Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OLK Argus

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Noëmi CernyD21 Lång (218)1:12:40+6:098:45
16Sanna HotzD16 (772)38:19+6:358:41
19Beat WildH60 (560)44:38+9:368:54
21Sophie GraberD20 Elit (516)1:13:07+10:459:25
23Katrin KruysseD50 Motion (443)54:23+16:2415:32
25Eline GemperleD18 Elit (582)59:00+6:319:29
27Heini HabermacherH50 Motion (338)58:04+19:4713:06
27Maja WildD60 (303)47:50+14:1212:55
28Therese Hotz-BaumbergerD50 Kort (780)36:18+6:2710:58
31Nicole JenniD21 Motion (309)1:06:35+22:1113:09
36Sandrine MuellerD21 Elit (369)1:35:03+17:568:58
41Silas HotzH20 (549)1:02:31+14:308:51
44Roberto HiltyEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)54:25+26:0521:56
46Marita HotzD21 Elit (369)1:39:12+22:059:22
54Michelle HübscherD21 Motion (309)1:34:10+49:4618:36
62Simon OttH35 (400)1:26:19+35:0810:44
63Samira HabermacherD13 (805)45:23+15:2611:40
63Koni WildiH50-1 (675)56:30+16:349:40
65Manuela MauchleD21-2 (487)1:20:10+23:4811:02
66Rico HübscherH21-1 (667)1:16:48+18:318:31
66Nicole HitzD21-2 (487)1:20:24+24:0211:04
67Didi LuescherH45-2 (579)1:13:34+27:0210:51
72Dominic SchacherH16 (942)49:14+14:348:51
72Cyrill FrickerH20 (549)1:15:57+27:5610:45
78Joel HabermacherH16 (942)50:15+15:359:02
80Eva LuescherD45 (800)49:41+17:3810:30
83Oliver LienhardH21-1 (667)1:21:27+23:109:02
83Fabio AlfieriH21 Lång-1 (772)1:40:57+23:428:39
88Michael WildH21-1 (667)1:23:20+25:039:14
90Kati HotzD13 (805)50:33+20:3612:59
90Lukas FreiH21-1 (667)1:24:03+25:469:19
100Benjamin WaltiH21 Lång-1 (772)1:47:38+30:239:14
101Pierina MeierD16 (772)51:58+20:1411:47
101Mathias LuescherH55 Kort (868)52:03+18:1712:13
105Romeo HaechlerH45-2 (579)1:35:31+48:5914:05
108Mia LuescherD16 (772)52:59+21:1512:00
111Mikkel LuescherH12 (891)34:23+15:2811:07
112Jonathan SchacherH13 (879)49:51+24:5911:55
113Nadine HitzD21 Kort-1 (712)1:03:01+29:4313:58
117Otto WaltiH55 (886)58:05+2:37:1910:37
138Christoph KündigH55 Kort (868)1:05:35+31:4915:23
Daniel HotzH50-1 (675)ej godkänd
Roberto HiltyH65 Motion (161)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser