Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lunds OK Nattcup 2017 etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lunds OK Nattcup 2017 etapp 4
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: tisdag 28 november 2017

Dam Mellan

6 470 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida HedinKlubblös48:517:33
2Lovisa WeidenSkåneslättens OL48:57+0:067:33
3Elin HugossonLunds OK49:16+0:257:36
4Kajsa BenattiSkåneslättens OL50:56+2:057:52
5Moa WallenborgOK Kontinent54:04+5:138:21
6Martina JohanssonHestra IF54:20+5:298:23
7Johanna Matsdotter AhlgrenLunds OK56:36+7:458:44
8Åsa EricssonLunds OK57:38+8:478:54
9Anna LjungqvistLunds OK58:01+9:108:58
10Alva NystedtSkåneslättens OL1:01:02+12:119:25
11Linda WesterlundFrosta OK1:04:32+15:419:58
12Anna BjärbyFrosta OK1:21:34+32:4312:36

Dam Kort

4 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Kristin SjöströmLunds OK42:3910:06
2Gudrun NilssonLunds OK45:53+3:1410:52
3Jenny GustafssonLunds OK49:48+7:0911:48
4Petra EklundLunds OK51:36+8:5712:13
5Jeanette HenningssonLunds OK54:05+11:2612:48

Dam Lätt

2 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa WahlbomLunds OK38:1315:06
2Freja GustafsonLunds OK54:22+16:0921:29
3Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK54:28+16:1521:31

Herr Lång

9 870 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SanderSkåneslättens OL1:10:587:11
2Martin WendtLunds OK1:11:27+0:297:14
3Johan SvärdLunds OK1:14:44+3:467:34
4Mattias KovacicFrosta OK1:16:58+6:007:47
5Peter HedbergLunds OK1:17:35+6:377:51
6Daniel HellbergLunds OK1:17:59+7:017:54
7Gert PetterssonLunds OK1:31:02+20:049:13
8Raul HindovLunds OK1:32:21+21:239:21
9David LarssonLunds OK1:40:47+29:4910:12

Herr Mellan

6 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus GustavssonLunds OK41:286:24
2Rickard IngessonLunds OK43:21+1:536:42
3Erik SchultzLunds OK43:35+2:076:44
4Lukas WittenbecherLunds OK43:54+2:266:47
5Magnus WallenborgOK Kontinent45:06+3:386:58
6Ingmar EkelövSkåneslättens OL49:03+7:357:34
7Örjan LarssonLunds OK49:43+8:157:41
8Jonas ClausenLunds OK51:20+9:527:56
9Jonas EnarssonLunds OK52:01+10:338:02
10Martin HeydenLunds OK52:53+11:258:10
11Anders HeydenLunds OK54:05+12:378:21
12Jan WahlströmSnättringe SK54:48+13:208:28
13Mats SjöbergFrosta OK57:24+15:568:52
Robert BertilssonLunds OKej godkänd

Herr Kort

4 220 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix GustafssonLunds OK32:577:48
2Linus MalmstenMalmö OK36:11+3:148:34
3Mats BredfeltLunds OK38:38+5:419:09
4Patrick AdlercreutzLunds OK38:44+5:479:10
5Per StenEslövs FK41:26+8:299:49
6Christer JönssonLunds OK45:29+12:3210:46
7Lars HarrieLunds OK46:09+13:1210:56
8Leif KarlssonFrosta OK47:55+14:5811:21
9Fredrik NystedtSkåneslättens OL48:13+15:1611:25
10Per RydbergEj klubbansluten48:23+15:2611:27
11Niklas GustafsonLunds OK50:45+17:4812:01
12Daniel LarsonEj klubbansluten50:47+17:5012:02
13Richard BengtssonLunds OK52:21+19:2412:24
14Bo Anders NilssonLunds OK52:22+19:2512:24
15Klas LjungqvistLunds OK52:55+19:5812:32
16Ingemar SvenssonLunds OK52:56+19:5912:32
17Lars JohanssonMalmö OK53:57+21:0012:47
Nils-Erik BondessonFrosta OKdiskvalificerad
Joel RydbergEj klubbanslutenej godkänd

Herr Lätt

2 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas TreldalLunds OK38:1015:05
Hugo HjelmLunds OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser