Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H12

3 090 m, 174 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Florian FritzénLynx1:42:34
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK1:42:46+0:12
3Gloor AurelOLG Pfäffikon1:42:59+0:25
4Erik NederheimTäby OK1:43:01+0:27
5Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK1:43:26+0:52
6Anton JonssonOK Tyr1:46:05+3:31
7Emil ÅbergOK Linné1:49:15+6:41
8Liam HogedalVänersborgs SK1:50:57+8:23
9Hjalmar AxelssonFK Göingarna1:51:09+8:35
10Eddie KarlssonOK Vilse 871:51:38+9:04
11Lukas GasserOL Zimmerberg1:51:41+9:07
12Arvid IngvarssonOK Renen1:51:54+9:20
13Jens FochsenWaxholms OK1:52:57+10:23
14Edvin TögenmarkOK Linné1:56:35+14:01
15Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK1:58:09+15:35
16Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK1:58:24+15:50
17Liam HälldalSkogslöparna1:59:04+16:30
18Matti JohanssonOK Njudung2:00:38+18:04
19Elmin HovmöllerSöders-Tyresö2:01:03+18:29
20Albin SkottÅmåls OK2:01:06+18:32
21Hugo EkströmOK Tyr2:01:14+18:40
22Herman Øen PaulsrudIL Koll2:01:23+18:49
23Eric HasselströmOK Renen2:01:25+18:51
24Svante SandvikAttunda OK2:01:40+19:06
25Erik NorinSöders-Tyresö2:02:55+20:21
26Filip GummessonNybro OK2:04:32+21:58
27Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK2:04:52+22:18
28Olle WallmanVästerbergslagens OL2:05:22+22:48
29Gustav LjunggrenOK Hammaren2:05:27+22:53
30Arvid MyrbergerTullinge SK2:05:50+23:16
31Rasmus KoponenLynx2:06:15+23:41
32Wilmer KempeOK Denseln2:06:19+23:45
33Viggo WulffOK Gränsen2:07:34+25:00
34Laurin NiederhauserOLG Thun (sui)2:07:36+25:02
35Hjalmar FolkestadAnderstorps OK2:07:50+25:16
36Eemil KoskinenTampereen Pyrintö2:08:06+25:32
37Robin HelmerssonOK Tisaren2:10:54+28:20
38Lukas Jones ArnesenHeming Orientering2:10:57+28:23
39Max OlssonIFK Sävsjö2:11:02+28:28
40Even LienGjø-Vard OL2:11:18+28:44
41Ola LeireGöteborg-Majorna OK2:14:55+32:21
42Viggo AnderssonTrollhättans SOK2:15:04+32:30
43Hugo BraamOK Denseln2:15:10+32:36
44Albin MöllerbergValbo AIF2:16:32+33:58
45Hugo ÖrtlundRånäs OK2:17:30+34:56
46Axel KylbornAlmby IK2:17:32+34:58
47Jonathan NilssonGustavsbergs OK2:17:37+35:03
48Simon SegermanIF Thor2:17:54+35:20
49Ludvig HagwallJärla Orientering2:18:01+35:27
50Oscar AnderssonOK Tyr2:18:09+35:35
50Emil Sunnegårdh-RingRonneby OK2:18:09+35:35
52Ole BaathTSV Jetzendorf2:19:58+37:24
53Gustav NilssonOK Tyr2:23:32+40:58
54Stefan ZoellyOL Zimmerberg2:23:38+41:04
55Måns RavaldÖstersunds OK2:23:45+41:11
56Alfred NybergSkattkärrs SOK2:23:55+41:21
57Ruben HårdSkogsluffarnas OK2:24:31+41:57
58Markus MaronenLynx2:24:47+42:13
59Isak TörnströmFK Friskus-Varberg2:25:12+42:38
60Martin DejnožkaTatran Jablonec2:27:16+44:42
61Oskar BoströmÖstersunds OK2:27:35+45:01
62Samuel DahlbergIK Trenne Ullared2:28:24+45:50
63Max ZetterbergHudiksvalls OK2:29:13+46:39
64Viktor WistrandTullinge SK2:29:25+46:51
65Isak ÖhgrenSävedalens AIK2:29:33+46:59
66Felix JohanssonOK Alehof2:33:07+50:33
67Vebjørn Bergh-HansenByåsen IL2:36:19+53:45
68Emil ClashammarNyköpings OK2:37:44+55:10
69Seth NordinLycksele IF2:37:54+55:20
70Nils SamrudIFK Lidingö SOK2:37:58+55:24
71Olle HambergÖstersunds OK2:38:23+55:49
72Erik KindlundOK Tranan2:38:42+56:08
73Melker WikblomIF Minken2:38:44+56:10
74Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK2:38:57+56:23
75Axel NilssonGarphyttans IF2:39:21+56:47
76Julius WiklundFalköpings AIK OK2:39:38+57:04
77Filip HanssonOK Löftan2:39:55+57:21
78Melker WaldfeltFinspångs SOK2:39:57+57:23
79Erik PalmVästerås SOK2:40:04+57:30
80Theo ÅrbrinkLinköpings OK2:40:13+57:39
81Albin IsakssonOK Tyr2:40:16+57:42
82Axel WibergRyda SK2:40:22+57:48
83Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL2:40:24+57:50
84Alfred DanielssonIFK Mora OK2:40:37+58:03
85Flurin BrennOLG Chur2:41:10+58:36
86Florentin MeiliOLG Chur2:41:12+58:38
87Alvin IsenströmAlmby IK2:41:31+58:57
88Mathias LinløkkenØstmarka OK2:45:08+1:02:34
89Sandro PruthSkogsluffarnas OK2:45:17+1:02:43
90Filip HöögOK Motala2:45:24+1:02:50
91Danilo MobergOK Tyr2:46:00+1:03:26
92Joel ByströmOK Nolaskogsarna2:48:23+1:05:49
93Linus BååthSävedalens AIK2:48:24+1:05:50
94Simon GrahnIK Uven2:52:12+1:09:38
95Elias HörnellDomnarvets GoIF2:52:22+1:09:48
96Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping2:52:56+1:10:22
97Jonas VogelOLC Omström-Sense2:53:22+1:10:48
98Olof ArevångTullinge SK2:53:42+1:11:08
99Alf Petter LynumFreidig2:53:50+1:11:16
100Viktor JonhedKFUM Örebro OK2:54:03+1:11:29
101Carl Johansson GlivesonRonneby OK2:54:21+1:11:47
102Mikkel LuescherOLK Argus2:55:38+1:13:04
103Joel Ahlberg ErikssonOK Linné2:55:58+1:13:24
104Oscar KjellmanLinköpings OK2:56:26+1:13:52
105Johan OlarsLeksands OK2:56:38+1:14:04
106Melvin LöfgrenOK Kåre2:57:12+1:14:38
107Emil LundgrenSundsvalls OK2:58:12+1:15:38
108Arild ErikmatsSävedalens AIK2:58:14+1:15:40
109Pontus HedbergKarlsbyhedens OK2:58:34+1:16:00
110Simon ThörnbladOK Flundrehof2:58:39+1:16:05
111Johannes NorrbyOK Södertörn2:59:03+1:16:29
112Hugo JaremalmTäby OK3:01:50+1:19:16
113Gustav SvenssonRånäs OK3:02:01+1:19:27
114Hugo TofténSOK Träff3:06:42+1:24:08
115Eskil LeonTrollhättans SOK3:06:48+1:24:14
116Oskar WesterbergTrollhättans SOK3:06:59+1:24:25
117Martin MerkliOLV Luzern3:11:17+1:28:43
118Åke EngmanIFK Lidingö SOK3:11:30+1:28:56
119Albin JemthIF Thor3:12:04+1:29:30
120Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF3:12:54+1:30:20
121Filip Mitchell IversenVerdal OK3:13:09+1:30:35
122Ossian ÖstergrenAlvesta SOK3:13:15+1:30:41
123Adam NeroNässjö OK3:13:22+1:30:48
124Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK3:13:36+1:31:02
125Simon BerglundKarlsbyhedens OK3:16:51+1:34:17
126Vincent DahmTjalve IF Norrköping3:18:54+1:36:20
127Elias LauriFK Herkules3:20:59+1:38:25
128Arthur MitchellHOC3:21:06+1:38:32
129Johan AnderssonIK Gandvik3:22:16+1:39:42
130Fabian TörnqvistAttunda OK3:22:24+1:39:50
131Marlon Virve3:25:30+1:42:56
132Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OF3:25:52+1:43:18
133Elias BladhTullinge SK3:26:09+1:43:35
134Hugo ThoressonAndrarums IF3:26:22+1:43:48
135Henrik KaiserIF Sturla3:26:28+1:43:54
136Edvin HalldinKFUM Örebro OK3:26:45+1:44:11
137Edvard SvenssonSK Björnen3:27:56+1:45:22
138Elliot JonssonAttunda OK3:28:50+1:46:16
139Wille WernströmRonneby OK3:28:59+1:46:25
140Olle SjöblomÖstersunds OK3:31:43+1:49:09
141Vigon BerggrundUmeå OK3:33:43+1:51:09
142Nils JohanssonVästvärmlands OK3:35:59+1:53:25
143Adam SamuelssonFalköpings AIK OK3:37:34+1:55:00
144Leo WikströmOK Hammaren3:41:40+1:59:06
145Gustav FagerlindMarkbygdens OK3:42:59+2:00:25
146Isak BjörkOK Hammaren3:43:03+2:00:29
147Adrian SandellOK Roxen3:44:59+2:02:25
148Sebastian LindblomGustavsbergs OK3:45:32+2:02:58
149Axel NordqvistWaxholms OK3:47:51+2:05:17
150Eskil HafskjoldNydalens SK3:50:11+2:07:37
151GUO YinghaoChina DEER-O3:51:30+2:08:56
152Emil AnderssonLunds OK3:55:34+2:13:00
153Erik ArneborgUlricehamns OK4:08:36+2:26:02
154Viktor BerndtssonFrölunda OL4:10:48+2:28:14
155Anton HedströmSöders-Tyresö4:12:35+2:30:01
156Feng WEIChina DEER-O4:15:04+2:32:30
157Simon HanssonIF Rigor4:38:52+2:56:18
158Tage Raknes SogstadGjø-Vard OL4:52:43+3:10:09
159Viktor NilssonStångenäs AIS4:54:49+3:12:15
160Xiang SiyuChina DEER-O5:39:29+3:56:55
161Filip BorellOK Linné5:56:52+4:14:18
Max AlfredssonGävle OKej godkänd
ZHU FeimoChina DEER-Oej godkänd
Johan GertenbachSki Club Helsaej godkänd
Petter GranathSvärdsjö Skid Och Orienteringsklubbej godkänd
Wilhelm KarmetunOK Njudungej godkänd
Ivar LakeSundsvalls OKej godkänd
Marcus LammFrölunda OLej godkänd
Love LidbergTäby OKej godkänd
Gustav LübckeOK Ravinenej godkänd
Malte Söderlundej godkänd
Simon WaxegårdTorsås OKej godkänd
Carl ÖbergGamleby OKej godkänd
Rasmus ÖbergOK Hällenej godkänd
Linus AugustssonGöteborgs SKej start
Kevin BernhedRånäs OKej start
Jiang ChengyouChina DEER-Oej start
Isak FinskasIF Femmanej start
Viktor FischerOK Linnéej start
Erik JonssonOK Dellenej start
Felix Sjölund MyhrÖstersunds OKej start
Melker SundOK Hammarenej start
Melker ThornellSurahammars SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser