Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IF Rigor

36 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Martin BobergH45 Kort-1 (782)2:48:13+9:53
3Jonas TofteredH20 (549)4:04:55+5:59
12Steffen HäggströmH75 (316)4:06:55+1:21:49
20Ingrid AnderssonD60 Motion (226)6:08:32+1:43:44
21Nils-Eric TofteredH80 (150)6:54:31+4:12:16
27Randveig BergD60 (303)4:39:25+1:27:20
31Stefan GraadH40 Kort-2 (554)3:47:53+50:40
34Thilda SeldénD15 (881)3:55:19+59:42
45Fredrik HanssonH45 Motion (397)5:33:19+2:03:05
48Alfred ErdeliusH15 (905)4:07:52+58:24
53Niklas FlorénH40 (616)6:01:05+2:20:33
57Johanna ClarinD21-1 (456)7:45:05+3:06:27
60Kjell JeppsonH70 (565)5:01:45+1:53:29
63Olle FlorénH13 (879)3:32:07+1:12:56
64Andy GranforsH11 (707)2:48:28+1:03:36
65Fredrik AnderssonH21-1 (667)6:44:13+2:02:01
66Maja GraadD14 (949)3:30:29+57:38
73Sven-Åke AnderssonH60 (560)5:13:02+2:12:33
76Per-Martin JohanssonH55 Kort (868)4:27:15+1:30:50
78Eric TofteredH55 Kort (868)4:33:44+1:37:19
80Åsa HanssonD40 Motion (515)7:22:30+3:28:16
95Unni GranforsD15 (881)4:57:42+2:02:05
97Johan GranforsH45-1 (587)8:31:49+5:05:11
115Kirsten TofteredD50 Kort (780)5:16:42+2:26:51
121Ulrika GranforsD45 (800)6:22:45+3:27:14
127Molly GraadD10 (904)3:02:38+1:35:34
131Martin HanssonH14 (1006)4:24:35+2:13:38
143Melwin ArvidssonH13 (879)7:10:52+4:51:41
145Julia ArvidssonD15 (881)8:37:51+5:42:14
157Simon HanssonH12 (891)4:38:52+2:56:18
Emil SeldénH13 (879)ej godkänd
Emil ErdeliusH45-1 (587)ej godkänd
Bernt AnderssonH60 (560)ej godkänd
Pia Andre´nEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Wilma JohanssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Annette SeldénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Anna SvenssonD14 (949)ej start
Martin SvenssonH45-1 (587)ej start
Jens ArvidssonH45 Kort-1 (782)ej start
Bertil FritzellH65 (557)ej start
Lena FritzellD65 Kort (322)ej start
Ylva HäggströmD70 (186)ej start
Andrea ErdeliusD50 Motion (443)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser