Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H50 Kort-2

4 490 m, 121 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jarkko HeikkinenVehkalahden Veikot2:44:44
2Per KällvikÅmåls OK2:52:00+7:16
3Heikki JokinenLahden Suunnistajat-372:53:40+8:56
4Peter WestinVittjärvs IK2:53:42+8:58
5Vidar StrandLierbygda O-Lag3:04:21+19:37
6Mikael LangerOK Roxen3:11:42+26:58
7Johan JakobssonLånghundra IF3:15:17+30:33
8Svein Terje KolstadFreidig3:17:40+32:56
9Patrik ThybeckLindebygdens OK3:20:47+36:03
10Fredrik EngmanOK Denseln3:21:17+36:33
11Ulf LarssonGarphyttans IF3:22:27+37:43
12Jari SundqvistLahden Suunnistajat-373:25:05+40:21
13Michael HolmgrenIF Thor3:26:51+42:07
14Peter PetterssonÅmåls OK3:28:43+43:59
15Johan ÅttingLinköpings OK3:30:00+45:16
16Jonas PetterssonOK Tisaren3:34:22+49:38
17Jon Ivar BergersenEidskog OL3:34:46+50:02
18Rolf JohanssonSundsvalls OK3:35:59+51:15
19Ulf JohanssonKarlskrona SOK3:36:30+51:46
20Daniel UnnerudLånghundra IF3:36:47+52:03
21Petter RanefallIF Thor3:37:11+52:27
22Mats AnderssonOK Orion3:37:29+52:45
23Tommy FröjdSundsvalls OK3:37:40+52:56
24Torben MalmGarphyttans IF3:38:04+53:20
25Per GuståsLinköpings OK3:39:19+54:35
26Marko KarkulehtoOK Vilse 873:40:23+55:39
27Christer ErikssonOK Kolmården3:40:24+55:40
28Björn HannrupIF Thor3:40:25+55:41
29Peter WilhelmssonKarlskrona SOK3:40:39+55:55
30Patrik SmedmarkOK Roslagen3:44:49+1:00:05
31Trond-Henry SkjönsfjellNordreisa IL3:45:24+1:00:40
32Trond A. N. LamarkGanddal IL3:46:38+1:01:54
33Anders JohanssonOK Hammaren3:48:41+1:03:57
34Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK3:48:52+1:04:08
35Thomas RoosIF Thor3:49:00+1:04:16
36Peter HambäckLånghundra IF3:49:35+1:04:51
37Jyrki PessaHaparanda OK3:53:26+1:08:42
38Leif KrügerGarphyttans IF3:56:51+1:12:07
39Jan HageIL Leik3:57:31+1:12:47
40Bård Øyvind SolbergStjørdals-Blink Orientering3:59:05+1:14:21
41Magnus LarssonVästerås SOK4:04:32+1:19:48
42Anders LindahlOK Trian4:06:00+1:21:16
43Jan AnderssonGävle OK4:07:26+1:22:42
44Gløer GløersenOrienteringslaget Tønsberg Og Omegn4:08:21+1:23:37
45Veikko BaathTSV Jetzendorf4:10:12+1:25:28
46Joakim Thornell4:11:31+1:26:47
47Magnus HedegårdOK Kolmården4:15:39+1:30:55
48Jonas RothLinköpings OK4:17:44+1:33:00
49Ueli TantaniniOLC Kapreolo4:18:05+1:33:21
50Fredrik PonténSelånger SOK4:18:51+1:34:07
51Per GustavssonHällefors OK4:20:23+1:35:39
52Magnus JohanssonOK Kolmården4:24:01+1:39:17
53Fred Arne JacobsenBardu IL4:25:39+1:40:55
54Kjell RistoOK Linné4:26:27+1:41:43
55Christer SnickarsSolf IK4:26:48+1:42:04
56Terje LinløkkenØstmarka OK4:28:36+1:43:52
57Kenneth JonssonOK Linné4:29:29+1:44:45
58Ari KauhanenKalvolan Keihäs4:30:48+1:46:04
59Jan AnderssonOK Hammaren4:31:46+1:47:02
60Pasi AaltonenTampereen Pyrintö4:33:01+1:48:17
61Roger KrohnFältjägarnas IF4:33:10+1:48:26
62Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb4:35:23+1:50:39
63Robert ÖstlundSäterbygdens OK4:36:14+1:51:30
64Anders ErikssonOK Milan4:37:05+1:52:21
65Anders NordinOK Renen4:38:05+1:53:21
66Jesper HenrikssonRånäs OK4:40:44+1:56:00
67Göran KarlssonPiteå IF Orientering4:41:03+1:56:19
68Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK4:43:30+1:58:46
69Thomas ÅmanOK Botnia4:43:33+1:58:49
70Stephan ZügerOLG Thun4:44:11+1:59:27
71Anders OvegrenLjusdals OK4:46:47+2:02:03
72SO Byung JOKOF-GGD/KOR4:47:21+2:02:37
73Jonas WibergVK Uvarna4:48:20+2:03:36
74Thomas KaiserIF Sturla4:48:44+2:04:00
75Johan JylltorpLinköpings OK4:49:53+2:05:09
76Jan KaleredOK Denseln4:52:16+2:07:32
77Thomas RimhagenLinköpings OK4:54:43+2:09:59
78Håkan RostöRånäs OK4:55:59+2:11:15
79Thomas LindschouwHerning Orienteringsklub4:56:57+2:12:13
80Niclas AhlströmVästerås SOK4:58:29+2:13:45
81Rolf GiezendannerOLV Hindelbank4:58:59+2:14:15
82Jonas NäslundOK Hammaren4:59:55+2:15:11
83Per AndénHässleholms OK5:00:52+2:16:08
84Øystein GrøvlenNidarøst OK5:05:05+2:20:21
85Kjell JosefssonOK Kolmården5:05:21+2:20:37
86Anders LarssonAlmby IK5:08:13+2:23:29
87Henrik LindgrenIF Femman5:09:35+2:24:51
88Urban PeterssonLinköpings OK5:13:21+2:28:37
89Peter BäckArboga OK5:14:37+2:29:53
90Martin AttingerOL Zimmerberg5:15:33+2:30:49
91Erik JohnsonOK Klemmingen5:16:22+2:31:38
92Kennet LindqvistOK Kolmården5:22:16+2:37:32
93Håkan AnderssonKarlskrona SOK5:23:02+2:38:18
94Roger WestinSK Gränsen5:25:24+2:40:40
95Peter GislerOLG KTV Altdorf5:26:40+2:41:56
96Roland LarssonGammelstads IF5:29:44+2:45:00
97Beat SommerOLG Suhr5:32:19+2:47:35
98Lennart CedervärnUlricehamns OK5:34:09+2:49:25
99Lars-Åke KullbergBjörkfors GoIF5:43:08+2:58:24
100Per-Åke FurubackaOK Botnia5:43:52+2:59:08
101Michael LindeIF Åland5:52:12+3:07:28
102Anders JohanssonOK Renen6:05:23+3:20:39
103Johan KarlssonIF Thor6:07:26+3:22:42
104Erik WedinNAIS Orienteringsklubb6:11:03+3:26:19
105Claudio Senn MeiliOLG Chur6:11:51+3:27:07
106Magne AasAsker SK6:17:21+3:32:37
107Uwe HöhneLVB Leipzig6:19:08+3:34:24
108Roberto SannaKotlarka Praha, CZE6:38:42+3:53:58
109Sven SandinOK Södertörn7:08:35+4:23:51
110Theo KurzenDuerrenroth7:21:05+4:36:21
111Juha PetterssonSurahammars SOK7:43:52+4:59:08
112Magnus LindbergVandrarringen7:57:40+5:12:56
113Francois GinzburgerSOS-GO8:12:55+5:28:11
114Alexander KotliarskiyNorthern Wind8:37:14+5:52:30
Matthias BoosOLV Luzernej godkänd
Staffan BromanOK Roslagenej godkänd
Eero HakalaIF Femmanej godkänd
Thomas IvarssonOK Hammarenej godkänd
Patric MolinBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Timo SalinHelsingin Suunnistajatej godkänd
Frank SchulerOLG Churej godkänd
Mikael AnderssonValbo AIFej start
Jan AsketunOK Roxenej start
Håkan BerndtssonFrölunda OLej start
Erik DanielsAttunda OKej start
Thomas EggerOrienteering Innsbruck Imstej start
Håkan JanssonGävle OKej start
Thomas JohanssonOK Kolmårdenej start
Arto KatajamäkiSuunta Jurvaej start
Patrik LanderOK Enenej start
Stefan LauriGammelstads IFej start
Ruqian Liej start
Sören LindgrenVandrarringenej start
Geir PaulsenOl Trollelgej start
Roberto PradelUS Primieroej start
Rune StrømsvikMeløy OKej start
David SöderströmSala OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser