Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nordcupen #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nordcupen #4
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: lördag 25 november 2017

D16

3 775 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia IversAttunda OK35:089:18
2Kajsa BogrenSundbybergs IK36:05+0:579:33
3Matilda LindhSundbybergs IK37:02+1:549:48
4Lisa ThunellIFK Lidingö SOK38:39+3:3110:14
5Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL39:09+4:0110:22
6Amelie RajanIFK Lidingö SOK39:51+4:4310:33
7Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK40:22+5:1410:41
8Therese NilssonOK Österåker40:47+5:3910:48
9Sara SundinWaxholms OK41:41+6:3311:02
10Ellinor BjörklundJärfälla OK42:15+7:0711:11
11Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK42:31+7:2311:15
12Ellinor HambergJärfälla OK43:27+8:1911:30
13Lovisa NilssonAttunda OK45:08+10:0011:57
14Sofia EdvardssonJärfälla OK53:27+18:1914:09
15Alice HallménJärfälla OK56:52+21:4415:03
16Tilde JonssonOK Österåker1:08:11+33:0318:03
17Tuva FalkSundbybergs IK1:15:08+40:0019:54
Maja SandvikAttunda OKej start
Malin HanssonTäby OKej start

H16

3 850 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LangerakJärfälla OK26:236:51
2Marcus SteneboAttunda OK28:12+1:497:19
3Anton SilierJärfälla OK28:35+2:127:25
4Axel MålargårdTäby OK29:47+3:247:44
5Johan LundbäckJärfälla OK30:14+3:517:51
6Otto BalckTäby OK30:20+3:577:52
7Niklas SvenssonJärfälla OK30:40+4:177:57
8Eskil WidehagSundbybergs IK31:57+5:348:17
9William GrunderJärfälla OK33:58+7:358:49
10Samuel LindénAttunda OK34:15+7:528:53
11Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK35:18+8:559:10
12Manne HammarbergJärfälla OK37:51+11:289:49
13Olle Pettersson GradinAttunda OK38:27+12:049:59
14Oskar NilssonJärfälla OK45:45+19:2211:52
15Emil SoneAttunda OK50:15+23:5213:03
16Sebastian BolleSundbybergs IK50:24+24:0113:05
17Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK54:20+27:5714:06
18Carl TiemerSundbybergs IK58:53+32:3015:17
19Emil KarlssonVäsby OK1:04:45+38:2216:49
20Ludvig NordinAttunda OK1:09:14+42:5117:58
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Fredrik HanssonTäby OKej start
Philip ForngrenTäby OKej start
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKej start
Vilhelm KarlinSundbybergs IKej start
Isak WestringJärfälla OKej start

D14

3 025 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrika NordquistTäby OK24:488:11
2Sigrid CarlssonSundbybergs IK27:19+2:319:01
3Doris IkoTäby OK31:30+6:4210:24
4Clea WallnäsSundbybergs IK32:20+7:3210:41
5Ronja StåhlSundbybergs IK33:09+8:2110:57
6Miia RollerJärfälla OK34:47+9:5911:29
7Bella PedersenJärfälla OK37:19+12:3112:20
8Saga JonssonWaxholms OK39:34+14:4613:04
9Sofia SundinWaxholms OK41:59+17:1113:52
10Moa FröstadiusSundbybergs IK42:13+17:2513:57
11Moa JohanssonVäsby OK42:33+17:4514:03
12Lisa WadenbrantSundbybergs IK43:53+19:0514:30
13Liv AlmrothSundbybergs IK46:54+22:0615:30
14Thea LennartssonJärfälla OK48:12+23:2415:56
15Lovisa ModighIFK Lidingö SOK50:49+26:0116:47
16Linnea NordinAttunda OK51:36+26:4817:03
17Ebba HörlingSundbybergs IK54:12+29:2417:55
18Tilde BredermanVäsby OK1:03:01+38:1320:49
Maja HoppeWaxholms OKej start

H14

3 100 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SoneAttunda OK23:517:41
2Johan FochsenWaxholms OK24:57+1:068:02
3Erik BovalliusJärfälla OK25:49+1:588:19
4Filip LindqvistTäby OK26:37+2:468:35
5Melker PalmJärfälla OK28:27+4:369:10
6Linus NilssonOK Österåker29:23+5:329:28
7Wilhelm NordqvistWaxholms OK30:04+6:139:41
8Elis IversAttunda OK30:25+6:349:48
9Gustaf HofstedtTäby OK31:13+7:2210:04
10Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK31:16+7:2510:05
11Simon LundellOK Österåker31:37+7:4610:11
12Marcus GrunderJärfälla OK35:24+11:3311:25
13Axel WiknerOK Österåker35:45+11:5411:31
14Fredrik AhlbergTäby OK36:19+12:2811:42
15Malte AlbinssonOK Österåker37:23+13:3212:03
16David RyderåsWaxholms OK39:16+15:2512:40
17Anton MörkforsJärfälla OK39:17+15:2612:40
18Anton WällstedtJärfälla OK49:09+25:1815:51
19Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK52:00+28:0916:46
Mikael KökeritzSundbybergs IKej godkänd
Jesper ÅkessonJärfälla OKej start
Anton PleinerTäby OKej start
Birger NormanSundbybergs IKej start
Joel ThalénSundbybergs IKej start
Melker LundqvistJärfälla OKej start

D14 Kort

2 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie RökenTäby OK26:0510:38
2Louise ByströmBromma-Vällingby SOK35:04+8:5914:18
3Madeleine GranathVäsby OK39:11+13:0615:59
4Emma AlmJärfälla OK41:05+15:0016:46
5Hailey BuhreAttunda OK48:05+22:0019:37
6Linnéa KarlssonVäsby OK48:11+22:0619:40
Edith KuoskuJärfälla OKej godkänd

H14 Kort

2 525 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil FunemyrBromma-Vällingby SOK31:0612:19
2Morris RassètBromma-Vällingby SOK32:00+0:5412:40
3Adrian KronhefferSolna OK33:14+2:0813:09
Alex KarlsenJärfälla OKutgått
Morris RassètBromma-Vällingby SOKutgått
Alexander IggmarkBromma-Vällingby SOKej start
Albin LüningKlubblösej start

D12

2 375 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma NilssonAttunda OK17:117:14
2Ida HellströmAttunda OK17:35+0:247:24
3Lovisa NordquistTäby OK19:32+2:218:13
4Malin StrömqvistAttunda OK19:33+2:228:13
5Maja FalkSundbybergs IK20:25+3:148:35
6Alice RökenTäby OK20:48+3:378:45
7Ingrid JohanssonSundbybergs IK22:57+5:469:39
8Paula SilierJärfälla OK23:22+6:119:50
9Linnéa SandströmAttunda OK23:59+6:4810:05
10Ebba WestringJärfälla OK25:21+8:1010:40
11Maja RundlöfVäsby OK26:57+9:4611:20
12Ingrid TillegårdSundbybergs IK27:53+10:4211:44
13Elsa ForsbergJärfälla OK29:58+12:4712:37
14Stella ÖstblomJärfälla OK30:49+13:3812:58
15Ella BelecBromma-Vällingby SOK32:09+14:5813:32
16Majken HedinJärfälla OK32:13+15:0213:33
17Alma BarkstedtTäby OK33:47+16:3614:13
Vera SkantzeIFK Lidingö SOKej start
Stina PedersenJärfälla OKej start

H12

2 375 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens FochsenWaxholms OK16:166:50
2Noa BerglundTäby OK17:42+1:267:27
3Svante SandvikAttunda OK18:19+2:037:42
4Rasmus LundströmVäsby OK19:15+2:598:06
5Joel WallnerAttunda OK20:07+3:518:28
6Axel BalckTäby OK20:55+4:398:48
7Marcus BarbozaAttunda OK21:10+4:548:54
8Axel NordqvistWaxholms OK22:27+6:119:27
9Emil AnterudVäsby OK25:02+8:4610:32
10Oliver RosanderVäsby OK27:36+11:2011:37
11Eskil IsakssonVäsby OK28:12+11:5611:52
12Noah MehreteabJärfälla OK28:57+12:4112:11
13Joel BjörklundAttunda OK30:49+14:3312:58
14Erik WällstedtJärfälla OK31:47+15:3113:22
15Victor LjungströmJärfälla OK32:19+16:0313:36
Wilhelm LarssonJärfälla OKej godkänd
Jonatan AndersonJärfälla OKej godkänd
Axel SchölinTäby OKutgått
Carl NormanSundbybergs IKej start
Leo UndsénJärfälla OKej start
Erik NederheimTäby OKej start
Hampus SundbergJärfälla OKej start

D12 Kort

1 850 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tova BjörkJärfälla OKej start
Moa RollJärfälla OKej start

H12 Kort

1 875 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias PetterssonJärfälla OK27:2714:38

D10

1 850 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK16:559:08
2Alice HellbergSundbybergs IK17:30+0:359:27
3Emelie HolmströmTäby OK17:39+0:449:32
4Moa HöökJärfälla OK18:51+1:5610:11
5Alma HallstenTäby OK18:59+2:0410:15
6Linda StrömqvistAttunda OK19:51+2:5610:43
7Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK20:48+3:5311:14
8Alice ErikssonVäsby OK21:30+4:3511:37
9Amanda MörkforsJärfälla OK21:50+4:5511:48
10Greta SandvikAttunda OK21:57+5:0211:51
11Matilda ModigVäsby OK23:40+6:4512:47
12Irma WidehagSundbybergs IK23:42+6:4712:48
13Sofia QuasWaxholms OK24:33+7:3813:16
14Sara StrömqvistAttunda OK26:29+9:3414:18
15Ida RökenTäby OK26:35+9:4014:22
16Julia HolmströmTäby OK27:42+10:4714:58
17Betty PerssonSundbybergs IK33:52+16:5718:18
18Minna KökeritzSundbybergs IK34:02+17:0718:23
Alva SmedsVäsby OKej godkänd
Ella LindqvistTäby OKej start

H10

1 850 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter FochsenWaxholms OK12:336:47
2Ted LagerströmAttunda OK12:38+0:056:49
3Oliver BinnbergJärfälla OK15:58+3:258:37
4Egon WistedtSundbybergs IK16:52+4:199:07
5Noel HellbergSundbybergs IK16:54+4:219:08
6Lorentz KaikkonenJärfälla OK17:18+4:459:21
7Lukas SjöblomAttunda OK18:24+5:519:56
8Simon TrossingTäby OK19:19+6:4610:26
9Edvin WallnerAttunda OK19:26+6:5310:30
10Petter LjungqvistTäby OK19:27+6:5410:30
10Mose GrafströmAttunda OK19:27+6:5410:30
12Gustav PalmaerAttunda OK19:44+7:1110:40
13Erik WallnäsSundbybergs IK19:51+7:1810:43
14Botvid SimonssonSundbybergs IK19:54+7:2110:45
15Albin PerssonTäby OK20:10+7:3710:54
16Carl ÖrnebrandJärfälla OK20:15+7:4210:56
17Simon AndersonJärfälla OK20:52+8:1911:16
18Benjamin HjerténJärfälla OK21:18+8:4511:30
19Folke JohanssonSundbybergs IK21:23+8:5011:33
20Viktor TofteJärfälla OK22:53+10:2012:22
21Edvin BjörklundJärfälla OK29:50+17:1716:07
22Rickard SturkWaxholms OK30:48+18:1516:38
23Axel FröstadiusSundbybergs IK31:47+19:1417:10
24David EideforsSundbybergs IK44:53+32:2024:15
Hugo SkogsbergBromma-Vällingby SOKej godkänd
Max LindqvistTäby OKej start
Victor GranathVäsby OKej start
Gustav RilegårdWaxholms OKej start
Erik BalckTäby OKej start

U1

1 875 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max BoströmJärfälla OK18:259:49
2Sofia El HajjiJärfälla OK18:43+0:189:58
3Alve WistedtSundbybergs IK18:47+0:2210:01
4Wilhelm StåhlemarVäsby OK21:15+2:5011:20
5Malte HallmanAttunda OK21:41+3:1611:33
6Jamie RollerJärfälla OK22:24+3:5911:56
7Albin SandebergWaxholms OK22:38+4:1312:04
8Ida HellbergSundbybergs IK24:03+5:3812:49
9Erik LjungqvistTäby OK24:20+5:5512:58
10Lovisa NederheimTäby OK25:06+6:4113:23
11Moa PerssonTäby OK25:40+7:1513:41
12Max HedinJärfälla OK26:14+7:4913:59
13Jonatan BuhreAttunda OK26:51+8:2614:19
14Theodor FajersonAttunda OK27:51+9:2614:51
14Maximilian MazyaAttunda OK27:51+9:2614:51
16Emil TofteJärfälla OK28:03+9:3814:57
17Gustav PsilanderTäby OK29:29+11:0415:43
18Miriam IliaSundbybergs IK29:30+11:0515:44
19Hugo PleinerTäby OK30:17+11:5216:09
20Maria KaikkonenJärfälla OK30:47+12:2216:25
21Rebecca SchelinSundbybergs IK31:12+12:4716:38
22Charlie LennartssonJärfälla OK31:23+12:5816:44
23Melvin BinnbergJärfälla OK32:17+13:5217:13
23Nova FalkSundbybergs IK32:17+13:5217:13
25Robin KäckAttunda OK32:31+14:0617:20
26Henning SjölundJärfälla OK32:42+14:1717:26
27Mira MichelsenJärfälla OK33:57+15:3218:06
28Hampus SiljekvistJärfälla OK38:30+20:0520:32
29Joar PerssonSundbybergs IK38:36+20:1120:35
30Marcus EdemyrJärfälla OK38:55+20:3020:45
31Love WinanderJärfälla OK40:11+21:4621:25
32Vera SundbergSundbybergs IK41:58+23:3322:22
33Arvid EnbomJärfälla OK48:55+30:3026:05
34Viktor HolmströmTäby OK1:03:04+44:3933:38
Ella HallstenTäby OKej start
Saga HellbergSundbybergs IKej start
Sara HellströmAttunda OKej start
Loke HultqvistJärfälla OKej start
Linus LundströmVäsby OKej start
Knut NormanSundbybergs IKej start
Marcus OlsénTäby OKej start
Sophia ÖrnebrandJärfälla OKej start

U2

2 350 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias TrossingTäby OK21:599:21
2Linus DanielssonSolna OK22:58+0:599:46
3Elian HedbergSolna OK25:55+3:5611:01
4Simon SiljekvistJärfälla OK26:37+4:3811:19
5Sofia SollenbergJärfälla OK26:44+4:4511:22
6John NymanJärfälla OK26:54+4:5511:26
7Gabriel OronezKlubblös27:04+5:0511:31
8Enni HedbergSolna OK28:14+6:1512:00
9Hanna KarlsonBromma-Vällingby SOK28:24+6:2512:05
10Rasmus KäckAttunda OK29:13+7:1412:25
11Aleksandra BainczykJärfälla OK29:28+7:2912:32
12Anton GranholmJärfälla OK29:48+7:4912:40
13Rebecka ArnlundSolna OK29:57+7:5812:44
14Vera EnbomJärfälla OK32:36+10:3713:52
15Björn EdemyrJärfälla OK32:58+10:5914:01
16Selma SundbergSundbybergs IK32:59+11:0014:02
17Simon SjölundJärfälla OK33:39+11:4014:19
18Kasper Åberg EkstrandJärfälla OK33:56+11:5714:26
19Hugo SundelinJärfälla OK34:22+12:2314:37
20Jana JaberJärfälla OK35:09+13:1014:57
21Sixten SaldeniusJärfälla OK35:23+13:2415:03
22Sara GranholmJärfälla OK35:26+13:2715:04
23David NymanJärfälla OK35:35+13:3615:08
24Elin JavehedTäby OK36:19+14:2015:27
25Fiffi MalmströmJärfälla OK36:23+14:2415:28
26Livia QuasWaxholms OK39:08+17:0916:39
27Felix ÖhmanVäsby OK39:36+17:3716:51
28Meja MichelsenJärfälla OK41:22+19:2317:36
29Mons LarssonSundbybergs IK41:48+19:4917:47
30Lukas SternerJärfälla OK42:19+20:2018:00
31Erik LidénVäsby OK42:39+20:4018:08
32Justus HedinJärfälla OK43:30+21:3118:30
33Märta NilssonWaxholms OK44:56+22:5719:07
34Bonnie CarlstenBromma-Vällingby SOK45:14+23:1519:14
35Hampus Runeborg SjöblomAttunda OK45:58+23:5919:33
36Gabriel BollingJärfälla OK46:17+24:1819:41
37Signe AlbinssonOK Österåker46:18+24:1919:42
38Amanda ÅbergBromma-Vällingby SOK46:54+24:5519:57
39Livia SandströmAttunda OK48:25+26:2620:36
40Folke IsakssonVäsby OK48:38+26:3920:41
41Torun Berneklint RhedinWaxholms OK54:26+32:2723:09
42Valle SundsténJärfälla OK54:27+32:2823:10
43Astrid NilssonWaxholms OK1:02:34+40:3526:37
Hjalmar AlbinssonWaxholms OKej start
Olivia GoldJärfälla OKej start
Ellen JonssonWaxholms OKej start
Wilhelm PeterssonWaxholms OKej start
Astrid RollJärfälla OKej start
Alma StrandangerJärfälla OKej start
Engla ZetterlundWaxholms OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser