Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D20 Elit

7 760 m, 96 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna HugossonSundsvalls OK4:05:11
2Anu TuomistoVaasan Suunnistajat4:11:41+6:30
3Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä4:14:59+9:48
4Anni HaanpääTampereen Pyrintö4:20:26+15:15
5Ida-Marie CederbergPargas IF4:20:35+15:24
6Hanna HänströmOK Ravinen4:21:51+16:40
7Ane DyrkornEiker OL4:23:20+18:09
8Emma HagrotTäby OK4:24:57+19:46
9Ida ØbroOK Orion4:30:03+24:52
10Jennie Börjesson-ErikssonStorviks IF4:32:12+27:01
11Fiona BunnSödertälje-Nykvarn OF4:33:28+28:17
12Vilma von KrusenstiernaOK Kåre4:34:44+29:33
13Lisa JohanssonOK Tranan4:34:55+29:44
14Synne StrandAsker SK4:35:02+29:51
15Jasmina GassnerOK Oachkatzlschwoaf4:35:03+29:52
16Jasmiina RantalaRasti-Lukko4:36:53+31:42
17Tuuli HeikkiläLynx4:36:54+31:43
18Klara AxelssonEksjö SOK4:37:06+31:55
19Malin SandstadFreidig4:43:18+38:07
20Olivia NilssonOK PAN-Kristianstad4:46:10+40:59
21Johanna Börjesson-ErikssonStorviks IF4:49:05+43:54
22Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna4:49:52+44:41
23Gabriella S BerganderEksjö SOK4:50:41+45:30
24Margrethe WisløffAsker SK4:53:41+48:30
25Heidi PlitEspoon Suunta4:54:15+49:04
26Jenny WegebroSundsvalls OK4:55:22+50:11
27Rebecca WaldenfjordOK Ravinen4:55:30+50:19
28Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL4:56:51+51:40
29Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna4:58:03+52:52
30Emma PetterssonOK Roxen4:59:34+54:23
31Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK4:59:39+54:28
32Sanni NorrbackaLynx4:59:44+54:33
33Hanna KjellinForsa OK4:59:54+54:43
34Lisa BerggrenOK Kolmården5:01:56+56:45
35Tova OlssonIK Hakarpspojkarna5:02:39+57:28
36Myrra CarlssonOK Orion5:03:52+58:41
37Ragnhild EideByåsen IL5:09:11+1:04:00
38Klara DjerfLerums SOK5:10:01+1:04:50
39Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna5:12:07+1:06:56
40Fanny SundbladEksjö SOK5:13:06+1:07:55
41Siri NyfelerOLG Thun5:15:11+1:10:00
42Satu TuomistoVaasan Suunnistajat5:15:30+1:10:19
43Kim HadornNWK Be/So5:17:17+1:12:06
44Heini RintanenTampereen Pyrintö5:17:23+1:12:12
45Karoline AuneHalden SK5:17:25+1:12:14
46Lara MolloyWellington Orienteering Club5:18:51+1:13:40
47Stina NordinSundsvalls OK5:20:11+1:15:00
48Oda J SikkelandIL Tyrving5:22:12+1:17:01
49Kristina TedhamreSnättringe SK5:22:50+1:17:39
50Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK5:25:50+1:20:39
51Moa WestbladOK Ravinen5:32:46+1:27:35
52Emma BlixtOK Hammaren5:34:06+1:28:55
53Laura KingScottish Junior Squad5:35:00+1:29:49
54Maria ErikssonEds SK5:36:04+1:30:53
55Sophie GraberOLK Argus5:36:59+1:31:48
56Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss5:37:08+1:31:57
57Alli HaavistoTurun Suunnistajat5:37:10+1:31:59
58Tonje Aasheim NymarkNtnui5:37:35+1:32:24
59Mara BrüggerNWK Be/So5:42:39+1:37:28
60Jonna JungåkerSundsvalls OK5:43:26+1:38:15
61Saga SanderOK Milan5:43:47+1:38:36
62Moa HanssonBredaryds SOK5:51:11+1:46:00
63Flavia LehmannOLG Murten5:53:49+1:48:38
64Sofia WestinVittjärvs IK5:55:32+1:50:21
65Tara MelhuishAustralia5:58:58+1:53:47
66Line SølbergOK Tisaren6:10:35+2:05:24
67Andrea SchulerOLG Goldau6:20:41+2:15:30
68Liinu NummelaMäntsälän Urheilijat6:31:11+2:26:00
69Elsa HolmgårdKils OK6:38:47+2:33:36
70Johanna GuståsLinköpings OK6:38:57+2:33:46
71Agnethe HasliGjø-Vard OL6:43:33+2:38:22
72Johanna RundqvistOK Nackhe7:28:29+3:23:18
73Céline GuillandOLG Murten7:47:04+3:41:53
74Wilma JanssonVänersborgs SK8:05:51+4:00:40
Johanna HagströmFalköpings AIK OKdiskvalificerad
Lea StäubleOLG Galgenendiskvalificerad
Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anna ChelnovaNorthern Windej godkänd
Janina DonnerOK77ej godkänd
Chloé DudoignonOK Hällenej godkänd
Tilla Farnes HennumAsker SKej godkänd
Ingvild FleisjeLillomarka OLej godkänd
Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SKej godkänd
Sofie Skyttersæter IversenHeming Orienteringej godkänd
Riina JordiOLG Hondrichej godkänd
Elin LundgrenVittjärvs IKej godkänd
Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK, Danmarkej godkänd
Vera MelkildFreidigej godkänd
Sara NivaSK Pohjantähtiej godkänd
Caroline PigerreUgly Gully Orienteersej godkänd
Maria PrestbøenSandefjord OKej godkänd
Ellen SkoogOK Hammarenej godkänd
Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orienteringej godkänd
Amanda StrandvallIF Minkenej godkänd
Karine VestølVegårshei ILej godkänd
Jael WältiNWK Be/Soej godkänd
Thea Sildnes BaklidKonnerud ILej start
Julianne BarbenANCOej start
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej start
Saskia BuchmüllerOLG Kakowaej start
Zoe DowlingWellington Ranges Orienteering Clubej start
Stina ErikssonJönköpings OKej start
Sanna FasthEksjö SOKej start
Ronja JungåkerOK Kåreej start
Amanda KarlssonOK Ravinenej start
Hannah MalmeiNtnuiej start
Annika MatilainenHelsingin Suunnistajatej start
Amy NymalmPargas IFej start
Sunniva OmdalSandnes ILej start
Amelia SkalbergBredaryds SOKej start
Lise TermansenOK Pan Århusej start
Nora Synnøve WoxholthAsker SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser