Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D70 Kort

2 430 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK2:40:10
2Marianne WikblomIF Minken2:55:45+15:35
3Evy NordSödertälje IF3:03:12+23:02
4Christina FlordalLjusdals OK3:11:20+31:10
5Kristina Nygren FriskAttunda OK3:16:16+36:06
6Monica LarssonOK Tranan3:26:49+46:39
7Dagny TirénOK Ravinen3:43:01+1:02:51
8Margareta NobornSundsvalls OK3:45:48+1:05:38
9Barbro BengtssonOskarströms OK3:49:36+1:09:26
10Ing-Marie BergmanVisborgs OK3:49:56+1:09:46
11Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK3:50:19+1:10:09
12Vibeke VogeliusSilkeborg OK3:52:47+1:12:37
13Eva LindgrenLinköpings OK3:57:38+1:17:28
14Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK4:01:48+1:21:38
15Gun SvenssonRehns BK4:05:25+1:25:15
16Elisabeth ErikssonOK Milan4:10:35+1:30:25
17Eli Rolstad BakkenEiker OL4:13:22+1:33:12
18Eva AdolfssonIK Ymer4:26:27+1:46:17
19Margareta BirathIBM-Klubben4:27:07+1:46:57
20Margrit EggliFuersten OK Ettingen4:28:52+1:48:42
21Inga GustavssonIK Uven4:32:04+1:51:54
22Britt-Marie BjörklundVästerviks OK4:34:14+1:54:04
23Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL4:35:53+1:55:43
24Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb4:37:58+1:57:48
25Birgitta WallinTrosabygdens OK4:40:04+1:59:54
26Gunilla LarssonHagaby GoIF Örebro4:40:14+2:00:04
27Inger PetterssonBjörkfors GoIF4:56:27+2:16:17
28Lena SandahlGamleby OK5:06:25+2:26:15
29Gunnel BalckIFK Lidingö SOK5:32:11+2:52:01
30Adrienne SowoodInvoc5:56:46+3:16:36
31Elisabeth PrettnerLaufklub Kompass Innsbruck Imst6:06:08+3:25:58
32Inga LjungquistLunds OK6:35:35+3:55:25
33Britt-Marie SkogSkogsluffarnas OK10:49:18+8:09:08
Birgitta ArleboKFUM Örebro OKej godkänd
Ella BjerketvedtTrøsken ILej godkänd
Erika ConradUSV TU Dresdenej godkänd
Britt-Marie ErikssonOK Gripej godkänd
Tuuli KastemaaHirvensalon Heittoej godkänd
Nina SchaadOLG Churej godkänd
Angelika WeidTSV Jetzendorfej godkänd
Viveca JernstedtKristinehamns OKej start
Margareta JönssonÅkers IFej start
Kristin LindbergLunds OKej start
Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OFej start
Lena LindmarkRobertsfors IKej start
Elisabet LundgrenSundsvalls OKej start
Thorunn Aamodt OvesenLardal OLej start
Ingrid PeterssonSundsvalls OKej start
Bodil RuterOK Älmeej start
Lillemor RystedtStora Tuna OKej start
Gun ThorssonRyda SKej start
Birgit TisellIK Sternej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser