Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Göteborgs SK

35 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Elis GrahnH12 Kort (115)1:48:46+9:41
4Mattias GrahnH45 Kort-1 (782)2:49:41+11:21
4Leif NilssonH70 Motion (175)4:45:09+57:14
8Marianne GrahnD80 (50)7:48:38+4:45:45
13Cecilia KarlssonD35 Motion (248)4:49:53+1:27:11
18Doris NilssonD70 Motion (153)7:27:49+3:16:44
19Niklas GrahnH45 Kort-1 (782)3:04:02+25:42
19Gösta GrahnH80 (150)6:30:39+3:48:24
20Louise GrahnD45 Motion (572)4:59:43+1:00:30
25Filip LemanSvår 3,5 (319)3:55:39+1:59:02
27Annieke GrahnD40 Kort (957)3:13:50+36:44
28Kristina Wall JungbjerD50 Kort (780)3:29:21+39:30
34Lovisa LemanD21-2 (487)5:47:48+1:09:37
36Martin EmanuelssonLätt 10,0 (224)9:57:23+5:00:23
42Yvonne JungbjerD55 Motion (257)7:58:38+4:37:53
60Jessica AugustssonMedelsvår 4,0 (450)6:24:48+3:21:28
64Magnus Wall JungbjerH50 Kort-1 (664)4:29:37+1:38:25
68Oscar Wall JungbjerH16 (942)4:26:17+1:30:26
76Emil AugustssonH11 (707)3:10:34+1:25:42
82Peter AugustssonH40 (616)7:15:58+3:35:26
99Hilda GrahnD10 (904)2:45:06+1:18:02
111Hedvig AugustssonD10 (904)2:50:29+1:23:25
137Johan Wall JungbjerH14 (1006)4:33:23+2:22:26
165Tyra GrahnU2 (1059)4:04:00+2:33:08
168Ella GrahnU2 (1059)4:05:34+2:34:42
Ivar GrahnInskolning (742)fullföljt
Wiola MagnussonD14 (949)ej godkänd
Märta GrahnEtappstart-U1 (397)ej godkänd
Rut MårildEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Agnes MårildEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Arvid MårildEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Svante MårildEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Susanne AndreassonEtappstart-Svår 2,5 (301)ej godkänd
Daniel TorstenssonEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan
Johan EngebrattEtappstart-Svår 7,5 (412)utom tävlan
Hilma MarkinhuhtaD17-20 Kort (291)ej start
Linus AugustssonH12 (891)ej start
Mikael JungbjerH50 Kort-1 (664)ej start
Torbjörn AlmgrenH55 (886)ej start
Gunnar MarkinhuhtaH55 (886)ej start
Katarina Rydén MarkinhuhtaD50 Motion (443)ej start
Marie MårildEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser