Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Lätt 5,0

4 920 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Klara AskMarkbygdens OK2:54:23
2Espen KringstadOK Norrvirdarna2:57:55+3:32
3Asgeir EspelandTynset IF3:29:28+35:05
4Simon KringstadOK Norrvirdarna3:40:07+45:44
5Arvid NorinGävle OK3:44:46+50:23
6Anna MattssonOK Norrvirdarna3:52:13+57:50
7Maria WikströmOK Hammaren4:01:22+1:06:59
8Melissa MillbournOK Skogsfalken4:03:46+1:09:23
9Isac AnderssonOK Norrvirdarna4:08:21+1:13:58
10Lina BoströmÖstersunds OK4:10:42+1:16:19
11Emma DahlgrenFilipstads OK4:13:09+1:18:46
12Adrian EngströmSkåneslättens OL4:17:19+1:22:56
13Ulrika EliassonIK Hakarpspojkarna4:24:57+1:30:34
14Malin NilssonOK Tranan4:29:21+1:34:58
15Elisabeth EspelandTynset IF4:30:10+1:35:47
16Elisabeth OlssonOckelbo OK4:32:46+1:38:23
17Catharina MelinGarphyttans IF4:37:44+1:43:21
18Karin KolmodinTumba-Mälarhöjden OK4:40:55+1:46:32
19Robert MikkelsenVandrarringen4:42:06+1:47:43
20Anders ErikssonKexholms SK4:42:15+1:47:52
21Camilla HöögOK Motala4:47:08+1:52:45
22Josefin SandbergIFK Mora OK4:48:46+1:54:23
23Jenny TofténFörsvarsmakten4:51:00+1:56:37
24Therese HäggeborgKlubblös4:53:01+1:58:38
25Annika PorthinMamis4:54:24+2:00:01
26Kajsa Den BraverOK Gränsen4:54:30+2:00:07
27Anneli TholénOK Skogshjortarna5:04:10+2:09:47
28Johanna DalinOK Kåre5:23:50+2:29:27
29Karin NalbinMullsjö SOK5:27:27+2:33:04
30Alice NordströmVandrarringen5:28:23+2:34:00
31Helene JohanssonOK Nackhe5:35:12+2:40:49
32Ingrid SandbergStöcksjö IS5:36:26+2:42:03
33Maren FosserHeming Orientering5:40:35+2:46:12
34Tina SunneroVaggeryds SOK5:45:54+2:51:31
35Helen KarlssonLerums SOK5:46:44+2:52:21
36Trond TaraldsenMalvik IL5:50:26+2:56:03
37Charlotta BorgströmAvesta OK5:57:48+3:03:25
38Sofia PerssonDomnarvets GoIF6:18:02+3:23:39
39Zandra BuudIFK Mora OK6:20:37+3:26:14
40Ulrica KeisuVittjärvs IK6:30:07+3:35:44
41Åsa SkunckeTäby OK6:45:26+3:51:03
42Johan BerköAnderstorps OK7:01:52+4:07:29
43Sanna ZetterbergOK Skärmen7:17:46+4:23:23
44Iva ŠtemberováTatran Jablonec7:22:55+4:28:32
45Agneta LissmatsOK Södertörn8:26:07+5:31:44
Martina Axelsson SundlingOK Njudungej godkänd
Åsa BlixtJärbo OKej godkänd
Helena Blomquist GabrielssonVittjärvs IKej godkänd
Zuzana BudskáTatran Jablonecej godkänd
Björn EliassonKarlskrona SOKej godkänd
Kamilla KildalHeming Orienteringej godkänd
Jennie MolinSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Janne Anita NilsenBodø Orienteringej godkänd
Malin OlssonÖstersunds OKej godkänd
Magnus StrömUlricehamns OKej godkänd
Andreas WikströmOK Hammarenej godkänd
Elin HedmanÖstersunds OKej start
Albin HugossonLunds OKej start
Frida KjellssonBK Örnenej start
Cajsa KrikströmHjärnarps OLej start
Ann-Christine LarssonLunds OKej start
Monica LundbergOK Hammarenej start
Marianne MyklebustHamar OKej start
Katarina SynnermarkSkogsluffarnas OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser