Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H13

4 180 m, 168 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna2:19:11
2Jussi AnkeloMS Parma2:19:14+0:03
3Kristoffer Strømdal WikFreidig2:21:18+2:07
4Anton PackalenLynx2:26:14+7:03
5Simon CorneliussonOK Löftan2:26:15+7:04
6Olle RingiOK Kåre2:26:23+7:12
7Odin EkNyköpings OK2:26:47+7:36
8Hannes MogensenOK Ravinen2:38:01+18:50
9Hugo NordlanderSundsvalls OK2:43:46+24:35
10Niels DalgaardKolding OK2:44:09+24:58
11Tom WeihartHestra IF2:45:29+26:18
12Casper KarlssonOK Tor2:46:10+26:59
13Svante SelinFK Göingarna2:46:33+27:22
14Hannes LindqvistIFK Enskede2:46:34+27:23
15Elias MonsbergerOC Fürstenfeld2:47:00+27:49
16Elias WesterberghRasbo IK2:48:20+29:09
17Otto TimbyUmeå OK2:48:24+29:13
18Tim LundbergOK Renen2:49:00+29:49
19Olle DalinOK Kåre2:51:05+31:54
20Love BylundIF Thor2:51:09+31:58
21Simon NordlanderSundsvalls OK2:52:27+33:16
22Wilmer SelinFK Göingarna2:53:10+33:59
23Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF2:53:12+34:01
24Albin SundströmHestra IF2:54:29+35:18
25Corsin MüllerOLG Galgenen2:54:54+35:43
26Elia GartmannOLG Chur2:59:02+39:51
27Leander WylenmannOLG Pfäffikon2:59:03+39:52
28Olle LångbergHudiksvalls OK2:59:13+40:02
29Wille SöderqvistOK Kåre3:01:53+42:42
30Tuukka TolkkinenSotkamon Jymy3:01:56+42:45
31Elis PetersonOK Denseln3:02:02+42:51
32Elis LiukkonenSundsvalls OK3:02:49+43:38
33Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK3:02:58+43:47
34Jacob PåledalOK Roxen3:03:03+43:52
35Jonathan Birk NielsenAalborg OK3:03:09+43:58
36Linus NilssonOK Österåker3:08:03+48:52
37Hugo SjölanderTäby OK3:08:32+49:21
38Niklas ErlandssonOK Södertörn3:08:37+49:26
39Thomas MaierOC Fürstenfeld3:08:43+49:32
40Axel BrattOK Orion3:14:58+55:47
41Arvid ErikssonOK Tyr3:17:26+58:15
42Victor HörnquistAnderstorps OK3:18:08+58:57
42Elias ThunbergOK Vivill3:18:08+58:57
44Rasmus BerglundRingerike OL3:18:35+59:24
45Erik LundquistOK Ravinen3:18:41+59:30
46Elias NyqvistOK Landehof3:18:54+59:43
47Sven KehrleOLG Säuliamt3:19:19+1:00:08
48Henrik Julian Fontes AarbuVarteig OL3:19:36+1:00:25
49Sixten PerssonSkogslöparna3:20:13+1:01:02
50Simon LundellOK Österåker3:20:16+1:01:05
51Nils EngbergHärnösands OK3:20:18+1:01:07
52Vidar NettelmarkSurahammars SOK3:20:38+1:01:27
53Axel ErikssonStora Tuna OK3:22:00+1:02:49
54Elias HällstenStora Tuna OK3:22:02+1:02:51
55Felix HahnSolf IK3:23:37+1:04:26
56Paavo LahtiRastikarhut3:24:46+1:05:35
57Johan ErikssonOK Skogsvargarna3:25:21+1:06:10
58Albin PaulssonOK Löftan3:28:05+1:08:54
59Olov NorinSundsvalls OK3:28:28+1:09:17
60Noa HelgarsTäby OK3:30:10+1:10:59
61Lars Horten JordetVingelen IL3:30:27+1:11:16
62Juho LänsiluotoHelsingin Suunnistajat3:32:05+1:12:54
63Olle FlorénIF Rigor3:32:07+1:12:56
64Edvin OckbornTrollhättans SOK3:32:20+1:13:09
65Olle MalmKFUM Örebro OK3:33:03+1:13:52
66Elia KämpeÖrkelljunga FK3:33:18+1:14:07
67Ludvig Svahn LindTumba-Mälarhöjden OK3:33:19+1:14:08
68Rasmus TenkanenOK Raseborg3:33:34+1:14:23
69Linus NilssonOK Tyr3:33:46+1:14:35
70Nils SwartzOK Orion3:34:38+1:15:27
71Fabian AlinderSjövalla FK3:40:11+1:21:00
72Axel AnderssonIF Thor3:40:34+1:21:23
73Linus ForsbergOK Ravinen3:41:31+1:22:20
74Mattias LarssonSundsvalls OK3:42:17+1:23:06
75Rasmus DoeringGarphyttans IF3:43:18+1:24:07
76Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK3:44:26+1:25:15
77Martin ErikssonAnnebergs GIF3:44:27+1:25:16
78Ludvig EronnLinköpings OK3:44:43+1:25:32
79Noel BengtssonOK Skogshjortarna3:44:58+1:25:47
80Simon WesthMullsjö SOK3:45:09+1:25:58
81Jonathan SchacherOLK Argus3:50:01+1:30:50
82Marcus GrunderJärfälla OK3:52:00+1:32:49
83Janne KahelinVaajakosken Terä3:52:35+1:33:24
84Filip HatlenTullinge SK3:52:41+1:33:30
85Erik SlättOK Alehof3:52:54+1:33:43
86Anton EngstrandStorviks IF3:54:00+1:34:49
86Elia SchnyderOLC Omström-Sense3:54:00+1:34:49
88Arvid SvenssonBjörkfors GoIF3:56:05+1:36:54
89Arvid JohanssonOK Djerf3:57:23+1:38:12
90Linus AlinderSjövalla FK3:58:23+1:39:12
91Edvin LundOK Renen3:58:58+1:39:47
92Ragnar LandeEidskog OL4:01:00+1:41:49
93Olle SandbergOK Älvsjö-Örby4:01:16+1:42:05
94Oskar BlomOK Löftan4:01:46+1:42:35
95Malte AlbinssonOK Österåker4:01:48+1:42:37
96Anton ForsströmOK Botnia4:02:54+1:43:43
97Hugo AtterbrandOK Kåre4:03:08+1:43:57
98Elias LjungdellTäby OK4:05:35+1:46:24
99Wilmer RexSundsvalls OK4:07:24+1:48:13
100Axel TrofastTullinge SK4:08:24+1:49:13
101Emil AlbinssonOK Skogsfalken4:08:39+1:49:28
102Juho KivilaaksoLynx4:10:43+1:51:32
103Linus NordinOK Renen4:11:42+1:52:31
104Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL4:11:57+1:52:46
105Tristan HalvorsenFreidig4:12:14+1:53:03
106Oliver UdellSolf IK4:13:42+1:54:31
107Hans BräuerUSV Jena4:13:45+1:54:34
108Simon NylundOK Raseborg4:15:03+1:55:52
109Marcus BarbozaAttunda OK4:17:09+1:57:58
110Axel HejdenbergGävle OK4:18:59+1:59:48
111Sebastian SjöqvistOK Måsen4:22:37+2:03:26
112Joar BäckmanFrösö IF4:24:35+2:05:24
113Emil KreutnerSOK Viljan4:26:26+2:07:15
114Hugo MartinssonFK Finn4:27:10+2:07:59
115Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK4:29:38+2:10:27
116Aron SidenvallHudiksvalls OK4:31:48+2:12:37
117Vegard Lereim StorliFreidig4:39:08+2:19:57
118Viktor ÖhmanSkogslöparna4:41:06+2:21:55
119Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb4:41:24+2:22:13
120Alfred JeppssonOK Hammaren4:41:55+2:22:44
121Alwin EinarssonKungälvs OK4:44:04+2:24:53
122August GörasLeksands OK4:44:53+2:25:42
123Gustav LundqvistHalmstad OK4:48:19+2:29:08
124Axel WiknerOK Österåker4:48:51+2:29:40
125Casper TuressonHärlövs IF4:50:52+2:31:41
126Hampus KarlssonOK Hammaren5:00:20+2:41:09
127Olle GahnshagOK Kåre5:03:36+2:44:25
128Adam SparrmanOK Linné5:06:19+2:47:08
129Olof OlssonOK Kåre5:13:00+2:53:49
130Olle MalmströmLinköpings OK5:14:34+2:55:23
131Rasmus VibergOK Roxen5:15:07+2:55:56
132Vilmer LindströmOK Skogsfalken5:18:21+2:59:10
133Rasmus LarssonBredareds IF5:27:56+3:08:45
134Karl ForsgrenVästerbergslagens OL5:28:47+3:09:36
135Axel NilssonÖrkelljunga FK5:39:06+3:19:55
136Ben FrimanSolf IK5:39:34+3:20:23
137Emil ÅslundSol Tranås5:46:06+3:26:55
138Adrian WidmarkUmeå OK5:48:19+3:29:08
139Ilija Lyatoshinsky6:00:23+3:41:12
140William HäggkvistOK Nolaskogsarna6:31:29+4:12:18
141Anton KarlssonFK Finn6:42:15+4:23:04
142Liam WingstedtHalden SK6:54:38+4:35:27
143Melwin ArvidssonIF Rigor7:10:52+4:51:41
144Anton DyreliusSnättringe SK8:59:09+6:39:58
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Måns BergqvistGarphyttans IFej godkänd
Oskar ErlandssonSundsvalls OKej godkänd
Nikita GrishchukKuzmolovoej godkänd
Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Isak HolmgårdKils OKej godkänd
Oliver HåkanssonOK Orionej godkänd
Helmer JöhnemarkStora Tuna OKej godkänd
Albin KarlsmoIK Uvenej godkänd
Kaapo LehtonenLahden Suunnistajat-37ej godkänd
Tim MartnerFrölunda OLej godkänd
Oskar NowénFrösö IFej godkänd
Jakob OlssonOckelbo OKej godkänd
Love PalmgrenSkogsluffarnas OKej godkänd
Olle PetersénOK Njudungej godkänd
Dante RangertKungälvs OKej godkänd
Emil SeldénIF Rigorej godkänd
Paul SteineOLG Rymenzburgej godkänd
Carl Johan StåhlSävedalens AIKej godkänd
Olle SynnermarkSkogsluffarnas OKej godkänd
Lucas SöderbergGävle OKej godkänd
Rasmus WidelundOK Kåreej godkänd
Victor WikmanOK Nolaskogsarnaej godkänd
Enar ØstvoldHeming Orienteringej godkänd
Arvid AlbinssonHjärnarps OLej start
Dennis BjurstedtSurahammars SOKej start
Hugo BjörkhammerBjörkfors GoIFej start
Albin BoellIFK Göteborgej start
Lukas ErdalenIFK Göteborgej start
Andrei GalateanuUnefs Bucuresti - Romaniaej start
Tore HambergÖstersunds OKej start
Rasmus HedarOK Torej start
Daniel KraftAlmby IKej start
Noah KrikströmHjärnarps OLej start
Björn RönnestrandFrösö IFej start
Axel SchölinTäby OKej start
Miro SivonenTampereen Pyrintöej start
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej start
Einar SörqvistMarkbygdens OKej start
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser