Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Frösö IF

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Hans-Åke FalkeströmH50 Motion (338)45:18+7:0110:13
6Mats KarlströmMedelsvår 5,0 (260)46:19+6:379:09
19Erik RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)58:39+18:5711:35
24Per-Erik RönnestrandH50 Kort-1 (664)38:56+6:448:39
26Vidar BäckmanMedelsvår 5,0 (260)1:02:19+22:3712:18
28Ingela RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)1:02:58+23:1612:26
30David Lidström-HulténMedelsvår 4,0 (450)53:22+19:3112:44
33Ylva NowénD45 Motion (572)54:41+14:2513:20
34Eva RönnestrandD60 Kort (384)48:59+14:2916:16
36Bo LundströmH70 Kort (587)41:01+11:1013:32
45Charlotta NilssonMedelsvår 5,0 (260)1:18:18+38:3615:28
47Hanna FalkeströmD40 Motion (515)58:08+19:2714:10
50Hanna Lidström HultenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)52:51+25:1516:15
63Anna-Karin LindebergMedelsvår 3,3 (500)1:07:29+33:1920:45
69Magnus MattssonH40 (616)1:11:46+25:3610:06
82Tor RönnestrandH16 (942)50:56+16:169:09
85Marie RönnestrandD21 Kort-1 (712)53:45+20:2711:55
94Niclas LidströmH50 Kort-1 (664)51:47+19:3511:30
100Torulf BäckmanH50 Kort-1 (664)53:36+21:2411:54
111Simon FalkeströmH11 (707)44:30+24:0015:11
131Loa NordströmH10 (928)29:48+14:2812:00
138Joar BäckmanH13 (879)56:41+31:4913:33
157Oskar NowénH13 (879)1:10:13+45:2116:47
165Nils RönnestrandH10 (928)40:25+25:0516:17
182Elias FalkeströmU1 (982)33:52+22:0418:00
Saga SjölundInskolning (742)18:2311:56
Embla SjölundInskolning (742)38:4525:09
Klara Stenmark-RönnestrandEtappstart-Inskolning (507)36:5123:55
Björn RönnestrandH13 (879)ej start
Robyn LindebergU1 (982)ej start
Andre NordströmMedelsvår 5,0 (260)ej start
Kristin RönnestrandEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser