Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Medelsvår 4,0

4 190 m, 81 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ciro MartinOLG NOWA3:03:20
2Philipp MulleOLG NOWA3:27:22+24:02
3Anders ReimertzGällstadbygdens SOK3:39:08+35:48
4Andreas NäsmanLerums SOK3:40:18+36:58
5Mats JohanssonIstrums SK3:44:45+41:25
6Nora HolmgårdKils OK3:44:52+41:32
7André InfangerOLG NOWA3:52:03+48:43
8Martin JohanssonRonneby OK3:56:53+53:33
9David QuayleKlubblös3:58:12+54:52
10Gustav AnderssonOK PAN-Kristianstad3:59:41+56:21
11Hans GustafssonIF Thor4:01:37+58:17
12Ulrik JohanssonRonneby OK4:09:22+1:06:02
13Heléna KruskopfKorsnäs IF OK4:12:02+1:08:42
14Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg4:12:30+1:09:10
15Jonna KrohnFältjägarnas IF4:13:02+1:09:42
16Lars Gåsvik NarvestadHalden SK4:13:31+1:10:11
17Marcus BranellRyda SK4:13:51+1:10:31
18Martin HedHultsfreds OK4:19:13+1:15:53
19Mikael SilverGävle OK4:20:56+1:17:36
20Sales IndergandOLG NOWA4:25:02+1:21:42
21Per SundlingOK Njudung4:27:30+1:24:10
22Malin Andersson4:28:15+1:24:55
23Helena AnderssonJärfälla OK4:34:15+1:30:55
24Cecilia Almblad4:42:05+1:38:45
25Ludwig LiepeFalsterbo Orientering Och Skidklubb4:42:21+1:39:01
26Liza JohanssonSol Tranås4:44:25+1:41:05
27Leif JohanssonSol Tranås4:47:13+1:43:53
28Johan EssnerJärfälla OK4:51:47+1:48:27
29Henrik MagnussonVandrarringen4:56:15+1:52:55
30Daniel Jönsson4:58:21+1:55:01
31Frida JohanssonUpsala IF5:05:00+2:01:40
32Mari Virtanen5:09:38+2:06:18
33Marie HedströmOK Måsen5:10:05+2:06:45
34David Lidström-HulténFrösö IF5:10:53+2:07:33
35Maja BrodinIstrums SK5:11:11+2:07:51
36Robin LjungdellTäby OK5:14:15+2:10:55
37Johannes LyreborgUmara Sports Club5:17:25+2:14:05
38Lars HelmerssonVandrarringen5:20:41+2:17:21
39Göran JonssonSOK Viljan5:20:47+2:17:27
40Ellinor HellrupAvesta OK5:23:59+2:20:39
41Petra NilssonNAIS Orienteringsklubb5:24:16+2:20:56
42Jasmin FischerOLG NOWA5:31:49+2:28:29
43Karl-Oskar PedersenJärpens SK5:34:51+2:31:31
44Emma RingströmOK Landehof5:34:56+2:31:36
45Anna RundbergTolered-Utby Ol-klubb5:36:37+2:33:17
46Märith ÖstbergAlfta-Ösa OK5:36:51+2:33:31
47Adrian HardenFK Boken5:38:35+2:35:15
48Anna BäckstädeVisborgs OK5:39:28+2:36:08
49Stefan LindbergYstads OK5:43:44+2:40:24
50Dagmar MiklušováTJ Rapid Bratislava5:46:31+2:43:11
51Emma SmidingGävle OK5:46:33+2:43:13
52Teodor LidbergTäby OK5:51:39+2:48:19
53Lennart AnderssonAnderssons5:53:38+2:50:18
54Annika Holgersson5:56:55+2:53:35
55Henrik GunérusSurahammars SOK6:06:29+3:03:09
56Berkley StaggOK Skogsvargarna6:09:24+3:06:04
57Ann-Charlotte JacobssonIstrums SK6:10:31+3:07:11
58Axel EdströmBottnaryds IF6:13:52+3:10:32
59Lennart ErikssonNorbergs OK6:14:09+3:10:49
60Jessica AugustssonGöteborgs SK6:24:48+3:21:28
61Åsa PerssonEksjö SOK6:36:53+3:33:33
62Björn StegringOK Ravinen6:41:02+3:37:42
63Anette NilssonOK Linné6:41:34+3:38:14
64Charlotte PruthSkogsluffarnas OK6:45:22+3:42:02
65Fredrik ArenanderSkarpnäcks OL6:46:15+3:42:55
66Svea EkbladhSol Tranås6:55:18+3:51:58
67Marie HalvorsenOK Södertörn6:55:22+3:52:02
68Elin EkbladhSol Tranås6:56:41+3:53:21
69Thomas PerssonOK Tyringe7:03:54+4:00:34
70Helene SwartzIFK Lidingö SOK7:13:35+4:10:15
71Katarina Sterner JanssonOK Klemmingen7:25:31+4:22:11
72Magnus BellanderVittjärvs IK7:38:57+4:35:37
73Irene BellanderVittjärvs IK7:38:59+4:35:39
74Bernt AxelssonVästvärmlands OK9:39:58+6:36:38
75Maritha GranqvistJormvattnets IF10:12:56+7:09:36
Tanja AppenzellerFossum IFej godkänd
Karin BengtssonVisborgs OKej godkänd
Joel GöranssonLidköpings VSKej godkänd
Isak HellgrenWilhelmina OKej godkänd
Marie SvennerudKarlskrona SOKej godkänd
Anders WidlundIFK Lidingö SOKej godkänd
Ann-Britt AasaÖvertorneå IFej start
Åsa BergAnderssonsej start
Sofia BorneFrölunda OLej start
Elin EdströmBottnaryds IFej start
Magnus ErixonIFK Göteborgej start
Johan FrisellBoxholm-Mjölby OLej start
Alexander Melin Ganc-PetersenFossum IFej start
Jenny JohnssonLidköpings VSKej start
Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Nina LimbäckVästerås SOKej start
Mirjam NilssonVännäs OKej start
Josefin PedersenJärpens SKej start
Jörg Pliquettej start
Janne Suittioej start
Nina TillanderYstads OKej start
Kristina WestfeldtIF Thorej start
Thomas WestfeldtIF Thorej start
Johan WikanderLånghundra IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser