Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Svår 3,5

3 590 m, 160 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
2Anders AnderssonOK Roto4:45:28+1:16:00
Josef AnderssonSundsvalls OKej godkänd
Sören AnderssonOK Loch Nessej godkänd
Helene ArboreliusIS Kullenej godkänd
Erika AspMölndal Outdoor IFej godkänd
Magnus BenjaminssonMarkaryds FKej godkänd
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Julia BlomFrölunda OLej godkänd
Alva BohlinIFK Göteborgej godkänd
Lars BroströmDegerfors OKej godkänd
Jonas BrånaltFrölunda OLej godkänd
Niclas ClashammarNyköpings OKej godkänd
Lina Dahlbergej godkänd
Elisa-Mackenzie DahlenHadeland OLej godkänd
Birgitta DahlströmLustens OKej godkänd
Emmy DahlströmLustens OKej godkänd
Johan DanielssonSolna OKej godkänd
Annika DavidssonVästerås SOKej godkänd
Claes DavidssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Peter EdlundKlubblösej godkänd
Lotta EerolaTampereen Pyrintöej godkänd
Göran ElfversonUpsala IFej godkänd
Agnes ElfvingIFK Mora OKej godkänd
Bernt EngströmPargas IFej godkänd
Oskar ErikssonOK Älgenej godkänd
Irmgard FabianOJE Wapplerej godkänd
Rebecca FahlgrenVittjärvs IKej godkänd
Krister GolsäterKorsnäs IF OKej godkänd
Urban Grenmyrej godkänd
Marita HaglundBredareds IFej godkänd
Ronnaug Hansol - NergaardKvikne ILej godkänd
Julia HelmingerHSV Walsej godkänd
Magnus HolmströmSkogsluffarnas OKej godkänd
Maria HåkanssonVäxjö OKej godkänd
Jacob Hård af SegerstadOK Södertörnej godkänd
Lovisa HäroldSol Tranåsej godkänd
Björn JohanssonUmeå OKej godkänd
Emilia JohanssonOK Gisleej godkänd
Liselott JohanssonTenhults SOKej godkänd
Liselotte JohanssonOK Löftanej godkänd
Magdalena JohanssonHalmstad OKej godkänd
Mats JonassonGäddede SKej godkänd
Johnny KarlsenJärfälla OKej godkänd
Bo-Göran KarlssonAvesta OKej godkänd
Anna KaskOK Linnéej godkänd
Jakob Larruyej godkänd
Pia LarssonFK Göingarnaej godkänd
Magnus LindbergIK Ymerej godkänd
Pontus LindblomOK Roxenej godkänd
Christer LindellLinköpings OKej godkänd
Emma LindellLinköpings OKej godkänd
Anine LomeHamar OKej godkänd
Kamilla LomeHamar OKej godkänd
Carl LundkvistLänna IFej godkänd
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OKej godkänd
Tobias LundqvistOK Tyrej godkänd
Lotta MagnussonMalmö OKej godkänd
Rickard MagnussonIF Thorej godkänd
Anna MyrbergerTullinge SKej godkänd
Villi MähönenKlubblösej godkänd
Andreas NilssonOK PAN-Kristianstadej godkänd
Helen NilssonHärlövs IFej godkänd
Jonas NilssonUmeå OKej godkänd
Lovisa NilssonOK Linnéej godkänd
Richard NilssonGustavsbergs OKej godkänd
Björn NybäckTullinge SKej godkänd
Johan OckbornTrollhättans SOKej godkänd
Hans OhlinRånäs OKej godkänd
Mattias OlssonSidensjö IKej godkänd
Nils-Göran OlssonNjurunda OKej godkänd
Fredrik PaulsonLinköpings OKej godkänd
Anders PayerlArboga OKej godkänd
Carl PerssonTäby OKej godkänd
Eva PerssonOK Österåkerej godkänd
Iréne PerssonTäby OKej godkänd
Ove PerssonUmeå OKej godkänd
Annica PetersonHagabyej godkänd
Aapo PuranenKlubblösej godkänd
Åsa RedinIFK Kirunaej godkänd
Markku Rehbergerej godkänd
Tobias RingströmOK Landehofej godkänd
Linnéa RönnqvistOK Linnéej godkänd
Gabriela SavičováSlovan Karlovy Varyej godkänd
Lyubov SergeevaNord Westej godkänd
Elin SkoghIF Thorej godkänd
Katja Stenström BohlinIFK Göteborgej godkänd
Jiří ŠtěrbaSlovan Karlovy Varyej godkänd
Karin StåhlIS Kullenej godkänd
Anders SwedinLidköpings VSKej godkänd
Ole Gunnar SølbergIL Leikej godkänd
Mikael TorstenssonOK Hällenej godkänd
Ulf TörnströmFK Friskus-Varbergej godkänd
Anders WesterbergOK Enenej godkänd
Emil VidmarkVittjärvs IKej godkänd
Kerstin YngströmOK Löftanej godkänd
Maria ÅkerfeldtGäddede SKej godkänd
Anders AlganderKlubblösutom tävlan
Erik AlmséusIFK Hedemora OKutom tävlan
Elsa AnderssonDomnarvets GoIFutom tävlan
Tobias BeckiusOK Tyrutom tävlan
Camilla BennetKlubblösutom tävlan
Gislind BergerBerger-Clanutom tävlan
Inger DahlgrenÖstersunds OKutom tävlan
Ronnie DahlgrenGustavsbergs OKutom tävlan
eilert edinSidensjö IKutom tävlan
Oscar ErikssonVästerbergslagen OLutom tävlan
Wolfgang FabianOJE Wapplerutom tävlan
Nermin FenmenAnkara GSMutom tävlan
Simon ForsStora Tuna OKutom tävlan
Agnetha FredrikssonKramfors Alliansenutom tävlan
Måns FritzellGudhems IFutom tävlan
Sven-Erik GrundOK Rotoutom tävlan
Magnus HaglundÖviks kommunutom tävlan
Åsa HagnestålMarkbygdens OKutom tävlan
Malin HallbergLidköpings VSKutom tävlan
Monica HallorOK Tisarenutom tävlan
Mikael HanssonBredaryds SOKutom tävlan
My HeinrupJärla Orienteringutom tävlan
Adam HellstadiusOK Hällenutom tävlan
Måns Holmgren OK Hammarenutom tävlan
Anna HolmströmTäby OKutom tävlan
Magnus HoppeIF Thorutom tävlan
Elin JacobssonCentrum OKutom tävlan
Ann Jansson JärplingOK Klemmingenutom tävlan
Ellinor JohanssonOK Alehofutom tävlan
Thomas JohanssonSundsvall okutom tävlan
Sven KäckSol Tranåsutom tävlan
Lotta LarssonVästerbergslagen OLutom tävlan
Björn LindgrenKFUM Örebro OKutom tävlan
Vita LosevaETGutom tävlan
Elisabeth  LängheimTullinge SKutom tävlan
Karin MartinNjurunda OKutom tävlan
Maria MartinaAttunda OKutom tävlan
Maija MikkolaTikkakosken suunnistajat utom tävlan
Tuija MäkinenRastikakhututom tävlan
Anna NilssonVästerbergslagen OLutom tävlan
Christina NilssonVästerbergslagen OLutom tävlan
Tove NorénVännäs OKutom tävlan
Torgny PalmHJS-Vansbro OKutom tävlan
Elin PetersonÄlvdalens IF OKutom tävlan
Erik PetersonÄlvdalens IF OKutom tävlan
Eva PetersonÄlvdalens IF OKutom tävlan
Jan SamuelssonFalköping AIK OKutom tävlan
Anne SandersonOrienteering Taranakiutom tävlan
Ellen SarenmarkLeksands OKutom tävlan
Rasmus SchurmannHylte OKutom tävlan
Wanru SieMoxina OKutom tävlan
Irene Skiri Bodø Orienteringutom tävlan
Jan-Erik SkyttnerLjusdals OKutom tävlan
Stina SkyttnerLjusdals OKutom tävlan
David SkälegårdElinorspelenutom tävlan
Frida StoltHestra IFutom tävlan
Daniel TorstenssonGöteborgs SKutom tävlan
Lars TorstenssonGöteborg Skidklubbutom tävlan
Linnea TroengSkoglöparnautom tävlan
Malin UnanderSundsvalls OKutom tävlan
Lina WibronNjurunda OKutom tävlan
Jacob WolgastSnättringe SKutom tävlan
Johan åhmanIFK Umeåutom tävlan
anna ålinSundsvall okutom tävlan
Claes AnderssonSnättringe SKej start
Lars BohlinIFK Göteborgej start
Hans CarlstedtSävedalens AIKej start
Helle M. FrederiksenBallerup OKej start
Rob GardenNorth West Orienteering Clubej start
Marquita GeldermanNorth West Orienteering Clubej start
Thea HaltiaIL Tyrvingej start
Kristina LandgrenMalmö OKej start
Thorsten SvenssonFinspångs SOKej start
Anna TheanderHaninge SOKej start
Paulina TomasdotterNjurunda OKej start
Anna WidströmKvarnsvedens GoIF OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser