19:47+7:5910:31
95Åke AndreassonH65 (557)1:29:25+51:2118:47
95Gabriella FriskD45 Kort-2 (623)58:08+30:1715:53
96Lennart LagerströmH65 Kort (549)1:16:10+44:4821:12
100Paulina AlzénD11 (638)55:00+33:3518:38
109Fredrik AlzénH40 (616)1:45:14+59:0414:49
111Filip JoelssonH45-2 (579)1:48:58+1:02:2616:04
121Anna LindellD50 Kort (780)53:07+23:1616:02
131Sofie LindellD12 (801)49:13+26:2715:49
145Emilia NilssonD15 (881)1:08:55+37:0115:41
157Lucas AlzénH14 (1006)1:04:17+37:3515:01
157Rasmus LindblomH14 (1006)1:04:17+37:3515:01
158Sebastian LindblomH12 (891)49:46+30:5116:06
Richard NilssonEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser