Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: torsdag 5 oktober 2017

Långa

7 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MartinssonLinköpings OK44:336:21
2Peter ErikssonLinköpings OK45:04+0:316:26
3Peter AronssonLinköpings OK45:52+1:196:33
4Erik HelanderOK Roxen1:27:34+43:0112:30
Victor BergstrandLinköpings OKej godkänd
Tomas BomanLinköpings OKej godkänd
Olle MalmströmLinköpings OKej start

Mellan

5 300 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus LindblomOK Roxen36:416:55
2Johan AllardLinköpings OK38:23+1:427:14
3Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK38:30+1:497:15
4Bertil EronnLinköpings OK38:52+2:117:20
5Erik SköldLinköpings OK39:04+2:237:22
6Jonas SchedinLinköpings OK39:07+2:267:22
7Per MagnussonLinköpings OK39:18+2:377:24
8Fredrika VångellLinköpings OK39:44+3:037:29
9Henrik MarmelidOK Roxen40:45+4:047:41
10Per GuståsLinköpings OK41:47+5:067:53
11Lukas EvebornOK Roxen44:59+8:188:29
12Alice MarmelidOK Roxen46:32+9:518:46
13Susanne AldénOK Roxen46:33+9:528:46
14Lova EvebornOK Roxen46:39+9:588:48
15Sofia SalomonssonLinköpings OK47:19+10:388:55
16Erik AnderssonIK Gandvik48:02+11:219:03
17Magnus HerberthsonLinköpings OK50:23+13:429:30
18Börje AnderssonLinköpings OK50:27+13:469:31
19Erik BacktemanLinköpings OK50:32+13:519:32
20Tilda MarmelidOK Roxen50:38+13:579:33
21Sarah MagnussonLinköpings OK51:22+14:419:41
22Patrik EvebornOK Roxen52:24+15:439:53
23Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK54:45+18:0410:19
24Julia Modig TjärnströmLinköpings OK54:47+18:0610:20
25Jörgen SköldLinköpings OK55:42+19:0110:30
26Stephan SvenssonLinköpings OK57:50+21:0910:54 Ladda ner rutt i gpx-format
27Malte EvebornOK Roxen1:04:04+27:2312:05
Albin DetterfeltLinköpings OKej godkänd
Johanna GuståsLinköpings OKej godkänd
Niclas KinnanderMatteus SIej godkänd
Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OKutgått
Måns BjörnskiöldOK Roxenej start
Anders KnutssonLinköpings OKej start

Korta

3 700 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pedro LundqvistLinköpings OK30:118:09
2Axel KullbergLinköpings OK32:44+2:338:50
3Johan ÅrbrinkLinköpings OK34:40+4:299:22
4Vilgot ElnegårdLinköpings OK34:49+4:389:24
5Wilhelm LarssonLinköpings OK35:11+5:009:30
6Ludvig EronnLinköpings OK35:30+5:199:35
7Hanna RothLinköpings OK35:37+5:269:37
8Elin KjellmanLinköpings OK39:03+8:5210:33
9Lova ElnegårdLinköpings OK39:08+8:5710:34
10Otto NilssonLinköpings OK39:41+9:3010:43
11Emmy LindgrenLinköpings OK40:52+10:4111:02
12Malva EvebornOK Roxen40:54+10:4311:03
13Carin MarcussonLinköpings OK44:08+13:5711:55
14Marie RubérLinköpings OK44:09+13:5811:55
15Anna KullbergLinköpings OK44:11+14:0011:56
16Lotta BorgLinköpings OK44:14+14:0311:57
17Sven GranathTjällmo-Godegårds OK46:25+16:1412:32
18Theo ÅrbrinkLinköpings OK48:47+18:3613:11
19Henrik SöderqvistLinköpings OK48:49+18:3813:11
20Stina SöderqvistLinköpings OK48:51+18:4013:12
21Alexandra EklundIK Gandvik49:57+19:4613:30
22Lucas BerggrenLinköpings OK50:08+19:5713:32
23Leif LindgrenLinköpings OK57:39+27:2815:34
24Ludvig ErikssonLinköpings OK1:04:52+34:4117:31
25Patrik GustavssonLinköpings OK1:04:53+34:4217:32
26Max SundbladLinköpings OK1:06:49+36:3818:03
27Martin JarelandLinköpings OK1:06:52+36:4118:04
28Linus SöderbergLinköpings OK1:09:02+38:5118:39
29Vilgot Johansson LidvikLinköpings OK1:09:07+38:5618:40
30Patrik NilssonLinköpings OK1:09:10+38:5918:41
31Love OtterströmLinköpings OK1:25:37+55:2623:08
32Johan OtterströmLinköpings OK1:25:38+55:2723:08
Matilda EklövLinköpings OKej godkänd
Henrik ElnegårdLinköpings OKej godkänd
Arvid HammarqvistLinköpings OKutgått
Martin MuellerLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser