Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Maika MoriyaD21-1 (456)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
91Takashi YamadaH21-2 (626)7:46:29+3:06:35

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
66Filip SalénH21-2 (626)6:37:00+1:57:06

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
102Love LindströmH21-2 (626)9:15:40+4:35:46

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
16Lone MalmgrenD21 Kort-2 (706)3:29:27+48:20

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
121Andrea AuD21 Kort-2 (706)6:47:00+4:05:53

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Eva BereczD21 Kort-2 (706)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
115Louise NordahlD21 Kort-2 (706)6:01:51+3:20:44

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ann ForslinD21 Kort-2 (706)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Moa OlssonD21 Kort-2 (706)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
43Sebastian AnderssonH21 Kort-1 (738)5:12:18+1:45:17

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
85Håkan RichterH21 Kort-1 (738)6:42:23+3:15:22

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
111Edvin KellerH21 Kort-1 (738)8:37:09+5:10:08

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anders HermanssonH21 Kort-1 (738)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
87Robin WesterlundH21 Kort-2 (703)6:22:56+3:18:04

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
90Linus TalltjärnH21 Kort-2 (703)6:30:20+3:25:28

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
102Albin ElnerudH21 Kort-2 (703)7:45:23+4:40:31

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
55Christian MichelsenH20 (549)5:51:00+1:52:04

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
163Joshua AuH14 (1006)6:02:30+3:51:33

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
168Zezhang PengH14 (1006)7:24:40+5:13:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
139Ilija LyatoshinskyH13 (879)6:00:23+3:41:12

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
121Yiang WangD12 (801)3:36:25+1:40:56

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
142Oda Marissa BergersenD12 (801)4:47:57+2:52:28

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Malte SöderlundH12 (891)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
131Marlon VirveH12 (891)3:25:30+1:42:56

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Suvi PorriD11 (638)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
70Liina LantelaD10 (904)2:29:41+1:02:37

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Maija FjällströmD35 Kort (503)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
101Matti HokkanenH40 (616)9:14:00+5:33:28

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Tuomas FjällströmH40 (616)ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anneli SalomonssonD40 Kort (957)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Olle TyrlandH40 Kort-1 (560)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
90Mikael SöderlundH40 Kort-2 (554)5:43:33+2:46:20

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
129Polina LyatoshinskayaD45 (800)6:52:53+3:57:22

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
88Ossi PorriH45-1 (587)7:27:57+4:01:19

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anna SöderlundD45 Kort-1 (620)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
77Tarja TurkulainenD45 Kort-2 (623)4:56:50+2:20:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
102Katarina ErikssonD45 Kort-2 (623)6:28:36+3:51:49

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Jaani LantelaH45 Kort-2 (775)3:04:27+29:55

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
46Joakim ThornellH50 Kort-2 (653)4:11:31+1:26:47

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ruqian LiH50 Kort-2 (653)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
85Magnus AxelssonH55 (886)4:48:00+1:49:48

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Vital PeetersH55 (886)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Gro EllegaardD55 Kort (497)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
83Mikael KarlssonH55 Kort (868)4:41:02+1:44:37

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Annes NaanH55 Kort (868)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
17Fredrik SalénH60 (560)3:51:55+51:26

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Beiming LiangH60 Kort (605)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
44Grethe Lill RyengD65 (235)6:20:25+3:20:08

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Bob BarnbyH65 (557)ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
John FranklinH65 (557)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
49Henry LåglandH70 (565)4:39:10+1:30:54

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Chris HirtH70 (565)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
29Kurt BergstrandH75 (316)5:01:13+2:16:07

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Aya TsukiyamaD21 Motion (309)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Gustav AnderssonH21 Motion (248)5:08:00+43:57

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
36Fredric SunessonH21 Motion (248)8:10:39+3:46:36

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
38Erik HallgrenH21 Motion (248)9:44:07+5:20:04

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
35Mårten EkströmH21 Motion (248)8:09:03+3:45:00

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
24Maja ElnerudD35 Motion (248)5:40:45+2:18:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
38Marja EjdenwikD35 Motion (248)8:26:31+5:03:49

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
29Stefan SandbergH40 Motion (333)6:12:36+2:37:39

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Thomas HegardtH40 Motion (333)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
85In-Anna KnutsdotterD45 Motion (572)7:26:52+3:27:39

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Andreas MårtenssonH45 Motion (397)4:05:21+35:07

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
53Tommi TikkanenH50 Motion (338)6:39:13+3:14:00

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
59Jörgen KarlssonH50 Motion (338)8:44:01+5:18:48

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Gunilla SalénD55 Motion (257)3:31:31+10:46

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Tage KoverbergH60 Motion (149)4:18:47+14:23

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Johan KockH65 Motion (161)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Aron SöderlundInskolning (742)fullföljt

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Hedvig RudsanderInskolning (742)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
83Zitong XuU1 (982)1:53:13+45:10

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
87Vera NykvistU2 (1059)2:48:00+1:17:08

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Axel BjuggstamU2 (1059)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Linn OlofssonLätt 3,5 (495)3:20:03+48:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
39Bengt-Erik LjungkvistLätt 3,5 (495)4:40:03+2:08:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
28Nina EmtedalLätt 3,5 (495)4:01:47+1:30:27

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
60Karl BjörkqvistLätt 3,5 (495)5:31:53+3:00:33

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
64Anders LarssonLätt 3,5 (495)5:48:14+3:16:54

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
66Inger LarssonLätt 3,5 (495)5:51:54+3:20:34

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
48Karin BjörkqvistLätt 3,5 (495)4:56:47+2:25:27

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
69Liselott AnderssonLätt 3,5 (495)6:10:28+3:39:08

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Charlotta RiberdahlLätt 3,5 (495)ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Thomas WastesonLätt 3,5 (495)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
18Axel BjörkqvistMedelsvår 3,3 (500)3:43:08+1:00:25

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
28Anton BjörkqvistMedelsvår 3,3 (500)4:11:40+1:28:57

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
15Joakim HöögMedelsvår 3,3 (500)3:41:02+58:19

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
30Daniel JönssonMedelsvår 4,0 (450)4:58:21+1:55:01

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
32Mari VirtanenMedelsvår 4,0 (450)5:09:38+2:06:18

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
54Annika HolgerssonMedelsvår 4,0 (450)5:56:55+2:53:35

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Janne SuittioMedelsvår 4,0 (450)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
24Cecilia AlmbladMedelsvår 4,0 (450)4:42:05+1:38:45

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
22Malin AnderssonMedelsvår 4,0 (450)4:28:15+1:24:55

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jörg PliquettMedelsvår 4,0 (450)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
43Lars HallbergMedelsvår 5,0 (260)8:04:52+4:25:35

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
44Stefan Mandergrehn HallbergMedelsvår 5,0 (260)8:04:54+4:25:37

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Markus OttossonSvår 3,5 (319)3:19:04+1:22:27

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
37Christer RognellSvår 3,5 (319)4:32:19+2:35:42

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
18Juha VirtanenSvår 5,0 (281)4:37:08+1:32:32

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
19Johan ForslinSvår 5,0 (281)4:40:04+1:35:28

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Jonas UllerSvår 7,5 (159)6:28:31+2:39:41

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Isak BerglundEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Kristina EdeboEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Erik EdeboEtappstart-Inskolning (507)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Hugo HörnstenEtappstart-U1 (397)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Aron BerglundEtappstart-U2 (376)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ebba JensenEtappstart-U2 (376)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Viktoria EdeboEtappstart-U2 (376)ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Emma VuorinenEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Emil BergströmEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Marina Westman LönneEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Elisabeth KarlssonEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jennie HanssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sven-Eric SjöbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Christian BergEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Marie ClefbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sara JernbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ingrid SundholmEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Fredrik BorgelinEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
John MattssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jan SöderkvistEtappstart-Lätt 10,0 (158)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lea OttEtappstart-Lätt 10,0 (158)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Catharina TholinEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Gustav MöllbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Frida LundagårdsEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Susanna GraucobEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Bengt-Göran FrantzEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Elisabeth OttossonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sofie JugårdEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lars RenbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Pernilla KlevebackEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Fabian AnderssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Johan SundströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Alva SundströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lena SundströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Felix LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Markus WistrandEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ebba SundströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Elliot LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Pontus LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anna EdeboEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Annamaria BerglundEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Eva GrenmyrEtappstart-Svår 2,5 (301)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jakob LarruyEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lina DahlbergEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Urban GrenmyrEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Markku RehbergerEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Robert LindEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Torbjörn SundströmEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Emil EdeboEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
21Monica Lidberg3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)2:28:52+1:10:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
19Simon Öberg3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)3:31:50+1:21:48

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Anton Alverbäck3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)3:00:36+50:34

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Gösta Forsén3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Eduard Pucherna3-dagars-Svår 5,0 (123)2:11:29+44:11

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
33Christian Jonsson Sahlin3-dagars-Svår 5,0 (123)3:47:29+2:20:11

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
29Mattias Lundin3-dagars-Svår 5,0 (123)3:10:58+1:43:40

1Life

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Per-Åke DomeijEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)utom tävlan

Aalborg OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
25Poul BobachH70 (565)4:09:48+1:01:32
31Kirsten BobachD65 (235)5:13:38+2:13:21
35Jonathan Birk NielsenH13 (879)3:03:09+43:58
43Claus BobachH40 (616)5:29:39+1:49:07
57Marko Birk NielsenH18 (832)5:16:30+1:20:55
94Bo Birk NielsenH40 (616)8:15:54+4:35:22
Benjamin Birk NielsenU1 (982)ej godkänd

ADFA Portugal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Manuel Pereira LopesH21-2 (626)ej godkänd

Aivan Sama

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
55Anne SorsaD55 Kort (497)4:55:52+1:53:28

Aivan Sama

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Heikki SorsaH55 Kort (868)ej start

Akilles OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
80Hans EkholmH70 Kort (587)5:02:56+2:16:42

Akin

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
24CHI Ming ChungSvår 7,5 (159)10:52:46+7:03:56

Alatornion Pirkat

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Venla TaulavuoriD18 Elit (582)3:49:52+25:54
27Tero TaulavuoriH45-2 (579)4:46:03+1:23:08
61Tarja TaulavuoriD50 (891)4:13:10+1:21:40
89Anni TaulavuoriD15 (881)4:48:21+1:52:44
117Risto LuodonpääH55 (886)5:29:30+2:31:18

Alfta-Ösa OK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Elin LadängesD14 (949)2:38:46+5:55
7Jonas NilssonH60 Motion (149)4:29:10+24:46
10John BerglundH80 (150)4:17:30+1:35:15
11Barbro CarlssonD70 Kort (233)3:50:19+1:10:09
13Karin DelinD70 (186)4:00:10+42:22
14Eva WoxlinD60 (303)3:49:35+37:30
16Bror FureskogH70 Kort (587)3:12:43+26:29
16Helena BångaD45 Motion (572)4:51:58+52:45
28Olov EricsonH21-1 (667)5:43:08+1:00:56
36Monika ÖstbergD45 Kort-1 (620)4:13:27+1:12:53
39Rolf JakobssonH75 (316)6:03:03+3:17:57
41Sören WoxlinH65 Kort (549)4:02:17+1:02:58
44Sven Eric CarlssonH70 Kort (587)3:59:53+1:13:39
46Märith ÖstbergMedelsvår 4,0 (450)5:36:51+2:33:31
77Bengt-Olof SandbergMedelsvår 3,3 (500)5:50:20+3:07:37
80Viktor LadängesH18 (832)5:42:10+1:46:35
108Robert LadängesH45 Kort-1 (782)4:46:47+2:08:27
128Ella SandbergD14 (949)4:25:24+1:52:33
130Irma ÖstbergD14 (949)4:26:09+1:53:18
138Elis SandbergH16 (942)5:48:05+2:52:14
151Göran SvenssonH55 (886)7:38:13+4:40:01
Sara EskilssonD21 Elit (369)ej godkänd
Christina ErikssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)utom tävlan
Adrian Hansson BångaEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)utom tävlan
Emma HoofEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)utom tävlan
Britt-Marie ByströmEtappstart-Svår 2,5 (301)utom tävlan
sarah hoofEtappstart-Svår 2,5 (301)utom tävlan
Leija MagnussonD14 Kort (229)ej start
Elin WoxlinD35 (231)ej start

Allerød OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
30Emil Olander LorenzH20 (549)4:57:11+58:15
82Theis MunktvedH16 (942)4:30:21+1:34:30
90Lars MunktvedH45-2 (579)7:06:30+3:43:35
127Dorthe MunktvedD45 (800)6:39:50+3:44:19
Rasmus NielsenH20 (549)ej godkänd
Mikkel Lau PetersenH18 (832)ej start

Almby IK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Ann-Britt GöranssonD65 (235)3:15:44+15:27
4Erik KylbornU2 (1059)1:44:18+13:26
7Åke StridH55 Motion (216)4:34:09+1:02:41
9Sixten WidmarkH10 (928)1:39:42+20:48
9Mona HullD65 Kort (322)3:49:32+45:12
9Per Åke HullH65 Kort (549)3:20:37+21:18
10Anne BodinD50 Kort (780)3:10:43+20:52
19Helen LindkvistD40 Motion (515)4:39:09+44:55
23Emil AlpbergH17-20 Kort (251)5:48:13+2:35:22
23Måns DahlbergU2 (1059)2:07:58+37:06
23Peter KristofferssonMedelsvår 3,3 (500)3:50:24+1:07:41
25Astrid KraftD10 (904)1:57:15+30:11
30Emma LindkvistD10 (904)2:04:17+37:13
35Petra MartinssonD40 Motion (515)5:01:44+1:07:30
38Anders LindkvistH45 Kort-1 (782)3:24:17+45:57
39Nils-Olof BodinH60 Kort (605)4:11:11+56:43
41Henrik FranzénH15 (905)4:03:51+54:23
42Sofie FranzénD16 (772)4:06:54+1:13:20
44Fredrik KylbornH45 Kort-2 (775)3:47:02+1:12:30
46Axel KylbornH12 (891)2:17:32+34:58
51Karl-Göran WahlströmH65 (557)4:55:16+1:50:26
58Karl KylbornH14 (1006)3:12:33+1:01:36
59Gunilla SandströmD55 Kort (497)5:05:17+2:02:53
63Maria KylbornD45 Kort-1 (620)4:41:28+1:40:54
65Sofie BodinD15 (881)4:20:26+1:24:49
71Annica KristofferssonD35 Kort (503)5:56:41+3:03:43
80Mickael GöranssonH45 Kort-1 (782)4:12:10+1:33:50
86Anders LarssonH50 Kort-2 (653)5:08:13+2:23:29
87Alvin IsenströmH12 (891)2:41:31+58:57
89Annie LindkvistU2 (1059)2:48:48+1:17:56
118Johan AlpbergH18 (832)7:16:50+3:21:15
119Sofia GreenD15 (881)5:41:28+2:45:51
125Björn AlpbergH55 (886)5:53:31+2:55:19
129Karin KraftD40 Kort (957)4:54:46+2:17:40
130Jonatan GreenH14 (1006)4:22:29+2:11:32
132Jonatan KraftH15 (905)6:15:59+3:06:31
133Tuwe WidmarkU1 (982)2:25:31+1:17:28
135Henrik IsenströmH45 Kort-1 (782)5:57:32+3:19:12
144Stefan GreenH55 Kort (868)7:11:59+4:15:34
158Klara IsenströmD10 (904)4:29:45+3:02:41
166Noomi GreenU2 (1059)4:05:07+2:34:15
Freja IsenströmInskolning (742)fullföljt
Johannes GreenH18 (832)ej godkänd
Nils KylbornH18 (832)ej godkänd
Bruno GöranssonH14 Kort (256)ej godkänd
Oscar KristofferssonH10 (928)ej godkänd
Magnus WidmarkH45 Motion (397)ej godkänd
Henry VestergårdEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Fredrik CampbellEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Daniel KraftH13 (879)ej start
Yvonne FranzénD50 (891)ej start
Lisa IsenströmLätt 3,5 (495)ej start

Alta OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Preben Nikolai FrischknechtH21 Motion (248)5:15:41+51:38
14Thomas FrostH45-2 (579)4:19:39+56:44
36Eirik FrostH14 (1006)2:52:02+41:05
39Martin FrischknechtSvår 3,5 (319)4:39:18+2:42:41
84Eskil FrischknechtH16 (942)4:31:16+1:35:25
97Gard FrostH16 (942)4:46:36+1:50:45
Helle J. FrischknechtMedelsvår 2,5 (191)ej godkänd
Erle FrostD14 Kort (229)ej start

Alvesta SOK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Liam KarlssonH14 Kort (256)2:16:15+15:36
10Emma NilsssonD17-20 Kort (291)5:13:09+1:06:32
17Bernt PeterssonH80 (150)5:54:15+3:12:00
25Anders WestströmH45 Motion (397)4:38:14+1:08:00
27Åke KarlssonH65 Kort (549)3:40:34+41:15
34Kenneth ArvidssonH75 Kort (235)5:00:58+2:19:44
38Hans SjögrenH70 Kort (587)3:52:49+1:06:35
39Åsa WestströmD40 Motion (515)5:07:38+1:13:24
55Eva ArvidssonD65 Kort (322)6:40:55+3:36:35
56Wilhelm WestströmH10 (928)2:00:17+41:23
89Kurt JakobssonH70 Kort (587)5:32:57+2:46:43
99Stephan ÖstergrenH50 Kort-1 (664)5:24:29+2:33:17
112Gustav NilssonH11 (707)5:06:18+3:21:26
122Ossian ÖstergrenH12 (891)3:13:15+1:30:41
129Ola NilssonH45 Kort-1 (782)5:36:49+2:58:29
141Karin WestströmU2 (1059)3:31:42+2:00:50
156Alfred ÖstergrenH16 (942)8:49:23+5:53:32
164Moltas ÖstergrenH14 (1006)6:07:56+3:56:59
Birgitta PeterssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Linda NilssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Oscar NilssonH18 (832)ej start
Gunilla Svensk ÖstergrenD45 Motion (572)ej start
Barbro NilssonD70 Motion (153)ej start

ANCO

18 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Inès BergerD15 (881)3:02:13+6:36
8Alain BergerH45-1 (587)3:58:59+32:21
14Glauser TristanH18 (832)4:26:25+30:50
17André TissotSvår 7,5 (159)8:08:42+4:19:52
25Guillaume WyrschH20 (549)4:44:54+45:58
32Sophie WältiD21 Lång (218)8:30:50+3:06:57
32Antonin StampbachH20 (549)5:01:59+1:03:03
34Gilles RenaudH45-1 (587)4:52:51+1:26:13
36Romain WältiH20 (549)5:06:28+1:07:32
37Maxime WyrschH20 (549)5:06:36+1:07:40
67Paul FluckigerH21 Lång-1 (772)7:34:30+1:58:06
103Archibald SoguelH21 Lång-1 (772)9:06:31+3:30:07
Jeanne RenuadInskolning (742)fullföljt
Rémi RenaudH10 (928)ej godkänd
Dominique Rytz RenaudEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Margaux TissotEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Paul TissotEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Marjorie Cosandey TissotEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan
Julianne BarbenD20 Elit (516)ej start
Julien SchluchterH18 (832)ej start
Margaux TissotD12 Kort (128)ej start
Paul TissotLätt 3,5 (495)ej start
Dominique Rytz RenardEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

ANCO / Tampereen Pyrintö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
42Pascal BuchsH21 Elit (378)5:34:10+59:05

Anderssons

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
53Lennart AnderssonMedelsvår 4,0 (450)5:53:38+2:50:18

Anderssons

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Åsa BergMedelsvår 4,0 (450)ej start

Anderstorps OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Pär GustafssonLätt 3,5 (495)2:57:18+25:58
5Edvin FritzellLätt 10,0 (224)5:52:35+55:35
11Emma FritzellMedelsvår 3,3 (500)3:35:58+53:15
11Majken Folkestad3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:57:29+39:03
21Vera FolkestadD10 (904)1:50:42+23:38
28Maria HörnquistD40 Motion (515)4:48:45+54:31
33Stina AnderssonD14 (949)3:10:27+37:36
34Patrik AnderssonH45 Motion (397)4:58:20+1:28:06
35Hjalmar FolkestadH12 (891)2:07:50+25:16
42Victor HörnquistH13 (879)3:18:08+58:57
42Johan BerköLätt 5,0 (310)7:01:52+4:07:29
42Charlotta TreptowMedelsvår 3,3 (500)4:41:43+1:59:00
48Edit TreptowD11 (638)3:02:08+1:08:08
62Veronica AdolfssonD45 (800)4:23:00+1:27:29
62Hjalmar HörnquistU1 (982)1:41:56+33:53
64Niclas HörnquistH40 Kort-2 (554)4:44:39+1:47:26
72Maria FolkestadD45 (800)4:38:48+1:43:17
94Geir Inge FolkestadH50-1 (675)5:49:29+2:36:12
114John-Patrik TreptowH45 Kort-1 (782)4:51:58+2:13:38
118Clara AdolfssonD13 (805)5:01:17+2:19:00
140Astrid TreptowU1 (982)2:37:37+1:29:34
Arvid TreptowInskolning (742)fullföljt
Ella AnderssonEtappstart-U1 (397)ej godkänd
Jenny AnderssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Johanna HörnquistEtappstart-Inskolning (507)utom tävlan
Elof TreptowInskolning (742)ej start

Andrarums IF

14 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Michael NilssonLätt 2,5 (253)2:01:54
2Carina PerssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)5:00:22+1:14:22
18Marielle NilssonD21 Motion (309)5:16:59+1:13:36
20Barbro NilssonD65 Motion (190)6:10:36+2:21:53
25Emma NilssonD21 Motion (309)5:37:56+1:34:33
33Elin NilssonD16 (772)4:01:23+1:07:49
75Christian GlantzH35 Kort (762)5:12:53+1:54:54
79Sam ErikssonH21 Kort-1 (738)6:31:36+3:04:35
82Kent NilssonH65 (557)6:20:25+3:15:35
87Jesper KolmodinH35 Kort (762)5:27:16+2:09:17
134Hugo ThoressonH12 (891)3:26:22+1:43:48
142Erik ThoressonH16 (942)6:00:19+3:04:28
Lena ErikssonEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)utom tävlan
Elias NilssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan

Angelniemen Ankkuri

15 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Pekka HyvönenH21 Kort-1 (738)3:32:11+5:10
7Tuomo MäkeläH21 Kort-1 (738)3:44:51+17:50
7Arttu LaaksonenH20 (549)4:11:44+12:48
8Tapio HalmeH65 (557)3:45:31+40:41
10Selja KaartinenD21-1 (456)5:13:02+34:24
21Harri NiinistöH60 (560)4:01:28+1:00:59
22Riina SuntioinenD21 Kort-2 (706)3:46:55+1:05:48
24Helena SaarrimäkiD60 (303)4:26:21+1:14:16
31Henna YliluikkiD21-1 (456)6:08:05+1:29:27
31Ilkka SaarimäkiH60 (560)4:10:52+1:10:23
43Kimmo VirtanenH50 Kort-1 (664)3:59:16+1:08:04
74Noora HyvönenD21 Kort-2 (706)4:46:47+2:05:40
102Jasmiina LeppäläD11 (638)4:59:27+3:05:27
104Joosefiina MäkeläD21 Kort-2 (706)5:33:00+2:51:53
142Aino VirtanenD14 (949)4:48:32+2:15:41

Angereds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Kerstin Larsson TannerudEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd

Ankara GSM

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Nermin FenmenEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan

Ankarsrums OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lina LiljeholmD45 Kort-1 (620)ej start

Annebergs GIF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
20Jan-Olof ErikssonH60 (560)4:00:01+59:32
45Carina Rosén ErikssonD55 (518)4:40:11+1:44:21
50Håkan HammarinH50 Kort-1 (664)4:12:14+1:21:02
61Camilla RosénD55 (518)5:04:05+2:08:15
77Martin ErikssonH13 (879)3:44:27+1:25:16

Anttolan Urheilijat

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
17Juha HyyryläinenH21 Lång-1 (772)6:29:38+53:14
79Laura HyyryläinenD21 Kort-2 (706)4:51:21+2:10:14

Araneriders

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
20Julia Kucharska3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)2:27:59+1:09:33

Araneriders

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Barbara Kucharska3-dagars-Svår 3,5 (68)2:26:47+59:56

Arboga OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Per-Ivar MöllbergH70 Kort (587)2:46:34+0:20
20Anders GöranssonH60 Motion (149)6:00:33+1:56:09
24Håkan SöderqvistH70 Kort (587)3:33:30+47:16
40Ann-Louise Notstam HjorthD55 Kort (497)4:18:37+1:16:13
44Roland NotstamH60 (560)4:28:55+1:28:26
48Peder WickströmH65 Kort (549)4:13:25+1:14:06
50Kristina BäckD50 Motion (443)5:29:54+2:02:59
52Michael WickströmH35 (400)6:38:12+2:48:19
64Per HolmstrandH45 Kort-2 (775)4:04:56+1:30:24
88Per JacobssonH70 Kort (587)5:30:15+2:44:01
89Peter BäckH50 Kort-2 (653)5:14:37+2:29:53
94Selma WickströmD10 (904)2:42:44+1:15:40
100Amanda BäckD12 (801)3:13:53+1:18:24
106Alva WickströmD13 (805)4:45:47+2:03:30
114Ture HolmstrandH11 (707)5:57:24+4:12:32
121Gustav GöranssonH16 (942)5:19:26+2:23:35
122Filip BäckH16 (942)5:19:29+2:23:38
155Eric BäckH14 (1006)5:29:25+3:18:28
174Tova HolmstrandU2 (1059)4:33:45+3:02:53
OVE PetterssonH70 Kort (587)ej godkänd
Christian PayerlEtappstart-Svår 2,5 (301)ej godkänd
Anders PayerlEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Tilda WigforssD16 (772)ej start
Hanna WigforssD45 Motion (572)ej start
Oliver WickströmInskolning (742)ej start

Arnäs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
William AgvaldEtappstart-U2 (376)ej godkänd

Arnäs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Tor AgvaldEtappstart-U2 (376)ej godkänd

Arnäs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
jesper gidlundEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)utom tävlan

Arvidsjaurs OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Albin Hägglund3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)2:24:59+14:57
11Tom Hägglund3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)3:03:54+53:52
20Andreas LindbergMedelsvår 3,3 (500)3:45:51+1:03:08
21Elisabeth Åman-NorénD60 Kort (384)4:09:06+57:12
29Conny LagerskogH70 (565)4:16:56+1:08:40
84Linda NorénD21 Kort-2 (706)4:59:29+2:18:22
Malin LindströmD40 Motion (515)ej godkänd
Albin LundbergH15 (905)ej start
Johan LundbergH50-2 (701)ej start

ASD Agorosso S. Alessandro

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
85Moritz EtterH50-2 (701)5:33:59+2:28:50
91Gianbattista RavasioH45-1 (587)7:57:43+4:31:05
98Roberto Di BaccoH60 (560)7:42:47+4:42:18
130Stella Di BaccoD13 (805)5:36:19+2:54:02
Martina Di BaccoEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd
Marcello BaroniH50-2 (701)ej start

Asker SK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Sander ArntzenH18 Elit (589)3:18:27+5:43
9Lotte Jauhojärvi MarkussenD18 Elit (582)3:43:47+19:49
11Sondre YtterbøH16 (942)3:18:52+23:01
14Synne StrandD20 Elit (516)4:35:02+29:51
24Margrethe WisløffD20 Elit (516)4:53:41+48:30
27Ann Katrin Olsen3-dagars-Svår 5,0 (123)3:01:53+1:34:35
28Tommy JauhojärviH45-1 (587)4:41:41+1:15:03
30Anette Jauhojärvi MarkussenD14 Kort (229)3:30:46+1:22:35
31Sigrun Hernes YtterbøD50 (891)3:48:49+57:19
36Felix FinsrudH16 (942)3:46:57+51:06
37Reidar FossumH60 (560)4:15:03+1:14:34
44Gravir Ragnhild ØfsthusD13 (805)3:33:12+50:55
45Astrid Juli YtterbøD12 (801)2:32:31+37:02
52Gjermund GravirH50-2 (701)4:30:01+1:24:52
55Fanni MarkussenD20 (430)7:12:28+3:01:16
60Bjørn-Willy ArntzenH50-2 (701)4:45:09+1:40:00
72Vegard GulbrandsenH20 Elit (583)5:19:25+1:40:48
75Henrik Fredriksen AasH18 Elit (589)4:40:00+1:27:16
78Anna Øfsthus GravirD18 Elit (582)4:47:06+1:23:08
86Øyvind HoveidH65 (557)6:37:07+3:32:17
106Magne AasH50 Kort-2 (653)6:17:21+3:32:37
119Maria PerssonD50 Kort (780)5:19:14+2:29:23
Tilla Farnes HennumD20 Elit (516)ej godkänd
Bjørnar LøvliH20 (549)ej godkänd
Johan Teodor WestlyH20 (549)ej godkänd
Kristian Fredriksen AasH15 (905)ej godkänd
Edel Sofie NilsenD55 (518)ej godkänd
Per Anders YtterbøEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd
Nora Synnøve WoxholthD20 Elit (516)ej start
Axel HoveidH20 (549)ej start
Petra HoveidD16 (772)ej start
Marianne ArnesenD50 Kort (780)ej start
Bjørn Gulbrandsen3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Emma RothauerD12 Kort (128)2:06:11+18:49

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Lucie RothauerD40 (369)3:27:49+8:41

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
47Martin BöhmH40 Kort-1 (560)4:50:44+1:52:10

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
74Thomas RothauerH40 Kort-1 (560)5:52:37+2:54:03

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Tim RothauerEtappstart-Inskolning (507)utom tävlan

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Petra BöhmEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd

ASpudden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Corina WahlinEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan

ASS Raisu Lumous

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
116Kasperi LaunisH50-2 (701)7:50:10+4:45:01
148Teija LaunisD50 (891)6:53:03+4:01:33

ASUB Orientation

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
88Philippe ClapuytH60 (560)5:58:00+2:57:31
155Nicole RevencuD50 (891)9:41:57+6:50:27

Attunda OK

98 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Marcus SteneboH14 (1006)2:10:57
1Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)4:07:20
1Olle Pettersson Gradin3-dagars-Svår 3,5 (68)1:26:51
2Lars Håkan SandvikH50-1 (675)3:17:54+4:37
4Joel Wallner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:42:51+24:25
5Kristina Nygren FriskD70 Kort (233)3:16:16+36:06
9Fredrik SoneH50-1 (675)3:43:50+30:33
10Edvin Wallner3-dagars-Lätt 2,5 (64)1:41:10+27:59
11Björn-Ove PetterssonH60 (560)3:32:03+31:34
12Anders NilssonH45 Motion (397)4:17:52+47:38
14PER KnutasH50 Motion (338)4:29:14+1:04:01
15Sofia IversD16 (772)3:37:27+43:53
17Laura D'angeloD21 Kort-1 (712)3:44:06+55:07
18Karl-Gunnar KarnebäckH60 Kort (605)3:47:29+33:01
18Jenny Wallner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)2:23:46+1:05:20
18Stefan Norell3-dagars-Svår 3,5 (68)2:40:55+1:14:04
19Maria von SchmalenséeD45 (800)3:34:18+38:47
24Johannes KnutasH21 Kort-1 (738)4:40:19+1:13:18
24Svante SandvikH12 (891)2:01:40+19:06
24Ulla KarnebäckD65 Motion (190)6:41:41+2:52:58
25Viktor SoneH14 (1006)2:46:49+35:52
25Tomas HenrikssonH40 (616)4:47:11+1:06:39
26Gustav WirénH16 (942)3:40:24+44:33
27Fredrik SteneboH50-1 (675)4:03:29+50:12
30Anna Lindskoog PetterssonD55 Kort (497)4:00:12+57:48
31Erica BlythD35 Kort (503)4:14:40+1:21:42
31Anders BrunanderLätt 10,0 (224)9:00:39+4:03:39
32Greta SandvikD10 (904)2:04:32+37:28
33Anna StrandD45 (800)3:52:56+57:25
34Daniel RoosH21 Elit (378)5:25:14+50:09
34Stefan RedtzerH50 Kort-1 (664)3:49:42+58:30
38Monica RoosD50 Kort (780)3:38:00+48:09
41Lena NilssonD45 (800)3:57:59+1:02:28
41Margaretha HallménD65 (235)5:47:59+2:47:42
41Anders HallménH65 (557)4:34:53+1:30:03
42Simon MarteliusH21-2 (626)6:07:27+1:27:33
44Ulrik IversH45-2 (579)5:17:11+1:54:16
44Esbjörn Eriksson LångströmH55 (886)4:10:36+1:12:24
46Göran LarboH70 (565)4:36:16+1:28:00
47Maria GelinderD55 Kort (497)4:34:32+1:32:08
48Elis IversH14 (1006)3:04:22+53:25
49Thomas PetterssonH21-2 (626)6:16:34+1:36:40
49Anders CarlheimH40 (616)5:44:53+2:04:21
50Vilma NilssonD13 (805)3:38:41+56:24
52Karl EngesH21 Lång-1 (772)7:17:33+1:41:09
52Oskar EngesH20 (549)5:38:45+1:39:49
52Göran FriskH70 Kort (587)4:11:59+1:25:45
54Björn CarlheimH40 (616)6:03:33+2:23:01
55Anette BrunanderD50 Kort (780)3:58:26+1:08:35
55Andrew BlythH45 Motion (397)6:10:25+2:40:11
60Oskar DanielsH21 Elit (378)6:20:28+1:45:23
60Roger LindénH45-2 (579)5:57:01+2:34:06
68Nina IversD45 (800)4:33:16+1:37:45
73Sofie RedtzerD21 Kort-1 (712)4:45:04+1:56:05
74Leif NordinH70 (565)5:31:10+2:22:54
76Pernilla Knutas LundbladD50 Motion (443)8:17:06+4:50:11
80Linda StrömqvistD11 (638)4:01:38+2:07:38
80Thomas NybergH55 (886)4:44:37+1:46:25
82Magnus ForshällenH60 (560)5:34:48+2:34:19
85Samuel LindénH16 (942)4:32:21+1:36:30
88Anton DanielsH21 Kort-2 (703)6:24:31+3:19:39
88Sara StrömqvistD11 (638)4:21:51+2:27:51
93Emil SoneH16 (942)4:45:07+1:49:16
93Malin StrömqvistD13 (805)4:26:26+1:44:09
93Karin SteneboD50 (891)4:40:57+1:49:27
97Lars GerhardssonH55 (886)5:01:57+2:03:45
99Madelene BarbozaD45 (800)5:15:46+2:20:15
104Veronica RedtzerD18 (646)6:53:08+3:06:53
109Marcus BarbozaH13 (879)4:17:09+1:57:58
109Marie ForshällenD50 Kort (780)5:06:39+2:16:48
116Kristina MarteliusD50 (891)5:09:14+2:17:44
117Josefin KarlssonD21 Kort-1 (712)6:22:10+3:33:11
118Stefan MarteliusH55 (886)5:32:57+2:34:45
123Mikael WirénH55 (886)5:45:54+2:47:42
128Håkan RedtzerH55 (886)6:00:51+3:02:39
130Fabian TörnqvistH12 (891)3:22:24+1:39:50
132Tage RudsanderU2 (1059)3:23:33+1:52:41
136Charlotte EngesD50 Kort (780)6:53:11+4:03:20
138Elliot JonssonH12 (891)3:28:50+1:46:16
139Lukas HenrikssonU2 (1059)3:28:03+1:57:11
141Emily BlythD10 (904)3:18:53+1:51:49
153Jessica StrömqvistD40 Kort (957)5:45:11+3:08:05
Joshua BlythInskolning (742)fullföljt
Christopher WilestedtH20 Elit (583)ej godkänd
Jakob RedtzerH21 Kort-2 (703)ej godkänd
Emil RoosH20 (549)ej godkänd
Ted LagerströmH11 (707)ej godkänd
Oliver JonssonH10 (928)ej godkänd
Alvin SandbergInskolning (742)ej godkänd
Mia LagerströmEtappstart-U1 (397)ej godkänd
Maria SandbergEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Daniel Wallner3-dagars-Lätt 2,5 (64)ej godkänd
Filip SoneEtappstart-U1 (397)utom tävlan
Felicia  HökarsEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan
Kajsa GradinEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)utom tävlan
Torbjörn PetterssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)utom tävlan
Maria MartinaEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan
Martin GelinderEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan
Axel WrådheH21 Lång-1 (772)ej start
Christian RedtzerH20 (549)ej start
Lovisa NilssonD16 (772)ej start
Maja SandvikD16 (772)ej start
Johan SandbergH40 Kort-1 (560)ej start
Magnus StrömqvistH40 Kort-1 (560)ej start
Åsa WilestedtD45 (800)ej start
Lisa TörnqvistD45 Kort-2 (623)ej start
Fredrik JonssonH45 Kort-1 (782)ej start
Marianne DanielsD50 Kort (780)ej start
Erik DanielsH50 Kort-2 (653)ej start
Elisabeth LångströmD50 Motion (443)ej start
Ann-Kristin LindahlD60 Motion (226)ej start
Wiktor EngesLätt 2,5 (253)ej start
Sara HellströmEtappstart-U2 (376)ej start
Ola LagerströmEtappstart-Lätt 10,0 (158)ej start
Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start
Ida Hellström3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start
Märta Sandvik3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start
Ulrika Hellström3-dagars-Svår 3,5 (68)ej start
Alma Hellström3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start
Jonas Hellström3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start

Auckland OC

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
22Karen Woods3-dagars-Svår 3,5 (68)4:46:04+3:19:13
108Martin CrosbyH55 (886)5:15:05+2:16:53
Jonty OramH21 Kort-2 (703)ej start
Kieran WoodsH21 Kort-2 (703)ej start
Hayley SmithD20 (430)ej start
Dwayne SmithH50-2 (701)ej start

Australia

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
56Aislinn PrendergastD21 Elit (369)7:42:05+2:50:58
65Tara MelhuishD20 Elit (516)5:58:58+1:53:47
87Michael WarltersH50-2 (701)5:40:54+2:35:45
Laurie QualeEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan

Avdankad OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
46Hanna WesterbergD21 Kort-2 (706)4:11:27+1:30:20

Avesta OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Ola JernströmSvår 5,0 (281)3:04:36
5Lennart VessbergH70 Motion (175)4:52:40+1:04:45
6Stefan NybergH55 (886)3:29:53+31:41
6Fredrik BorgströmH40 Motion (333)5:05:14+1:30:17
15Elisabeth AssarssonD50 Motion (443)4:19:01+52:06
23Klara SöderlundD16 Kort (228)5:47:06+2:45:14
23Ritva KärkkäinenD60 Kort (384)4:11:50+59:56
28Ragnar MellbinLätt 10,0 (224)8:20:33+3:23:33
36Solweig PalmD65 Kort (322)4:35:25+1:31:05
37Charlotta BorgströmLätt 5,0 (310)5:57:48+3:03:25
40Ellinor HellrupMedelsvår 4,0 (450)5:23:59+2:20:39
63Tindra JernströmD18 Elit (582)4:32:35+1:08:37
75Niklas SöderlundH45 Kort-2 (775)4:20:21+1:45:49
79Lennart LundgrenH65 (557)5:55:10+2:50:20
88Liv NorbergD14 (949)3:50:31+1:17:40
99Anna-Karin LövgrenD45 Kort-1 (620)6:03:08+3:02:34
101Aino LeijonD21 Kort-2 (706)5:28:40+2:47:33
107Lucas WannerH14 (1006)3:53:20+1:42:23
121Hedda BorgströmD13 (805)5:06:56+2:24:39
129Svea BorgströmD10 (904)3:07:18+1:40:14
143Malte BorgströmU1 (982)2:39:24+1:31:21
Inger ThörnqvistD70 Motion (153)ej godkänd
Bo-Göran KarlssonEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Johan WannerEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan
Sara RudhD21 Kort-2 (706)ej start
Tilda BorgströmD15 (881)ej start
Titti RudhD55 Kort (497)ej start
Linus JernströmMedelsvår 3,3 (500)ej start

Avon OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
45Jon-Markus DelaumeH45-1 (587)5:17:04+1:50:26
84Sophie Antoine-DelaumeD45 (800)4:58:20+2:02:49
Charlotte DelaumeD11 (638)ej godkänd

AXA SportsClub

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Robin EdvinssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan
Sofie KnutssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan

Azimut, SPB

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
22Olga PozhidaevaD60 (303)4:17:11+1:05:06

Azimuth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
64Olga GavrilovaD60 Kort (384)7:29:07+4:17:13

Azimuth-SPb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
24Stanislav LesnikovH65 Kort (549)3:38:54+39:35

B&OI Orientering (bodø)

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Torkel IrgensH50 Motion (338)3:58:29+33:16

Bækkelagets SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
15Kine GulliksenD21 Kort-2 (706)3:28:09+47:02
18Mariann UlvestadD21-2 (487)5:16:34+38:23
34Simen Hjalmar WästlundH21 Lång-1 (772)6:48:44+1:12:20
50Marthe GløersenD21 Elit (369)6:25:22+1:34:15
53Yngvar ChristiansenH55 (886)4:20:18+1:22:06
Mathias GløersenH20 Elit (583)ej godkänd
Vetle ChristiansenH21-2 (626)ej godkänd
Lennart BrunbergH60 Kort (605)ej start

Ballerup OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Asbjørn Gemmer HanghøjLätt 2,5 (253)2:26:58+25:04
7Eskild Gemmer HanghøjLätt 2,5 (253)2:37:06+35:12
36Carsten GemmerH45 Kort-2 (775)3:36:40+1:02:08
38Frank Rasmussen3-dagars-Svår 5,0 (123)4:56:02+3:28:44
71Alvilde Gemmer HanghøjU2 (1059)2:41:34+1:10:42
Signe HanghøjD40 Motion (515)ej godkänd
Torben SchorlemmerEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Helle M. FrederiksenEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start
Mette Rasmussen3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start

Bardu IL

9 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Tonje MidttunSvår 2,5 (128)2:34:59+35:52
35Anna Jacobsen-GaskiD16 (772)4:03:43+1:10:09
53Fred Arne JacobsenH50 Kort-2 (653)4:25:39+1:40:55
73Helge MidttunH40 Kort-2 (554)4:58:46+2:01:33
86Margrete GaskiD50 (891)4:34:52+1:43:22
106Knut Øyvind JohansenH35 Kort (762)5:55:49+2:37:50
107Håvar ØstvikH21 Kort-2 (703)8:34:07+5:29:15
Isak Jacobsen-GaskiH16 Kort (201)ej godkänd
Peder JosteinEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Merethe JenssenLätt 3,5 (495)ej start

Bay Area Orienteering Club

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
75Chuck SpaldingH70 (565)5:32:15+2:23:59
77Tapio KarrasH55 (886)4:42:19+1:44:07

Bendigo Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
26Alison RadfordD65 (235)4:46:48+1:46:31

Bendigo Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
50Antony RadfordH70 (565)4:39:19+1:31:03

Bendigo Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Christopher NauntonEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd

Berga SOK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Stellan HäggbrinkH65 Kort (549)ej start

Berger Og Svelvik O-Lag

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Joar GjerdahlH20 (549)ej godkänd

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
62Marlene BergerD21-2 (487)6:54:49+2:16:38

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Anni BergerD20 (430)4:45:28+34:16

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
113Peter BergerH16 (942)5:05:41+2:09:50

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
46Anna-Sofie BarkD50 (891)4:01:08+1:09:38

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
30Hedi BergerD50 (891)3:47:07+55:37

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
65Wolfgang SchüllerH45 Motion (397)7:07:08+3:36:54

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Katja BergerInskolning (742)fullföljt

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Gislind BergerEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Marlies BergerEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan

Bergnäsets AIK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Rasmus WickbomH20 (549)3:58:56
4Ove Renberg3-dagars-Lätt 2,5 (64)1:24:32+11:21
8Per Ögren3-dagars-Svår 5,0 (123)2:15:03+47:45
15Joar SvartholmH21-2 (626)5:20:40+40:46
19Agneta HolmgrenD60 (303)4:03:18+51:13
20Fredrik Ögren3-dagars-Svår 5,0 (123)2:35:27+1:08:09
28Robin SalénH20 Elit (583)4:23:56+45:19
43Maria ÖqvistLätt 2,5 (253)5:56:23+3:54:29
44Elin Djurberg3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)3:50:10+2:31:44
47Simon ErikssonH20 (549)5:31:36+1:32:40
47Tova HolmbergD11 (638)3:02:06+1:08:06
52Oskar ÖqvistH21-2 (626)6:19:51+1:39:57
56Nils HenrikssonH21-2 (626)6:27:31+1:47:37
65Albert AskengrenH21 Lång-1 (772)7:30:22+1:53:58
68Harald LarssonH20 (549)6:38:10+2:39:14
81Fredrik HolmgrenH60 Kort (605)5:20:32+2:06:04
146Maria HolmbergD40 Kort (957)5:16:10+2:39:04
155Knut HolmbergU2 (1059)3:47:47+2:16:55
Martin HolmbergH40 Kort-1 (560)ej godkänd
Christer SvärdH70 Kort (587)ej godkänd
Carl HolmgrenEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd

Berliner TSC

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
60Krystian PetersburskiH18 (832)5:20:42+1:25:07
66Milosz CzynskiH14 (1006)3:17:49+1:06:52
67Tobias SchwartzH35 (400)8:44:26+4:54:33
69Carl Wolfgang DistlerH35 (400)8:52:27+5:02:34
97Bernd WollenbergH70 (565)7:36:03+4:27:47
116Karsten BlumeH21 Lång-1 (772)10:32:47+4:56:23
120Sebastian FleissH21 Lång-1 (772)12:15:49+6:39:25

Bielefelder TG

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
25Annkathrin KnollD12 (801)2:22:15+26:46
47Anton KnollH14 (1006)3:04:14+53:17
60Thies KnollH40 (616)6:15:47+2:35:15
82Caroline KnollD45 Kort-2 (623)5:18:46+2:41:59

Big Foot Orienteers

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Patrik GunnarssonH40 (616)ej start

Bjursås OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Britt BjörklundD60 Motion (226)4:24:48
9Siv HasselgrundD75 (127)3:54:21+1:04:16
15Jan-Olof BjörklundH60 (560)3:45:41+45:12
16Johan HallgrenH50-1 (675)3:48:00+34:43
17Rikard AnderssonH21 Motion (248)5:49:31+1:25:28
30Ingvar SvenssonH70 (565)4:17:48+1:09:32
31Margareta LöfkvistD70 (186)5:44:05+2:26:17
37Bernt LöfkvistH70 (565)4:24:24+1:16:08
39Tommy LundqvistH70 (565)4:28:49+1:20:33
61Gunnar LöfkvistH70 (565)5:03:24+1:55:08
87Leif AnderssonH55 Kort (868)4:45:13+1:48:48
105Malin HallgrenD45 (800)5:31:19+2:35:48
122Anna BjörklundD21 Kort-2 (706)6:50:45+4:09:38
Herman AnderssonH11 (707)ej godkänd
Kristin AnderssonD17-20 Kort (291)ej start
Birgitta Stenberg Andersson3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start

Björkfors GoIF

32 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Karl-Johan Bönner3-dagars-Svår 3,5 (68)2:05:16+38:25
14Elis Bönner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)2:15:57+57:31
22Kjell HolmströmH75 (316)4:46:50+2:01:44
27Inger PetterssonD70 Kort (233)4:56:27+2:16:17
28Kerstin ErikssonD65 Kort (322)4:24:15+1:19:55
30Stig JonssonH75 Kort (235)4:41:10+1:59:56
35Rolf Jonsson3-dagars-Svår 5,0 (123)4:07:48+2:40:30
44Mattias NilssonH40 Kort-1 (560)4:47:30+1:48:56
47Anna KullbergD45 Kort-2 (623)4:08:58+1:32:11
49Ellen LindforsD13 (805)3:38:31+56:14
58Bengt-Ove BlomkvistH60 (560)4:45:48+1:45:19
75Martin LindforsH40 Kort-1 (560)5:56:45+2:58:11
75Torgny JohanssonH65 (557)5:39:46+2:34:56
76Robert SvenssonH40 Kort-1 (560)5:57:51+2:59:17
79Maria LindforsD35 Kort (503)6:42:56+3:49:58
85Sven-Olof SvenssonH65 (557)6:33:41+3:28:51
88Arvid SvenssonH13 (879)3:56:05+1:36:54
92Joakim KjellbergH40 Kort-1 (560)7:29:10+4:30:36
97Alva LindforsD11 (638)4:46:48+2:52:48
98Cecilia BjörkhammerD45 Kort-2 (623)5:56:09+3:19:22
99Lars-Åke KullbergH50 Kort-2 (653)5:43:08+2:58:24
102Karl KullbergH10 (928)2:29:13+1:10:19
106Markus KleinH40 (616)9:57:56+6:17:24
125Filippa BjörkhammerD16 (772)6:18:43+3:25:09
136Samuel KleinH14 (1006)4:30:33+2:19:36
145Gustaf KullbergH15 (905)7:19:48+4:10:20
Albin KjellbergH14 (1006)ej godkänd
Tilda NygårdhsEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Axel NygårdhsEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Sara NygårdhsEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Anders HargebyEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Pia StålhandskeEtappstart-Svår 2,5 (301)utom tävlan
Moa KjellbergD20 (430)ej start
Hugo BjörkhammerH13 (879)ej start
Åsa KjellbergD40 Motion (515)ej start
Christina SvenssonMedelsvår 2,5 (191)ej start

Björsby Bollsparkeri

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Rickard Häggström3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)ej start

BK Örnen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Frida KjellssonLätt 5,0 (310)ej start

BK Örnen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Mathias DahlbäckEtappstart-Lätt 10,0 (158)utom tävlan

Blackeberg Basket

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ida ÖbergEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)utom tävlan

Bladbagge OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Cesar EdhagerEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd

Bladbagge OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lilja EdhagerEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd

Bodens Bandyklubb OS

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
36Kjell SandströmH65 (557)4:29:04+1:24:14
36Matts EngvallH70 (565)4:23:16+1:15:00
77Kjell MörtbergH70 (565)5:37:15+2:28:59
Clas-Göran LundH70 Motion (175)ej godkänd

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
69Espen Samuelsen SkiriH20 Elit (583)5:17:08+1:38:31

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
97Kaja Samuelsen SkiriD18 Elit (582)6:01:25+2:37:27

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
16Amund Bø KongsbakkH20 (549)4:32:03+33:07

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
46Trygve Bø KongsbakkH18 (832)5:03:06+1:07:31

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
118Øyvind Johan OlsenH15 (905)5:37:30+2:28:02

Bodø Orientering

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Elisabet KongsbakkD50 (891)ej start

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
134Håkon Brinchmann BøH55 (886)6:15:17+3:17:05

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Janne Anita NilsenLätt 5,0 (310)ej godkänd

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Irene Skiri Etappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Steve SamuelsenEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan

BOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
38Carol SandsD65 (235)5:31:38+2:31:21
49Tim SandsH65 (557)4:54:01+1:49:11
Bryony BrennanSvår 5,0 (281)ej godkänd
Damian BrennanSvår 5,0 (281)ej godkänd

Bolidens SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
36Bo JonssonH75 (316)5:35:50+2:50:44
Hans NygrenH70 (565)ej godkänd

Bollsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Oliver SundsténEtappstart-U2 (376)ej godkänd

Bollsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Catrin SundsténEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd

Borås GIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
90Göran SvahnH70 Kort (587)5:38:35+2:52:21
143Thomas AlmgrenH55 Kort (868)7:07:58+4:11:33

Bos Elite

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
62Ole ArenthH20 (549)6:26:18+2:27:22

Bottnaryds IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
13Lars FranssonH75 (316)4:14:07+1:29:01
31Ella IngströmD16 Kort (228)7:09:03+4:07:11
58Axel EdströmMedelsvår 4,0 (450)6:13:52+3:10:32
83Ulf PerssonH50 Kort-1 (664)4:54:35+2:03:23
Johan EdströmEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Johan EdströmH45 Kort-1 (782)ej start
Elin EdströmMedelsvår 4,0 (450)ej start

Boxholm-Mjölby OL

25 startande
PlacNamnKlassTidDiff
22Albin TengvallH40 Kort-1 (560)4:04:54+1:06:20
24Helen AnderssonD50 Motion (443)4:38:44+1:11:49
29Anders LindholmH45 Motion (397)4:46:38+1:16:24
32Lotta FrisellD40 Kort (957)3:20:23+43:17
38Irma FrisellD11 (638)2:56:57+1:02:57
40Patrik KleistH45 Kort-2 (775)3:38:24+1:03:52
41Moa KleistD14 Kort (229)4:28:57+2:20:46
50Lena MolinD50 (891)4:02:48+1:11:18
58Johanna KleistD11 (638)3:21:27+1:27:27
63Erika LindholmD10 (904)2:26:54+59:50
66Viktoria Petré LindholmD40 Kort (957)3:46:58+1:09:52
71Märta LagnetegD10 (904)2:29:43+1:02:39
75Henrik TengvallH21-2 (626)6:57:50+2:17:56
83Emil LagnetegH12 (891)2:40:24+57:50
83Jakob LindholmH11 (707)3:18:58+1:34:06
95Louise CarlssonD21 Kort-2 (706)5:21:10+2:40:03
118Emil BruhnH21 Kort-1 (738)10:36:20+7:09:19
123Anna-Lena LagnetegD40 Kort (957)4:43:54+2:06:48
123Ivar FrisellU2 (1059)3:16:25+1:45:33
124Jan-Erik CarlssonH55 Kort (868)5:39:49+2:43:24
126Conny BruhnH55 (886)5:54:04+2:55:52
145Jennie KleistD40 Kort (957)5:15:59+2:38:53
Gustav LagnetegInskolning (742)fullföljt
Patric MolinH50 Kort-2 (653)ej godkänd
Patrik JutterströmEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)utom tävlan
Oscar MolinH20 (549)ej start
Karl-Johan NorénH60 Kort (605)ej start
Johan FrisellMedelsvår 4,0 (450)ej start
Jens FasthEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej start

Brattås CK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Ulrik OlssonH50-1 (675)3:31:06+17:49
11Magnus ArvidssonH45-2 (579)4:09:00+46:05
14Mona OlssonD55 Kort (497)3:42:57+40:33
32Malva ArvidssonD12 (801)2:26:18+30:49
62Maria PetterssonD40 Motion (515)5:58:43+2:04:29
96Olle NyströmH45 Kort-2 (775)4:46:05+2:11:33
100Nils NyströmU2 (1059)2:57:05+1:26:13
Anton ArvidssonH10 (928)ej godkänd
Tim OlssonH21 Kort-1 (738)ej start

Bredareds IF

19 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Gunilla LarssonD60 (303)3:38:13+26:08
18Marianne HanssonD55 (518)4:00:23+1:04:33
50Måns ThörnqvistH35 (400)6:19:59+2:30:06
51Erik HanssonH21-1 (667)6:21:46+1:39:34
55Ing-Marie AronengD50 (891)4:05:57+1:14:27
67Börje HanssonMedelsvår 3,3 (500)5:23:55+2:41:12
105Joar BlomqvistH11 (707)4:21:30+2:36:38
110Bengt LarssonH45 Kort-1 (782)4:47:10+2:08:50
125Alice LarssonD10 (904)3:01:43+1:34:39
133Rasmus LarssonH13 (879)5:27:56+3:08:45
140Leif BlomqvistH45 Kort-1 (782)6:40:05+4:01:45
161Johannes BlomqvistU2 (1059)3:57:30+2:26:38
Leonie LichtenbergD10 (904)ej godkänd
Linda AppelkvistEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Birgit LichtenbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Julius LichtenbergEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Reimar LichtenbergEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Marita HaglundEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Louise BlomqvistEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan
Oliver JohanssonH14 (1006)ej start
Bosse HaglundH55 Kort (868)ej start

Bredaryds SOK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Axel ElmbladH16 (942)2:55:51
1Håkan SvenssonH55 (886)2:58:12
2Ina SkalbergD50 Kort (780)2:56:46+6:55
5Carina SvenssonD50 (891)2:57:42+6:12
8Micael ElmbladH50 Motion (338)4:09:33+44:20
10Tuva NylundD14 (949)2:44:48+11:57
11Henrik AnderssonH21 Kort-1 (738)4:06:29+39:28
18Maria AuseliusSvår 2,5 (128)4:14:18+2:15:11
23Hugo AuseliusH16 Kort (201)4:52:29+1:44:24
24Filip TrofastH20 Elit (583)4:21:43+43:06
26Jonas NilssonH40 Motion (333)5:58:27+2:23:30
26Håkan AuseliusH45 Motion (397)4:39:56+1:09:42
27Elsa AnderssonD20 (430)5:16:00+1:04:48
29Anton GunnarssonH16 (942)3:41:23+45:32
29Mattias GunnarssonH45-1 (587)4:44:13+1:17:35
29Maria AnderssonD60 (303)4:40:11+1:28:06
32Katarina ÖstbergD21 Kort-2 (706)3:57:43+1:16:36
37Sofia SkördeD40 Motion (515)5:05:27+1:11:13
38Per SigvardsonH50-1 (675)4:17:12+1:03:55
39Stina AlbinssonD35 Kort (503)4:29:48+1:36:50
40Linnea SkalbergD18 Elit (582)4:19:22+55:24
50Fredrik JohanssonH21-2 (626)6:17:03+1:37:09
56Sanna SigvardsonD12 (801)2:40:29+45:00
62Moa HanssonD20 Elit (516)5:51:11+1:46:00
69Filip BrolingH14 (1006)3:19:46+1:08:49
80Magnus TrofastH45-1 (587)6:51:21+3:24:43
96Fredrik ErikssonH35 Kort (762)5:41:35+2:23:36
105Ellen SigvardsonD16 (772)5:20:18+2:26:44
Mikael HanssonEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan
Emil AuseliusEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan
Amanda HanssonEtappstart-Svår 7,5 (412)utom tävlan
Amelia SkalbergD20 Elit (516)ej start
Mats NylundH50-1 (675)ej start
Susanne De BourgD21 Motion (309)ej start
Astrid NilssonInskolning (742)ej start

Brittatorp TK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Patrik G Björkqvist Etappstart-Lätt 10,0 (158)utom tävlan

Bromma-Vällingby SOK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Gunvor SandbergD70 Kort (233)2:40:10
2Anders NilssonLätt 2,5 (253)2:03:28+1:34
6Sandra NilssonLätt 2,5 (253)2:31:40+29:46
34Tage SandbergH70 Kort (587)3:41:40+55:26
36Agnes ModinD50 Motion (443)5:00:18+1:33:23
39Johan RosénMedelsvår 3,3 (500)4:36:00+1:53:17
44Tova SandgrenD11 (638)3:00:30+1:06:30
46Kristin Åberg NilssonD45 (800)4:07:45+1:12:14
46Ola CarlénH45 Kort-1 (782)3:31:49+53:29
50Monica SandgrenD45 Motion (572)5:53:57+1:54:44
51Simon SandgrenH45-2 (579)5:41:04+2:18:09
55Karin ModinD18 Elit (582)4:30:12+1:06:14
55Thomas DanielsonH50 Motion (338)6:43:01+3:17:48
60Anders StenbackH70 Kort (587)4:23:05+1:36:51
64Joakim BergH21-2 (626)6:35:52+1:55:58
75Elin BjessmoD18 (646)5:28:34+1:42:19
75Lena BjessmoD50 (891)4:29:34+1:38:04
99Mattias BerglundH50-1 (675)5:59:39+2:46:22
100Thomas BabtistH50-1 (675)6:00:06+2:46:49
103Patrik NilssonH45-2 (579)9:09:32+5:46:37
104Staffan BjessmoH50-1 (675)6:22:15+3:08:58
107Sofia Danielson DamneD18 (646)6:58:14+3:11:59
113Göran ModinH50-1 (675)7:27:46+4:14:29
Tim SandgrenH18 (832)ej godkänd
Signe Danielson DamneEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Sara Danielson DamneEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Åsa DamneEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Nils BabtistH17-20 Kort (251)ej start

Brunflo IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
38Maria AndersdotterD60 Kort (384)4:43:56+1:32:02
67Helena OlssonD21-2 (487)7:14:34+2:36:23

BUL Tromsø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
76Ola BratlieH45 Kort-1 (782)4:03:24+1:25:04

Bul-Tromsø IL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Mia UrsetD14 Kort (229)2:46:24+38:13
35Hans UrsetH15 (905)3:57:24+47:56
48Anne UrsetD45 (800)4:08:37+1:13:06
84Bengt HaugenH55 Kort (868)4:41:25+1:45:00
Jonny I HansenH50-2 (701)ej start
Gjermund UrsetH50-2 (701)ej start
Anne Birgitte JensenD40 Motion (515)ej start

Bussola OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
76Csaba GerberH20 Elit (583)5:31:39+1:53:02
100Othmar MüllerH70 (565)8:18:26+5:10:10

Byåsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Gunn Tove LeirenEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan

Byåsen IL

36 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Arild NomelandH40 Kort-1 (560)3:02:27+3:53
4Børge LeirenMedelsvår 6,0 (126)5:16:07+50:07
10Bjørn BergerH65 (557)3:50:56+46:06
10Stina ElfvingD65 Kort (322)3:50:22+46:02
11Maja BergerD21 Kort-2 (706)3:27:29+46:22
21Turid ArnesenD55 Kort (497)3:55:55+53:31
22Jenny PerssonD35 (231)4:59:29+1:00:04
24Marte Lien JohnsenD20 (430)5:11:55+1:00:43
26Torgeir AuneH45-1 (587)4:32:21+1:05:43
33Rine HanssenD50 (891)3:50:28+58:58
36Kari Solem AuneD40 (369)5:18:40+1:59:32
37Ragnhild EideD20 Elit (516)5:09:11+1:04:00
40Vegard HansenH40 Kort-1 (560)4:42:33+1:43:59
40Otto Richard EideH50-2 (701)4:20:40+1:15:31
56Gøril EideD45 (800)4:20:51+1:25:20
58Vilde LeirenD10 (904)2:24:29+57:25
60Lene Berg HanssenD18 Elit (582)4:32:00+1:08:02
60Ingrid Lien JohnsenD55 Kort (497)5:06:36+2:04:12
67Vebjørn Bergh-HansenH12 (891)2:36:19+53:45
72Morten SkoglundH60 (560)5:09:59+2:09:30
76Øyvind WiggenH21 Lång-1 (772)7:51:27+2:15:03
76Øystein WiggenH50-2 (701)5:13:09+2:08:00
87Petter Liabakk EriksenH18 Elit (589)4:59:54+1:47:10
94Haakon ArnesenH55 (886)4:59:23+2:01:11
116Einar EideH16 (942)5:11:47+2:15:56
122Bjørn Erik JohnsenH55 Kort (868)5:39:03+2:42:38
124Nina-Beate LiabakkD50 (891)5:26:56+2:35:26
133Erlend AuneH15 (905)6:17:42+3:08:14
137Malin Nordgård LeirenD13 (805)6:38:22+3:56:05
Anton NomelandInskolning (742)fullföljt
Una NomelandInskolning (742)fullföljt
Håkon SæternesH16 (942)ej godkänd
Hans Helmer SæternesH45 Kort-2 (775)ej godkänd
Helge EriksenH60 (560)ej godkänd
Elis HanssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Randi HegstadEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Emma ArnesenD21-1 (456)ej start
Gro RypdalD60 Kort (384)ej start
Kjell-Arne HenninenH60 Kort (605)ej start

Bålsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Albin LuningEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

Båtvändarklubben Ö-vik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Örjan GörlingEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan

Bäkkelagets SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
14Håvard MyhreH21-2 (626)5:14:24+34:30

Bäkkelagets SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Mattis GulliksenEtappstart-Inskolning (507)utom tävlan

CA Rosé

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
39Mathias BlaiseH20 Elit (583)4:39:33+1:00:56
Thatsani KhampanyaD17-20 Kort (291)ej godkänd

Cambridge Sports Union

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
55Pia WebbD21 Kort-2 (706)4:18:55+1:37:48
Tor WebbU1 (982)ej start
Lukas WebbU2 (1059)ej start

CC Fuerstenfeld

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Michaela EgarterEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

CC Fuerstenfeld

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Kilian ZapfEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

Centrum OK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Fredrik WallinH40 Kort-1 (560)3:17:46+19:12
4Jorrit BoekelSvår 3,5 (319)2:48:50+52:13
6Örjan AhnoffH21 Motion (248)5:08:00+43:57
10Cristina MagnussonSvår 3,5 (319)3:12:32+1:15:55
14Moa KjellstrandD21-1 (456)5:21:52+43:14
19Marie Niska Thörnvik3-dagars-Svår 3,5 (68)2:46:34+1:19:43
21Helena PerssonD35 Motion (248)5:32:42+2:10:00
22Anni FritzellD35 Motion (248)5:34:05+2:11:23
23Stig Thörnvik3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)3:59:44+1:49:42
25Sanna GustavssonD21 Kort-1 (712)3:53:36+1:04:37
25Maria CarlströmSvår 5,0 (281)4:57:42+1:53:06
29Linnea BörjarsD21-1 (456)6:02:51+1:24:13
30Tomas HolmbergH35 (400)5:23:59+1:34:06
32Daniel Holmström WikellH21 Motion (248)7:04:20+2:40:17
33Karin FägerlindD21-1 (456)6:14:11+1:35:33
33Sara JonassonD35 (231)6:26:27+2:27:02
34Lukas GustavssonH21 Kort-2 (703)4:41:00+1:36:08
34Marie NilssonD35 (231)6:30:57+2:31:32
35Kristoffer EdshageH35 (400)5:35:40+1:45:47
37Emma WilhelmssonMedelsvår 3,3 (500)4:33:05+1:50:22
38Eva Bühlmann LerjenD35 (231)7:21:56+3:22:31
38Anna Holmström WikellD21 Motion (309)6:50:41+2:47:18
45Gaudenz SteinlinH40 (616)5:33:12+1:52:40
48Mattias ÅgrenH35 (400)6:18:07+2:28:14
49Anna NilssonLätt 3,5 (495)4:57:12+2:25:52
51Johan GothH21 Kort-2 (703)5:10:01+2:05:09
53Oskar HermanssonH21 Kort-2 (703)5:13:19+2:08:27
54Martin KarlssonH35 (400)6:49:06+2:59:13
59Daniel EleniusH35 (400)7:12:59+3:23:06
61Henrik LundgrenH35 (400)7:15:59+3:26:06
62Arvid RudbergH35 (400)7:18:07+3:28:14
68Mette BrolinsonD21 Kort-1 (712)4:36:29+1:47:30
70Mattias HenrikssonH35 (400)9:39:01+5:49:08
70Anna Weglin EleniusD35 Kort (503)5:52:30+2:59:32
77Katarina TallhageD21 Kort-1 (712)4:48:58+1:59:59
81Sofia AnderssonD21 Kort-1 (712)4:52:21+2:03:22
83Martin LerjenH40 (616)7:18:38+3:38:06
89Magdalena LerjenD10 (904)2:40:40+1:13:36
100Elin ThyrD21 Kort-1 (712)5:34:30+2:45:31
102Elin GustavssonD21 Kort-1 (712)5:35:56+2:46:57
102Mattias RobertsonH50-1 (675)6:10:53+2:57:36
Emil TallhageH35 (400)ej godkänd
Franziska GrossenbacherD35 Kort (503)ej godkänd
Camilla JakobssonD45 Kort-2 (623)ej godkänd
Nicklas TorlegårdH55 Motion (216)ej godkänd
Albin GrahnEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd
Jan BrolinsonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Tekla EleniusEtappstart-Inskolning (507)utom tävlan
Samantha AhlgrenEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)utom tävlan
Niklas EverittEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)utom tävlan
Elin JacobssonEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan
Oskar NordmarkEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan
Mats JohnssonH21 Kort-2 (703)ej start
Blenda LenasD14 Kort (229)ej start
Henrik HellborgH40 (616)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
114Fang RongrongH21 Kort-2 (703)12:28:15+9:23:23

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
110SUN YIH21 Kort-2 (703)9:10:45+6:05:53

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
156Shao ShiyaD14 (949)5:51:13+3:18:22

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Wang MingdaH14 (1006)ej godkänd

China DEER-O

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
GU QingranH14 (1006)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
131Wang ZhifanD12 (801)3:53:21+1:57:52

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
MA YanbingD12 (801)ej godkänd

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
156Feng WEIH12 (891)4:15:04+2:32:30

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
ZHU FeimoH12 (891)ej godkänd

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
151GUO YinghaoH12 (891)3:51:30+2:08:56

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
160Xiang SiyuH12 (891)5:39:29+3:56:55

China DEER-O

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jiang ChengyouH12 (891)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Yang WenpingD35 Motion (248)ej godkänd

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
39GUO JIED35 Motion (248)9:18:23+5:55:41

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
HSU Hsiang-TingD35 Motion (248)ej godkänd

China DEER-O

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Zhang ZhongyuanD35 Motion (248)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Wang XINEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej godkänd

CO Ambérieu

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
35Pauline LassalleD14 Kort (229)4:04:37+1:56:26
40Léna LassalleD17-20 Kort (291)8:39:07+4:32:30
74Béatrice FinoD50 Motion (443)7:18:33+3:51:38
Pascal LassalleH50-2 (701)ej start

CO Colmar

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
72Lucie LatasteD16 (772)4:34:10+1:40:36
78Mathias LatasteH14 (1006)3:27:29+1:16:32
150Jana LatasteD50 (891)6:56:57+4:05:27
Pierre LatasteH50-2 (701)ej godkänd

CO Lausanne-Jorat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Najla NaceurD50 (891)ej godkänd

CO Lausanne-Jorat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
142Ibrahim NaceurH55 (886)6:52:20+3:54:08

COC

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Cátia OlaioLätt 2,5 (253)2:44:09+42:15
41Tânia OlaioSvår 3,5 (319)4:41:15+2:44:38
43Paulo OlaioSvår 3,5 (319)4:46:02+2:49:25

COLE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
106Anthony CoxH55 (886)5:13:03+2:14:51

COLE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
91Freya EveleighU2 (1059)2:49:15+1:18:23

Colombia

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Esteban GuerreroH40 Motion (333)ej start

CPOC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
43Beatriz SanguinoD20 (430)6:02:15+1:51:03

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
113Zhenyang QiuH21 Kort-2 (703)10:55:29+7:50:37

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Yuxuan ZhaoH21 Kort-2 (703)ej godkänd

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
42Yuman LiD17-20 Kort (291)9:33:06+5:26:29

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
41Yuehao LiuD17-20 Kort (291)9:21:35+5:14:58

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lujia WangD17-20 Kort (291)ej godkänd

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
33Zijie NingH17-20 Kort (251)6:40:39+3:27:48

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
47Hengyue LiSvår 5,0 (281)9:44:49+6:40:13

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
49Xuelin ZhangSvår 5,0 (281)15:03:56+11:59:20

Crimea

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Alica LeonidovaEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)ej godkänd

CS Pertuis

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
32Elena CoulierD17-20 Kort (291)7:24:43+3:18:06
99Catherine CoulierD55 (518)8:29:14+5:33:24
109Adrien CoulierH21 Kort-1 (738)8:11:29+4:44:28
156Coulier FrançoisH55 (886)8:17:19+5:19:07

Dalaportens OL

13 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Leif BjörkmanH65 Motion (161)5:25:00+1:24:59
21Ann-Sofie EliassonLätt 10,0 (224)7:40:25+2:43:25
44Per StinessenH45 Motion (397)5:31:53+2:01:39
46Linda StinessenD40 Kort (957)3:34:06+57:00
60Karolina AnderssonD14 (949)3:24:55+52:04
69Thomas AnderssonH50 Kort-1 (664)4:36:09+1:44:57
94Felicia EliassonD13 (805)4:32:08+1:49:51
95Isak StinessenH10 (928)2:25:26+1:06:32
119Erik NilssonH16 (942)5:18:01+2:22:10
122Saga MattssonD14 (949)4:15:56+1:43:05
130Charlie EliassonH18 (832)8:21:45+4:26:10
135Nellie EliassonD12 (801)4:17:14+2:21:45
Olle StinessenInskolning (742)fullföljt

Dalsjöfors GoIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Erland OlssonH80 Motion (12)6:13:58
19Daniel OlssonH40 Kort-2 (554)3:32:18+35:05

Deer-O

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Weishan LuD35 Motion (248)ej start

Degerfors OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Håkan BeijarH70 Motion (175)5:30:37+1:42:42
13Larseric LarssonH70 Kort (587)3:09:16+23:02
18Hans BlomqvistH65 Motion (161)6:08:45+2:08:44
19Erik GustafssonH14 Kort (256)2:56:46+56:07
20Annelie BlomqvistSvår 2,5 (128)5:39:05+3:39:58
30Maria LarssonD45 Kort-2 (623)3:48:52+1:12:05
33Lars JacobssonH50 Kort-1 (664)3:47:01+55:49
44Jonas LarssonMedelsvår 3,3 (500)4:48:05+2:05:22
54Jessica BlomqvistD35 Kort (503)5:10:22+2:17:24
73Anna-Lena JacobssonD50 Kort (780)4:24:33+1:34:42
73Kristina TinglöfD55 Kort (497)5:39:57+2:37:33
98Håkan AlmqvistH55 (886)5:02:14+2:04:02
101Axel GustafssonU1 (982)1:59:29+51:26
132Patrik NylénH45 Kort-1 (782)5:50:38+3:12:18
Marcus NylénH20 (549)ej godkänd
Rebecka NylénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Lars BroströmEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Bengt PerssonH70 Motion (175)ej start
Amanda NylénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start

DFOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Mark CollinsH55 (886)3:32:10+33:58
83Julie CollinsD55 Kort (497)6:46:35+3:44:11
87Rachel CollinsD21 Kort-2 (706)5:02:06+2:20:59

DJK Adler 07 Bottrop

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
21Rainer StephanMedelsvår 3,3 (500)3:48:26+1:05:43
Ulrich Frank RüdelMedelsvår 3,3 (500)ej godkänd

Domnarvet

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Thea SandbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan

Domnarvets GoIF

66 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Tony BjörlingH40 Motion (333)3:34:57
2Annika ÖstmanD35 (231)4:08:47+9:22
3Maria BergfältD55 (518)3:10:52+15:02
5Erik NordahlU1 (982)1:13:30+5:27
6Elsa BrandtD13 (805)2:47:15+4:58
6Eva ElfvingD35 (231)4:22:51+23:26
7Elin DahlinD35 (231)4:23:35+24:10
7Andreas ElgesjöH40 Kort-2 (554)3:09:39+12:26
9Emma JohanssonD21 Elit (369)5:14:27+23:20
10Anna ElgesjöD45 Kort-1 (620)3:25:44+25:10
10Ola AnderssonH50 Motion (338)4:15:58+50:45
12Moa HjorthD18 (646)4:18:50+32:35
14Sara HelanderD35 (231)4:45:35+46:10
15Karin ElfvingD35 Kort (503)3:34:38+41:40
15Peter LöfåsH35 Kort (762)3:58:39+40:40
19Lisbeth HörnellD65 (235)4:15:36+1:15:19
20Maria NilssonD35 (231)4:52:18+52:53
20Maria EmanuelssonD55 Kort (497)3:51:50+49:26
21Emil BybergH18 (832)4:35:10+39:35
22Stina NordahlD45 Kort-1 (620)3:47:35+47:01
23Maja EliassonD12 (801)2:20:07+24:38
24Tilde SvederD11 (638)2:35:30+41:30
24Sara JohanssonD35 (231)5:05:32+1:06:07
26Sven LundbäckH40 Kort-2 (554)3:41:28+44:15
26Magnus HjorthH45 Kort-2 (775)3:26:46+52:14
27Jessica HallidayD21 Elit (369)5:45:26+54:19
30Eric Öst3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)2:40:10+1:21:44
33Maria HjorthD40 Motion (515)4:57:12+1:02:58
38Stefan SvederH40 Motion (333)6:24:57+2:50:00
38Sofia PerssonLätt 5,0 (310)6:18:02+3:23:39
40Ville ElgesjöH10 (928)1:53:49+34:55
41Elsa NilssonD16 (772)4:06:24+1:12:50
41Signe Eriksson-BjörlingD11 (638)2:58:06+1:04:06
44Alice Eriksson-BjörlingD14 (949)3:16:46+43:55
51Maja SvederD10 (904)2:20:51+53:47
52Anja NilssonD14 (949)3:21:02+48:11
56Olga LundbäckD21 Kort-2 (706)4:20:23+1:39:16
56Bengt SimonssonH65 Kort (549)4:32:32+1:33:13
58Johan Bjernhed NordahlH18 (832)5:16:47+1:21:12
59Emma EliassonD15 (881)4:18:20+1:22:43
61Erik BrandtH16 (942)4:14:04+1:18:13
66Andreas PerssonH35 Kort (762)5:03:05+1:45:06
70Albin BergerH18 (832)5:25:36+1:30:01
78Mikael BlessbornH40 (616)6:56:31+3:15:59
78Mats HörnellH40 Kort-2 (554)5:02:42+2:05:29
86Magnus BergerH50 Kort-1 (664)4:59:23+2:08:11
95Elias HörnellH12 (891)2:52:22+1:09:48
107Bosse WiggeH55 (886)5:14:38+2:16:26
109Sannna HörnellD13 (805)4:49:26+2:07:09
113Fredrik PerssonH21 Lång-1 (772)10:13:40+4:37:16
117Samuel StålnäbbH18 (832)7:08:47+3:13:12
154Lovisa PerssonU2 (1059)3:47:33+2:16:41
Tyra ElgesjöD11 (638)ej godkänd
Sofia StenbergD35 Kort (503)ej godkänd
Jenny WåhlinD45 Kort-1 (620)ej godkänd
Jessica ErikssonD40 Motion (515)ej godkänd
Charlie SvederEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Agnes NilssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Matilda PetterssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Annica BergerEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Thomas PetterssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd
Håkan NilssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Axl SandbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan
Alma AnderssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)utom tävlan
Elsa AnderssonEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan
Joacim LindstedtEtappstart-Svår 7,5 (412)utom tävlan
Klara AnderssonD16 (772)ej start
Anja BergerD13 (805)ej start
Per BrandtH45 Kort-2 (775)ej start
Per NordahlH45 Kort-2 (775)ej start
Carina JarlD60 Motion (226)ej start
Jan DelbomH65 Motion (161)ej start
Eskil LöfåsInskolning (742)ej start
Freja PerssonU1 (982)ej start
Jiri ProchazkaSvår 3,5 (319)ej start

Don't Get Lost

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
69Graeme FarrandH18 (832)5:25:31+1:29:56

Dornyay Salgótarján HUN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Gábor BereczH21 Lång-1 (772)ej godkänd

Dornyay Salgótarján HUN

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Gábor BereczEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start

Drongo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
82Miranda LeafD21 Kort-2 (706)4:53:44+2:12:37

Duerrenroth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Sara KurzenD12 Kort (128)1:47:43+0:21

Duerrenroth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
119Christine KurzenD45 (800)6:18:28+3:22:57

Duerrenroth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
110Theo KurzenH50 Kort-2 (653)7:21:05+4:36:21

Duveds IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anne AnderssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd

Eagle,shenzhen,china

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
169Zhonglai WangH14 (1006)7:56:52+5:45:55

Eborienteers

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
41Tara Schwarze-ChintapatlaD18 (646)4:57:58+1:11:43
Liz DrewD65 Kort (322)ej godkänd
Christopher DrewH70 Kort (587)ej godkänd

Edinburgh Southern OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sally LindsayD60 (303)ej godkänd

Edinburgh Southern OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
91Crawford LindsayH60 (560)6:00:29+3:00:00

Edmonton Overlanders Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
39Angela PearsonD60 (303)5:07:23+1:55:18

Edmonton Overlanders Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Robert GilchrisH65 (557)ej godkänd

Eds SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Yvonne GalborgenD65 Motion (190)4:17:09+28:26
54Maria ErikssonD20 Elit (516)5:36:04+1:30:53
59Arvid GalborgenH65 Kort (549)4:33:10+1:33:51
66Helena ErikssonD50 (891)4:17:09+1:25:39

Eidskog OL

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
17Jon Ivar BergersenH50 Kort-2 (653)3:34:46+50:02
18Eivind LandeH45-2 (579)4:28:54+1:05:59
52Niklas StolpeH40 Motion (333)8:50:04+5:15:07
56Asbjørn LandeH11 (707)2:39:08+54:16
92Ragnar LandeH13 (879)4:01:00+1:41:49
115Lauritz StolpeH11 (707)5:57:32+4:12:40
124Ida Marianne BergersenD10 (904)3:00:58+1:33:54
Marissa Penelope BergersenLätt 3,5 (495)ej godkänd
Julie Finsrud LandeD40 (369)ej start

Eiker OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Ane DyrkornD20 Elit (516)4:23:20+18:09
17Hans Roar BakkenH70 (565)3:45:35+37:19
17Eli Rolstad BakkenD70 Kort (233)4:13:22+1:33:12
73Anne Marthe PeveriD21 Kort-2 (706)4:46:16+2:05:09
Helga PeveriD65 Kort (322)ej godkänd
Mikkel Hveding ErsdalH21 Motion (248)ej start

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
57Michaela ZurynkovaD20 (430)7:13:08+3:01:56

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
130Josefina JaneckovaD15 (881)6:15:11+3:19:34

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
86Dagmar JaneckovaD45 (800)4:59:13+2:03:42

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
98Jana ZurynkovaD45 (800)5:15:29+2:19:58

Eksjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Linnea GolsäterEtappstart-Svår 7,5 (412)utom tävlan

Eksjö SOK

61 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Johan KastenssonH21 Motion (248)4:24:03
4Arne KlintbergH60 Kort (605)3:19:38+5:10
5Susanna DjurstedtD45 Kort-1 (620)3:07:25+6:51
6Agnes DjurstedtD15 (881)3:12:48+17:11
7Emma ErikssonD16 (772)3:27:51+34:17
8Siri SuterD18 Elit (582)3:43:37+19:39
8Sarina ZülligD18 (646)4:12:04+25:49
9Lars HagelbergH50 Motion (338)4:15:04+49:51
11Lucas SundbladH21 Lång-1 (772)6:21:02+44:38
13Viktor AntonssonH21 Kort-1 (738)4:08:02+41:01
18Klara AxelssonD20 Elit (516)4:37:06+31:55
18Linnea EdvardssonD11 (638)2:25:30+31:30
22Timo SuterH20 Elit (583)4:17:30+38:53
23Gabriella S BerganderD20 Elit (516)4:50:41+45:30
23August KollbergH21 Kort-1 (738)4:38:24+1:11:23
26Alva HagelbergD12 (801)2:22:37+27:08
26Stefan DjurstedtH45 Kort-1 (782)3:10:09+31:49
27Tino PolsiniH20 Elit (583)4:23:32+44:55
31Måns PerssonU2 (1059)2:16:06+45:14
39Wilma BerganderD18 (646)4:55:39+1:09:24
40Fanny SundbladD20 Elit (516)5:13:06+1:07:55
40Cecilia BerganderD21-2 (487)5:58:46+1:20:35
44Jari SuterH16 (942)3:52:45+56:54
49Thea Nordin AbajiD15 (881)4:03:04+1:07:27
50Josefin DahlstenD21 Kort-2 (706)4:13:42+1:32:35
53Mattis PerssonH18 Elit (589)4:07:14+54:30
53Anette OlssonD50 Motion (443)5:45:07+2:18:12
56Agnes AdolfssonD21-2 (487)6:28:13+1:50:02
59Andreas BerganderH21 Elit (378)6:11:25+1:36:20
61Åsa PerssonMedelsvår 4,0 (450)6:36:53+3:33:33
63Clemens WolframH20 Elit (583)5:08:55+1:30:18
64Hugo DjurstedtH18 Elit (589)4:18:24+1:05:40
66Jonas HåkanssonH40 Kort-2 (554)4:51:39+1:54:26
67Hanna Pansell EdvardssonD40 Motion (515)6:12:25+2:18:11
71Hugo JakobssonH18 Elit (589)4:26:29+1:13:45
71Rickard JakobssonH45 Kort-1 (782)3:58:26+1:20:06
75Tilda HagelbergD14 (949)3:33:06+1:00:15
86Vera ChiusoleD18 Elit (582)5:04:56+1:40:58
87Pelle JakobssonH10 (928)2:20:15+1:01:21
87Elisabeth HagelbergD40 Kort (957)4:05:43+1:28:37
90Simon SvahnH18 (832)5:53:35+1:58:00
94Carina BerganderD50 Kort (780)4:53:06+2:03:15
95Julia AbajiD12 (801)3:11:34+1:16:05
100Peter SvahnH50 Kort-1 (664)5:25:24+2:34:12
113Oskar SvahnH18 (832)6:48:12+2:52:37
118Vilmer HagelbergH10 (928)2:45:24+1:26:30
Georg GröllH20 Elit (583)ej godkänd
Linnéa GolsäterD21-2 (487)ej godkänd
Oskar LindH21-2 (626)ej godkänd
Simon NilssonH21-2 (626)ej godkänd
Philip EdvardssonH21 Kort-1 (738)ej godkänd
Ella PerssonD15 (881)ej godkänd
Lina LudvigssonD35 Kort (503)ej godkänd
Linda NordinD40 (369)ej godkänd
Alfred JanssonEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Tove JakobssonEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Hans PausellEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Jenny JakobssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Emil GunnarssonEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Adam SandstedtEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Björn GolsäterEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)utom tävlan
Sanna FasthD20 Elit (516)ej start
Jonas SoldiniH18 Elit (589)ej start
Simon FreylandH18 (832)ej start

Elfsborg SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Sina SeipelD21 Motion (309)4:54:58+51:35
Berit EdlundEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

Elinorspelen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
David SkälegårdEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan

Elverum OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Ottar EvensenH75 Kort (235)3:27:47+46:33
94Mats LindaasH15 (905)4:46:38+1:37:10
Gaute LindaasH16 Kort (201)ej godkänd
Gaute LindaasEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan

Emblem IL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
31Marit Sylte LundanesD55 (518)4:30:36+1:34:46
31Lars Roger LundanesH55 (886)3:57:38+59:26
Kristin LundanesD15 (881)ej start

Enebybergs IF

12 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Ann SjöbergD80 (50)3:36:18+33:25
3Ann-Marie Rees-AnderssonD65 Kort (322)3:28:06+23:46
12Doris LjungdellD65 Motion (190)5:20:44+1:32:01
14Marianne HamiltonD75 (127)4:34:09+1:44:04
17Kurt AnderssonH75 (316)4:28:22+1:43:16
23Sölve WidenbrantH70 Motion (175)6:39:33+2:51:38
45CG BoströmH65 Kort (549)4:05:48+1:06:29
Leif LundquistH75 (316)ej godkänd
Märta WidenbrantD70 Motion (153)ej godkänd
Folke GottåsEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Lukas GottåsEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Magnus GottåsEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)utom tävlan
Göran AnderssonH70 (565)ej start
Henning HamiltonH85 (91)ej start
Kjell SjöbergH80 Motion (12)ej start

Enköpings AIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Agneta Pihl SkoogD70 (186)3:43:18+25:30
66Sven PihlH70 (565)5:11:44+2:03:28

EONTOURS

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
87Mehmet Emin AvcilH20 Elit (583)7:19:00+3:40:23
100Abdulkadir KöseoğluH21 Kort-2 (703)7:35:26+4:30:34

Epilän Esa

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Sari MaijalaD55 Kort (497)3:16:17+13:53

Escondite Madrid

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
52Maria Manzano MohedanoD21 Motion (309)10:00:30+5:57:07

Escondite Madrid

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
25Juan Trías MartinezH21 Motion (248)6:26:38+2:02:35

Eskilstuna OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Inger OnsbringD65 (235)3:10:36+10:19
7Stig LundinH85 (91)5:20:37+2:31:03
20Agneta NilssonD65 (235)4:18:14+1:17:57
70Håkan GustafsonH60 (560)5:08:28+2:07:59
79Marie BjörklundD55 Kort (497)6:09:10+3:06:46

Eslövs FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
43Thomas NilssonH45 Kort-2 (775)3:45:52+1:11:20
104Bo-Arne OlssonH45 Kort-2 (775)5:02:20+2:27:48
Moa NilssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

ESOC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
34Alison CunninghamD55 (518)4:33:34+1:37:44

Espoon Akilles

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Tuomas HakkarainenH40 (616)ej start

Espoon Suunta

36 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Fanni MäättäläD14 Kort (229)2:08:11
3Maria MäättänenD18 Elit (582)3:33:58+10:00
7Emilia StåhlbergD21-1 (456)5:07:06+28:28
11Siana SennD18 Elit (582)3:49:20+25:22
13Laura MatilainenMedelsvår 5,0 (260)4:50:13+1:10:56
18Elsi Pöllänen3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)3:24:31+1:14:29
25Heidi PlitD20 Elit (516)4:54:15+49:04
27Marita VirtanenSvår 7,5 (159)14:28:40+10:39:50
28Juha MatilainenH35 Kort (762)4:11:37+53:38
28Martti VirtanenSvår 7,5 (159)15:34:30+11:45:40
31Outi MarttilaD40 (369)5:01:26+1:42:18
34Johanna MäättäläD45 Kort-1 (620)4:10:02+1:09:28
35Virpi PalménD45 (800)3:53:03+57:32
37Natalia FeyD40 (369)5:19:30+2:00:22
40Emil LaaksonenH16 (942)3:47:44+51:53
46Elina Mäki-SimolaD60 Kort (384)5:07:56+1:56:02
53Henrik PalménH50-2 (701)4:30:18+1:25:09
54Antti SorsaH16 (942)4:01:56+1:06:05
56Roosa LaineD18 (646)5:09:19+1:23:04
56Arttu LaineH45 Kort-2 (775)3:58:38+1:24:06
61Mark FeyU1 (982)1:41:45+33:42
65Terhi Koivu-TikkanenD45 (800)4:32:18+1:36:47
69Anni KivilaaksoD21 Kort-2 (706)4:42:16+2:01:09
72Josh BeechH21 Lång-1 (772)7:38:39+2:02:15
81Mikko MäättäläH16 (942)4:30:15+1:34:24
98Pertti SimolaH60 Kort (605)7:04:16+3:49:48
100Senni MäättäläD11 (638)4:57:14+3:03:14
101Carl FeyH45-1 (587)9:27:11+6:00:33
124Elias TikkanenH18 (832)7:48:12+3:52:37
161Sakari MatilainenU1 (982)3:07:56+1:59:53
Alvar PalménH20 Elit (583)ej godkänd
Erik FeyH10 (928)ej godkänd
Tuomas MatilainenU2 (1059)ej godkänd
Kati LaineEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Iida LaineEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Aarni LantelaEtappstart-U1 (397)utom tävlan
Olli TiainenH16 (942)ej start
Joni VirtanenH45-1 (587)ej start

ETG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Vita LosevaEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan

ETG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Andrey LosevEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd

Faaborg OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Johnny RosenkjærH35 Kort (762)ej start

Fagersta OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Marianne EinarssonD65 Kort (322)3:49:08+44:48
9Monica BäckmanD70 Motion (153)5:45:14+1:34:09
13Vanda KuthanovaD21 Motion (309)4:56:35+53:12
23Christina EnglöfD55 Motion (257)6:00:28+2:39:43
75Lars WisellH65 Kort (549)5:20:38+2:21:19
85Niklas OlssonH45-2 (579)6:56:36+3:33:41
123Mats BackH45 Kort-2 (775)5:48:32+3:14:00
126Johan EricsonH45 Kort-2 (775)5:59:40+3:25:08
Fredrik EricsonH10 (928)ej godkänd
Mats ThunwallH45-2 (579)ej godkänd
Per-Olof EinarssonH65 Kort (549)ej start
Gurli BackD75 Kort (76)ej start
Elof BackH85 (91)ej start

Falkenbergs OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Peter BadenfeltH40 Motion (333)5:04:42+1:29:45
12Frida AnderssonD21-1 (456)5:13:25+34:47
16Matilda MartinssonD21 Kort-1 (712)3:43:49+54:50
16Camilla StengrenD40 Motion (515)4:33:55+39:41
20Rune EliassonH70 Kort (587)3:24:37+38:23
26Martin WiklundH60 Motion (149)7:31:13+3:26:49
42Ingmar ErikssonH75 (316)6:31:25+3:46:19
46Sofie SöderblomD21-1 (456)6:53:29+2:14:51
50Rasmus BlockgrenH21-1 (667)6:21:29+1:39:17
57Claes AnderssonH40 Kort-2 (554)4:29:56+1:32:43
62Karolina OlssonD35 Kort (503)5:30:24+2:37:26
62Marcus ÅhlénH35 Kort (762)4:54:17+1:36:18
67Jonatan AnderssonH21-1 (667)6:47:13+2:05:01
71Johan HagströmH21 Kort-1 (738)6:07:12+2:40:11
89Ingvor JohanssonD55 (518)6:41:03+3:45:13
107Lennart BengtssonH21 Lång-1 (772)9:39:34+4:03:10
112Johan EliassonH35 Kort (762)6:12:39+2:54:40
120Sandra AnderssonD21 Kort-1 (712)6:32:15+3:43:16
Anneli OlssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan
Henning GustafssonEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan

Falköping AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jan SamuelssonEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan

Falköpings AIK OK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Elsa SonessonD15 (881)3:14:24+18:47
9Lukas MagnerfeltH16 Kort (201)3:45:13+37:08
12Elin HerrmannLätt 10,0 (224)6:59:12+2:02:12
15Stig JohanssonH70 (565)3:45:08+36:52
17Hugo SamuelssonU2 (1059)2:04:00+33:08
19Ida WillénD21 Lång (218)6:47:06+1:23:13
29Amanda BlennowD21-2 (487)5:35:19+57:08
30Moa SkoogD15 (881)3:49:22+53:45
33Vera PetterssonD15 (881)3:55:12+59:35
39Elise JohanssonD60 Kort (384)4:49:47+1:37:53
41Emia HjortD14 (949)3:14:43+41:52
41Anki BlennowD45 Kort-1 (620)4:19:14+1:18:40
44Jonas NiklassonH45 Kort-1 (782)3:29:40+51:20
44Magnus BlennowH50 Kort-1 (664)4:00:00+1:08:48
51Henrik BalaguéH21 Kort-1 (738)5:26:40+1:59:39
52Hanna SamuelssonD40 Motion (515)5:33:42+1:39:28
68Tommy RoosH60 Kort (605)4:52:57+1:38:29
73Adam FredénH21 Kort-1 (738)6:14:41+2:47:40
75Jan HjortH40 (616)6:53:46+3:13:14
76Julius WiklundH12 (891)2:39:38+57:04
83Tindra HjortD18 Elit (582)4:51:01+1:27:03
94Tim ZetterbergH21 Kort-1 (738)7:09:43+3:42:42
94Bo AnderssonH65 (557)7:18:02+4:13:12
97Tilda WiklundD16 (772)5:06:55+2:13:21
99Håkan SonessonH45 Kort-1 (782)4:33:57+1:55:37
99Caroline HagströmD50 (891)4:48:04+1:56:34
103Sofia HjortD40 Kort (957)4:14:49+1:37:43
107Sören WilhelmssonH55 Kort (868)5:05:50+2:09:25
112Berit JanssonD50 Kort (780)5:11:10+2:21:19
143Adam SamuelssonH12 (891)3:37:34+1:55:00
166Esperanza BalaguéU1 (982)3:35:17+2:27:14
Johanna HagströmD20 Elit (516)diskvalificerad
Ellen BlennowD18 Elit (582)ej godkänd
Jonas HagströmH50-1 (675)ej godkänd
Pia SvenssonD60 (303)ej godkänd
Rocío BalaguéD21 Motion (309)ej godkänd
Karin GabrielssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Vilma BlennowD20 Elit (516)ej start
Alva SonessonD18 Elit (582)ej start
Lisa GabrielssonD21 Kort-1 (712)ej start
Alma WilhelmssonD18 (646)ej start
Tindra MolinD13 (805)ej start
Oliver HammarH11 (707)ej start
Anna HammarD35 Kort (503)ej start
Magnus NiklassonH45 Kort-1 (782)ej start
Jan SamuelssonH45 Kort-1 (782)ej start
Karin TorstenssonD50 Kort (780)ej start
Jan WiklundH50 Kort-1 (664)ej start
Anna-Carin MolinD60 Kort (384)ej start
Rolf GabrielssonH70 Kort (587)ej start
Charles MolinH55 Motion (216)ej start
Camilla Molina MugaLätt 3,5 (495)ej start
Helena SonessonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start

Falsterbo Orientering Och Skidklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
25Ludwig LiepeMedelsvår 4,0 (450)4:42:21+1:39:01

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
linus granbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan

Fana IL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
56Rannveig NordhagenD50 (891)4:07:02+1:15:32
66Ole TørnqvistH50-2 (701)4:53:03+1:47:54
75Marie Roll-TørnqvistD15 (881)4:34:14+1:38:37
82Kristine Bog VikaneD15 (881)4:41:35+1:45:58
Erik VikaneH50-2 (701)ej godkänd

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
19Malte Kjær HemmingsenH18 Elit (589)3:38:38+25:54

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
72Lasse Falck WeberH18 Elit (589)4:28:16+1:15:32

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lasse August HelwegH20 (549)ej godkänd

Farum Tisvilde OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Mikkel LyskjærH20 (549)ej start

Farum Tisvilde OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lasse Fugmann ThamdrupH20 (549)ej start

Fellingsbro GoIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
25Mats HastadH65 (557)4:16:03+1:11:13
77Wilma WikströmD11 (638)3:53:54+1:59:54
117Åsa WikströmD50 Kort (780)5:18:04+2:28:13

Filipstads OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Emma DahlgrenLätt 5,0 (310)4:13:09+1:18:46
26Sven-Åke SvenssonH70 Motion (175)8:06:25+4:18:30
36Malin LundinD35 Motion (248)7:44:50+4:22:08
66Lennart DahlgrenH55 Kort (868)4:08:30+1:12:05
141Markus SvenssonH35 Kort (762)9:25:27+6:07:28
Axel LarssonEtappstart-U2 (376)utom tävlan
Maria LarssonD35 Kort (503)ej start
Albin LarssonU2 (1059)ej start

Finform

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
40Johan SärnbrattSvår 5,0 (281)6:29:25+3:24:49

Finform

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jessica FredbyEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd

Finform

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Simon JohanssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Laila HakkarainenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)utom tävlan

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Nicoline von FrenckellEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan

Finnfemfell

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
52Stuart FellH21 Kort-1 (738)5:27:18+2:00:17

Finnfemfell

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
88Don FellH65 Kort (549)6:52:58+3:53:39

Finnfemfell

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
27Fiona FellD60 Motion (226)7:03:35+2:38:47

Finspångs SOK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Linda WänströmMedelsvår 2,5 (191)2:42:37
2Simon LundinH21-2 (626)4:48:50+8:56
6Eva GöhlD40 Kort (957)2:52:19+15:13
12Jenni SimolaD21 Kort-1 (712)3:32:43+43:44
12Therese EkmanD17-20 Kort (291)5:23:53+1:17:16
14Carin RosanderD21 Kort-1 (712)3:33:19+44:20
16Henrik GöhlH40 Kort-2 (554)3:23:39+26:26
17Anders JohanssonH45 Motion (397)4:28:03+57:49
19Berit MartinssonD65 Kort (322)4:11:04+1:06:44
22Anders SvenssonH50 Motion (338)4:51:03+1:25:50
24Alicia GummessonD17-20 Kort (291)6:36:01+2:29:24
26Claes MartinssonH70 Kort (587)3:36:14+50:00
27Emma EngströmD11 (638)2:35:40+41:40
29Axel JohanssonH17-20 Kort (251)6:07:50+2:54:59
32Edvin WaldfeltH17-20 Kort (251)6:40:33+3:27:42
33Karin SvenssonD21-2 (487)5:46:35+1:08:24
41Joakim GustafssonH21 Kort-1 (738)5:07:21+1:40:20
43Alice JohanssonD14 (949)3:16:15+43:24
51Malin AxD21 Kort-1 (712)4:24:43+1:35:44
54Sofie VindD15 (881)4:14:27+1:18:50
54Bertil SenestadH70 (565)4:45:07+1:36:51
67Lena RosanderD55 (518)5:14:33+2:18:43
68Johan WänströmH45-1 (587)6:10:33+2:43:55
70Jensine SvenssonD15 (881)4:27:32+1:31:55
71Olof EkmanH15 (905)4:27:26+1:17:58
76Mats EkmanH45 Kort-2 (775)4:20:50+1:46:18
78Melker WaldfeltH12 (891)2:39:57+57:23
85Jesper WaldfeltH45 Kort-2 (775)4:30:44+1:56:12
99Sara WänströmD15 (881)5:03:56+2:08:19
110Moa GöhlD12 (801)3:24:46+1:29:17
111Pontus ÖstemarH14 (1006)3:57:28+1:46:31
111Mats NilssonH45 Kort-2 (775)5:11:19+2:36:47
113Josefine NilssonD13 (805)4:53:48+2:11:31
116Elmer WaldfeltH14 (1006)4:00:06+1:49:09
126Holger WänströmU1 (982)2:21:41+1:13:38
131Anneli WiklundD50 (891)5:51:36+3:00:06
Ammy ÖstemarInskolning (742)fullföljt
Per LindmanH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Evelin GummessonD14 (949)ej godkänd
Malin GöhlD10 (904)ej godkänd
Ella JohanssonEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Lise-Lott GummessonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Matilda KohtamäkiEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Jennifer NilssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Oskar SvenssonEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Johan LindmanEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan
Emil ÖstemarH11 (707)ej start
Johan FridströmH45 Kort-2 (775)ej start
Mats RosanderH60 (560)ej start
Annemarie VindMedelsvår 3,3 (500)ej start
Thorsten SvenssonEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start

Fjärås AIK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
13Inger LindholmD65 (235)3:57:50+57:33
16Anna HagmanD50 Motion (443)4:23:18+56:23
45Torbjörn HalvarssonH60 (560)4:29:36+1:29:07
56Susanne JohanssonD50 Kort (780)4:00:03+1:10:12
87Erik KöllerströmH40 Kort-2 (554)5:37:14+2:40:01
Magnus HagmanH50 Motion (338)ej godkänd
Bo MelinH65 Motion (161)ej start

FK Boken

29 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Frida PalmD40 Kort (957)3:00:25+23:19
19Evy ÖsterbladMedelsvår 2,5 (191)4:29:43+1:47:06
34Alice JohanssonD12 (801)2:26:38+31:09
36Håkan PalmH45-1 (587)4:59:28+1:32:50
43Magnus LarsenH50-2 (701)4:22:22+1:17:13
47Adrian HardenMedelsvår 4,0 (450)5:38:35+2:35:15
50Simon HardenH18 Elit (589)4:06:26+53:42
58Peter HussH50 Motion (338)7:51:52+4:26:39
59Emmy PalmD14 (949)3:24:26+51:35
62Cecilia WidénD21-1 (456)8:12:21+3:33:43
63Martin CarlströmH45 Motion (397)6:49:03+3:18:49
66Maria Elmquist-NygrenD50 Motion (443)6:42:39+3:15:44
69Evamarie AnderssonD50 Motion (443)6:52:19+3:25:24
75Klara PalmD10 (904)2:32:37+1:05:33
77Marie CarlströmLätt 3,5 (495)7:46:14+5:14:54
79Dan JohanssonH45 Kort-2 (775)4:25:25+1:50:53
85Erik JohanssonH15 (905)4:37:32+1:28:04
91Peter LarssonH55 Kort (868)4:49:14+1:52:49
92Josefina BerglundD45 Kort-1 (620)5:33:19+2:32:45
99Sören AnderssonH55 Kort (868)4:52:30+1:56:05
102Mikael WidénH35 Kort (762)5:52:21+2:34:22
112Malin NilssonD21 Kort-1 (712)6:05:41+3:16:42
132Emelia CarlströmD13 (805)5:49:54+3:07:37
138Jan-Ingvar NygrenH55 Kort (868)6:33:10+3:36:45
141Krister ÖsterbladH55 Kort (868)6:52:32+3:56:07
171Anton CarlströmU2 (1059)4:16:14+2:45:22
Sofia PalmD16 (772)ej godkänd
Catarina HardenD45 Kort-1 (620)ej godkänd
Jonas NilssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan

FK Finn

9 startande
PlacNamnKlassTidDiff
67Martin GummessonH40 Kort-2 (554)4:51:45+1:54:32
75Håkan KarlssonH50-1 (675)4:57:12+1:43:55
114Hugo MartinssonH13 (879)4:27:10+2:07:59
141Anton KarlssonH13 (879)6:42:15+4:23:04
143Lisa JohnssonD10 (904)3:21:48+1:54:44
144Philip MartinssonH15 (905)7:18:01+4:08:33
Mikaela JohnssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan
Christian JohanssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)utom tävlan
Rolf HallbergEtappstart-Svår 2,5 (301)utom tävlan
Janola MartinssonH35 Kort (762)ej start
Anneli KarlssonD50 (891)ej start

FK Friskus-Varberg

32 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Bernice AntonssonD85 (10)4:10:49
9Elvira KarmstigD10 (904)1:39:44+12:40
9Anders IvarssonH45 Motion (397)4:04:31+34:17
12Hjalmar AntonssonU2 (1059)1:59:00+28:08
13Emma LindénD40 (369)4:01:28+42:20
19Vilmer AntonssonH10 (928)1:45:16+26:22
23Sara JosarpD21 Kort-1 (712)3:51:42+1:02:43
36Tim JohanssonH18 Elit (589)3:54:29+41:45
40Jeanette LarssonD50 Kort (780)3:40:03+50:12
42Lova JohanssonD11 (638)2:58:22+1:04:22
52Mikael NilssonH45 Motion (397)5:59:01+2:28:47
54Bengt JohanssonH50-1 (675)4:28:52+1:15:35
56Thomas JosarpH45-1 (587)5:38:05+2:11:27
58Alex JohanssonH15 (905)4:18:51+1:09:23
59Isak TörnströmH12 (891)2:25:12+42:38
60Malin JohanssonD45 Kort-1 (620)4:40:35+1:40:01
62Sofia KarmstigD40 Kort (957)3:43:18+1:06:12
67Maja KarmstigD14 (949)3:30:30+57:39
68Daniel GustafssonH21-1 (667)6:47:25+2:05:13
69Lena EliassonD40 Motion (515)6:18:43+2:24:29
71Jimmy HäggH40 Kort-2 (554)4:57:32+2:00:19
74Annika BechtelD45 Kort-1 (620)5:00:33+1:59:59
78Marta TörnströmD14 (949)3:36:25+1:03:34
83Magnus EliassonH40 Kort-2 (554)5:23:23+2:26:10
88Lovisa EliassonD12 (801)3:03:40+1:08:11
94Elvira WildheimD18 Elit (582)5:20:57+1:56:59
102Axel BechtelH15 (905)5:02:35+1:53:07
110Anders GustafssonH50-1 (675)6:52:49+3:39:32
116Emma EliassonD15 (881)5:37:21+2:41:44
Pernilla AntonssonD45 Motion (572)ej godkänd
Sixten TörnströmEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Ulf TörnströmEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Noah BechtelH18 (832)ej start
Henrik BechtelH40 Kort-2 (554)ej start
Åsa JosarpD45 (800)ej start
Carina AnderssonD50 (891)ej start
Anki RundbergD60 Kort (384)ej start

FK Göingarna

30 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Hjalmar AxelssonH12 (891)1:51:09+8:35
13Svante SelinH13 (879)2:46:33+27:22
16Louise AxelssonD45 Kort-1 (620)3:32:32+31:58
22Wilmer SelinH13 (879)2:53:10+33:59
22Magnus LarssonH50-2 (701)3:53:44+48:35
25Edvin SelinH15 (905)3:45:28+36:00
26Carl-Johan OlvegårdH11 (707)2:19:08+34:16
27Kerstin OlvegårdD40 Motion (515)4:47:44+53:30
28Anders SelinH45 Kort-2 (775)3:27:17+52:45
36Tuva SelinD13 (805)3:20:50+38:33
36Kerstin PerssonD55 (518)4:34:11+1:38:21
39Robin Van StarkenburgH17-20 Kort (251)8:30:10+5:17:19
39Alice OlvegårdD14 (949)3:12:18+39:27
42Håkan AxelssonH50-2 (701)4:22:11+1:17:02
45Ellen MobergU2 (1059)2:24:25+53:33
52Yngve ErnstssonH60 Kort (605)4:27:12+1:12:44
56Wiveka ErnstssonD55 Kort (497)5:00:01+1:57:37
58Jesper HåkanssonH40 (616)6:08:45+2:28:13
60Fritjof AxelssonH20 Elit (583)5:05:47+1:27:10
60Sven-Erik FrickH65 Kort (549)4:35:34+1:36:15
63Anna MobergD40 Motion (515)5:59:35+2:05:21
73Camilla SelinD40 Kort (957)3:51:55+1:14:49
79Hilda AxelssonD18 Elit (582)4:47:10+1:23:12
89Johanna NilssonD18 (646)5:56:33+2:10:18
115Claes OlvegårdH50 Kort-1 (664)7:42:23+4:51:11
168Frida MobergU1 (982)3:50:28+2:42:25
Inger Norling-FrickD60 (303)ej godkänd
Jon MobergH40 Motion (333)ej godkänd
Pia LarssonEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Robin LarssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Håkan GunnarssonH40 (616)ej start
Axel Persson-JU2 (1059)ej start

FK Herkules

19 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Laila B.HöglundD55 (518)2:55:50
6Jane McPheatD60 Motion (226)4:58:09+33:21
27Nils HammarH17-20 Kort (251)6:05:16+2:52:25
32Emma EkenstråleLätt 3,5 (495)4:15:53+1:44:33
35Pontus KastrupH45 Motion (397)4:59:02+1:28:48
40Hugo KastrupMedelsvår 5,0 (260)7:24:10+3:44:53
46Erik LauriH45-2 (579)5:28:41+2:05:46
47Ann ChihaniD50 Kort (780)3:51:07+1:01:16
54Axel ForsmanH20 (549)5:44:21+1:45:25
59Jonas LauriH20 (549)6:09:19+2:10:23
79Albin SvenssonH11 (707)3:15:48+1:30:56
81Nina KastrupD45 Motion (572)7:08:53+3:09:40
83Arvid HammarH21 Kort-2 (703)6:12:59+3:08:07
96Marie-Louise PerssonD45 (800)5:12:24+2:16:53
115Fredrik ForsmanH50-2 (701)7:44:12+4:39:03
127Elias LauriH12 (891)3:20:59+1:38:25
136Roger LundinH45 Kort-2 (775)6:37:58+4:03:26
149Tom EkenstråleH15 (905)8:17:17+5:07:49
Mattias LauriH16 (942)ej godkänd
Lowe HammarH14 Kort (256)ej start
Joakim ÖfverholmH21 Motion (248)ej start
Gunnel HammarMedelsvår 2,5 (191)ej start
Eija LauriEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start

FK Snapphanarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
34Kerstin FränkelD55 Motion (257)7:06:49+3:46:04
125Björn FränkelH55 Kort (868)5:41:44+2:45:19

FK Åsen

18 startande
PlacNamnKlassTidDiff
17Sandra SällbergD21 Motion (309)5:08:14+1:04:51
18Oscar Borg3-dagars-Svår 5,0 (123)2:26:55+59:37
22David SällbergH21 Motion (248)6:23:48+1:59:45
27Margareta HeldD65 Motion (190)8:07:52+4:19:09
71Johnny NimvikH55 (886)4:40:19+1:42:07
76Marie SvenssonD35 Kort (503)6:08:28+3:15:30
95Tommy HeldH70 (565)7:08:46+4:00:30
115Olivia SvenssonD10 (904)2:55:33+1:28:29
133Christel OlssonD50 (891)5:52:56+3:01:26
140Alva SvenssonD14 (949)4:45:26+2:12:35
Elin EdvinssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Julia EdvinssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Johanna EdvinssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Karolina SvenssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Niklas EdvinssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Irene OlofssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan
Josefin RakosEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan
Roger NilssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)utom tävlan
David BengtssonH35 Kort (762)ej start
Britt-Mari BengtssonD55 (518)ej start
Elena KurashovaD35 Motion (248)ej start
Sonia KurashovaU2 (1059)ej start
Yaroslav PanchenkoEtappstart-U2 (376)ej start
Ola SvenssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Flowlife

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Max LandgrenEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan

FMTM

11 startande
PlacNamnKlassTidDiff
69Lars KarlssonH60 Kort (605)4:54:10+1:39:42
77Joakim DahlbergH35 Kort (762)5:15:39+1:57:40
85Lotta PerssonD35 Kort (503)8:24:19+5:31:21
104Andreas StenmarkH21 Kort-2 (703)7:55:02+4:50:10
104Håkan LindbergH35 Kort (762)5:53:23+2:35:24
113Anneli SjöstrandD45 Kort-2 (623)10:54:32+8:17:45
119Germund BrånsgårdH35 Kort (762)6:27:45+3:09:46
127Patrik GrankvistH35 Kort (762)6:57:49+3:39:50
132Henrik AnderssonH35 Kort (762)7:28:21+4:10:22
136Robert ErikssonH35 Kort (762)7:51:03+4:33:04
140Mats BernerssonH35 Kort (762)8:49:57+5:31:58

FMTM / Fmtis

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
94Jonas PålssonH35 Kort (762)5:35:08+2:17:09

Foothills Wanderers O Club

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Michael SvobodaH20 Elit (583)ej start

Forest OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
81Moon Joung MANH55 Kort (868)4:36:09+1:39:44
HEO SeongbeomH21 Kort-2 (703)ej start

Fornby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Leonor ModéeEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan

Fornby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Christoffer ModéeEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan

Fornby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Fredrik GustafssonEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan

Forsa OK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Jan-Gunnar SwärdH75 Kort (235)2:50:06+8:52
14Ronja HuggD18 Elit (582)3:51:27+27:29
14Christer Engman3-dagars-Svår 3,5 (68)2:35:34+1:08:43
15Åsa ErikssonD45 Kort-1 (620)3:30:10+29:36
19Karin TrolinD35 Kort (503)3:41:26+48:28
20Anki TeikeD60 Kort (384)4:08:11+56:17
23Agneta ThorsellD65 Kort (322)4:18:05+1:13:45
23Erik ForslinLätt 2,5 (253)3:38:23+1:36:29
23Marcus Dolk3-dagars-Svår 5,0 (123)2:41:38+1:14:20
24Ylva ForslinLätt 2,5 (253)3:39:44+1:37:50
27Simon TeikeH21 Kort-2 (703)4:29:45+1:24:53
29Eva BodellD60 Motion (226)7:14:33+2:49:45
33Hanna KjellinD20 Elit (516)4:59:54+54:43
33Kristina SandbergD21 Motion (309)6:09:43+2:06:20
36Malin LindbergD21 Kort-1 (712)4:03:46+1:14:47
36Alice Sandberg3-dagars-Svår 5,0 (123)4:37:30+3:10:12
42Ellen ForsgrenD21-2 (487)6:06:31+1:28:20
45Karin ForsgrenD60 Kort (384)5:07:41+1:55:47
46Anders LindbergH21-1 (667)6:12:58+1:30:46
51Eva EngmanD60 Kort (384)5:18:35+2:06:41
53Marita SandbergD60 Kort (384)5:27:06+2:15:12
64Jon ÅkessonH21-1 (667)6:40:47+1:58:35
65Gunnar ForsgrenH55 (886)4:31:59+1:33:47
67Dan ThorsellH65 (557)5:28:38+2:23:48
79Magnus WilhelmssonH21 Kort-2 (703)6:05:59+3:01:07
85Johan NymanH21 Kort-2 (703)6:16:21+3:11:29
97Benjamin TerentH18 (832)6:04:24+2:08:49
104Sofia HuggD13 (805)4:43:16+2:00:59
122Siri ForslinU2 (1059)3:14:51+1:43:59
166Mia ForslinD40 Kort (957)7:52:16+5:15:10
Per-Åke BladhH55 Kort (868)ej godkänd
Johan FryxellH21 Motion (248)ej godkänd
Anders SvahnEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd
Kalle LarssonH21 Kort-2 (703)ej start

Forserums SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
65Stellan AhnströmH70 (565)5:09:47+2:01:31
Barbro LudvigssonD65 Motion (190)ej godkänd

Fossum IF

33 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Charles HalaasSvår 7,5 (159)5:27:05+1:38:15
6Johan MichelsenH40 Kort-1 (560)3:20:00+21:26
8Marianne HjermstadD55 Kort (497)3:34:51+32:27
10Erling HjermstadH20 Elit (583)4:11:11+32:34
13Malin MichelsenD12 Kort (128)2:18:55+31:33
21Signe Naadland HoloD13 (805)3:11:24+29:07
22Lars HjermstadH60 (560)4:03:32+1:03:03
24Marielle MichelsenD14 Kort (229)3:12:02+1:03:51
24Øystein HoloH55 (886)3:49:31+51:19
27Åsne Naadland HoloD18 Elit (582)4:10:39+46:41
28Ingrid Gylterud KvålsgardD18 Elit (582)4:13:25+49:27
28Richard Zeiner-GundersenH60 (560)4:08:40+1:08:11
33Martin Borge HeirH20 Elit (583)4:27:12+48:35
36Maria BrodinD21-2 (487)5:52:26+1:14:15
38Tarjei HoloH20 Elit (583)4:33:48+55:11
41Gunhild Kvålsgard3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)3:40:50+2:22:24
42Kristian Bernhard NilsenH40 Kort-1 (560)4:45:22+1:46:48
44Ivar MølnvikH50-2 (701)4:22:54+1:17:45
45Mikkel MichelsenH10 (928)1:55:50+36:56
49Marianne MichelsenD40 Motion (515)5:31:06+1:36:52
51Erik RåbergH35 (400)6:22:49+2:32:56
51Kristin Nergaard BergD40 (369)6:00:18+2:41:10
54Magnhild T. MølnvikD55 (518)4:53:45+1:57:55
55Knut Jostein SætnanH45-1 (587)5:36:01+2:09:23
57Sven Arne GylterudH50-2 (701)4:36:20+1:31:11
58Ask Felland SætnanH11 (707)2:43:32+58:40
79Eldri Naadland HoloD50 Kort (780)4:33:04+1:43:13
92Håkon BörliH45 Kort-2 (775)4:37:36+2:03:04
104Birk Felland SætnanH15 (905)5:08:14+1:58:46
Silje Nilsen BergInskolning (742)fullföljt
Karen Hoel JomaasD18 Elit (582)ej godkänd
Elise Nilsen BergD12 (801)ej godkänd
Tanja AppenzellerMedelsvår 4,0 (450)ej godkänd
Erlend BörliH16 (942)ej start
Børge Nilsen BergH14 (1006)ej start
Joanna Ganc-PetersenD40 Motion (515)ej start
Åse Marie Halaas AppenzellerU1 (982)ej start
Emil Melin Ganc-PetersenLätt 2,5 (253)ej start
Alexander Melin Ganc-PetersenMedelsvår 4,0 (450)ej start
Jesper Melin Ganc-PetersenSvår 5,0 (281)ej start

Foton-Moscow

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
85Dmitry KorobovH40 (616)7:36:20+3:55:48

Fredriksdal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Maj-Lis WahlströmEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

Fredriksdal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Björn WahlströmEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd

Fredrikshofs FIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Madeleine LarssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej godkänd

Fredrikshofs IF Skid & OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
86Georg LarssonH60 Kort (605)5:49:37+2:35:09

Fredrikstad SK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Andreas HöyeH21 Kort-1 (738)3:41:24+14:23
12Morten HelminsenMedelsvår 3,3 (500)3:36:34+53:51
26Hans Petter MathisenH21 Elit (378)5:14:58+39:53
51Sivert PoppeH15 (905)4:08:34+59:06
102Kristoffer HelminsenH16 (942)4:54:10+1:58:19
Rikke Blakkestad IngesenD20 Elit (516)ej godkänd

Freidig

61 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Sindre JohannessenH21-2 (626)4:39:54
1Hanne SandstadD45 (800)2:55:31
2Johan IvarssonH50-2 (701)3:08:40+3:31
3Kristoffer Strømdal WikH13 (879)2:21:18+2:07
3Torid KvaalD75 (127)3:02:32+12:27
3Gunnar ÖsterböH75 (316)3:33:19+48:13
6Erlend GrønliU2 (1059)1:48:15+17:23
8Svein Terje KolstadH50 Kort-2 (653)3:17:40+32:56
10Pål KittilsenH45 Kort-2 (775)3:02:58+28:26
11Gro EidsmoD50 (891)3:17:31+26:01
13Tomas EidsmoH45-1 (587)4:07:50+41:12
15Mari EidsmoD15 (881)3:32:16+36:39
15Jens Even StorhovH50-2 (701)3:39:08+33:59
16Mari Angell-PetersenD40 (369)4:05:55+46:47
16Rune M HoltH65 Motion (161)6:00:10+2:00:09
17Mattis HoltH21-2 (626)5:28:37+48:43
19Malin SandstadD20 Elit (516)4:43:18+38:07
20Dina ReitanSvår 3,5 (319)3:42:00+1:45:23
23Torunn Spets StorhovD50 (891)3:38:38+47:08
23Anne MelkildLätt 10,0 (224)8:01:35+3:04:35
24Vilde Lereim StorliD16 (772)3:55:31+1:01:57
24Una KittilsenD13 (805)3:12:11+29:54
26Mathea Spets StorhovD14 (949)3:04:00+31:09
28Vegard KittilsenH18 Elit (589)3:42:36+29:52
32Lars Berge OwrenH21-2 (626)6:01:04+1:21:10
33Janne Fossum MalmringD35 Motion (248)7:14:55+3:52:13
35Adrian Stokdal OpheimH20 (549)5:04:13+1:05:17
37Jon HolstdH45-1 (587)4:59:35+1:32:57
38Simen Spets StorhovH18 Elit (589)3:54:42+41:58
38Ane Malene KolstadD15 (881)3:57:00+1:01:23
39Sturla SætherH55 (886)4:03:26+1:05:14
44Linus Fossum MalmringU1 (982)1:32:41+24:38
51Tora KittilsenD13 (805)3:41:10+58:53
52Håkon HolstadH18 (832)5:12:43+1:17:08
54Marit BrødreskiftD50 Motion (443)5:51:06+2:24:11
55Tina Strømdal WikD40 (369)6:05:13+2:46:05
56Margot LynumD40 (369)6:15:37+2:56:29
58Olle MalmringH45 Kort-2 (775)3:59:14+1:24:42
62Mona Høiås SætherD50 (891)4:15:13+1:23:43
65Tale Tannvik SkeiD16 (772)4:25:29+1:31:55
65Eivind OlsenH40 Kort-1 (560)5:15:18+2:16:44
74Mikkel HoltH16 (942)4:28:31+1:32:40
83Beth Paludan CarlsenD35 Kort (503)8:05:07+5:12:09
89Kristian Fredrik LynumH18 Elit (589)5:05:57+1:53:13
91Nora HalvorsenD12 (801)3:05:43+1:10:14
92Ella SandstadD13 (805)4:26:24+1:44:07
99Alf Petter LynumH12 (891)2:53:50+1:11:16
101Nils Ola KvamH21-2 (626)9:11:17+4:31:23
105Tristan HalvorsenH13 (879)4:12:14+1:53:03
117Vegard Lereim StorliH13 (879)4:39:08+2:19:57
127Emil GrønliH14 (1006)4:15:41+2:04:44
Jo Even KolstadH18 Elit (589)diskvalificerad
Vera MelkildD20 Elit (516)ej godkänd
Oscar LyngenH20 Elit (583)ej godkänd
Mats EidsmoH18 Elit (589)ej godkänd
Lars SandstadH18 Elit (589)ej godkänd
Mathias VindalH20 (549)ej godkänd
Jonas GrønliH18 (832)ej godkänd
Maria Strømdal WikD13 (805)ej godkänd
Bjørnar LynumH45-1 (587)ej godkänd
Maja CarlsenU1 (982)utom tävlan
Oskar Spets StorhovH20 Elit (583)ej start
Matias NissenH18 (832)ej start
Vegard GrønliH45 Kort-2 (775)ej start
Heidi ArnesenD50 (891)ej start
Sigrid MelkildD50 (891)ej start

Friskis & Svettis IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anders EvensonEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan

Frol IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
25Jo Forseth IndgaardH21 Elit (378)5:13:50+38:45

Frosta OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Anna-Karin BondessonD35 Kort (503)3:14:28+21:30
6Anders HellrupH60 Motion (149)4:27:55+23:31
8Leif SandgrenH70 (565)3:26:53+18:37
16André BjärbySvår 7,5 (159)7:54:55+4:06:05
19Gustaf SchejaSvår 2,5 (128)5:00:17+3:01:10
22Sven-Erik PerssonH65 Motion (161)6:57:36+2:57:35
32Linda KandersD35 Motion (248)7:13:17+3:50:35
32Erik KandersH40 Motion (333)6:13:27+2:38:30
84Börje ÅkessonH70 (565)6:00:03+2:51:47
99Nils-Erik BondessonH70 (565)7:55:21+4:47:05
108Pia-Maria BondessonD21 Kort-1 (712)5:58:54+3:09:55
117Linnéa BjärbyD12 (801)3:33:46+1:38:17
Alexander BjärbyLätt 2,5 (253)ej godkänd
Folke KandersEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Stellan KandersEtappstart-U1 (397)ej godkänd
Olle WindeliusEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Anna BjärbyEtappstart-Svår 2,5 (301)utom tävlan

Främmestads IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
55Ida JohanssonD15 (881)4:14:28+1:18:51
66Mattihas KjellH21-1 (667)6:46:41+2:04:29
79Bengt-Åke JanssonH60 (560)5:25:21+2:24:52
90Henrik SahlströmH40 (616)7:57:46+4:17:14

Frölunda OL

41 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Yngve NorellH65 (557)3:17:25+12:35
5Ally BlomD12 Kort (128)1:52:10+4:48
9Jonas MartnerH40 (616)4:12:15+31:43
10Maria NorellD65 (235)3:45:06+44:49
12Ellen RubendahlD12 Kort (128)2:17:29+30:07
12Jarvis HanssonH10 (928)1:42:12+23:18
16Malin LammD50 Kort (780)3:17:23+27:32
19Audrey HanssonD13 (805)3:08:17+26:00
20David BergströmH12 Kort (115)3:17:15+1:38:10
22Marcus HanssonH40 Kort-2 (554)3:37:18+40:05
37Annika AndréassonD50 Motion (443)5:01:11+1:34:16
39Anders ArfwedsonH45-2 (579)5:07:54+1:44:59
41Fredrik NorellH21-2 (626)6:06:22+1:26:28
44Axel BlomH18 (832)5:01:14+1:05:39
50Richard BlomH50-2 (701)4:29:36+1:24:27
53Erik SameusH11 (707)2:36:01+51:09
58Anders LammH50-2 (701)4:41:03+1:35:54
79Jessica ArfwedsonD45 Motion (572)6:55:12+2:55:59
84Sandra HanssonD40 Kort (957)4:02:26+1:25:20
84Jörgen SameusH50-2 (701)5:31:04+2:25:55
86Pontus BergströmH10 (928)2:19:49+1:00:55
88Eva Lamm BergströmD45 Kort-2 (623)5:25:06+2:48:19
88Anna-Maria SameusD45 Motion (572)7:34:09+3:34:56
89Ulf AlmehedH50-2 (701)5:48:04+2:42:55
93Thomas BorneH50-2 (701)5:55:10+2:50:01
121Tomas AndréassonH55 Kort (868)5:38:36+2:42:11
122Fredrik BergströmH45 Kort-2 (775)5:47:16+3:12:44
135Katarina AlmehedD50 (891)5:57:09+3:05:39
143Carina JacobsonD40 Kort (957)5:11:25+2:34:19
147Zebastian ArfwedsonH16 (942)6:22:21+3:26:30
147Håkan WåhlanderH55 (886)7:23:00+4:24:48
149Johan SameusH14 (1006)4:53:26+2:42:29
152Katarina BorneD50 (891)7:39:14+4:47:44
154Viktor BerndtssonH12 (891)4:10:48+2:28:14
162Rickar BerndtssonH14 (1006)5:55:14+3:44:17
Edvin BorneH16 (942)ej godkänd
Tim MartnerH13 (879)ej godkänd
Marcus LammH12 (891)ej godkänd
Julia BlomEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Jonas BrånaltEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Tobias BryntessonEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan
Håkan BerndtssonH50 Kort-2 (653)ej start
Anders LindénH55 (886)ej start
Erland SvensonH70 (565)ej start
Sofia BorneMedelsvår 4,0 (450)ej start
Marika WirungEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Frösö IF

23 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Per-Erik RönnestrandH50 Kort-1 (664)3:06:53+15:41
7Mats KarlströmMedelsvår 5,0 (260)4:19:43+40:26
18Bo LundströmH70 Kort (587)3:20:03+33:49
20Hans-Åke FalkeströmH50 Motion (338)4:48:24+1:23:11
23Charlotta NilssonMedelsvår 5,0 (260)5:47:46+2:08:29
34Eva RönnestrandD60 Kort (384)4:26:36+1:14:42
34Hanna FalkeströmD40 Motion (515)4:59:54+1:05:40
34David Lidström-HulténMedelsvår 4,0 (450)5:10:53+2:07:33
61Marie RönnestrandD21 Kort-1 (712)4:31:39+1:42:40
77Magnus MattssonH40 (616)6:55:18+3:14:46
80Torulf BäckmanH50 Kort-1 (664)4:53:30+2:02:18
108Tor RönnestrandH16 (942)5:03:29+2:07:38
112Joar BäckmanH13 (879)4:24:35+2:05:24
113Simon FalkeströmH11 (707)5:15:30+3:30:38
Saga SjölundInskolning (742)fullföljt
Oskar NowénH13 (879)ej godkänd
Nils RönnestrandH10 (928)ej godkänd
Niclas LidströmH50 Kort-1 (664)ej godkänd
Ylva NowénD45 Motion (572)ej godkänd
Klara Stenmark-RönnestrandEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Hanna Lidström HultenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Erik RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)utom tävlan
Ingela RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)utom tävlan
Björn RönnestrandH13 (879)ej start
Loa NordströmH10 (928)ej start
Embla SjölundInskolning (742)ej start
Elias FalkeströmU1 (982)ej start
Robyn LindebergU1 (982)ej start
Anna-Karin LindebergMedelsvår 3,3 (500)ej start
Vidar BäckmanMedelsvår 5,0 (260)ej start
Andre NordströmMedelsvår 5,0 (260)ej start
Kristin RönnestrandEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

FSPV Erste Bank

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
86Georg WittbergerH40 (616)7:36:53+3:56:21

FSPV Erste Bank

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Manuela PenederEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej godkänd

Fuersten OK Ettingen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
20Margrit EggliD70 Kort (233)4:28:52+1:48:42
47Regina NeukomD55 (518)4:44:11+1:48:21
47Roland EggliH70 (565)4:37:41+1:29:25
75Otti BisangH60 (560)5:15:31+2:15:02

Fältjägarnas IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
14Anna KrohnD50 Motion (443)4:17:25+50:30
15Jonna KrohnMedelsvår 4,0 (450)4:13:02+1:09:42
16Bernt ÅkerlundH65 Kort (549)3:33:14+33:55
32Seth PerssonH65 Kort (549)3:47:29+48:10
61Roger KrohnH50 Kort-2 (653)4:33:10+1:48:26
Agneta SamuelssonD55 Kort (497)ej godkänd

Försvarsmakten

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Albin JonssonH21 Motion (248)4:48:55+24:52
4Magnus JohanssonMedelsvår 3,3 (500)3:11:54+29:11
23Jenny TofténLätt 5,0 (310)4:51:00+1:56:37
Tom VidmarkEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej godkänd

Försvarsmakten Fmtis

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
59Mats GustafssonH35 Kort (762)4:45:54+1:27:55

Gafanhori

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
16Roy DawsonH70 (565)3:45:17+37:01
40Catherine DawsonD65 (235)5:35:56+2:35:39

Gagnefs OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Anna Hedlund3-dagars-Lätt 2,5 (64)1:32:11+19:00
16Ronja JuhlinLätt 2,5 (253)3:02:30+1:00:36
19Erika HårdD45 Kort-1 (620)3:41:59+41:25
32Nils HårdH14 Kort (256)3:39:22+1:38:43
34Anders HedlundMedelsvår 5,0 (260)6:22:22+2:43:05
35Göran JuhlinMedelsvår 5,0 (260)6:25:44+2:46:27
36Jacob HedlundMedelsvår 5,0 (260)6:26:32+2:47:15
101Kerstin HårdU2 (1059)2:58:19+1:27:27
Inga JarmarEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Niklas HedlundEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd
Olle WestmanH35 Kort (762)ej start
Jan-Olof HedbergH70 Motion (175)ej start

Gamelby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Åsa AxelssonEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)utom tävlan

Gamelby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Måns AxelssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan

Gamleby OK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Hanna ÖbergD14 (949)2:45:06+12:15
17Lars HolmgrenMedelsvår 5,0 (260)5:24:44+1:45:27
18Karin HolmgrenLätt 2,5 (253)3:11:39+1:09:45
20Tove ValleriusD14 (949)2:59:31+26:40
23Märta HolmgrenD12 Kort (128)3:46:44+1:59:22
25Tuva ÖstangårdD13 (805)3:12:47+30:30
28Lena SandahlD70 Kort (233)5:06:25+2:26:15
30Petter ValleriusH40 Kort-2 (554)3:47:06+49:53
43Pia ÖstangårdD50 Kort (780)3:46:38+56:47
52Richard OlovssonH40 Kort-2 (554)4:22:02+1:24:49
54Susanne GrahnD45 Kort-1 (620)4:35:35+1:35:01
61Yvonne JohanssonD55 Kort (497)5:07:45+2:05:21
69Thomas JohanssonH45 Kort-1 (782)3:54:07+1:15:47
72Jan JohanssonH60 Kort (605)4:56:01+1:41:33
75Christer ÖbergH40 Kort-2 (554)5:00:49+2:03:36
76Fabian ValleriusH16 (942)4:28:52+1:33:01
87Lars KarlssonH70 Kort (587)5:25:06+2:38:52
90Robert LarssonH21 Kort-1 (738)6:58:36+3:31:35
101Gabriel LinderssonH21 Kort-1 (738)7:27:35+4:00:34
101Agnes OlovssonD11 (638)4:57:29+3:03:29
104Karl-Johan RydbergH45 Kort-1 (782)4:40:19+2:01:59
117Sigrid HolmgrenD10 (904)2:56:06+1:29:02
123Ellen OlovssonD15 (881)5:57:15+3:01:38
144Ann-Sofie OlovssonD40 Kort (957)5:12:23+2:35:17
Isak LiljeholmH15 (905)ej godkänd
Carl ÖbergH12 (891)ej godkänd
Molly ValleriusEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Loke ÖstangårdEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan
Nicklas EnlundEtappstart-Svår 7,5 (412)utom tävlan
Aron ÖstangårdH16 (942)ej start
Gunnel ChristianssonD75 Kort (76)ej start
Hans-Åke ChristianssonH75 Kort (235)ej start

Gammelstads IF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiff
23Karin SvartholmD60 Motion (226)6:45:35+2:20:47
35Gabriel LarssonH18 (832)4:55:30+59:55
69Inge FredrikssonH70 Kort (587)4:33:09+1:46:55
74Therese RutqvistD40 Motion (515)6:37:29+2:43:15
78Robert SvartholmH65 (557)5:54:53+2:50:03
96Roland LarssonH50 Kort-2 (653)5:29:44+2:45:00
Lars BlombergH65 Kort (549)ej godkänd
Evy RutqvistEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)utom tävlan
Anna Carin LarssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)utom tävlan
Martin LauriH14 Kort (256)ej start
Stefan LauriH50 Kort-2 (653)ej start

Ganddal IL

19 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Aud Hognestad TaksdalD45 (800)3:06:09+10:38
11Norah BreivoldD12 Kort (128)2:11:10+23:48
11Kristin BreivoldLätt 3,5 (495)3:25:24+54:04
15Oddvar TaksdalH45 Kort-1 (782)3:00:18+21:58
22Jørgen BreivoldH40 Motion (333)5:42:01+2:07:04
29Kristin SkadsemD50 Motion (443)4:48:20+1:21:25
32Trond A. N. LamarkH50 Kort-2 (653)3:46:38+1:01:54
40Anna TaksdalD13 (805)3:29:09+46:52
41Vibeke LamarkD45 Kort-2 (623)4:05:31+1:28:44
53Ann-Cathrin Nybak UrdalD45 (800)4:18:20+1:22:49
55Per Ingar HadlandH55 Kort (868)3:57:40+1:01:15
57Tore RøddeH50 Motion (338)7:32:03+4:06:50
65Morten SundliH21-2 (626)6:36:03+1:56:09
66Tobias RøddeH16 (942)4:18:56+1:23:05
84Maria Nilsson RøddeD45 Motion (572)7:24:53+3:25:40
111Pernille BreivoldU1 (982)2:06:14+58:11
116Marius RøddeH11 (707)6:05:39+4:20:47
132Markus Andreas BreivoldH16 (942)5:35:46+2:39:55
139Ole Kristian TaksdalH16 (942)5:48:55+2:53:04
Ingrid LamarkD16 (772)ej start
Andreas Nybak UrdalH15 (905)ej start
Øyvind LamarkH14 (1006)ej start

Garda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
54Katarina JakobssonD60 Kort (384)5:33:46+2:21:52
88Stefan ErlandssonH70 (565)6:15:49+3:07:33

Garphyttans IF

41 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Eva Karlsson-SchagerströmLätt 3,5 (495)2:52:26+21:06
4Fabian BergqvistH12 Kort (115)1:50:47+11:42
6Ylva DoeringLätt 3,5 (495)3:02:44+31:24
11Ulf LarssonH50 Kort-2 (653)3:22:27+37:43
11Göran Fredriksson3-dagars-Lätt 2,5 (64)1:52:35+39:24
12Martin RisbergH21 Motion (248)5:19:35+55:32
17Catharina MelinLätt 5,0 (310)4:37:44+1:43:21
19Elin Sundvall KrügerD16 Kort (228)5:11:53+2:10:01
22Nils SchagerströmH16 (942)3:35:33+39:42
23Niclas RisbergH50 Motion (338)4:52:07+1:26:54
24Karin NilssonD45 Kort-1 (620)3:56:11+55:37
24Torben MalmH50 Kort-2 (653)3:38:04+53:20
28Lars SchagerströmH50-2 (701)4:04:38+59:29
28Björn BergqvistH45 Motion (397)4:42:34+1:12:20
34Elin SchagerströmD18 Elit (582)4:18:20+54:22
36Erik NilssonH45 Motion (397)4:59:10+1:28:56
38Leif KrügerH50 Kort-2 (653)3:56:51+1:12:07
40Arne LagerqvistU2 (1059)2:21:07+50:15
41Isak Fredriksson3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)3:40:50+2:22:24
45Signe SchagerströmD14 (949)3:16:58+44:07
45Elin DoeringD11 (638)3:00:42+1:06:42
75Rasmus DoeringH13 (879)3:43:18+1:24:07
75Axel NilssonH12 (891)2:39:21+56:47
80Jesper MelinH21 Kort-2 (703)6:09:01+3:04:09
82Christina FredrikssonMedelsvår 3,3 (500)6:39:53+3:57:10
107Jonna DoeringU1 (982)2:03:44+55:41
114Nelly MårtenssonD13 (805)4:55:01+2:12:44
130David MårtenssonH16 (942)5:34:49+2:38:58
136Anna NilssonD15 (881)6:38:10+3:42:33
150Petter BergqvistU2 (1059)3:42:49+2:11:57
Måns BergqvistH13 (879)ej godkänd
Niklas DoeringH40 Kort-1 (560)ej godkänd
Anders MelinSvår 2,5 (128)ej godkänd
Joel FredrikssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Cecilia NymanEtappstart-U1 (397)utom tävlan
Birgitte ThaningEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan
Peter MårtenssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan
Lars ThaningEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan
David FredrikssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)utom tävlan
Rasmus LarssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)utom tävlan
Madeleine LarssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)utom tävlan
Kaisa MårtenssonD45 Kort-1 (620)ej start
Mona BergqvistEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start

GIFU OLC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
82Kanji ShikanoH70 (565)5:58:02+2:49:46

Gjø-Vard OL

24 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Jan MolstadH60 Motion (149)4:18:45+14:21
4Anne SørlienD55 Motion (257)3:52:30+31:45
7Marie KravdalD13 (805)2:48:33+6:16
14Sigmund HansenH40 Kort-1 (560)3:42:22+43:48
20Lars LienH14 (1006)2:43:46+32:49
33Martin ÖhmanH45-1 (587)4:50:25+1:23:47
39Roar SkoglundH45 Motion (397)5:14:49+1:44:35
40Even LienH12 (891)2:11:18+28:44
40Hege SolerødD50 (891)3:56:53+1:05:23
41Øyvind LienH45-1 (587)5:10:31+1:43:53
54Emma Visted-HansenD14 (949)3:23:40+50:49
71Agnethe HasliD20 Elit (516)6:43:33+2:38:22
73Maren Raknes SogstadD40 Motion (515)6:34:57+2:40:43
74Annar Erlien SolerødH14 (1006)3:24:37+1:13:40
85Elias ÖhmanH18 Elit (589)4:58:27+1:45:43
87Live Raknes SogstadD14 (949)3:50:15+1:17:24
88Berit Irene BergsetD45 Kort-1 (620)5:26:03+2:25:29
96Sune Raknes SogstadH16 (942)4:46:20+1:50:29
98Even ErlienH45 Kort-2 (775)4:46:34+2:12:02
110Eli Ringstad LienD45 (800)5:49:35+2:54:04
125Ulrikke Visted-HansenU2 (1059)3:18:32+1:47:40
135Ole Petter Visted-HansenU2 (1059)3:25:54+1:55:02
158Tage Raknes SogstadH12 (891)4:52:43+3:10:09
Eiril Erlien SolerødD11 (638)ej godkänd
Kristine KravdalD16 (772)ej start
Noak ÖhmanH16 Kort (201)ej start
Josef ÖhmanH11 (707)ej start
Torbjørn KravdalH40 (616)ej start

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
68Sven KleinH21 Lång-1 (772)7:34:32+1:58:08

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
100Gil MeyerH21 Lång-1 (772)8:49:19+3:12:55

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
112Pascal HaasH21 Lång-1 (772)9:57:36+4:21:12

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Dominik HaasH21 Lång-1 (772)ej godkänd

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
77Nadja RutzD21-2 (487)8:22:45+3:44:34

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
81Siri DoblerD21-2 (487)9:24:21+4:46:10

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Michelle HaasD21 Kort-2 (706)ej godkänd

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Fabienne HaasD21 Kort-2 (706)ej godkänd

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
103Anik DoblerD18 (646)6:44:20+2:58:05

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
49Doris HaasD55 (518)4:45:12+1:49:22

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
109Rene HaasH55 (886)5:15:23+2:17:11

Gneist

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jan SteinegerH60 (560)ej start

Gotlands Bro OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiff
16Brent GodmanH21 Kort-1 (738)4:15:40+48:39
19Elisabeth KimellD75 (127)5:07:18+2:17:13
22Leif SvangrenH60 Kort (605)3:51:25+36:57
42Ylva SvangrenD45 Kort-2 (623)4:05:33+1:28:46
51Karin MårtenssonD65 Kort (322)6:01:06+2:56:46
81Edvin NilssonH18 (832)5:42:43+1:47:08
112Folke SvangrenH15 (905)5:23:30+2:14:02
Albin LarssonH20 (549)ej godkänd
Julia KeyEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Olle SvangrenH18 (832)ej start

Gottne IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Olov MelanderEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan

Grue IL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
53Bjørn Olav BergsløkkenH60 Kort (605)4:29:19+1:14:51
91Christopher RolsdorphH40 (616)7:58:31+4:17:59
131Sofie RolsdorphD13 (805)5:48:37+3:06:20
Hanne RolsdorphD40 Motion (515)utom tävlan
Svein ThorsbergH50-2 (701)ej start
Turid Margrete ArnesenD70 Motion (153)ej start
Aksel Ferdinand RolsdorphU2 (1059)ej start

Grycksbo IF OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Johan OlssonH40 Motion (333)5:23:02+1:48:05
13Ella OlssonD18 Elit (582)3:51:23+27:25
72Rikard TynellH21-1 (667)6:53:52+2:11:40
102Elin BryggarD14 (949)4:00:07+1:27:16
Josefin JönssonEtappstart-U1 (397)ej godkänd
Annika BryggarEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Jeanette DahlströmEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Sara OlssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Anna Tynell SegerströmEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

Gränna-Bygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
86Göran JanssonH70 Kort (587)5:23:59+2:37:45

Gudhems IF

19 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Åsa JohanssonD45 Motion (572)4:33:23+34:10
22Elisabeth FredrikssonD55 Kort (497)3:56:39+54:15
26Malin FallgrenD35 Kort (503)4:05:58+1:13:00
37Elin LeijgårdD35 Kort (503)4:22:29+1:29:31
47Niklas FallgrenH35 Kort (762)4:33:22+1:15:23
52Susanne OlssonD55 Kort (497)4:47:28+1:45:04
66Clary SiewertzD55 Kort (497)5:19:23+2:16:59
82Andreas LeijgårdH21 Kort-1 (738)6:36:26+3:09:25
86Elsa FallgrenD10 (904)2:39:51+1:12:47
95Arne SääfH55 (886)5:00:00+2:01:48
102Fritiof AnderssonH50 Kort-1 (664)5:27:48+2:36:36
104Pia Käck FritzellD50 (891)4:49:44+1:58:14
108Rikard GustavssonH35 Kort (762)5:58:33+2:40:34
108Peter RavnellH50 Kort-1 (664)6:02:47+3:11:35
116Elin JohanssonD16 (772)5:55:07+3:01:33
Hugo FallgrenInskolning (742)fullföljt
Monica AbrahamssonD55 Kort (497)ej godkänd
Maja JohanssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan
Måns FritzellEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan

Guildford Orienteers

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Adam ConwayH15 (905)ej start
Philip ConwayH55 Kort (868)ej start

Gullänges OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Maria NyckelpigaEtappstart-Inskolning (507)utom tävlan

Gullänget

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Patrik AlmgrenEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan

Gustavsbergs OK

48 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Max ÖsterbergH12 (891)1:42:46+0:12
6Tiger LandénH16 Kort (201)3:33:41+25:36
7Lotta ValentinD60 (303)3:32:37+20:32
7Carin RosénSvår 3,5 (319)3:01:02+1:04:25
9Malin StrandbergD17-20 Kort (291)5:05:52+59:15
10Lilian LagerströmD60 Motion (226)5:07:04+42:16
11Anne-Mari HolmströmD65 (235)3:48:46+48:29
12Henrik ÖsterbergH50 Motion (338)4:28:44+1:03:31
15Thomas WesterH65 (557)4:01:54+57:04
18Luma Hägg3-dagars-Lätt 2,5 (64)2:33:52+1:20:41
21Ida ÖsterbergD14 (949)3:00:04+27:13
22Matz LarssonH65 (557)4:13:49+1:08:59
22Erica StrandbergD21 Motion (309)5:20:17+1:16:54
23Isabella NilssonD17-20 Kort (291)6:34:01+2:27:24
26Magnus HaraldssonH65 Kort (549)3:40:23+41:04
34Margareta HaraldssonD65 (235)5:20:06+2:19:49
34Hampus AlzénLätt 2,5 (253)4:51:11+2:49:17
35Louise LindellD16 Kort (228)8:16:40+5:14:48
39Per ÖhlundH65 (557)4:32:09+1:27:19
39Clas-Göran HerrgårdH65 Kort (549)3:59:25+1:00:06
44Jens Werner