Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IF Femman

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Oscar LindgrenH16 Kort (201)36:06+0:208:41
3Mathias GrönH55 Motion (216)42:49+7:0710:26
5Elin NylundD21 Motion (309)50:34+6:109:59
6Bengt TunisH60 Kort (605)38:17+3:419:31
6Eija BlomqvistD50 Kort (780)32:38+2:479:51
7Lucas FinskasH16 Kort (201)40:42+4:569:48
10Ida LindgrenD14 Kort (229)29:03+5:469:54
12Christian Holm3-dagars-Svår 5,0 (123)45:05+15:279:01
14Tomas LundqvistH55 Motion (216)50:52+15:1012:24
14Jesper BergströmEtappstart-Svår 2,5 (301)31:54+15:0413:41
14Susanna FinskasD40 (369)44:43+9:178:51
18Mikael BäckH55 Kort (868)37:01+3:158:41
18Ingemar NylundH55 Motion (216)55:30+19:4813:32
20Berit TunisD60 Kort (384)44:52+10:2214:54
20Pernilla TunisD21-1 (456)1:11:32+15:3810:19
25Jakob EhrsH14 Kort (256)35:39+12:2011:34
28Hanna LindgrenD18 Elit (582)59:22+6:539:32
28Alexandra EnlundD21 Elit (369)1:31:59+14:528:41
29Roland Hästö3-dagars-Svår 5,0 (123)1:00:38+31:0012:07
34Bodil FredD65 (235)48:18+17:2015:05
38Matilda TorrkullaD18 Elit (582)1:02:00+9:319:58
39Joakim HolmbackH45 Kort-2 (775)38:59+9:258:35
40Jan TorrkullaH45-1 (587)1:00:35+14:298:55
46Henna TorrkullaD15 (881)43:38+11:449:56
48Annika StrandbergD50 Kort (780)39:12+9:2111:50
50Majgret EhrsD45 Kort-1 (620)49:27+17:4113:24
53Elias EhrsEtappstart-Lätt 2,5 (652)42:56+18:3215:57
56Päivi TorrkullaD45 Kort-1 (620)50:31+18:4513:41
64Eero PalomäkiH60 Kort (605)51:25+16:4912:47
70Ivar HäggmanH11 (707)32:47+12:1711:11
74Tilde FinskasU2 (1059)31:53+12:2612:48
83Henrik LindgrenH50 Kort-2 (653)49:43+20:4911:04
86Torvald HaldinH70 (565)1:15:33+39:3017:41
90Venla TorrkullaD12 (801)37:03+14:1711:54
90Elisabeth Wik-NylundD50 Kort (780)47:08+17:1714:14
90Eero HakalaH50 Kort-2 (653)51:10+22:1611:23
100Annika LindgrenD45 Kort-1 (620)1:06:16+34:3017:57
113Viljam GrahnH21 Lång-1 (772)1:58:03+40:4810:07
117Tina BergströmEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:17:00+47:4822:03
118Hilma HolmbackD18 (646)1:16:00+35:0815:23
125Aaron HäggmanH15 (905)1:01:41+27:1511:21
177Wilmer HästöU2 (1059)53:18+33:5121:24
177Iina HäggmanU1 (982)32:49+21:0117:27
Johannes EhrsEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Isak FinskasH12 (891)ej start
Jesper BergströmH14 (1006)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser