Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Markbygdens OK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Klara AskLätt 5,0 (310)35:117:09
3Bo HerderssonH65 (557)42:20+4:168:53
5Erika ÅkessonD15 (881)36:20+4:268:16
7Åsa HagnestålEtappstart-Svår 2,5 (301)27:37+10:4711:51
8Torgny PetterssonH65 Kort (549)35:25+4:039:51
10Fredrik HerderssonH45-2 (579)52:44+6:127:46
14Lisa ÅkessonD15 (881)38:12+6:188:42
17Bengt OlssonH75 (316)49:35+12:0613:24
17Bertil ÅkessonH55 (886)43:09+2:22:237:53
18Jeanette SigenstamD45 Kort-1 (620)40:06+8:2010:52
18Felix AxelssonH20 Elit (583)1:08:51+7:416:48
18Olle SörqvistH20 (549)57:58+9:578:12
27Anders Sandberg3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:15:32+35:1814:55
31Olle BergstedtH18 (832)55:33+8:348:29
35Petter BergstedtH18 (832)56:08+9:098:34
37Marita LarssonD60 Kort (384)49:58+15:2816:36
37Lizkulla PetterssonD65 Kort (322)53:16+17:5918:18
38Vanja HagnestålEtappstart-U1 (397)22:09+9:1111:46
41Stellan HelgessonH75 Kort (235)1:03:00+32:1724:42
63Marina AxelssonD45 (800)46:33+14:309:50
69Anders FagerlindH40 Kort-1 (560)55:42+21:4810:46
71Mikael BergstedtH45-2 (579)1:15:17+28:4511:06
80Per-Anders AxelssonH50-1 (675)1:00:06+20:1010:17
87Urban SörqivstH45-2 (579)1:21:22+34:5012:00
98Johan LundbladH45 Kort-1 (782)46:24+18:5110:15
120Fredrik AskH45 Kort-1 (782)52:14+24:4111:33
124Einar SörqvistH13 (879)52:13+27:2112:29
129Astrid FagerlindU1 (982)23:49+12:0112:40
129Sixten FagerlindU1 (982)23:49+12:0112:40
148Gustav FagerlindH12 (891)43:11+24:1613:58
169Matilda FagerlindD14 (949)59:27+32:0214:51
196Elias LundbladU2 (1059)1:11:46+52:1928:49
Martin SvenssonH50 Kort-1 (664)ej start
Sofia SörqvistD45 Kort-1 (620)ej start
Stig JohanssonH75 Kort (235)ej start
Åsa HagnestålEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start
Henry DjubäckH70 (565)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser