Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Närpes OK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Mats SvedströmH65 Kort (549)3:02:23+3:04
12Sara HertsbackaD35 Motion (248)4:49:21+1:26:39
12Stefan SvedH35 Motion (85)7:15:18+2:51:08
14Johan SnickarsH35 Motion (85)8:07:17+3:43:07
18Mia SmedsD35 (231)4:47:10+47:45
18Bo HelenelundH60 Motion (149)5:47:52+1:43:28
25Sandra SvedMedelsvår 3,3 (500)3:54:27+1:11:44
27Matti J KoskiH75 Kort (235)4:26:07+1:44:53
30Christoffer SmedsH35 Kort (762)4:13:37+55:38
32Anneli HelenelundD55 Motion (257)6:56:57+3:36:12
34Hanna SandD14 Kort (229)3:56:16+1:48:05
34Kenneth SmedsH35 Kort (762)4:20:35+1:02:36
34Björn ForsénH70 (565)4:20:50+1:12:34
41Pernilla BacklundD21 Kort-2 (706)4:05:18+1:24:11
58Heidi SmedsD21-2 (487)6:39:09+2:00:58
58Carina LeppävuoriD40 Kort (957)3:40:57+1:03:51
63Inez SandbergD11 (638)3:33:08+1:39:08
67Pia NordinLätt 3,5 (495)5:57:24+3:26:04
69Alvin NordinH11 (707)2:54:41+1:09:49
72Johan HertsbackaH40 Kort-2 (554)4:58:40+2:01:27
72Karl-Gustav HertsbackaH65 Kort (549)4:51:06+1:51:47
73Bo-Göran SundH55 Kort (868)4:16:55+1:20:30
77Ken EriksonH21 Kort-2 (703)6:01:14+2:56:22
79Karl-Gustav NorrgrannH65 Kort (549)5:33:33+2:34:14
81Jakob GulinH11 (707)3:17:59+1:33:07
82Veronica LindqvistD40 Motion (515)7:35:03+3:40:49
92Matilda SnickarsD10 (904)2:41:39+1:14:35
96Isak HertsbackaH10 (928)2:26:05+1:07:11
104Fanny LindqvistD11 (638)5:06:17+3:12:17
106Maria SundD50 Kort (780)5:03:09+2:13:18
123Peter WiikH35 Kort (762)6:39:51+3:21:52
130Hannes SödermanH10 (928)2:55:37+1:36:43
135Ludvig NordinH15 (905)6:22:45+3:13:17
Filip LindqvistInskolning (742)fullföljt
Linus SmedsInskolning (742)fullföljt
Melinda SnickarsInskolning (742)fullföljt
Ines SvedInskolning (742)fullföljt
Aron AntfolkEtappstart-U1 (397)ej godkänd
Walter SandbergEtappstart-U1 (397)ej godkänd
Andreas SiemssenEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Katrina Viklund-AntfolkEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Hans-Erik AntfolkEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd
Christer LindqvistEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan
Johanna Svedström-SödermanD35 Kort (503)ej start
Kaj SmedsH65 Kort (549)ej start
Edd GrahnSvår 2,5 (128)ej start
Minea AntfolkEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser