Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Frölunda OL

41 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Yngve NorellH65 (557)3:17:25+12:35
5Ally BlomD12 Kort (128)1:52:10+4:48
9Jonas MartnerH40 (616)4:12:15+31:43
10Maria NorellD65 (235)3:45:06+44:49
12Ellen RubendahlD12 Kort (128)2:17:29+30:07
12Jarvis HanssonH10 (928)1:42:12+23:18
16Malin LammD50 Kort (780)3:17:23+27:32
19Audrey HanssonD13 (805)3:08:17+26:00
20David BergströmH12 Kort (115)3:17:15+1:38:10
22Marcus HanssonH40 Kort-2 (554)3:37:18+40:05
37Annika AndréassonD50 Motion (443)5:01:11+1:34:16
39Anders ArfwedsonH45-2 (579)5:07:54+1:44:59
41Fredrik NorellH21-2 (626)6:06:22+1:26:28
44Axel BlomH18 (832)5:01:14+1:05:39
50Richard BlomH50-2 (701)4:29:36+1:24:27
53Erik SameusH11 (707)2:36:01+51:09
58Anders LammH50-2 (701)4:41:03+1:35:54
79Jessica ArfwedsonD45 Motion (572)6:55:12+2:55:59
84Sandra HanssonD40 Kort (957)4:02:26+1:25:20
84Jörgen SameusH50-2 (701)5:31:04+2:25:55
86Pontus BergströmH10 (928)2:19:49+1:00:55
88Eva Lamm BergströmD45 Kort-2 (623)5:25:06+2:48:19
88Anna-Maria SameusD45 Motion (572)7:34:09+3:34:56
89Ulf AlmehedH50-2 (701)5:48:04+2:42:55
93Thomas BorneH50-2 (701)5:55:10+2:50:01
121Tomas AndréassonH55 Kort (868)5:38:36+2:42:11
122Fredrik BergströmH45 Kort-2 (775)5:47:16+3:12:44
135Katarina AlmehedD50 (891)5:57:09+3:05:39
143Carina JacobsonD40 Kort (957)5:11:25+2:34:19
147Zebastian ArfwedsonH16 (942)6:22:21+3:26:30
147Håkan WåhlanderH55 (886)7:23:00+4:24:48
149Johan SameusH14 (1006)4:53:26+2:42:29
152Katarina BorneD50 (891)7:39:14+4:47:44
154Viktor BerndtssonH12 (891)4:10:48+2:28:14
162Rickar BerndtssonH14 (1006)5:55:14+3:44:17
Edvin BorneH16 (942)ej godkänd
Tim MartnerH13 (879)ej godkänd
Marcus LammH12 (891)ej godkänd
Julia BlomEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Jonas BrånaltEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Tobias BryntessonEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan
Håkan BerndtssonH50 Kort-2 (653)ej start
Anders LindénH55 (886)ej start
Erland SvensonH70 (565)ej start
Sofia BorneMedelsvår 4,0 (450)ej start
Marika WirungEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser