Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Attunda OK

102 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Daniel Wallner3-dagars-Lätt 2,5 (64)22:078:13
1Lars Håkan SandvikH50-1 (675)39:566:50
1Olle Pettersson Gradin3-dagars-Svår 3,5 (68)28:448:00
2Joel Wallner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)31:57+6:239:49
2Martin GelinderEtappstart-Svår 5,0 (791)32:32+0:466:30
4Marcus SteneboH14 (1006)28:05+1:236:33
4Kristina Nygren FriskD70 Kort (233)38:43+7:1115:55
8Gustav WirénH16 (942)37:02+2:226:39
8Edvin Wallner3-dagars-Lätt 2,5 (64)31:38+9:3111:45
10Greta SandvikD10 (904)22:09+5:078:47
10Ulla KarnebäckD65 Motion (190)1:01:46+7:0520:27
12Mia LagerströmEtappstart-U1 (397)17:26+4:289:16
15Jenny Wallner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)45:46+20:1214:04
16Fredrik SteneboH50-1 (675)46:03+6:077:53
18Björn-Ove PetterssonH60 (560)44:21+9:198:51
18Stefan Norell3-dagars-Svår 3,5 (68)57:57+29:1316:08
19Göran FriskH70 Kort (587)36:35+6:4412:04
19Maria von SchmalenséeD45 (800)38:27+6:248:07
20PER KnutasH50 Motion (338)53:10+14:5312:00
22Filip SoneEtappstart-U1 (397)19:21+6:2310:17
23Sofia IversD16 (772)39:27+7:438:56
24Torbjörn PetterssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:04:16+22:0410:39
25Laura D'angeloD21 Kort-1 (712)42:42+9:249:28
26Anna Lindskoog PetterssonD55 Kort (497)43:34+7:2513:26
26Ted LagerströmH11 (707)24:43+4:138:26
29Svante SandvikH12 (891)24:04+5:097:47
30Ann-Kristin LindahlD60 Motion (226)1:27:46+41:0624:39
30Tomas HenrikssonH40 (616)1:01:41+15:318:41
32Fredrik SoneH50-1 (675)50:11+10:158:35
32Göran LarboH70 (565)51:10+15:0711:58
34Karl-Gunnar KarnebäckH60 Kort (605)45:17+10:4111:15
35Märta Sandvik3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:05:58+40:2420:17
35Daniel RoosH21 Elit (378)1:30:30+11:577:01
35Oskar EngesH20 (549)1:01:05+13:048:39
37Viktor SoneH14 (1006)35:05+8:238:11
37Anders BrunanderLätt 10,0 (224)2:10:08+1:09:5213:29
38Johannes KnutasH21 Kort-1 (738)56:19+17:198:36
39Margaretha HallménD65 (235)52:04+21:0616:16
40Lena NilssonD45 (800)43:11+11:089:07
41Erica BlythD35 Kort (503)50:38+18:1211:51
43Roger LindénH45-2 (579)1:06:18+19:469:46
43Monica RoosD50 Kort (780)38:50+8:5911:43
43Anna StrandD45 (800)43:33+11:309:12
44Anders NilssonH45 Motion (397)1:01:21+21:2613:50
45Vilma NilssonD13 (805)41:15+11:1810:36
46Anette BrunanderD50 Kort (780)39:06+9:1511:48
49Stefan RedtzerH50 Kort-1 (664)42:44+10:329:29
52Elis IversH14 (1006)37:30+10:488:45
52Anders CarlheimH40 (616)1:07:32+21:229:30
57Maria GelinderD55 Kort (497)51:44+15:3515:58
58Oskar DanielsH21 Elit (378)1:44:26+25:538:06
59Felicia  HökarsEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:23:55+43:5717:03
60Björn CarlheimH40 (616)1:08:56+22:469:42
66Andrew BlythH45 Motion (397)1:27:29+47:3419:44
68Anders HallménH65 (557)1:04:49+26:4513:37
68Simon MarteliusH21-2 (626)1:15:03+18:588:23
70Ulrik IversH45-2 (579)1:15:02+28:3011:04
74Maria SandbergEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:42:34+1:02:3620:50
75Pernilla Knutas LundbladD50 Motion (443)1:29:31+51:3225:34
75Marie ForshällenD50 Kort (780)44:55+15:0413:34
76Nina IversD45 (800)48:55+16:5210:20
77Thomas PetterssonH21-2 (626)1:18:36+22:318:47
81Leif NordinH70 (565)1:10:07+34:0416:25
82Esbjörn Eriksson LångströmH55 (886)52:40+2:31:549:37
83Sofie RedtzerD21 Kort-1 (712)53:34+20:1611:52
85Karl EngesH21 Lång-1 (772)1:41:37+24:228:43
88Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)57:22+25:3611:28
89Malin StrömqvistD13 (805)50:05+20:0812:52
90Magnus ForshällenH60 (560)1:06:28+31:2613:16
92Lars GerhardssonH55 (886)54:06+2:33:209:53
93Magnus StrömqvistH40 Kort-1 (560)1:08:39+34:4513:16
94Sara StrömqvistD11 (638)51:32+30:0717:28
94Thomas NybergH55 (886)54:32+2:33:469:58
96Kajsa GradinEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:28:31+51:1921:07
99Linda StrömqvistD11 (638)54:33+33:0818:29
101Mikael WirénH55 (886)55:26+2:34:4010:08
107Anton DanielsH21 Kort-2 (703)1:17:09+38:0811:53
111Emil SoneH16 (942)57:04+22:2410:15
112Stefan MarteliusH55 (886)57:30+2:36:4410:30
113Elliot JonssonH12 (891)34:44+15:4911:14
113Madelene BarbozaD45 (800)57:03+25:0012:03
114Maria MartinaEtappstart-Svår 3,5 (790)59:33+32:2716:35
115Maja SandvikD16 (772)54:10+22:2612:16
115Josefin KarlssonD21 Kort-1 (712)1:04:07+30:4914:12
117Veronica RedtzerD18 (646)1:12:48+31:5614:44
117Karin SteneboD50 (891)51:28+21:1011:46
118Samuel LindénH16 (942)58:29+23:4910:31
118Jakob RedtzerH21 Kort-2 (703)1:39:52+1:00:5115:23
127Fabian TörnqvistH12 (891)37:39+18:4412:11
128Håkan RedtzerH55 (886)1:02:33+2:41:4711:26
130Marcus BarbozaH13 (879)54:45+29:5313:05
133Emily BlythD10 (904)40:10+23:0815:56
139Charlotte EngesD50 Kort (780)1:05:54+36:0319:54
140Kristina MarteliusD50 (891)1:00:11+29:5313:46
152Jessica StrömqvistD40 Kort (957)53:28+26:4813:32
157Lukas HenrikssonU2 (1059)47:19+27:5219:00
181Tage RudsanderU2 (1059)55:45+36:1822:23
Joshua BlythInskolning (742)19:0312:22
Alvin SandbergInskolning (742)ej godkänd
Christopher WilestedtH20 Elit (583)ej godkänd
Oliver JonssonH10 (928)ej godkänd
Emil RoosH20 (549)ej godkänd
Lovisa NilssonD16 (772)ej start
Marianne DanielsD50 Kort (780)ej start
Erik DanielsH50 Kort-2 (653)ej start
Fredrik JonssonH45 Kort-1 (782)ej start
Lisa TörnqvistD45 Kort-2 (623)ej start
Johan SandbergH40 Kort-1 (560)ej start
Axel WrådheH21 Lång-1 (772)ej start
Christian RedtzerH20 (549)ej start
Åsa WilestedtD45 (800)ej start
Elisabeth LångströmD50 Motion (443)ej start
Wiktor EngesLätt 2,5 (253)ej start
Sara HellströmEtappstart-U2 (376)ej start
Ola LagerströmEtappstart-Lätt 10,0 (158)ej start
Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start
Ida Hellström3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start
Ulrika Hellström3-dagars-Svår 3,5 (68)ej start
Alma Hellström3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start
Jonas Hellström3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser