Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Roslagen

34 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Rebecka LindbergD21 Lång (218)5:50:25+26:32
7Charlotte Sandberg3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:52:02+33:36
9Johan StridkvistMedelsvår 6,0 (126)6:07:46+1:41:46
13Ellen BromanD20 (430)4:54:07+42:55
15Ola HultinH50-1 (675)3:47:58+34:41
18Ellen FrostD20 (430)5:02:18+51:06
25Otto LundmanH21 Kort-1 (738)4:40:35+1:13:34
29Ludvig EklöwLätt 10,0 (224)8:22:41+3:25:41
30Patrik SmedmarkH50 Kort-2 (653)3:44:49+1:00:05
36Joel LännevallH21-1 (667)5:57:08+1:14:56
37Robert SandbergH21 Kort-1 (738)4:53:37+1:26:36
37Elvira ForsströmD21 Motion (309)6:50:23+2:47:00
38Mats LundmanH60 (560)4:18:20+1:17:51
46Mats FrostSvår 5,0 (281)8:33:51+5:29:15
47Evelina ChristofferssonD21 Kort-2 (706)4:13:10+1:32:03
50Viktor LindbergH21 Kort-1 (738)5:25:41+1:58:40
60Gustav LindbergH10 (928)2:01:41+42:47
62Tomas Eklund-WahlqvistH45 Motion (397)6:41:09+3:10:55
66Caroline ThunbergD21 Kort-2 (706)4:38:45+1:57:38
66Malin TillmanD45 Motion (572)6:30:20+2:31:07
75Agnes BromanD18 Elit (582)4:46:46+1:22:48
86Emma LundmanD21 Kort-2 (706)5:00:00+2:18:53
120Louise PramlidD21 Kort-2 (706)6:45:53+4:04:46
140David NäslundH15 (905)6:51:10+3:41:42
142Aron LindbergH10 (928)3:38:18+2:19:24
167Elin WahlqvistU1 (982)3:42:25+2:34:22
Einar Lundman-StridkvistInskolning (742)fullföljt
Robin ErikssonH21 Kort-1 (738)ej godkänd
Tommy LindbergH45-1 (587)ej godkänd
Staffan BromanH50 Kort-2 (653)ej godkänd
Elizabeth LöchtingD45 Motion (572)ej godkänd
Charlotte AlvordEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Eva HedbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan
Per SandbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan
Oliver HagmanH21 Kort-1 (738)ej start
Torbjörn LännevallH55 (886)ej start
Maria LännevallD55 Kort (497)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser