Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närnatt Cup, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närnatt Cup, etapp 2
Arrangörsorganisationer: FK Herkules / Göteborgs Orienteringsförbund
Datum: onsdag 18 oktober 2017

D16

3 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK28:488:56
2Rebecca ThyssenHorsens OK29:56+1:089:17
3Thea FagerströmIFK Göteborg33:43+4:5510:28
4Lisa FalkGöteborg-Majorna OK35:32+6:4411:02
5Olivia AspIFK Göteborg37:29+8:4111:38
6Julia LindbladSävedalens AIK44:12+15:2413:43
7Klara BourneGöteborg-Majorna OK47:46+18:5814:50
Anne Sofie Thyssen HarfotHorsens OKej godkänd

H16

3 980 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl JosefssonSävedalens AIK25:336:25
2Casper SkeppSävedalens AIK28:04+2:317:03
3Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK28:16+2:437:06
4Emil AxelssonLerums SOK29:16+3:437:21
5Felix DrejmoOK Landehof30:06+4:337:33
6Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK30:27+4:547:39
7Simon NordbergGöteborg-Majorna OK30:52+5:197:45
8Jakob GunnarssonLerums SOK32:02+6:298:02
9Per NordholmSävedalens AIK32:40+7:078:12
10Jacob MikkelsenHorsens OK32:56+7:238:16
11Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK33:22+7:498:23
12Nils KörleOK Landehof36:11+10:389:05

D14

3 060 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sabina AumoKungälvs OK21:347:02
2Ida BengtssonOK Alehof25:58+4:248:29
3Eleonora AlinderSjövalla FK31:09+9:3510:10
4Theresa SkouboeHorsens OK31:23+9:4910:15
5Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb32:34+11:0010:38
6Filippa FagerströmIFK Göteborg32:35+11:0110:38
7Rebecka PihlströmOK Landehof33:18+11:4410:52
8Elanor HenriksenHorsens OK33:38+12:0410:59
9Elina ReinholdssonOK Alehof37:31+15:5712:15
10Olivia LundstedtSjövalla FK47:14+25:4015:26
Matilda WallströmSävedalens AIKej godkänd
Elsa KarlssonOK Landehofej godkänd
Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubbej start
Louise OlssonMölndal Outdoor IFej start

H14

3 230 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William SturessonLerums SOK23:177:12
2Anton KastrupFK Herkules23:34+0:177:17
3Arvid SkeppSävedalens AIK24:02+0:457:26
4Victor BeischerIK Uven27:56+4:398:38
5Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK28:14+4:578:44
6Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb28:38+5:218:51
7Simon BååthSävedalens AIK30:02+6:459:17
8Tom Axel EkenstråleFK Herkules34:46+11:2910:45
9Hannes EssungerSjövalla FK35:41+12:2411:02
10Adrian BergqvistOK Alehof40:50+17:3312:38
11Jonas OlandersLerums SOK43:58+20:4113:36
12Jonas Ellegaard KokholmHorsens OK44:19+21:0213:43
13Emil WallmanTolered-Utby Ol-klubb49:10+25:5315:13
14William RönnborgIK Uven1:02:35+39:1819:22
Lowe HammarFK Herkulesej godkänd
Elias NordbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Albin NyqvistOK Landehofej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start

D12

2 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia LundstedtSjövalla FK19:008:45
2Johanne SkouboeHorsens OK19:27+0:278:57
3Miranda WallströmSävedalens AIK19:40+0:409:03
4Maja AxelssonLerums SOK20:25+1:259:24
5Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb21:41+2:419:59
6Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb23:19+4:1910:44
7Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb23:46+4:4610:57
8Johanna PihlströmOK Landehof26:18+7:1812:07
9Wilma ReinholdssonOK Alehof27:20+8:2012:35
10Alice OlssonMölndal Outdoor IF54:40+35:4025:11
11Ella MikkelsenHorsens OK1:04:33+45:3329:44

H12

2 170 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes PerssonFK Herkules13:276:11
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK14:44+1:176:47
3Elias NyqvistOK Landehof16:12+2:457:27
4Emil LindbladSävedalens AIK17:34+4:078:05
5Fabian AlinderSjövalla FK17:44+4:178:10
6Ola LeireGöteborg-Majorna OK18:32+5:058:32
7Linus AlinderSjövalla FK22:22+8:5510:18
8David RothamelTolered-Utby Ol-klubb23:18+9:5110:44
9Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb24:43+11:1611:23
10Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb24:53+11:2611:28
11Viktor JanssonMölndal Outdoor IF29:37+16:1013:38
12Linus AugustssonGöteborgs SK35:15+21:4816:14
Gustav HedlundLerums SOKej godkänd
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start

D10

1 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin AxelssonLerums SOK11:057:35
2Hedvig AugustssonGöteborgs SK38:11+27:0626:09

H10

1 460 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvar NivertFK Herkules10:086:56
2Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb11:37+1:297:57
3Lukas RandåkerSjövalla FK12:01+1:538:13
4Emil AugustssonGöteborgs SK23:00+12:5215:45
5Theander HulthénMölndal Outdoor IF23:42+13:3416:13
6Nils LydmarkSjövalla FK24:41+14:3316:54
7Jonas LeireGöteborg-Majorna OK31:32+21:2421:35
Emil SkeppSävedalens AIKej start

U1

1 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristine SkouboeHorsens OK14:0510:16
2Celia HöglundFK Herkules15:01+0:5610:57
3Amanda JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb16:19+2:1411:54
4Jonas MikkelsenHorsens OK17:12+3:0712:33
5Jesper RandåkerSjövalla FK17:41+3:3612:54
6Alexander GårebergFK Herkules40:17+26:1229:24

U2

2 070 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frederik Brynning BøjeHorsens OK13:356:33
2Vera HöglundSjövalla FK21:16+7:4110:16
3Emma WisslerFK Herkules23:05+9:3011:09
4Esther HenriksenHorsens OK24:24+10:4911:47
5Alfred KellerHorsens OK24:48+11:1311:58
6Nils NilverFK Herkules30:43+17:0814:50
7Elias LauriFK Herkules33:29+19:5416:10
8Elliot HalldinGöteborgs SK36:48+23:1317:46
Viggo NäsmanLerums SOKej godkänd

U3

2 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin LanneKungälvs OK40:4614:39
2Arvid LanneKungälvs OK41:00+0:1414:44
3Simon GrahnIK Uven41:13+0:2714:49
4Albin BringelssonSjövalla FK45:48+5:0216:28

Öppen motion 1

2 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eija LauriFK Herkules33:3316:12

Öppen motion 3

2 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan kellerHorsens OK27:5710:03
2Linda DanielssonLerums SOK33:30+5:3312:03
3Kina HöglindFK Herkules36:06+8:0912:59
4Carin LöfGöteborg-Majorna OK36:36+8:3913:09
5Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb49:57+22:0017:58

Öppen motion 5

3 270 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John GabrielssonSävedalens AIK25:117:42
2Magnus KarlssonOK Landehof27:16+2:058:20
3Peter AugustssonGöteborgs SK32:01+6:509:47
4Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb35:25+10:1410:49
5Mats DahlrotIK Uven37:09+11:5811:21
6Daniel TorstenssonGöteborgs SK39:37+14:2612:06
7Lennart AnderssonGöteborgs SK40:42+15:3112:26
8Henrik LöfGöteborg-Majorna OK42:32+17:2113:00
9Carl henning LöfGöteborg-Majorna OK42:41+17:3013:03
10Håkan BerndtssonFrölunda OL44:31+19:2013:36
11Filip LemanGöteborgs SK47:46+22:3514:36
12Andreas GårdstamKlubblös47:55+22:4414:39
13Jan SveideIF Hagen49:07+23:5615:01
14Håkan EggertIF Hagen49:15+24:0415:03
15Martin SykGöteborgs SK49:21+24:1015:05
16Bo LissLerums SOK49:31+24:2015:08
17Lars TorstenssonGöteborgs SK58:08+32:5717:46
18Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK1:03:16+38:0519:20
19Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK1:03:28+38:1719:24
Jessica AugustssonGöteborgs SKej godkänd

Öppen motion 8

3 980 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK25:596:31
2Martin LarssonIFK Göteborg31:01+5:027:47
3Fredrik SturessonOK Alehof35:00+9:018:47
4Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK35:02+9:038:48
5Felix FalkGöteborg-Majorna OK37:21+11:229:23
6Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK38:34+12:359:41
7Patrik FalkGöteborg-Majorna OK40:49+14:5010:15
8Anders LeireGöteborg-Majorna OK41:09+15:1010:20
9Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb44:34+18:3511:11
10Carsten ThyssenHorsens OK44:54+18:5511:16
11Susanne ThyssenHorsens OK44:58+18:5911:17
12Greti PentekHorsens OK47:06+21:0711:50
13Lotta FalkGöteborg-Majorna OK48:33+22:3412:11
14Mads MikkelsenHorsens OK53:08+27:0913:21
15Jan GrahnIK Uven53:45+27:4613:30
16Thomas Emil JensenHorsens OK55:24+29:2513:55
17Nicolaj NielsenHorsens OK1:01:01+35:0215:19
18Rikke Holm JensenHorsens OK1:01:35+35:3615:28
Thomas Herbert KokholmHorsens OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser