Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D18

4 940 m, 122 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anastassia BotovaKuzmolovo3:46:15
2Elizaveta BotovaKuzmolovo3:55:54+9:39
3Niamh HunterWCOC4:02:49+16:34
4Ella PalmIK Hakarpspojkarna4:04:24+18:09
5Julia RajanIFK Lidingö SOK4:04:29+18:14
6Elin BergOK Ravinen4:04:33+18:18
7Fabienne JakobNWK Be/So4:11:02+24:47
8Sarina ZülligEksjö SOK4:12:04+25:49
9Ylvi KastnerOK Oachkatzlschwoaf4:12:20+26:05
10Aino RantalaOunasvaaran Hiihtoseura4:15:46+29:31
11Marie MaierOK Oachkatzlschwoaf4:18:27+32:12
12Moa HjorthDomnarvets GoIF4:18:50+32:35
13Fia SnickarsSolf IK4:24:14+37:59
14Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK4:25:33+39:18
15Michaela ŠklíbováTatran Jablonec4:25:46+39:31
16Thynova NikolaSlavia Hradec Kralove4:26:56+40:41
17Ida JussilaTampereen Pyrintö4:28:55+42:40
18Celine WellenreiterOLG Thun4:31:13+44:58
19Katrin SjödénÄlvdalens IF OK4:33:33+47:18
20Heini NivaSK Pohjantähti4:34:37+48:22
21Ella NordströmKils OK4:35:25+49:10
22Louise RamebäckUmeå OK4:39:08+52:53
23Clara DahlHärlövs IF4:39:28+53:13
24Eilidh CampbellScottish Junior Squad4:41:25+55:10
25Claudia WaltiOK Kolmården4:41:31+55:16
26Alva LindellIF Thor4:41:45+55:30
27Lotten SandénOK Södertörn4:43:00+56:45
28Polina ZaytsevaNord West4:43:37+57:22
29Adéla RýdlováTatran Jablonec4:45:09+58:54
30Linnea HanssonOK Roxen4:49:12+1:02:57
31Clara SpikLeksands OK4:49:14+1:02:59
32Josefine AnderssonTäby OK4:49:46+1:03:31
33Adelina FunkeLeksands OK4:52:54+1:06:39
34Hilda KukonlehtoKangasala SK4:53:33+1:07:18
35Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK4:53:35+1:07:20
36Wilma LarssonOK Tor4:53:59+1:07:44
37Johanna SärnbrinkOK Tisaren4:55:19+1:09:04
38Kristina FridmanVännäs OK4:55:36+1:09:21
39Wilma BerganderEksjö SOK4:55:39+1:09:24
40Solveig Eline BergIL Tyrving4:56:58+1:10:43
41Tara Schwarze-ChintapatlaEborienteers4:57:58+1:11:43
42Birka ØhlenschlægerOK Pan Århus4:58:35+1:12:20
43Jura MacMillanScottish Junior Squad4:58:36+1:12:21
44Ida JohnssonOK Kåre4:58:40+1:12:25
45Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK5:01:02+1:14:47
46Viktorija DrazdauskaitėOSK Lėvuo Vllnius5:01:12+1:14:57
47Alma LeijonHärlövs IF5:01:15+1:15:00
48Nora AronengHestra IF5:02:39+1:16:24
49Frida SahlmanLinköpings OK5:04:25+1:18:10
50Lovisa LängheimTullinge SK5:04:28+1:18:13
51Vendela LönkvistOK Vivill5:04:38+1:18:23
52Alice PalmgrenSundsvalls OK5:04:41+1:18:26
53Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK5:06:14+1:19:59
54Tove PerssonMölndal Outdoor IF5:06:24+1:20:09
55Tilda AnderssonTullinge SK5:08:49+1:22:34
56Roosa LaineEspoon Suunta5:09:19+1:23:04
57Jannica LindahlOK Trian5:09:25+1:23:10
58Lisa BörnstedtKungälvs OK5:10:48+1:24:33
59Sofia HaglundVaasan Suunnistajat5:10:58+1:24:43
60Essi MetsäläHämeenlinnan Suunnistajat5:12:38+1:26:23
61Mirjam BucherIF Thor5:12:56+1:26:41
62Ida SundqvistLahden Suunnistajat-375:13:19+1:27:04
63Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb5:13:23+1:27:08
64Maja TenghagenHärlövs IF5:13:25+1:27:10
65Anna LithellOK Linné5:14:32+1:28:17
66Flurina MüllerOLG Galgenen5:14:54+1:28:39
67Meja EneljungIFK Göteborg5:15:00+1:28:45
68Sara SundinWaxholms OK5:19:48+1:33:33
69Tina LjungqvistLunds OK5:20:36+1:34:21
70Sarah PedleyWest Yorkshire Orienteers5:22:04+1:35:49
71Olivia FröbergOK Roxen5:24:23+1:38:08
72Eli KolstadMo o-klubb5:25:43+1:39:28
73Anna AnderssonPiteå IF Orientering5:25:58+1:39:43
74Lea Malin TroxlerNWK Be/So5:27:27+1:41:12
75Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK5:28:34+1:42:19
76Sandra IsoniemiOK Trian5:31:39+1:45:24
77Vera ZüblinOLG Thun5:31:42+1:45:27
78Klara WallinderGöteborg-Majorna OK5:31:54+1:45:39
79Livia GiezendannerOLG Chur5:33:10+1:46:55
80Matilda HagstrandLerums SOK5:36:24+1:50:09
81Elena SchulerOLG Chur5:37:31+1:51:16
82Lovisa NordSol Tranås5:39:00+1:52:45
83Anu SaarinenRasti 885:39:34+1:53:19
84Elin DahlmarkVästerås SOK5:41:41+1:55:26
85Emelie BrudinIFK Mora OK5:42:27+1:56:12
86Lotta SankeloSK Pohjantähti5:49:50+2:03:35
87Amanda MellerdalKils OK5:52:55+2:06:40
88Katarina NorrbyOK Södertörn5:56:11+2:09:56
89Johanna NilssonFK Göingarna5:56:33+2:10:18
90Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK5:59:49+2:13:34
91Frida ArnessonSkarpnäcks OL6:04:28+2:18:13
92Astrid AnderVallentuna-Össeby OL6:06:18+2:20:03
93Ingeborg KvarmeIF Sturla6:11:01+2:24:46
94Sofia GidingVallentuna-Össeby OL6:13:51+2:27:36
95Agnes MattssonTandsbyns IF6:15:52+2:29:37
96Paulina StrobelUSV Jena6:22:24+2:36:09
97Sofia ZillingOK Södertörn6:25:49+2:39:34
98Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL6:28:07+2:41:52
99Ingrid Wanvik KrogstadmoSelbu OK6:33:56+2:47:41
100Tyra AlmJärla Orientering6:37:12+2:50:57
101Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK6:40:49+2:54:34
102Tove ErikssonRyda SK6:44:06+2:57:51
103Anik DoblerGlobi OK6:44:20+2:58:05
104Veronica RedtzerAttunda OK6:53:08+3:06:53
105Sara ErlandssonOK Vivill6:55:26+3:09:11
106Paulina JägstedtHalmstad OK6:57:25+3:11:10
107Sofia Danielson DamneBromma-Vällingby SOK6:58:14+3:11:59
108Marie KalouskovaKotlarka Praha, CZE7:31:27+3:45:12
109Lisa HallménOK Tisaren8:40:31+4:54:16
Hilma HolmbackIF Femmanej godkänd
Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gularej godkänd
Lovisa JohanssonKarlskrona SOKej godkänd
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej godkänd
Clara KilperUSV Jenaej godkänd
Marte Karine LarsenKongsberg OLej godkänd
Tova LarssonLerums SOKej godkänd
Elsa LindeblomHestra IFej godkänd
Linn LugneKils OKej godkänd
Astrid NorgrenStora Tuna OKej godkänd
Lovisa RingHalmstad OKej godkänd
Johanna StrobelUSV Jenaej godkänd
Kirsty CampbellScottish Junior Squadej start
Elin DahlVisborgs OKej start
Ida HelgessonHestra IFej start
Ida JoensuuIF Braheej start
Ellen KallerbäckOK Orionej start
Agnes KarlssonÄlvsby IF OKej start
Jonna LundbäckJärfälla OKej start
Klara MöllerOK Linnéej start
Anna PradelUS Primieroej start
Alva RyttherVästerbergslagens OLej start
Hanna SvanbergOK Renenej start
Alma WilhelmssonFalköpings AIK OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser