Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran OL SMOL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL SMOL
Arrangörsorganisation: Strängnäs-Malmby OL
Datum: tisdag 19 september 2017

A

4 280 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weine WolterÅkers IF38:008:52
2Sven-Olov WiklundArboga OK38:35+0:359:00
3Alf LindbergKöping-Kolsva OK38:59+0:599:06
4Kuno ÖsterlundVästerås SOK39:55+1:559:19
5Ola LindholmKöping-Kolsva OK40:05+2:059:21
6Mats HastadFellingsbro GOIF43:44+5:4410:13
7Stig LandstorpOK Tor43:49+5:4910:14
8Kurt Håkan AnderssonOK Tor44:13+6:1310:19
9Leif MathisenEskilstuna OL46:35+8:3510:53
10Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF47:07+9:0711:00
11Lennart OlssonIK Standard47:24+9:2411:04
12Peder WickströmArboga OK48:09+10:0911:15
13Henrik OlssonHallstahammars OK49:41+11:4111:36
14Jonas PålssonFMTM50:37+12:3711:49
15Kurt ErikssonVandrarringen52:06+14:0612:10
16Bengt JönssonÅkers IF58:20+20:2013:37
17Göran SvärdOK Klemmingen58:44+20:4413:43
18Krister KarlssonIK Standard59:04+21:0413:48
19Kjell FröbergEskilstuna OL59:39+21:3913:56
20Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF59:53+21:5313:59
21Stig PedersonSödertälje IF59:56+21:5614:00
22Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:00:02+22:0214:01
23Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF1:01:12+23:1214:17
Leif WadmanKöping-Kolsva OKej godkänd
Rolf LindIK Standardej godkänd

B

3 490 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig Arne BorgÄrla IF33:419:39
2Jan LindgrenOK Södertörn34:31+0:509:53
3Kenneth JanssonSala OK35:15+1:3410:06
4Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK35:27+1:4610:09
4Rune RådeströmSnättringe SK35:27+1:4610:09
6Mats GärlingStjärnhovs OK 6535:30+1:4910:10
7Rolf HedlundEskilstuna OL36:24+2:4310:25
8Per-Ivar MöllbergArboga OK36:37+2:5610:29
9Jerry HolmEskilstuna OL37:25+3:4410:43
10Håkan SöderqvistArboga OK37:30+3:4910:44
11Curt ThorénNyköpings OK37:50+4:0910:50
12Knut-Åke HallebroOK Klemmingen38:18+4:3710:58
13Barbro MöllbergArboga OK38:32+4:5111:02
14Lennart LundquistOK Nalle38:59+5:1811:10
15Lennart JohanssonOK Tor39:12+5:3111:13
16Per-Erik CarleniusKatrineholms OK39:28+5:4711:18
17Esko RaitaÄrla IF39:37+5:5611:21
18Ulf SvedestamEskilstuna OL39:39+5:5811:21
19Per-Arne EkbomArboga OK39:55+6:1411:26
20Håkan AlderudNyköpings OK40:06+6:2511:29
21Bo KarlssonNyköpings OK40:17+6:3611:32
22Tommy LjungkvistÄrla IF40:21+6:4011:33
23Mona ForsbergNyköpings OK40:48+7:0711:41
24Sven-Arne NilssonOK Klemmingen40:55+7:1411:43
25Conny NilssonNyköpings OK41:05+7:2411:46
26Inge SundströmNyköpings OK42:41+9:0012:13
27Tord JanssonSödertälje-Nykvarn OF43:05+9:2412:20
28Göran JanzonArboga OK43:44+10:0312:31
29Mikael HogréusOK Tor46:22+12:4113:17
30Anders WelénKöping-Kolsva OK46:44+13:0313:23
31Hans GustavssonNyköpings OK46:58+13:1713:27
32Anders EdlingOK Linné47:08+13:2713:30
33Ingemar GustafssonOK Tjärnen47:14+13:3313:32
34Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK47:45+14:0413:40
35Siv FrodinKöping-Kolsva OK48:10+14:2913:48
36Hans LindgrenTrosabygdens OK48:25+14:4413:52
37Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF51:39+17:5814:47
38Lars NordSödertälje IF51:58+18:1714:53
39Jan EnesvedSödertälje IF52:42+19:0115:06
40Sonja JedarÅkers IF52:48+19:0715:07
41Göran WiigHallstahammars OK53:36+19:5515:21
42Åke ErikssonOK Grip54:33+20:5215:37
43Lennart KarlssonOK Grip55:14+21:3315:49
44Lennart ErikssonOK Enen56:40+22:5916:14
45Gitte JutvikTrosabygdens OK57:11+23:3016:23
46Sven AnderssonOK Hällen1:00:33+26:5217:20
46Kurt ZanderVästerås SOK1:00:33+26:5217:20
48Christer LiwellÄrla IF1:02:20+28:3917:51
49Sten MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:10:42+37:0120:15

C

2 480 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran LarssonSala OK22:459:10
2Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF25:22+2:3710:13
3Inga JohanssonNyköpings OK30:38+7:5312:21
4Leif ThorssonOK Grip31:37+8:5212:44
5Lennart GustafssonOK Tisaren32:49+10:0413:13
6Karl-Robert MoqvistOK Tor32:58+10:1313:17
7Gun JanssonSala OK33:39+10:5413:34
8Monica SvärdOK Klemmingen34:31+11:4613:55
9Leif JanssonEskilstuna OL34:32+11:4713:55
10Rolf LindblomKjula IF35:36+12:5114:21
11Alf LundkvistOK Tor36:56+14:1114:53
12Christer AnderssonATG37:12+14:2715:00
13Anders JohanssonKjula IF37:40+14:5515:11
14Erland KarlssonOK Tjärnen38:11+15:2615:23
15Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby38:12+15:2715:24
16Britt ErikssonHammarby IF OF38:23+15:3815:28
17Bengt LindkvistÅkers IF38:27+15:4215:30
18Nils JohanssonOK Tjärnen38:44+15:5915:37
19Sixten WesterlundSödertälje IF39:22+16:3715:52
20Centh PåledalSträngnäs-Malmby OL39:48+17:0316:02
21Lennart LundhÄrla IF39:50+17:0516:03
22Kjell NilssonOK Klemmingen39:57+17:1216:06
23Bertil RydgrenIFK Enskede40:07+17:2216:10
24Jan FlodinOK Nalle40:09+17:2416:11
25Tomas KjellbergStjärnhovs OK 6540:24+17:3916:17
26Kjell KarlssonOK Tjärnen40:34+17:4916:21
27Rolf LindblomOK Klemmingen41:49+19:0416:51
28Margareta JönssonÅkers IF42:21+19:3617:04
29Stig WesterbergOK Tor42:45+20:0017:14
30Ingvar JanssonSundbybergs IK43:04+20:1917:21
31Göran KarlssonOK Grip43:05+20:2017:22
32Kjell-Åke PramlidOK Klemmingen43:56+21:1117:42
33Gunnar LarssonOK Klemmingen45:10+22:2518:12
34Stig LundinEskilstuna OL45:48+23:0318:28
35Gunnar BramstenSundbybergs IK45:56+23:1118:31
36Sven-Erik StenbergStjärnhovs OK 6547:14+24:2919:02
37Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL47:20+24:3519:05
37Marianne ArnholmEskilstuna OL47:20+24:3519:05
39Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby49:31+26:4619:57
40Lars-olof LjunggrenArboga OK49:50+27:0520:05
41Lauri LumpusSödertälje IF49:56+27:1120:08
42Görel SvedestamEskilstuna OL50:32+27:4720:22
43Ove PetterssonArboga OK50:56+28:1120:32
44Eva HogréusOK Tor51:13+28:2820:39
45Barbro MelvingerOK Enen53:03+30:1821:23
46Bengt DagermarkÄrla IF55:08+32:2322:13
47Harriet KarlssonOK Grip56:00+33:1522:34
48Annbritt FlodinOK Nalle58:00+35:1523:23
49Jan BurellOK Enen59:48+37:0324:06
50Ulf BjörkmanArboga OK1:06:22+43:3726:45
51Göran LagerstedtStjärnhovs OK 651:06:25+43:4026:46
52Jan WennerholmStjärnhovs OK 651:07:36+44:5127:15
53Doris NilssonOK Klemmingen1:14:11+51:2629:54
Britt-Marie ErikssonOK Gripej godkänd
Anders JohanssonNyköpings OKej godkänd
Christer SvenssonNyköpings OKutgått
Göran R WallénIFK Lidingö SOKutgått

E

1 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars PetterssonOK Nalle25:1217:22
2Els-Marie LundquistOK Nalle28:20+3:0819:32
3Ingrid LundinEskilstuna OL31:29+6:1721:42
4Lars Olov PetterssonArboga OK35:12+10:0024:16
5Anne Margareth BjörkmanArboga OK38:02+12:5026:13
6Harry AxelssonKatrineholms OK38:33+13:2126:35
7Bengt-Olof BlidströmOK Tor39:01+13:4926:54
8Dagny AnderssonOK Tjärnen44:34+19:2230:44
9Majvor GaldeSträngnäs-Malmby OL52:51+27:3936:26
10Karin LarssonSträngnäs-Malmby OL52:57+27:4536:31
11Lennart SchweitzOK Grip58:39+33:2740:26
Stefan PetterssonArboga OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser