Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H17-20 Kort

5 410 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rickard DjerfHalden SK3:12:51
2Mikko EerolaTampereen Pyrintö3:26:00+13:09
3Victor ThörnkvistSol Tranås3:32:58+20:07
4Petter BodingIFK Lidingö SOK3:46:37+33:46
5Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF3:56:32+43:41
6Rasmus TäckOK Hammaren3:58:31+45:40
7Emil JohanssonOK Bävern4:08:39+55:48
8Tobias MächlerOLG Galgenen4:37:11+1:24:20
9Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF4:37:32+1:24:41
10Göran HeinemannSV Robotron Dresden4:41:18+1:28:27
11Lukas WadstenOK Landehof4:51:06+1:38:15
12Simon BjörnehällOK Gränsen4:55:33+1:42:42
13Vegard Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø4:59:23+1:46:32
14Alfred RehnVästvärmlands OK4:59:55+1:47:04
15Jesper NyströmIF Thor5:07:12+1:54:21
16Povel HedbergLunds OK5:07:15+1:54:24
17Jesper MattiVittjärvs IK5:08:35+1:55:44
18Martin KoflerOrienteering Innsbruck Imst5:18:17+2:05:26
19Roman SchuhOrienteering Klosterneuburg5:25:37+2:12:46
20Maximilian EggerOrienteering Innsbruck Imst5:32:33+2:19:42
21Kent StrömbergOK Roxen5:40:53+2:28:02
22Joni HemminkiRasti-Jussit5:46:40+2:33:49
23Emil AlpbergAlmby IK5:48:13+2:35:22
24Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK5:49:45+2:36:54
25Matyáš RůtaTatran Jablonec5:50:40+2:37:49
26Lorenz SchneggOrienteering Innsbruck Imst6:00:38+2:47:47
27Nils HammarFK Herkules6:05:16+2:52:25
28Ola EklundKatrineholms OK6:06:55+2:54:04
29Axel JohanssonFinspångs SOK6:07:50+2:54:59
30Dorian DialerOrienteering Innsbruck Imst6:22:45+3:09:54
31Martin EwerzOrienteering Innsbruck Imst6:27:44+3:14:53
32Edvin WaldfeltFinspångs SOK6:40:33+3:27:42
33Zijie NingCrazy Young6:40:39+3:27:48
34Gustav WallinTäby OK6:42:01+3:29:10
35Oskar BütikoferLjusdals OK6:49:30+3:36:39
36Emil ErikmatsSävedalens AIK6:50:08+3:37:17
37Elias LarssonOK Enen6:50:45+3:37:54
38Fritjof AnderssonOK Landehof6:55:47+3:42:56
39Robin Van StarkenburgFK Göingarna8:30:10+5:17:19
40Anton HenningssonLunds OK9:04:50+5:51:59
41Benjamin GabrielssonKungälvs OK9:20:24+6:07:33
Yngve AaenStjørdals-Blink Orienteringej godkänd
Axel ElmarssonWaxholms OKej godkänd
Jan ErneOLG Cordobaej godkänd
Erik FlodmanOK Hammarenej godkänd
Fabian SchirmerOrienteering Innsbruck Imstej godkänd
Nils BabtistBromma-Vällingby SOKej start
Sivert BellingmoOL Gaulaej start
Daria CrameriOLG Pfäffikonej start
Anton HanssonOK Djerfej start
Elias NäslundOK Hammarenej start
Daniel WendeliusIFK Lidingö SOKej start
Alexander Skaug YtterbølHalden SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser