Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H16

5 560 m, 178 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel ElmbladBredaryds SOK2:55:51
2Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK3:03:30+7:39
3Aaro OjalaKouvolan Suunnistajat3:03:32+7:41
4David BorgSödertälje-Nykvarn OF3:08:39+12:48
5Jesper JohanssonOK Löftan3:08:41+12:50
6Axel LundgrenSundsvalls OK3:08:49+12:58
7Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK3:08:57+13:06
8Dmitry StepanovNord West3:10:37+14:46
9Daniil FominNord West3:17:51+22:00
10Melker LundinOK Hällen3:18:35+22:44
11Sondre YtterbøAsker SK3:18:52+23:01
12Jonas CarlssonStora Tuna OK3:22:19+26:28
13Isak HagbergKalmar OK3:26:18+30:27
14Emil AxelssonLerums SOK3:26:24+30:33
15Mikhail BelyakovRussia3:30:17+34:26
16Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK3:31:18+35:27
17Emil JanssonIK Falken3:32:51+37:00
18Manne HammarbergJärfälla OK3:32:52+37:01
19Valter PetterssonOK Tisaren3:34:43+38:52
20Alex VirtalaPargas IF3:35:18+39:27
21David MelinOK Rodhen3:35:31+39:40
22Nils SchagerströmGarphyttans IF3:35:33+39:42
23Janis HutzliOL Regio Wil3:35:44+39:53
24Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK3:38:03+42:12
25Henrik PetrisiVästerbergslagens OL3:40:21+44:30
26Gustav WirénAttunda OK3:40:24+44:33
27Lukas WernerIFK Lidingö SOK3:40:36+44:45
28Vetle DrageKongsberg OL3:41:18+45:27
29Anton GunnarssonBredaryds SOK3:41:23+45:32
30Gustav OhlinOK Tranan3:41:25+45:34
31Simon RüeggOLG Chur3:44:21+48:30
32Tobias SnellOK Renen3:46:26+50:35
33Ludvig SigrandOK Södertörn3:46:33+50:42
34Axel NalbinMullsjö SOK3:46:45+50:54
35Rasmus PetterssonOK Djerf3:46:52+51:01
36Felix FinsrudAsker SK3:46:57+51:06
37Felix BäckstädeVisborgs OK3:47:00+51:09
38Magnus Eide-FredriksenHeming Orientering3:47:04+51:13
39Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK3:47:06+51:15
40Emil LaaksonenEspoon Suunta3:47:44+51:53
41Karl LundinOK Hällen3:51:02+55:11
42Isak OlssonStigsökarna3:51:50+55:59
43Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb3:51:51+56:00
44Jari SuterEksjö SOK3:52:45+56:54
45Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF3:56:49+1:00:58
46Alfred LängheimTullinge SK3:58:26+1:02:35
47Isak AnängenNyköpings OK3:58:50+1:02:59
48Dominic SchacherOLK Argus3:59:23+1:03:32
49Martin RinnbäckOK Ravinen3:59:29+1:03:38
50Hannes LindahlSundsvalls OK3:59:32+1:03:41
51Jørgen SchjølbergTynset IF3:59:50+1:03:59
52John McLellandOK Rodhen4:00:52+1:05:01
53Jakob NilssonUmeå OK4:00:56+1:05:05
54Antti SorsaEspoon Suunta4:01:56+1:06:05
55Henrik ReuschHeming Orientering4:04:50+1:08:59
56Kristian ØstermannHeming Orientering4:08:41+1:12:50
57Valtteri LahtiRastikarhut4:08:45+1:12:54
58Erik Lidström LauriSnättringe SK4:12:51+1:17:00
59Albin PerssonHalmstad OK4:13:01+1:17:10
60Nils KörleOK Landehof4:13:12+1:17:21
61Erik BrandtDomnarvets GoIF4:14:04+1:18:13
62Oskar SundblomRånäs OK4:17:44+1:21:53
63Henry SvensVästerbergslagens OL4:17:48+1:21:57
64Soma GárdonyiMOM Budapest4:17:54+1:22:03
65Arvid KronmarKarlskrona SOK4:18:03+1:22:12
66Tobias RøddeGanddal IL4:18:56+1:23:05
67Jakob Gadefors-NauHaninge SOK4:19:43+1:23:52
68Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK4:26:17+1:30:26
69Joel HabermacherOLK Argus4:26:35+1:30:44
70Carl ÅsLunds OK4:26:37+1:30:46
71Simon NordbergGöteborg-Majorna OK4:26:38+1:30:47
72Benjamin ClaessonJönköpings OK4:26:58+1:31:07
73Alfred LiljeströmGävle OK4:28:28+1:32:37
74Mikkel HoltFreidig4:28:31+1:32:40
75Simon FogelströmTorsås OK4:28:47+1:32:56
76Fabian ValleriusGamleby OK4:28:52+1:33:01
77Albin LindskogOK Ravinen4:28:57+1:33:06
78Karl GranathOK Kåre4:29:07+1:33:16
79Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK4:29:09+1:33:18
80Linus TäckOK Hammaren4:29:22+1:33:31
81Mikko MäättäläEspoon Suunta4:30:15+1:34:24
82Theis MunktvedAllerød OK4:30:21+1:34:30
83Matias MaronenLynx4:31:11+1:35:20
84Eskil FrischknechtAlta OL4:31:16+1:35:25
85Samuel LindénAttunda OK4:32:21+1:36:30
86Alvar MelinHaninge SOK4:33:22+1:37:31
87Seth BorglundHärnösands OK4:39:37+1:43:46
88Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK4:39:40+1:43:49
89Sixten EkbladhSol Tranås4:42:08+1:46:17
90Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen4:42:12+1:46:21
91Nico PöhlmannUSV Jena4:43:06+1:47:15
92Linus MalmKFUM Örebro OK4:44:37+1:48:46
93Emil SoneAttunda OK4:45:07+1:49:16
94Jack ForrestTorquay Boys OC4:45:08+1:49:17
95William MatthewsTorquay Boys OC4:45:38+1:49:47
96Sune Raknes SogstadGjø-Vard OL4:46:20+1:50:29
97Gard FrostAlta OL4:46:36+1:50:45
98Gustav KüglerSigtuna OK4:49:56+1:54:05
99Isak WestringJärfälla OK4:49:58+1:54:07
100Emil RavakkoSävedalens AIK4:50:56+1:55:05
101Martin SandqvistVästerås SOK4:53:46+1:57:55
102Kristoffer HelminsenFredrikstad SK4:54:10+1:58:19
103Hannes RosendahlIF Marin Väst4:54:19+1:58:28
104Axel HedströmÖstersunds OK4:54:27+1:58:36
105Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK4:59:00+2:03:09
106Viggo JohanssonSkåneslättens OL5:02:27+2:06:36
107Lukas JohanssonSundsvalls OK5:02:34+2:06:43
108Tor RönnestrandFrösö IF5:03:29+2:07:38
109Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb5:03:31+2:07:40
110Isak BerggrenGävle OK5:03:34+2:07:43
111Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL5:05:18+2:09:27
112Albin ForsbergLånghundra IF5:05:28+2:09:37
113Peter BergerBerger-Clan5:05:41+2:09:50
114Gustav HägglundOK Nolaskogsarna5:09:36+2:13:45
115Albin HainkeSnättringe SK5:10:04+2:14:13
116Einar EideByåsen IL5:11:47+2:15:56
117Joakim Wilkens JernbergNydalens SK5:12:10+2:16:19
118Arvid BylundIF Thor5:12:22+2:16:31
119Erik NilssonDalaportens OL5:18:01+2:22:10
120Erik JohnssonOK Kolmården5:18:08+2:22:17
121Gustav GöranssonArboga OK5:19:26+2:23:35
122Filip BäckArboga OK5:19:29+2:23:38
123Joel Aristondo MagnussonOK Tor5:20:53+2:25:02
124Melker AnderssonOK PAN-Kristianstad5:22:42+2:26:51
125John WolgastSnättringe SK5:22:45+2:26:54
125Jacob ÖstermanVänersborgs SK5:22:45+2:26:54
127Lukas GustafssonIK Ymer5:25:28+2:29:37
128Linus HalvorsenSkarpnäcks OL5:26:47+2:30:56
129Fredrik JunevikLeksands OK5:28:45+2:32:54
130David MårtenssonGarphyttans IF5:34:49+2:38:58
131Hampus WiknerOK Österåker5:35:05+2:39:14
132Markus Andreas BreivoldGanddal IL5:35:46+2:39:55
133Magnus FossumIK Grane Arendal Orientering5:36:45+2:40:54
134Martin BlombergLycksele IF5:41:00+2:45:09
135Waldemar von FrenckellIFK Lidingö SOK5:42:45+2:46:54
136Jakob FredbyOK Renen5:44:31+2:48:40
137Emil AhlströmVästerås SOK5:48:01+2:52:10
138Elis SandbergAlfta-Ösa OK5:48:05+2:52:14
139Ole Kristian TaksdalGanddal IL5:48:55+2:53:04
140Elias ThörnbladTrollhättans SOK5:51:55+2:56:04
141Arvid LundqvistHalmstad OK5:58:22+3:02:31
142Erik ThoressonAndrarums IF6:00:19+3:04:28
143Ludde BlomIFK Enskede6:00:23+3:04:32
144Ludvig CarlbomUlricehamns OK6:04:23+3:08:32
145Hugo FriskVästerås SOK6:04:43+3:08:52
146Erik JohanssonOK Alehof6:08:01+3:12:10
147Zebastian ArfwedsonFrölunda OL6:22:21+3:26:30
148Carl HenrikssonRånäs OK6:39:18+3:43:27
149Tommi ViiloTampereen Pyrintö6:42:26+3:46:35
150Samuel JohanssonOK Nolaskogsarna6:46:45+3:50:54
151Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK7:00:33+4:04:42
152Simon LiljaIFK Lidingö SOK7:12:18+4:16:27
153Noa StenälvValbo AIF7:19:18+4:23:27
154Aron BjörklundOK Botnia7:28:35+4:32:44
155Pontus ThuressonSkåneslättens OL8:02:42+5:06:51
156Alfred ÖstergrenAlvesta SOK8:49:23+5:53:32
Edvin BorneFrölunda OLej godkänd
Nils Forsberg RundströmIFK Enskedeej godkänd
Obbie FoxTorquay Boys OCej godkänd
Viktor HolmgrenUmeå OKej godkänd
Sam JohnsonTorquay Boys OCej godkänd
Tõnis JäädmaaOK Võruej godkänd
Emil KarlssonVäsby OKej godkänd
Christopher LadimOK Mossej godkänd
Mattias LauriFK Herkulesej godkänd
Theodor LierIndre Østfold OKej godkänd
Jonne LiukkonenSundsvalls OKej godkänd
Johan LundbäckJärfälla OKej godkänd
Olle MolinOK Klemmingenej godkänd
Melker NordgrenOK Kåreej godkänd
Håkon SæternesByåsen ILej godkänd
Christian ScherrerOLG Churej godkänd
Felix SilverGävle OKej godkänd
Kevin SjölanderOK Rodhenej godkänd
Ådne SkjærsteinIL Tyrvingej godkänd
Iivari WillmanRastikarhutej godkänd
Tommy WrightTorquay Boys OCej godkänd
August ØenHeming Orienteringej godkänd
Gustav BjörklundIFK Enskedeej start
Jonas BjörsLjusdals OKej start
Arvid BlomsterRonneby OKej start
Thobias BrodinIFK Mora OKej start
Erlend BörliFossum IFej start
Felix DrejmoOK Landehofej start
Philip ForngrenTäby OKej start
Ferdinand FremmingHeming Orienteringej start
Fredrik GlänneforsSöders-Tyresöej start
Jakob GunnarssonLerums SOKej start
Simon JohanssonOK Kolmårdenej start
Alexander MitchellHOCej start
Axel MålargårdTäby OKej start
Melvin NilssonHärlövs IFej start
Hampus PerssonOK Enenej start
Karl PetersénOK Njudungej start
Dominique SchmidOLG Galgenenej start
Olli TiainenEspoon Suuntaej start
Florin WeyOLG Goldauej start
Teodor ÄlvegranVästerås SOKej start
Aron ÖstangårdGamleby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser