Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Centrum OK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Fredrik WallinH40 Kort-1 (560)35:01+1:076:46
5Jorrit BoekelSvår 3,5 (319)32:55+8:439:10
5Oskar NordmarkEtappstart-Svår 5,0 (791)35:12+3:267:02
8Samantha AhlgrenEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)52:12+15:2310:18
9Niklas EverittEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)55:25+13:139:11
11Moa KjellstrandD21-1 (456)1:05:35+9:419:27
12Sanna GustavssonD21 Kort-1 (712)39:33+6:158:46
13Cristina MagnussonSvår 3,5 (319)39:50+15:3811:05
13Albin GrahnEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)53:54+17:0510:39
19Marie Niska Thörnvik3-dagars-Svår 3,5 (68)1:02:04+33:2017:17
19Daniel Holmström WikellH21 Motion (248)1:05:56+18:5210:56
19Nicklas TorlegårdH55 Motion (216)57:29+21:4714:01
22Tomas HolmbergH35 (400)1:02:21+11:107:45
22Örjan AhnoffH21 Motion (248)1:07:31+20:2711:11
23Linnea BörjarsD21-1 (456)1:13:27+17:3310:35
26Helena PerssonD35 Motion (248)1:00:37+25:0714:47
28Stig Thörnvik3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:20:12+39:5815:50
29Karin FägerlindD21-1 (456)1:14:50+18:5610:47
29Eva Bühlmann LerjenD35 (231)1:03:55+16:5610:27
30Anni FritzellD35 Motion (248)1:08:02+32:3216:35
31Maria CarlströmSvår 5,0 (281)1:01:30+26:4512:18
32Sara JonassonD35 (231)1:05:49+18:5010:46
34Lukas GustavssonH21 Kort-2 (703)50:31+11:307:47
39Johan GothH21 Kort-2 (703)52:03+13:028:01
40Marie NilssonD35 (231)1:23:30+36:3113:39
40Oskar HermanssonH21 Kort-2 (703)52:34+13:338:05
42Emma WilhelmssonMedelsvår 3,3 (500)57:18+23:0817:37
42Sofia AnderssonD21 Kort-1 (712)46:27+13:0910:17
43Kristoffer EdshageH35 (400)1:10:17+19:068:45
43Anna NilssonLätt 3,5 (495)50:12+21:3514:23
44Katarina TallhageD21 Kort-1 (712)46:51+13:3310:23
47Mattias ÅgrenH35 (400)1:13:37+22:269:10
48Anna Holmström WikellD21 Motion (309)1:23:52+39:2816:34
55Arvid RudbergH35 (400)1:18:05+26:549:43
59Martin KarlssonH35 (400)1:21:28+30:1710:08
64Magdalena LerjenD10 (904)29:33+12:3111:43
71Henrik LundgrenH35 (400)1:38:41+47:3012:17
73Gaudenz SteinlinH40 (616)1:14:16+28:0610:27
73Daniel EleniusH35 (400)1:50:39+59:2813:46
75Mattias HenrikssonH35 (400)2:04:51+1:13:4015:32
80Anna Weglin EleniusD35 Kort (503)1:08:46+36:2016:06
90Mette BrolinsonD21 Kort-1 (712)54:43+21:2512:07
92Martin LerjenH40 (616)1:26:15+40:0512:08
94Elin GustavssonD21 Kort-1 (712)56:03+22:4512:25
102Elin ThyrD21 Kort-1 (712)58:32+25:1412:58
104Mattias RobertsonH50-1 (675)1:08:11+28:1511:40
115Elin JacobssonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:00:02+32:5616:43
121Jan BrolinsonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:03:19+31:3312:39
Tekla EleniusEtappstart-Inskolning (507)26:5717:30
Emil TallhageH35 (400)ej godkänd
Franziska GrossenbacherD35 Kort (503)ej godkänd
Camilla JakobssonD45 Kort-2 (623)ej godkänd
Henrik HellborgH40 (616)ej start
Mats JohnssonH21 Kort-2 (703)ej start
Blenda LenasD14 Kort (229)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser