Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna 5 okt i Sigtuna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna 5 okt i Sigtuna
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: torsdag 5 oktober 2017

Klasser: Visa alla | Kort 2,5 | Mellan 3,5 | Lång 4,7

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Kort 2,5 km

2 700 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jan BojlingSolna OK37:48
2Dagny GustavssonSigtuna OK40:20+2:32
3Kurt BoströmOK Linné41:50+4:02
4Bo WestlingHäverödals SK44:26+6:38
5Curt LindgrenOK Roslagen47:43+9:55
6Bertil KarlssonOK Linné47:52+10:04
7Bo EklundIF Thor48:07+10:19
8Conny OlssonHäverödals SK48:37+10:49
9Torbjörn KlangLänna IF50:08+12:20
10Lars RoosAttunda OK50:35+12:47
11Sigurd WallénTäby OK50:49+13:01
12Åke LinderothSundbybergs IK51:24+13:36
13Gunnar BramstenSundbybergs IK53:28+15:40
14Evert SandahlTäby OK53:55+16:07
15Ragnar AnderssonHäverödals SK54:40+16:52
16Margaretha NyströmLänna IF54:49+17:01
17Birgitta ErikssonLänna IF55:10+17:22
18Rolf JanssonIF Rune56:11+18:23
19Bertil LjungemyrIFK Lidingö SOK58:13+20:25
20Sven ErikssonOK Roslagen59:14+21:26
21Kjell JanssonVäsby OK1:00:29+22:41
22Göran GrimvallTäby OK1:01:19+23:31
23Carl LangOK Österåker1:02:44+24:56
24Rolf HjortRånäs OK1:02:50+25:02
25Björn ErikssonOK Roslagen1:03:34+25:46
26Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:06:39+28:51
27Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:09:19+31:31
28Lars-Erik LindellVäsby OK1:13:12+35:24
29Göran RastborgBromma-Vällingby SOK1:14:13+36:25
30Birgitta NylundJärfälla OK1:14:56+37:08
31Rune ThurénVallentuna-Össeby OL1:17:19+39:31
32Eva-Lena SvanströmTäby OK1:19:46+41:58
33Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK1:28:18+50:30
34Tage Bromma-Vällingby SOK1:56:35+1:18:47
Yvonne RoosAttunda OKej godkänd
Kristina ErikssonLänna IFutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila