Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Skåneslättens OL

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Albin WeidenH15 (905)34:266:20
2Angelica EngströmD21 Motion (309)45:55+1:319:04
4Mats OlssonH65 Motion (161)48:40+5:4813:04
7Adrian EngströmLätt 5,0 (310)50:36+15:2510:17
7Atle KulstadH10 (928)17:36+2:167:05
8Lisa Jonsson NordinD20 Elit (516)1:08:43+6:218:51
13Marianne CarlssonD75 Kort (76)1:24:44+39:2536:12
16Vilda KulstadU2 (1059)24:51+5:249:58
24Stefan PålssonH50-2 (701)46:16+8:557:52
25Hans KulstadEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:04:24+22:1210:40
25Britt Forsell PirozziD70 (186)48:55+18:1317:20
26Linda SvenssonD21 Kort-1 (712)42:54+9:369:30
26Aprilia CinthioD12 (801)28:23+5:379:07
26Anders CarlssonH75 (316)51:56+14:2714:02
27Roland NilssonH55 Motion (216)1:04:37+28:5515:45
27Elin TiensuuD35 Motion (248)1:01:04+25:3414:53
29Pernilla OlssonD21 Lång (218)1:26:07+19:3610:23
32Lena OlssonD55 (518)41:26+10:5710:27
35Valter NelkingU2 (1059)27:13+7:4610:55
42Eva NelkingD45 Kort-1 (620)47:18+15:3212:49
44Kerstin JensenD45 Kort-1 (620)48:11+16:2513:03
44Magnus ThuressonH45 Kort-2 (775)39:50+10:168:46
46Sten SegerslättH60 (560)50:33+15:3110:05
46Kim KulstadEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:12:30+32:3214:44
47Isak PrellnerH20 Elit (583)1:19:00+17:507:48
48Sven Erik ForsellH75 (316)1:09:51+32:2218:52
50Joel KristianssonH21-1 (667)1:14:06+15:498:13
51Alva NystedtD15 (881)44:22+12:2810:06
51Martin NelkingEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)59:02+21:5014:05
55Niclas TjernlundH21 Lång-1 (772)1:34:07+16:528:04
57Robert TiensuuH40 Kort-2 (554)45:28+14:048:59
58Christina SegerslättD55 (518)47:07+16:3811:53
63Hannah TiensuuU1 (982)17:43+5:559:25
64Anders MöllerH45 Motion (397)1:20:28+40:3318:09
64Philip PålssonH21-1 (667)1:16:39+18:228:30
74Daniel NilssonH21 Kort-1 (738)1:07:36+28:3610:20
75Fredrik NystedtH45 Kort-2 (775)43:15+13:419:31
78Roland ErikersH45 Kort-2 (775)44:44+15:109:51
79Magdalena NordinD50 Motion (443)1:33:33+55:3426:43
91Allie NelkingD11 (638)50:04+28:3916:58
92Malin WeidenD45 Kort-1 (620)1:01:06+29:2016:33
93Adam JohanssonH14 (1006)44:24+17:4210:22
101Fredrik BerndtssonH21-1 (667)1:25:45+27:289:31
102Embla CinthioD16 (772)52:01+20:1711:47
102Ebba JensenD18 Elit (582)1:22:42+30:1313:17
107Magnus CinthioH45 Kort-2 (775)52:34+23:0011:34
107Erik Barr ZeilonH21 Lång-1 (772)1:51:28+34:139:34
113Jan JohanssonH50 Kort-1 (664)1:00:33+28:2113:27
114Anna PrellnerD45 (800)57:14+25:1112:06
122Olof BarrH50-2 (701)1:19:44+42:2313:33
124Johan JensenH45 Kort-2 (775)58:11+28:3712:48
130Henrik WeidenH45 Kort-2 (775)1:01:17+31:4313:29
132Viggo JohanssonH16 (942)1:01:06+26:2610:59
137Maria LenningD50 (891)57:11+26:5313:05
172Karolina ErikersD40 Kort (957)1:11:34+44:5418:07
176Pontus ThuressonH16 (942)1:45:18+1:10:3818:56
195Linn ThuressonU2 (1059)1:05:51+46:2426:26
Erik TiensuuInskolning (742)18:1211:49
Susanne OlssonD60 Motion (226)ej godkänd
Lovisa WeidenD18 Elit (582)ej start
Adam SegerslättH20 Elit (583)ej start
Engström MattiasH21-2 (626)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser