Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D17-20 Kort

4 810 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kårhild NordstadNtnui4:06:37
2Sofia BorgLinköpings OK4:28:47+22:10
3Tine DalgaardKolding OK4:36:35+29:58
4Frida ZeijlonOK Hällen4:36:57+30:20
5Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK4:39:32+32:55
6Emma ErikssonOK Kolmården4:43:14+36:37
7Emmi KorhonenSK Uusi4:59:23+52:46
8Maja WillénÖstersunds OK5:05:06+58:29
9Malin StrandbergGustavsbergs OK5:05:52+59:15
10Emma NilsssonAlvesta SOK5:13:09+1:06:32
11Alva RasmussenNyköpings OK5:17:51+1:11:14
12Therese EkmanFinspångs SOK5:23:53+1:17:16
13Petra KollanenLynx5:28:09+1:21:32
14Linnéa CarlssonOK Hällen5:30:04+1:23:27
15Carolina ErikssonOK Milan5:34:21+1:27:44
16Amanda HalvarsonLeksands OK5:49:34+1:42:57
17Anna WartewigLVB Leipzig5:52:42+1:46:05
18Ottilia AnderssonOK Landehof6:08:28+2:01:51
19Kristina TholerudSeskarö IF6:09:40+2:03:03
20Julia StrömUlricehamns OK6:17:05+2:10:28
21Märtha LindmarkIFK Kiruna6:24:25+2:17:48
22Natálie ŠtemberováTatran Jablonec6:33:23+2:26:46
23Isabella NilssonGustavsbergs OK6:34:01+2:27:24
24Alicia GummessonFinspångs SOK6:36:01+2:29:24
25Daria CrameriOLG Pfäffikon6:53:16+2:46:39
26Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb6:55:38+2:49:01
27Kajsa LindqvistSelånger SOK6:56:06+2:49:29
28Hedvig SundstedtRasbo IK6:57:34+2:50:57
29Lina PonténSelånger SOK7:04:19+2:57:42
30Lovisa FurubackaOK Botnia7:04:20+2:57:43
31Thea BadKils OK7:21:30+3:14:53
32Elena CoulierCS Pertuis7:24:43+3:18:06
33Kajsa IsidorssonOK Vivill7:34:36+3:27:59
34Annika AttingerOL Zimmerberg7:39:48+3:33:11
35Anna UneggSU Klagenfurt7:41:43+3:35:06
36Vanja JohanssonOK Hammaren8:01:39+3:55:02
37Aino NäpänkangasSuunta Jyväskylä8:15:10+4:08:33
38Linnea NybergSäterbygdens OK8:31:25+4:24:48
39Sophie AttingerOL Zimmerberg8:36:09+4:29:32
40Léna LassalleCO Ambérieu8:39:07+4:32:30
41Yuehao LiuCrazy Young9:21:35+5:14:58
42Yuman LiCrazy Young9:33:06+5:26:29
Gea Øiseth BedinIndre Østfold OKej godkänd
Sofie FröjdSundsvalls OKej godkänd
Martine JægtvikKonnerud ILej godkänd
Sofia JanssonHjobygdens OKej godkänd
Kyra JonssonSjövalla FKej godkänd
Kajsa JönssonOK PAN-Kristianstadej godkänd
Thatsani KhampanyaCA Roséej godkänd
Amanda MullinsSjövalla FKej godkänd
Lujia WangCrazy Youngej godkänd
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Kristin AnderssonBjursås OKej start
Martina BraunVäxjö OKej start
Ingrid Renna EilertsenKirkenes Idrettsforeningej start
Matilda GraadRonneby OKej start
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Josefin HersénTullinge SKej start
Thea HolmgrenUmeå OKej start
Lovisa LarssonTullinge SKej start
Matilda LarssonOK Hällenej start
Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SKej start
Linnea SahlinOK Vildhussenej start
Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OKej start
Elin UnanderSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser