Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

NAIS Orienteringsklubb

36 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Ellen NilssonLätt 3,5 (495)2:47:27+16:07
3Marie AnderssonD50 Kort (780)2:59:59+10:08
22Ida WaernqvistD15 (881)3:40:28+44:51
24Johan WaernqvistMedelsvår 3,3 (500)3:53:27+1:10:44
26Emilia SamuelssonD17-20 Kort (291)6:55:38+2:49:01
33Viktor WaernqvistH18 Elit (589)3:49:07+36:23
39Kajsa TräffD14 Kort (229)4:12:26+2:04:15
41Petra NilssonMedelsvår 4,0 (450)5:24:16+2:20:56
43Mattis NilssonH16 (942)3:51:51+56:00
45Stefan TräffH40 Kort-1 (560)4:48:15+1:49:41
46Josefin BovellanD20 (430)6:17:34+2:06:22
50Anna MartinD50 Kort (780)3:55:37+1:05:46
57Lotta WaernqvistLätt 3,5 (495)5:18:06+2:46:46
61Carl GranströmH40 Kort-1 (560)5:10:16+2:11:42
62Lars-Åke ClassonH50 Kort-2 (653)4:35:23+1:50:39
63Linnea SamuelssonD18 (646)5:13:23+1:27:08
65Simon NybergH35 (400)7:55:19+4:05:26
72Emma LindgrenD11 (638)3:45:10+1:51:10
77Anders JohanssonH50-2 (701)5:14:51+2:09:42
80Linus ClassonH20 (549)8:39:48+4:40:52
84Edwin WedinH11 (707)3:19:43+1:34:51
84Axel JarlH10 (928)2:17:15+58:21
93Torbjörn LindgrenH40 Kort-2 (554)7:00:20+4:03:07
104Åsa GranströmD40 Kort (957)4:16:05+1:38:59
104Erik WedinH50 Kort-2 (653)6:11:03+3:26:19
107Mattis GranströmH15 (905)5:12:47+2:03:19
109Ludvig ClassonH16 (942)5:03:31+2:07:40
109Elias WedinU1 (982)2:05:18+57:15
112Gabriella JarlD40 Kort (957)4:25:36+1:48:30
117Helena LindgrenD40 Kort (957)4:34:01+1:56:55
119Gustav GranströmH13 (879)4:41:24+2:22:13
129Ture BergqvistH15 (905)6:09:03+2:59:35
Alice ClassonD11 (638)ej godkänd
Emil TräffEtappstart-U1 (397)ej godkänd
Nora PeterssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Jonas PeterssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Sara BergqvistD45 Kort-2 (623)ej start
Rune HaraldssonH100ej start
Ylva-Li JarlU1 (982)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser