Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H10

2 480 m, 182 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hjalmar IngelsboOK Tranan1:18:54
2Malte GranefeltOK Tyr1:24:15+5:21
3Jonatan HaglundIFK Hedemora OK1:27:04+8:10
4Emil DalgaardKolding OK1:29:07+10:13
5Herman PetterssonSävedalens AIK1:32:02+13:08
6Atle KulstadSkåneslättens OL1:34:25+15:31
7Arvid TögenmarkOK Linné1:35:34+16:40
8Alfons WesterberghRasbo IK1:35:39+16:45
9Sixten WidmarkAlmby IK1:39:42+20:48
10Albin EmilssonOK Skogsfalken1:41:13+22:19
11Jonathan Eriksson JonssonSkellefteå OK1:41:19+22:25
12Jarvis HanssonFrölunda OL1:42:12+23:18
13Jan NožičkaTatran Jablonec1:42:13+23:19
14Vilgot ÅhlundVänersborgs SK1:42:43+23:49
15Vít ŠtemberaTatran Jablonec1:43:10+24:16
16Filip ZetterbergHudiksvalls OK1:43:23+24:29
17Carlit TölkköMS Parma1:43:46+24:52
18Oskar KaipeOK Kåre1:44:16+25:22
19Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg1:45:16+26:22
20Gabriel HogedalVänersborgs SK1:45:20+26:26
21Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:46:05+27:11
22Elias LindströmRonneby OK1:47:06+28:12
23Lucas de BoussardIFK Enskede1:47:17+28:23
24Herman EliassonSundsvalls OK1:47:22+28:28
25Olof HertinIK Hakarpspojkarna1:48:22+29:28
26Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:48:36+29:42
27Albin TuvessonSundsvalls OK1:49:08+30:14
28Elias KronmarKarlskrona SOK1:49:15+30:21
29Axel EngströmOK Renen1:49:43+30:49
30Olof HagwallJärla Orientering1:49:48+30:54
31Isak EngOK PAN-Kristianstad1:50:16+31:22
32Elmer NordlanderHärnösands OK1:50:26+31:32
33Gustav MattssonValbo AIF1:50:27+31:33
34Caio PruthSkogsluffarnas OK1:51:08+32:14
35Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf1:51:16+32:22
36Olof TholénOK Skogshjortarna1:51:42+32:48
37Jakob RingströmOK Landehof1:52:49+33:55
38Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL1:53:19+34:25
39Henry NordströmKils OK1:53:46+34:52
40Ville ElgesjöDomnarvets GoIF1:53:49+34:55
41Axel PerssonGöteborg-Majorna OK1:54:08+35:14
42Vidar EkdalaKungälvs OK1:54:49+35:55
43Gustav RexOK Landehof1:55:14+36:20
44Johannes AnderssonVänersborgs SK1:55:45+36:51
45Mikkel MichelsenFossum IF1:55:50+36:56
46Malte AnderssonMatteus SI1:56:09+37:15
47Melker CarlssonKFUM Örebro OK1:56:43+37:49
48Ludvig JuhlinVästerås SOK1:57:20+38:26
49Vilgot HellstenNyköpings OK1:57:52+38:58
50Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb1:58:15+39:21
51Gustav JuhlinVästerås SOK1:58:35+39:41
52Viktor KullmanStora Tuna OK1:58:55+40:01
53Hannes HolmbergOK Gränsen1:59:01+40:07
54Johan DalgaardKolding OK1:59:36+40:42
55Anton ÅbergOK Linné1:59:39+40:45
56Wilhelm WestströmAlvesta SOK2:00:17+41:23
57Alexander DufvaSundsvalls OK2:00:36+41:42
58Simon JonhedKFUM Örebro OK2:00:43+41:49
59Jan SkacelSlavia Liberec Orienteering2:01:35+42:41
60Gustav LindbergOK Roslagen2:01:41+42:47
61Jorin MohnOLC Kapreolo2:02:25+43:31
62Marek LesákTatran Jablonec2:03:18+44:24
63Ville WingstedtHalden SK2:03:32+44:38
64Elis OlssonHelsingborgs SOK2:03:42+44:48
65Hugo DanielssonLycksele IF2:03:57+45:03
66William BjörnbeckerSjövalla FK2:05:04+46:10
67Hampus SahlénIF Hagen2:05:17+46:23
68Axel LarssonIFK Umeå2:05:18+46:24
69Timo SchnyderOLC Omström-Sense2:05:34+46:40
70Oliver ArnessonLindebygdens OK2:05:41+46:47
70Victor PalmqvistNyköpings OK2:05:41+46:47
72Nore ModénVänersborgs SK2:05:52+46:58
73Sander WikblomIF Minken2:06:18+47:24
74William Mitchell IversenVerdal OK2:09:19+50:25
75Erik MarkusOK Norrvirdarna2:10:22+51:28
76Filip SjölanderTäby OK2:10:26+51:32
77Noah OlssonStigsökarna2:11:14+52:20
78Gustav KarlssonUlricehamns OK2:12:58+54:04
79Sondre HafskjoldNydalens SK2:13:54+55:00
80Axel LindbladOK Djerf2:14:01+55:07
81Viggo NäsmanLerums SOK2:15:36+56:42
82Algot HellgrenIF Thor2:16:05+57:11
83Vebjørn OftedalSandnes IL2:16:09+57:15
84Axel JarlNAIS Orienteringsklubb2:17:15+58:21
85Ture ForsbergSkogslöparna2:18:31+59:37
86Pontus BergströmFrölunda OL2:19:49+1:00:55
87Pelle JakobssonEksjö SOK2:20:15+1:01:21
88Artur StjernlöfIFK Göteborg2:20:17+1:01:23
89Oskar JonssonRobertsfors IK2:21:18+1:02:24
90Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK2:21:45+1:02:51
91Arvid RundströmOK Ravinen2:23:37+1:04:43
92Melker ClashammarNyköpings OK2:24:13+1:05:19
93Aleksei BotovKuzmolovo2:25:02+1:06:08
94Rickard JemthIF Thor2:25:11+1:06:17
95Isak StinessenDalaportens OL2:25:26+1:06:32
96Isak HertsbackaNärpes OK2:26:05+1:07:11
97Melvin JohanssonOK Hällen2:26:44+1:07:50
98Johannes IsakssonOK Tyr2:28:10+1:09:16
99Mio ErikssonOK Milan2:28:16+1:09:22
100Elias PalmertzHelsingborgs SOK2:28:56+1:10:02
101Albin BerggrenOK Renen2:29:01+1:10:07
102Karl KullbergBjörkfors GoIF2:29:13+1:10:19
103Manfred NordinLycksele IF2:29:48+1:10:54
104Noah TyskOK Kåre2:30:20+1:11:26
105Joar AnderssonVäxjö OK2:30:57+1:12:03
106Jonas LeireGöteborg-Majorna OK2:33:01+1:14:07
107Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb2:33:56+1:15:02
108Mikael GustavssonHällefors OK2:33:58+1:15:04
109Tor OgenstedtHögåkers OK2:34:50+1:15:56
110William WestbomSäterbygdens OK2:35:19+1:16:25
111Axel VikmanOK Linné2:35:57+1:17:03
112Emil AnkerOrienteering Innsbruck Imst2:36:07+1:17:13
113Nils TholénOK Skogshjortarna2:39:17+1:20:23
114Eskil MyrbergerTullinge SK2:42:44+1:23:50
115Gustav NorbergStora Tuna OK2:43:11+1:24:17
116Nils StåbiOK Kåre2:43:14+1:24:20
117Love KarlssonVäxjö OK2:44:27+1:25:33
118Vilmer HagelbergEksjö SOK2:45:24+1:26:30
119David JonforsenHallstahammars OK2:45:56+1:27:02
120Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF2:47:23+1:28:29
121Leopold OlofssonVästerås SOK2:47:48+1:28:54
122Arvid LarssonOK Milan2:48:24+1:29:30
123Max LindqvistTäby OK2:48:58+1:30:04
124Alexis AndréSvärdsjö Skid Och Orienteringsklubb2:49:04+1:30:10
125Petter NordlundOK Kåre2:49:33+1:30:39
126Arvid BerggrenÖstersunds OK2:49:34+1:30:40
127Markus EllmarkLunds OK2:53:04+1:34:10
128Edvin HellmanHögåkers OK2:53:33+1:34:39
129Felix DahlinKovlands IF2:55:18+1:36:24
130Hannes SödermanNärpes OK2:55:37+1:36:43
131Hugo AbelSnättringe SK2:57:39+1:38:45
132Oscar AhlstedtÅmåls OK3:03:17+1:44:23
133Hugo TärnlundOK Linné3:05:04+1:46:10
134Hjalmar JohanssonOK Alehof3:10:30+1:51:36
135Arvid HedmanÖstersunds OK3:11:33+1:52:39
136Edvin WesterSkogslöparna3:11:39+1:52:45
137Albin ThunbergOK Vivill3:15:53+1:56:59
138Kristian KaiserIF Sturla3:23:21+2:04:27
138Chen YisenO-STAR3:23:21+2:04:27
140Håkon Lillegraven LangsæterTrøsken IL3:30:08+2:11:14
141Einar BlombergSegersta OK3:32:10+2:13:16
142Aron LindbergOK Roslagen3:38:18+2:19:24
143Alfred WesselLänna IF3:58:33+2:39:39
144Elliot TyskOK Kåre4:06:28+2:47:34
145Valter VikströmUmeå OK4:52:57+3:34:03
146Olle HåkanssonRonneby OK5:00:14+3:41:20
Anton ArvidssonBrattås CKej godkänd
Jonathan EngströmHärnösands OKej godkänd
Fredrik EricsonFagersta OKej godkänd
Max ErikssonKatrineholms OKej godkänd
Erik EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Erik FeyEspoon Suuntaej godkänd
Bruno FovaeusSävedalens AIKej godkänd
Manuel GasserOL Zimmerbergej godkänd
Linus HolmbergOK Gränsenej godkänd
Joel HolmgårdKils OKej godkänd
Arvid JohanssonHelsingborgs SOKej godkänd
Oliver JonssonAttunda OKej godkänd
Jasu KahelinVaajakosken Teräej godkänd
Anton KarlssonUlricehamns OKej godkänd
Daniel KarlssonOK Njudungej godkänd
Oscar KristofferssonAlmby IKej godkänd
Isak LarssonOK Tisarenej godkänd
Fabian Lindberg TillanderYstads OKej godkänd
Ted LindmarkRobertsfors IKej godkänd
Ture LindskogOK Ravinenej godkänd
Alvin LundgrenVäxjö OKej godkänd
Gil MesserliOLG Thun / ANCOej godkänd
Meo NiederhauserOLG Thun (sui)ej godkänd
Ture NordgrenHärnösands OKej godkänd
Alvin NordinOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Vilhelm NylundOK Raseborgej godkänd
Hugo NyströmOK Ravinenej godkänd
Melker OckbornTrollhättans SOKej godkänd
Rémi RenaudANCOej godkänd
Topias RyyppöHelsingin Suunnistajatej godkänd
Nils RönnestrandFrösö IFej godkänd
Jelmer SellingLänna IFej godkänd
Karl SundkvistKatrineholms OKej godkänd
Elias TrossingTäby OKej godkänd
Per Gustav WedmanVästerbergslagens OLej godkänd
Erik ZettervallKarlskrona SOKej godkänd
David ErdalenIFK Göteborgej start
Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OKej start
Erik Lingbro DömstedtUmeå OKej start
Loa NordströmFrösö IFej start
Frank SidenvallHudiksvalls OKej start
Alexander ThulinVästerås SOKej start
Ingmar WestfeldtIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser