Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25-mannaträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25-mannaträning
Arrangörsorganisationer: Almby IK / OK Tisaren
Datum: onsdag 4 oktober 2017

Lång

6 220 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HanssonJönköpings OK38:196:09
2Filip JacobssonOK Tisaren38:54+0:356:15
3Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK39:06+0:476:17
4Lukas OlmKils OK40:11+1:526:27
5Jonas AnderssonOK Roxen40:13+1:546:27
6Anton HallorOK Tisaren40:15+1:566:28
7David RisbergKils OK40:23+2:046:29
8Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro40:24+2:056:29
9Axel OlssonIF Hagen40:44+2:256:32
10Martin FagerlundKFUM Örebro OK44:41+6:227:11
11Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna44:50+6:317:12
12Oskar NymanOK Tyr45:22+7:037:17
13Jacob ErikssonKFUM Örebro OK47:53+9:347:41
14Daniel AttåsOK Tisaren48:34+10:157:48
15Leo JohanssonOK Kolmården49:11+10:527:54
16Noak SanderbergFinspångs SOK49:37+11:187:58
17Johannes GreenAlmby IK56:48+18:299:07
18Marcus CarlssonIF Hagen57:24+19:059:13
Ludvig EkNyköpings OKej godkänd
Jesper MelinGarphyttans IFej godkänd
Albin ArleboKFUM Örebro OKej start
Henrik GustafssonKFUM Örebro OKej start
Martin SandOK Tisarenej start

Mellan

4 220 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel PihlströmOK Landehof23:515:39
2Alfred PetterssonMullsjö SOK24:05+0:145:42
3Hugo SetthagenOK Tranan26:06+2:156:11
4Linus MalmKFUM Örebro OK27:15+3:246:27
5Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK27:17+3:266:27
6Jakob FranssonOK Milan28:07+4:166:39
7Hugo StrömMullsjö SOK28:24+4:336:43
8Lars JonhedKFUM Örebro OK28:39+4:486:47
9Henrik FranzénAlmby IK28:40+4:496:47
10Christer AlmHagaby GoIF Örebro28:44+4:536:48
11William SeguraKFUM Örebro OK28:49+4:586:49
12Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro28:53+5:026:50
13Elin VinbladHagaby GoIF Örebro28:59+5:086:52
14Rebecka NylinOK Tisaren29:07+5:166:53
15Lovisa PerssonOK Tisaren29:16+5:256:56
16Hanna MårtenssonAlleskolans IF30:22+6:317:11
17Tove PetterssonOK Roxen30:49+6:587:18
18Josefin ErlandssonOK Milan30:59+7:087:20
19Yvonne FranzénAlmby IK31:04+7:137:21
20Hans LibergOK Milan31:09+7:187:22
21Hugo ÖrnKFUM Örebro OK31:30+7:397:27
22Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro32:00+8:097:34
23Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK32:01+8:107:35
24Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro32:21+8:307:39
25Saga SanderOK Milan32:29+8:387:41
26Anna HallménOK Tisaren32:47+8:567:46
27Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK32:50+8:597:46
28Elin LindbladOK Djerf32:54+9:037:47
29Mats GustafssonKFUM Örebro OK33:27+9:367:55
30Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro33:57+10:068:02
31Therese KorkeakoskiOK Milan35:03+11:128:18
32Ellen BlennowFalköpings AIK OK36:12+12:218:34
33Filip ÖrnKFUM Örebro OK36:17+12:268:35
34Martin SedströmKFUM Örebro OK36:35+12:448:40
35Jakob BergKFUM Örebro OK36:39+12:488:41
36Elsa EkelinKFUM Örebro OK36:56+13:058:45
37Karin FägerlindCentrum OK37:17+13:268:50
38Johanna SärnbrinkOK Tisaren37:27+13:368:52
39Nils-Olof BodinAlmby IK37:29+13:388:52
40Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro37:30+13:398:53 Ladda ner rutt i gpx-format
41Sofia KlassonHestra IF37:55+14:048:59
42Emelie KarlssonSävedalens AIK38:34+14:439:08
43Daniel NilssonSkåneslättens OL38:39+14:489:09
44Sara GarpenlundKFUM Örebro OK39:03+15:129:15
45Jonas KarlssonOK Tylöskog39:04+15:139:15
46Agnes NylinOK Tisaren39:07+15:169:16
47Gustav AskrothKFUM Örebro OK40:58+17:079:42
48Elsa HolmgårdKils OK41:02+17:119:43
49Mats CarlsvärdAlmby IK41:48+17:579:54
50Tove EkströmLinköpings OK48:03+24:1211:23
51Johanna HenrikssonOK Tisaren48:14+24:2311:25
52Karin JohanssonKFUM Örebro OK48:31+24:4011:29
53Bo GustafssonOK Tylöskog48:42+24:5111:32
54Julia BergKFUM Örebro OK54:30+30:3912:54
55Henrik AskrothKFUM Örebro OK54:33+30:4212:55
56Olle MalmKFUM Örebro OK56:19+32:2813:20
Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Catarina CuibeKFUM Örebro OKej godkänd
Anton KruseKFUM Örebro OKej godkänd
Julia RajanIFK Lidingö SOKej godkänd
Daniel StunzKFUM Örebro OKej godkänd
Henry VestergårdAlmby IKej godkänd
Daniel ErikssonKFUM Örebro OKutgått
Christina HallinOK Milanutgått
Sofie BodinAlmby IKej start
Agnes BromanOK Roslagenej start
Peter ErikssonKFUM Örebro OKej start
Sofie FranzénAlmby IKej start
Jonatan GreenAlmby IKej start
Sofia GreenAlmby IKej start
Stefan GreenAlmby IKej start
Albert GustafssonKFUM Örebro OKej start
Lisa HallménOK Tisarenej start

Kort Svår

2 750 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK27:5510:09
2Jessica NilssonOK Milan28:51+0:5610:29
3Bo MagnussonKFUM Örebro OK31:17+3:2211:22 Ladda ner rutt i gpx-format
4Veronica BengtssonKFUM Örebro OK40:56+13:0114:53
5Anders MelinGarphyttans IF41:06+13:1114:56
6Tony CarlssonKFUM Örebro OK43:29+15:3415:48
7Elin JonhedKFUM Örebro OK44:44+16:4916:16
8Elsa VidlundKFUM Örebro OK44:46+16:5116:16
9Camilla KruseKFUM Örebro OK44:48+16:5316:17
10Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK44:54+16:5916:19
Jonas ÖrnKFUM Örebro OKej godkänd
Britt-Marie ForsgrenOK Tisarenutgått
Karin SärnbrinkOK Tisarenutgått

Kort Lätt

2 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna BergKFUM Örebro OK35:1612:43
2Julia GustafssonKFUM Örebro OK35:18+0:0212:44
3Albin KlaseniusKFUM Örebro OK36:40+1:2413:14
4Viktor JonhedKFUM Örebro OK42:42+7:2615:24
Fia AnderssonHagaby GoIF Örebroutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser