Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H14 Kort

3 080 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alfred SjödinOK Tisaren2:00:39
2Arvid JonssonRobertsfors IK2:09:26+8:47
3Rasmus KarlssonOK Denseln2:09:35+8:56
4Elis Bergendahl HanssonIF Thor2:11:44+11:05
5Arvid JonforsenHallstahammars OK2:12:11+11:32
6Liam KarlssonAlvesta SOK2:16:15+15:36
7Jesper UnanderSundsvalls OK2:22:06+21:27
8Martin KaiserIF Sturla2:27:05+26:26
9Eric JohanssonOK Kåre2:27:30+26:51
10Erik ElfÖlmstads IS2:33:04+32:25
11Felix MoosmannOrienteering Innsbruck Imst2:42:49+42:10
12Emil AnterudVäsby OK2:43:39+43:00
13Linus YtterbomKovlands IF2:44:19+43:40
14Erik EksbergRydboholms SK2:47:01+46:22
15Oscar ÖsterlundIK Ymer2:52:28+51:49
16Viktor EricsonSundbybergs IK2:52:34+51:55
17Noel Persson FerreraSkarpnäcks OL2:54:43+54:04
18Emil GrönroosOK Alehof2:55:23+54:44
19Erik GustafssonDegerfors OK2:56:46+56:07
20Erik NilssonOK PAN-Kristianstad3:00:51+1:00:12
21Ville IsoniemiOK Trian3:01:07+1:00:28
22Johannes WikströmOK Tyr3:12:33+1:11:54
23Ivar StenälvValbo AIF3:12:43+1:12:04
24Nils BlombergSegersta OK3:16:51+1:16:12
25Alain HoferOLG Thun3:20:10+1:19:31
26Elias StenbackaVaasan Suunnistajat3:23:27+1:22:48
27Toon Van BruggenTrol Belgium3:23:55+1:23:16
28Johan BylanderKarlsbyhedens OK3:24:37+1:23:58
29Alvin JohanssonOK Njudung3:28:01+1:27:22
30Robin AnderssonTrollhättans SOK3:29:27+1:28:48
31Ludvig KarlssonTrollhättans SOK3:33:38+1:32:59
32Nils HårdGagnefs OK3:39:22+1:38:43
33Olle KullmanOK Alehof3:41:33+1:40:54
34Emil BlidefalkOK Södertörn3:45:55+1:45:16
35Olof AnderssonOK Södertörn3:50:23+1:49:44
36Albin AppelgrenTrollhättans SOK4:11:27+2:10:48
37Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna4:12:28+2:11:49
38Aaron HeumaderOrienteering Innsbruck Imst4:50:28+2:49:49
39Hannes JohanssonOK Älme4:51:55+2:51:16
Valter DrejmoOK Landehofej godkänd
Jakob EhrsIF Femmanej godkänd
Bruno GöranssonAlmby IKej godkänd
Oliwer GöranssonLidköpings VSKej godkänd
Malte HellgrenIF Thorej godkänd
Elias JavehedTäby OKej godkänd
Malte LandforsLustens OKej godkänd
Benedikt PerktoldOrienteering Innsbruck Imstej godkänd
Noé ZahndOLG Thunej godkänd
Hannes GranlundIF Minkenej start
Lowe HammarFK Herkulesej start
Martin LauriGammelstads IFej start
Tidemann LierIndre Østfold OKej start
Max PetterssonOK Renenej start
Carl SandqvistVästerås SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser