Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Enen

33 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Theodor LindbergMedelsvår 6,0 (126)5:51:25+1:25:25
25Fabian SteenH21-1 (667)5:33:24+51:12
29Elisabet Lindblom LarssonD45 Motion (572)5:15:53+1:16:40
30Carl DingesSvår 5,0 (281)5:26:30+2:21:54
37Elias LarssonH17-20 Kort (251)6:50:45+3:37:54
37Birgitta PetersenD60 Kort (384)4:39:25+1:27:31
40Jakob LiljaSvår 3,5 (319)4:39:20+2:42:43
58Karin LarssonLätt 3,5 (495)5:26:27+2:55:07
61Mattias OlofssonH21-1 (667)6:31:05+1:48:53
64Camilla AdlertegD50 (891)4:16:52+1:25:22
64Clary BernerssonD45 Motion (572)6:22:36+2:23:23
65Mats LiljaH65 Kort (549)4:43:42+1:44:23
66Malva SteenD18 Elit (582)4:36:49+1:12:51
66Lisa OlivMedelsvår 3,3 (500)5:21:53+2:39:10
83Patrik SteenH50-1 (675)5:21:10+2:07:53
89Rasmus SteenH21-1 (667)7:58:54+3:16:42
92Ville FontellH18 (832)5:54:19+1:58:44
96Mikael BergH11 (707)3:37:41+1:52:49
134Eira Dinges-OlivD10 (904)3:12:32+1:45:28
141Amanda RådströmD13 (805)7:17:39+4:35:22
167Erik BernerssonH14 (1006)7:17:51+5:06:54
Matilda PerssonD12 (801)ej godkänd
Eva Lander PerssonSvår 2,5 (128)ej godkänd
Jonatan PerssonEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Albin WesterbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Erik WesterbergEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Lena BennitzEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Susanne StierEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Christel BergEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej godkänd
Stefan RodriguezEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej godkänd
Anders WesterbergEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Bengt BennitzEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Melinda BergEtappstart-U1 (397)utom tävlan
Adam LiljaH20 (549)ej start
Hampus PerssonH16 (942)ej start
Hillevi LarssonD12 (801)ej start
Patrik LanderH50 Kort-2 (653)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser