Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 5
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Sävedalens AIK
Datum: torsdag 14 december 2017

Långa

8 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HögstrandIFK Göteborg57:356:46
2Fredrik BakkmanIFK Göteborg1:00:00+2:257:03
3Heino OllinSävedalens AIK1:01:15+3:407:12
4Otto StuhlhoferOK Landehof1:01:20+3:457:12
5Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:01:24+3:497:13
6Jonas MerzGöteborg-Majorna OK1:01:30+3:557:14
7Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:01:37+4:027:14
8Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:03:12+5:377:26
9Oskar LeinonenOK Kolmården1:03:19+5:447:26
10Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg1:04:35+7:007:35
11Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:04:37+7:027:36
12Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:04:43+7:087:36
13Lucas SundbladEksjö SOK1:05:49+8:147:44
14Christian KronbergIF Femman1:06:18+8:437:48
15Gustav BoquistIK Uven1:15:55+18:208:55
16Albin ClaessonSävedalens AIK1:16:00+18:258:56
17Mattis HallbergIK Uven1:16:16+18:418:58
18Fredrik WennermarkOK Skogsfalken1:17:28+19:539:06
19Carl JosefssonSävedalens AIK1:17:29+19:549:06
20Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:17:31+19:569:07
21Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:17:37+20:029:07
22Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:34:08+36:3311:04
Martin AhlbergerHestra IFdiskvalificerad
Fredrik EdénIFK Göteborgdiskvalificerad
Johan OlsonIK Uvendiskvalificerad
Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
John PerssonIFK Göteborgej godkänd
Jesper SjögrenHestra IFej godkänd
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKutgått
Max Peter BejmerIFK Göteborgej start
Ilya BeliankaSävedalens AIKej start
Magnus CarlstedtSävedalens AIKej start
Simon LarssonSävedalens AIKej start
Andreas SølbergIFK Göteborgej start

Mellan

6 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HagströmIFK Göteborg54:148:13
2Ingjerd MyhreIFK Göteborg57:40+3:268:44
3Joakim AntonssonOK Löftan59:08+4:548:57
4Ellika GrothKungälvs OK1:01:56+7:429:23
5Martin LarssonHestra IF1:03:40+9:269:38
6Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK1:04:48+10:349:49
7Björn GrothKungälvs OK1:04:52+10:389:49
8Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK1:04:56+10:429:50
9Peter AspIFK Göteborg1:05:30+11:169:55
10Magnus JosefssonSävedalens AIK1:12:15+18:0110:56
11Erik AderstedtKungälvs OK1:17:35+23:2111:45
12Richard SottFrölunda OL1:17:47+23:3311:47
13Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:21:37+27:2312:21
14Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:29:08+34:5413:30
Johan AntonssonOK Löftandiskvalificerad
Edvin SmedbergOK Skogsfalkendiskvalificerad
Sören SturessonLerums SOKdiskvalificerad
Alice AronengHestra IFej godkänd
Olivia AspIFK Göteborgej godkänd
Patrik CorneliussonOK Löftanej godkänd
Hans GarmerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Johan BlickOK Alehofej start
Magnus HedmanKungälvs OKej start
Johan LidénOK Landehofej start
Henrik PetterssonGustavsbergs OKej start

Korta

3 540 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran StuhlhoferOK Landehof44:5312:40
2Per-Martin JohanssonIF Rigor45:04+0:1112:43
3Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK46:47+1:5413:12
4Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK49:52+4:5914:05
5Anders LammFrölunda OL50:25+5:3214:14
6Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK52:31+7:3814:50
7Marcus LammFrölunda OL52:44+7:5114:53
8Helena StensötaFrölunda OL1:12:45+27:5220:33
9Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:12:48+27:5520:33
10Maria PollMölndal Outdoor IF1:12:49+27:5620:34
11Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:13:34+28:4120:46
Simon CorneliussonOK Löftanej godkänd
William SturessonLerums SOKej godkänd
Jörgen AnderssonMalmö OKej start
Anna BrodinFalkenbergs OKej start
Magnus HanssonOK Löftanej start
Victor HanssonOK Löftanej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser