Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Svår 5,0

5 000 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola JernströmAvesta OK3:04:36
2Erik LindgrenOK Tisaren3:09:05+4:29
3Gustaf WaltherOK Denseln3:33:21+28:45
4Johan HerbstVästerås SOK3:33:34+28:58
5Martin JuhlinVästerås SOK3:34:15+29:39
6Björn AxelssonTullinge SK3:42:43+38:07
7Beatrice AeschlimannOl Norska3:47:53+43:17
8Tomas ÖbergOK Hällen3:52:47+48:11
9Yvonne AnderssonTullinge SK3:54:13+49:37
10Anders SahlénVästerås SOK3:55:19+50:43
11Stefan EnbergVästerbergslagens OL4:03:51+59:15
12Daniel BjörnbergVästerås SOK4:12:38+1:08:02
13Alfred LönnVästerås SOK4:21:51+1:17:15
14Tobias DahlmarkVästerås SOK4:23:28+1:18:52
15Brage KeiseråsIL Leik4:26:56+1:22:20
16Mats ThulinVästerås SOK4:31:05+1:26:29
17Tomas VidfeltLindebygdens OK4:35:43+1:31:07
18Juha Virtanen4:37:08+1:32:32
19Johan Forslin4:40:04+1:35:28
20Marián MiklušTJ Rapid Bratislava4:41:49+1:37:13
21Christoph BoldiniOL Biel Seeland4:44:56+1:40:20
22Noah RiederOL Biel Seeland4:45:38+1:41:02
23Pål Tore SvendsenNydalens SK4:47:06+1:42:30
24Ulf HamreforsVästerås SOK4:47:27+1:42:51
25Maria CarlströmCentrum OK4:57:42+1:53:06
26Lars-Erik SjöstrandVästerås SOK5:06:26+2:01:50
27Tomas LindgrenTrosabygdens Orienteringsklubb5:15:23+2:10:47
28Stefan TörnqvistVästerås SOK5:18:40+2:14:04
29Patrik FriskVästerås SOK5:20:04+2:15:28
30Carl DingesOK Enen5:26:30+2:21:54
31Claude RiederOL Biel Seeland5:51:11+2:46:35
32Fredrik DahlmarkVästerås SOK6:07:28+3:02:52
33Niclas RökenTäby OK6:07:37+3:03:01
34Jochen WinklerKaulsdorfer OLV (Berlin)6:08:47+3:04:11
35Alexander RexLunds OK6:15:07+3:10:31
36Tomas NordinLycksele IF6:15:14+3:10:38
37Lars HallVästerås SOK6:15:28+3:10:52
38Tamara MiklušováTJ Rapid Bratislava6:17:31+3:12:55
39Erik SvenssonOK Klyftamo6:19:26+3:14:50
40Johan SärnbrattFinform6:29:25+3:24:49
41David LindgrenVästerås SOK6:42:02+3:37:26
42Claudia RiederOL Biel Seeland6:42:14+3:37:38
43Niklaus GraberOL Biel Seeland7:10:27+4:05:51
44Mikael ÖdlingÖrnsköldsviks OK7:29:33+4:24:57
45Karoline ÖsterholmÖrnsköldsviks OK7:44:28+4:39:52
46Mats FrostOK Roslagen8:33:51+5:29:15
47Hengyue LiCrazy Young9:44:49+6:40:13
48Elin SwärdHadeland OL10:26:14+7:21:38
49Xuelin ZhangCrazy Young15:03:56+11:59:20
Bryony BrennanBOKej godkänd
Damian BrennanBOKej godkänd
Magnus LimbäckVästerås SOKej godkänd
Mats LogrenSjövalla FKej godkänd
Anders ÄlvegranVästerås SOKej godkänd
Filip ÖhrnKFUM Örebro OKej godkänd
Kenneth AlnessLånghundra IFej start
Jesper Melin Ganc-PetersenFossum IFej start
Ragnar HedlundIF Thorej start
Anne MagnussonOK Landehofej start
Hans PetterssonLinköpings Skidklubbej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser