Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Denseln

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mathieu PerrinH20 Elit (583)1:01:106:02
2Stefan KarlssonH45 Kort-2 (775)30:23+0:496:41
3Rasmus KarlssonH14 Kort (256)25:21+2:028:13
4Gustaf WaltherSvår 5,0 (281)40:36+5:518:07
5Fredrik EngmanH50 Kort-2 (653)34:15+5:217:37
6Hugo PerssonH14 (1006)28:29+1:476:39
6August MollénH20 Elit (583)1:04:54+3:446:24
7Nina AhlanderD45 Kort-2 (623)34:04+6:139:18
8Erik AnderssonEtappstart-Svår 5,0 (791)37:04+5:187:24
8Nils-Göran KempeH75 Kort (235)34:45+4:0213:37
11Per BrolundH35 (400)57:00+5:497:05
12Per KempeH45 Kort-2 (775)32:56+3:227:15
12Hans BrolundH35 (400)57:16+6:057:07
17Anneli BerggrenD55 (518)38:37+8:089:45
18Sarah PerssonD20 (430)52:31+7:559:56
19Niclas Ahlander3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:03:58+23:4412:38
20Björn KarlssonH45-1 (587)55:13+9:078:07
25Emil KaleredH21-2 (626)1:06:07+10:027:23
25Eva EngmanD45 Kort-2 (623)38:26+10:3510:30
26Thomas PerssonH50-2 (701)46:40+9:197:56
32Lova BraamD10 (904)25:49+8:4710:14
34Wilmer KempeH12 (891)24:40+5:457:58
35Anders LiljaH55 Motion (216)1:13:02+37:2017:48
35Lisa HahlinD21 Kort-1 (712)45:14+11:5610:01
37Susanne KarlssonD40 (369)57:10+21:4411:19
39Elis PetersonH13 (879)36:33+11:418:44
39Malin PerssonD45 Kort-2 (623)41:57+14:0611:27
50Carin AnderssonD60 Kort (384)55:31+21:0118:26
52Jonas BraamH35 (400)1:17:04+25:539:35
58Henrik PetersonH40 (616)1:08:09+21:599:35
59Jonny KarlssonEtappstart-Svår 5,0 (791)51:47+20:0110:21
59Carina KaleredD40 (369)1:07:28+32:0213:21
61Mathias HallménH21 Elit (378)1:51:31+32:588:39
63Christer LiljaEtappstart-Svår 5,0 (791)52:23+20:3710:28
63Hanna NilssonD21-2 (487)1:19:22+23:0010:55
82Ingmarie LiljaLätt 3,5 (495)1:08:02+39:2519:29
91Åsa BraamD35 Kort (503)1:27:33+55:0720:30
93Hugo BraamH12 (891)31:46+12:5110:16
98Göran WallentinssonH60 Kort (605)1:11:03+36:2717:40
98Ingeborg NilssonD45 Kort-2 (623)59:45+31:5416:19
103Alfons PetersonH15 (905)53:46+19:209:54
104Jan KaleredH50 Kort-2 (653)57:08+28:1412:43
105Karl MollénH60 (560)2:21:18+1:46:1628:12
110Fredrik KempeH45-1 (587)1:52:13+1:06:0716:31
Freddy BrolundInskolning (742)14:019:06
Anna KempeD35 Kort (503)ej godkänd
Erik PetterssonH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Johanna PetersonD40 Kort (957)ej start
Vilgot KempeH14 (1006)ej start
Jan-Åke AnderssonH60 Kort (605)ej start
Emma KarlssonD35 Kort (503)ej start
Hannes PetersonEtappstart-U2 (376)ej start
Andersson ErikEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser