Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Linné

157 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rasmus Jess MöllerEtappstart-Svår 5,0 (791)31:466:21
1Jan TroengSvår 7,5 (159)46:276:02
2Mats TroengH40 (616)47:24+1:146:40
2Josef NordlundEtappstart-Svår 7,5 (412)52:31+6:386:49
2Pascal SchmidH18 (832)47:50+0:517:18
2Greta SnellmanD40 Motion (515)40:39+1:589:54
2Joey Hadorn3-dagars-Svår 5,0 (123)31:24+1:466:16
2Anna KarlströmD20 (430)45:06+0:308:32
2Peter Ridefelt3-dagars-Svår 3,5 (68)32:04+3:208:55
4Christina HjertsonD65 (235)34:40+3:4210:50
5Marie OhlinD35 Kort (503)36:01+3:358:26
5Albin RidefeltH21 Elit (378)1:19:52+1:196:12
7Lars MandahlH55 Motion (216)46:39+10:5711:22
7Marcus PherssonH45 Kort-1 (782)30:25+2:526:43
7Stig RoosH80 (150)41:50+11:0214:31
8Oskar SjöbergH21 Kort-1 (738)47:05+8:057:11
9Sara RoosD11 (638)24:39+3:148:21
10Ulf TroengH21 Kort-1 (738)47:25+8:257:15
12Pär TögenmarkH50-1 (675)45:35+5:397:48
13Annika BjörkD40 (369)44:22+8:568:47
14Lisa Rönnols3-dagars-Svår 5,0 (123)47:34+17:569:30
14Erika TroengEtappstart-Lätt 5,0 (384)50:52+10:5410:20
15Emil ÅbergH12 (891)22:32+3:377:17
15Valdemar LagerwallU2 (1059)24:38+5:119:53
15Johanna ÖbergD21 Elit (369)1:27:21+10:148:14
16Andreas HjertsonH60 (560)43:36+8:348:42
16Rob HartH50-1 (675)46:03+6:077:53
16Tommy VikmanEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)46:54+9:4211:11
16Johanna TrummerD21-2 (487)1:05:31+9:099:01
16Daniel RönnqvistH20 (549)57:25+9:248:07
17Märit Gunneriusson KarlströmMedelsvår 6,0 (126)1:28:26+36:2914:39
17Henrik BoströmH40 Kort-2 (554)36:34+5:107:13
17Elin OlovssonD35 Kort (503)42:38+10:129:59
17David LingforsH21 Elit (378)1:26:18+7:456:42
18Åsa HedinD40 Kort (957)33:59+7:198:36
19Kurt BoströmH75 Kort (235)39:09+8:2615:21
19Elin TögenmarkLätt 3,5 (495)42:00+13:2312:02
20Alva RehnholmU1 (982)13:59+2:117:26
20Arvid TögenmarkH10 (928)19:39+4:197:55
20Isabelle AndreiD12 Kort (128)33:31+11:2913:18
20Anna GillmanD45 (800)38:47+6:448:11
21Rebecka OlssonD21 Lång (218)1:15:55+9:249:09
22Tryggve RönnqvistH55 Kort (868)37:54+4:088:53
22Ellen HedinD10 (904)23:37+6:359:22
22Elsa HedinD13 (805)36:16+6:199:19
22Johan HöijH21 Elit (378)1:27:14+8:416:46
23Olof BorellH40 Kort-2 (554)37:50+6:267:28
26Stefan LundH55 (886)44:41+2:23:558:10
27Julia OhlssonD21-1 (456)1:14:07+18:1310:41
27Lukas LundinEtappstart-U1 (397)19:52+6:5410:34
28Pontus JohanssonH21-1 (667)1:08:23+10:067:35
28William ErnlundEtappstart-Svår 5,0 (791)43:51+12:058:46
29Sofia GyllenswärdEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:02:00+25:1112:15
30Rassmus AnderssonH21 Elit (378)1:29:00+10:276:54
34Malin GidlundD45 Motion (572)54:59+14:4313:24
34Mats ÅbergH40 Kort-2 (554)40:05+8:417:55
35Britt-Inger JonssonSvår 3,5 (319)51:12+27:0014:15
35Johanna RoosD14 (949)33:36+6:118:24
37Pelle NilssonH15 (905)42:32+8:067:49
38Måns TroengU1 (982)16:00+4:128:30
38Viktor JanrikH21-1 (667)1:11:19+13:027:54
38Carl WennertorpH40 Kort-2 (554)41:12+9:488:08
39Olle NilssonH21 Lång-1 (772)1:30:36+13:217:46
40Anna KaskEtappstart-Svår 3,5 (790)41:12+14:0611:28
41Olle GrywenzH20 Elit (583)1:15:46+14:367:29
41Lena NilssonD55 (518)43:33+13:0410:59
42Tobias RehnholmH21 Kort-1 (738)57:45+18:458:49
42Ivar MandahlEtappstart-U2 (376)38:28+18:1515:26
43Magnus GraasH50 Motion (338)1:08:21+30:0415:25
43Ken PeetersH21 Lång-1 (772)1:31:21+14:067:50
45Anders LagerwallH35 (400)1:11:47+20:368:56
47Hillevi ErikssonD50 (891)43:19+13:019:54
51Klara FischerEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:14:35+34:3715:09
53Anna LithellD18 (646)50:48+9:5610:17
53Mikael JaneråsH21 Kort-1 (738)59:12+20:129:03
53Malin SparrmanD40 (369)1:02:57+27:3112:27
54Elias VikmanU2 (1059)29:20+9:5311:46
54Daniel Carlson BjernaldH21-1 (667)1:14:56+16:398:19
54Jakob AnderssonH21 Elit (378)1:37:39+19:067:34
55Edvin TögenmarkH12 (891)27:31+8:368:54
56Eva SchönquistMedelsvår 3,3 (500)1:05:03+30:5320:00
56Lovisa NilssonEtappstart-Svår 3,5 (790)44:18+17:1212:20
58Roger NilssonH45 Kort-1 (782)38:41+11:088:33
59Maria SandbladEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:02:32+25:2014:55
59Kenneth JonssonH50 Kort-2 (653)45:06+16:1210:02
60Kate MorrisonD21 Elit (369)1:57:35+40:2811:06
61Karin HallinD40 Motion (515)1:02:51+24:1015:19
65Karna ThorssonD21 Kort-2 (706)49:47+17:2910:50
65Sandro SchmidH20 Elit (583)1:24:00+22:508:18
66Per-Erik WåhlbergH70 (565)1:00:59+24:5614:16
67Anette NilssonMedelsvår 4,0 (450)1:12:40+38:4917:20
67Dan HörnellH40 Kort-2 (554)47:18+15:549:20
69David EngstedtEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:02:12+34:3619:08
72Annette RoosD40 Kort (957)39:51+13:1110:05
72Maria PeterssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:07:24+39:0427:10
75Lars-Erik HermanssonH65 (557)1:08:55+30:5114:28
76Mats WickbomH60 Kort (605)56:04+21:2813:56
76Erik SparrmanH40 Kort-2 (554)48:24+17:009:33
77Bo StrandH50-1 (675)59:21+19:2510:09
77Mattias GyllenswärdEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:28:35+51:4617:30
79Viktor NilssonH11 (707)34:42+14:1211:50
79Lars NygrenH50-1 (675)59:43+19:4710:13
80Klara HartD13 (805)48:30+18:3312:28
82Tuve MöllerH20 Elit (583)1:31:23+30:139:01
83Axel GidlundH14 (1006)43:08+16:2610:04
83Helmer Malmström HöijEtappstart-U1 (397)37:00+24:0219:40
83Johan MöllerH50-1 (675)1:01:20+21:2410:30
84Gölin WikstrandD45 Motion (572)1:14:00+33:4418:02
86Axel BorellU2 (1059)34:02+14:3513:40
86Martin StrömgrenH21 Kort-1 (738)1:12:02+33:0211:00
88Mathias NordlinderH14 (1006)43:52+17:1010:14
88Johanna RagvaldD21 Kort-2 (706)54:59+22:4111:58
88Malva MöllerEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:20:39+43:2719:14
88Moa LundinD14 (949)39:08+11:439:47
90Anton ÅbergH10 (928)24:56+9:3610:03
93Simon EklövH21-1 (667)1:24:31+26:149:22
94Karin JaneråsD21 Kort-2 (706)56:15+23:5712:15
95Kjell RistoH50 Kort-2 (653)53:22+24:2811:53
96Walter VikmanU2 (1059)35:31+16:0414:15
96Mathias TärnlundH40 Kort-2 (554)56:01+24:3711:04
97Lotta MöllerEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:12:39+45:0322:21
98Andreas FischerH40 Kort-2 (554)1:04:11+32:4712:41
102Lars OlssonH50-1 (675)1:07:42+27:4611:35
103Lisa NilssonD14 (949)40:50+13:2510:12
106Oskar StenviH18 (832)1:08:54+21:5510:32
111Ulrik ImbergH21 Lång-1 (772)1:56:53+39:3810:01
112Malin RehnholmD21 Kort-2 (706)1:04:04+31:4613:57
112Tommy StenviH45 Kort-1 (782)49:47+22:1411:00
114Hugo TärnlundH10 (928)27:56+12:3611:15
115Stefan NilssonH50-1 (675)1:15:16+35:2012:53
117Rasa EngstedtEtappstart-Svår 5,0 (791)1:02:29+30:4312:29
118Linnéa RönnqvistEtappstart-Svår 3,5 (790)1:00:22+33:1616:48
120Joel Ahlberg ErikssonH12 (891)36:02+17:0711:39
120Vide RehnholmU1 (982)22:07+10:1911:45
126Torun SwenningD21 Kort-2 (706)1:15:52+43:3416:31
126Axel VikmanH10 (928)29:27+14:0711:52
128Erik BjörklundH21 Lång-1 (772)2:26:53+1:09:3812:36
129Axel SparrmanH11 (707)57:39+37:0919:40
130Theo RistoH11 (707)58:00+37:3019:47
130Karin SkoglundD50 Kort (780)56:01+26:1016:55
131Sandra AndreiD40 Kort (957)48:30+21:5012:16
133Adam SparrmanH13 (879)55:31+30:3913:16
135Peter EklövH55 Kort (868)1:05:27+31:4115:21
141Evonne StrandD50 (891)1:01:15+30:5714:00
142Agnes BoströmU2 (1059)41:54+22:2716:49
149Malin NilssonD13 (805)1:22:43+52:4621:15
150Linn RistoD15 (881)1:14:15+42:2116:54
163Märta Gillman WikstrandU2 (1059)48:44+29:1719:34
169Sigrid Gillman WikstrandD10 (904)52:20+35:1820:46
169Julia BoströmU1 (982)30:31+18:4316:13
170Ebba JaneråsU1 (982)30:50+19:0216:24
172Lovisa FischerU2 (1059)51:46+32:1920:47
173Filip BorellH12 (891)1:23:39+1:04:4427:04
187Alva JaneråsU1 (982)38:44+26:5620:36
Anna MalmströmEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Isak EklövH21 Kort-1 (738)ej godkänd
Niklas AldénH21 Elit (378)ej godkänd
Viktor FischerH12 (891)ej start
Klara MöllerD18 (646)ej start
Klara StrandD15 (881)ej start
Lovisa LarssonD21 Lång (218)ej start
Per GrywenzH55 Kort (868)ej start
Sara JohanssonD35 (231)ej start
Arvid RoosH18 (832)ej start
Henrik RoosH45-1 (587)ej start
Kristin OlovssonD21 Elit (369)ej start
Annika BillstamD21 Elit (369)ej start
Maria HartD50 (891)ej start
Pia GuståsD50 (891)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser