Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekinges nattcup deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges nattcup deltävling 1
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: torsdag 19 oktober 2017

Långa

11 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus BerggrenNyköpings OK1:04:455:53
2Pontus PeterssonOK Orion1:04:52+0:075:53
3Torgny LindströmRonneby OK1:04:56+0:115:54
4Gustav OlssonTorsås OK1:05:08+0:235:55
5Philip PerssonOK Orion1:07:14+2:296:06
6Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:07:45+3:006:09
7Johan EngströmOK Orion1:07:46+3:016:09
8Daniel GunnarssonOK Orion1:08:27+3:426:13
9Magnus LarssonKarlskrona SOK1:09:32+4:476:19
10Björn AnderssonKarlskrona SOK1:09:56+5:116:21
Niklas BrattOK Orionej start
Magnus SagerOK Orionej start
Theodor WahlbomOK Orionej start

Mellan

7 300 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KarlssonRonneby OK48:476:40
2Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK48:49+0:026:41
3Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK48:51+0:046:41
4Isak HagbergKalmar OK48:52+0:056:41
5Hugo LarssonKarlskrona SOK49:11+0:246:44
6Simon FogelströmTorsås OK49:17+0:306:45
6Adrian SkobeKalmar OK49:17+0:306:45
8Ove LernåKalmar OK49:37+0:506:47
9Jonas PerssonTorsås OK49:41+0:546:48
10Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK49:47+1:006:49
11Johan MyrénOK Orion49:52+1:056:49
12Ellen WahlbomOK Orion49:56+1:096:50
13Stefan PeterssonKalmar OK49:58+1:116:50
14Magnus OlssonTorsås OK50:05+1:186:51
15Maria JohanssonTorsås OK50:18+1:316:53
16Nadiya VolynskaOK Orion50:22+1:356:53
17Lisa OlssonTorsås OK50:23+1:366:54
18Myrra CarlssonOK Orion51:16+2:297:01
19Anton TörnqvistKarlskrona SOK51:38+2:517:04
20Arvid KronmarKarlskrona SOK52:54+4:077:14
21Filip NilssonGotlands Bro OK53:44+4:577:21
22Christian OldgårdKalmar OK56:15+7:287:42
23Maria ArvidssonKalmar OK1:00:22+11:358:16
24Ulf JohanssonKarlskrona SOK1:03:02+14:158:38
25Kent OlssonOK Orion1:06:50+18:039:09
26Johan JacobssonOK Orion1:11:36+22:499:48
Emil OlssonOK Orionutgått
Linus VernströmRonneby OKej start

Mellankort

4 200 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AnderssonOK Orion30:297:15
2Alma SvennerudKarlskrona SOK30:31+0:027:15
3Filip HåkanssonOK Orion30:50+0:217:20
4Dorota ŠmelíkováKarlskrona SOK30:58+0:297:22
5Filippa SöderbergKalmar OK31:04+0:357:23
6Hilda LindellOK Orion31:06+0:377:24
7Lisa SwartzOK Orion31:38+1:097:31
8Mats AnderssonOK Orion31:50+1:217:34
9Amanda SvenssonOK Orion32:00+1:317:37
10Ulf LundbergKalmar OK32:18+1:497:41
11Anders NilssonOK Orion37:08+6:398:50
12Lennart NilssonOK Orion37:24+6:558:54
13Linn OlssonOK Orion37:30+7:018:55
14Elin AntonischkiOK Orion37:36+7:078:57
15Jörn AntonischkiOK Orion37:38+7:098:57
16Magnus KronmarKarlskrona SOK37:44+7:158:59
17Sandra WiduchKarlskrona SOK37:47+7:188:59
18Maria SibilevaKarlskrona SOK37:53+7:249:01
19Annika JosefssonKarlskrona SOK37:57+7:289:02
20Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK37:58+7:299:02
21Lennart AnderssonOK Orion38:01+7:329:03
22Stefan CaleklintKarlskrona SOK38:04+7:359:03
23Eskil JohanssonOK Orion38:12+7:439:05
24Oliver HåkanssonOK Orion38:15+7:469:06
25Jenny HåkanssonOK Orion38:18+7:499:07
26Nellie NilssonOK Orion38:22+7:539:08
27Per-Ivan EngströmOK Orion38:46+8:179:13
28Mikael WahlbomOK Orion38:54+8:259:15
29Hedda SvenssonOK Orion39:46+9:179:28
30Jonas SvenssonOK Orion39:48+9:199:28
31Thomas AlmqvistKarlskrona SOK39:49+9:209:28
32Magnus NilssonTorsås OK39:56+9:279:30
33Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK39:59+9:309:31
34Bengt StrindhagenOK Orion43:16+12:4710:18
35Ingemar AnderssonOK Orion43:19+12:5010:18
36Anne LindellKalmar OK43:32+13:0310:21
37Lennart SohlinOK Orion43:51+13:2210:26
38Karl-Axel EngströmOK Orion46:11+15:4210:59
39Thommy MattissonOK Orion46:13+15:4411:00
40Vilma EngströmOK Orion49:21+18:5211:45
41Mattias EngströmOK Orion49:24+18:5511:45
42Rasmus EjermarkTorsås OK50:05+19:3611:55
43Carolin Håkansson OK Orion50:16+19:4711:58
44Pi PerssonOK Orion50:39+20:1012:03
45Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK54:13+23:4412:54
46Susanna CaleklintKarlskrona SOK58:28+27:5913:55
47Martina SundelinOK Orion1:07:21+36:5216:02
48Katarina SundelinOK Orion1:07:25+36:5616:03
49Anders SundelinOK Orion1:07:27+36:5816:03
Björn LinnersjöOK Orionutgått
Jan SvenssonOK Orionutgått
Björn ZettervallKarlskrona SOKutgått
Emma ZettervallKarlskrona SOKutgått
Linda LarssonKarlskrona SOKej start
Bo SalomonssonKalmar OKej start
Nils SwartzOK Orionej start
Lars-Åke ÅbergKalmar OKej start
Carl ÅkessonOK Orionej start
Ottilia ÅkessonOK Orionej start

Korta

2 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK18:127:35
2Märta SvennerudKarlskrona SOK20:28+2:168:31
3Magnus LeuenbergerOK Orion20:40+2:288:36
4Maria LeuenbergerOK Orion20:56+2:448:43
5Lova KronmarKarlskrona SOK21:08+2:568:48
6Leif IngemarssonKarlskrona SOK21:09+2:578:48
7Kent TörnqvistKarlskrona SOK21:12+3:008:50
8Anna GustavssonKalmar OK25:49+7:3710:45 Ladda ner rutt i gpx-format
9Elisabet JannerRonneby OK25:54+7:4210:47
10Emma SandgrenOK Orion33:11+14:5913:49
11Ola SandgrenOK Orion33:12+15:0013:50
12Agnes ÅsénTorsås OK35:25+17:1314:45
13Magnus ÅsénTorsås OK35:26+17:1414:45
14Simon WaxegårdTorsås OK43:15+25:0318:01
15Selma LeopoldOK Orion49:01+30:4920:25
16Anders LeopoldOK Orion49:03+30:5120:26
17Alice JohanssonOK Orion49:59+31:4720:49
18Marina JohanssonOK Orion50:01+31:4920:50
19Oleksii Zhelobkov 1:00:32+42:2025:13
20Viktoria Zhelobkov 1:19:48+1:01:3633:15
21Viacheslav Zhelobkov 1:19:49+1:01:3733:15
Joel LeistraKarlskrona SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser