Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IF Hagen

44 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Niklas SahlénSvår 3,5 (319)3:04:38+1:08:01
11Maria WidmarkD55 Kort (497)3:37:07+34:43
12Johan MårtenssonH15 (905)3:21:41+12:13
14Kajsa StrandellD21 Motion (309)4:57:30+54:07
20Eva Rabe MagnussonD60 (303)4:03:25+51:20
22Moa AlsiöD18 Elit (582)4:01:52+37:54
23Karl-Evert SvenssonH70 (565)4:05:15+56:59
27Maria SahlénD35 (231)5:18:44+1:19:19
31Hanna AlsiöD14 (949)3:07:35+34:44
34Lars HolmbergH55 (886)3:59:48+1:01:36
38Lena Carlsson-TellD50 Motion (443)5:01:51+1:34:56
38Karin AnderssonD55 Motion (257)7:34:20+4:13:35
39Filip KarlssonH21 Lång-1 (772)6:54:16+1:17:52
43Uno MagnussonH60 (560)4:22:27+1:21:58
43Carina LundhD55 Motion (257)8:24:21+5:03:36
50Albin AlsiöH20 Elit (583)4:49:27+1:10:50
52Anders KindbomH45-2 (579)5:45:52+2:22:57
54Reto GiezendannerH18 (832)5:14:00+1:18:25
54Tomas AndreH40 Kort-1 (560)5:02:27+2:03:53
59Mats HedmanH50-1 (675)4:39:51+1:26:34
67Hampus SahlénH10 (928)2:05:17+46:23
68Ellen LarssonD21-2 (487)7:19:09+2:40:58
70Olle HedmanH20 Elit (583)5:18:30+1:39:53
71Karin AnderssonD45 (800)4:38:44+1:43:13
73Jonatan SahlénU2 (1059)2:42:16+1:11:24
77Carl HolmbergH20 Elit (583)5:35:59+1:57:22
84Hampus NyströmH20 Elit (583)6:07:56+2:29:19
85Anna StombergD50 (891)4:34:18+1:42:48
87Greger AhlénH45-2 (579)6:58:46+3:35:51
90Åsa AlsiöD50 (891)4:38:55+1:47:25
92Erik WidmarkH21-1 (667)8:19:30+3:37:18
97Gustav MagnussonH21 Kort-1 (738)7:18:05+3:51:04
100Ola LundhH55 (886)5:04:41+2:06:29
101Malin KindbomD15 (881)5:05:34+2:09:57
102Johan HolmbergH18 (832)6:16:15+2:20:40
119Stefan Karlsson AlsiöH55 Kort (868)5:36:32+2:40:07
136Linus AhlénH15 (905)6:28:12+3:18:44
Daniel BogrenH18 Elit (589)ej godkänd
Marcus CarlssonH18 Elit (589)ej godkänd
Axel OlssonH18 Elit (589)ej godkänd
Emma KindbomD21-2 (487)ej godkänd
Anna LarssonD21-2 (487)ej godkänd
Per CarlssonH45-2 (579)ej godkänd
Emma LarssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan
Mirjam DagisD21 Kort-1 (712)ej start
Anton CarlssonH15 (905)ej start
Emma AhlénD12 (801)ej start
Nina AhlénD40 (369)ej start
Jan SveideH55 (886)ej start
Håkan EggertH55 Kort (868)ej start
Stefan StombergH60 (560)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser