Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna 5 okt i Sigtuna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna 5 okt i Sigtuna
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: torsdag 5 oktober 2017

Klasser: Visa alla | Kort 2,5 | Mellan 3,5 | Lång 4,7

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Mellan 3,5 km

3 580 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Jan ÅsbergHäverödals SK39:22Ladda ner rutt i gpx-format
2Anna RökenTäby OK41:04+1:42
3Lars WestinVallentuna-Össeby OL41:49+2:27
4Kjell JanssonLånghundra IF42:24+3:02
5Göran AnderssonEnebybergs IF42:34+3:12
6Gerhard LilliestiernaOK Roslagen42:56+3:34
7Per-Erik WåhlbergOK Linné43:05+3:43
8Leif KlingOckelbo OK45:40+6:18
9Håkan BoijeAttunda OK45:46+6:24
9Kurt AnderssonEnebybergs IF45:46+6:24
11Göran FriskAttunda OK45:56+6:34
12Leif LundquistEnebybergs IF46:41+7:19
13Anne-Chr SchunnessonAttunda OK46:53+7:31
14Thord RådbergOK Roslagen48:23+9:01
15Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF48:33+9:11
16Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL49:11+9:49
17Kjell LindblomJärfälla OK49:46+10:24
18Leif NordinTurebergs IF49:48+10:26
19Sören ErikssonLänna IF49:55+10:33
20Tommy UvhagenJärfälla OK50:50+11:28Ladda ner rutt i gpx-format
21Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben51:12+11:50
22Stellan FehrnströmEnebybergs IF51:22+12:00
23Per-Johan JanssonLänna IF51:32+12:10
24Gunnar ErikssonJärfälla OK51:45+12:23
25Birgitta KlangLånghundra IF51:46+12:24
26Henrik NyströmAttunda OK52:16+12:54
27Christer AnderssonATG52:42+13:20
28Bengt FribergJärfälla OK53:22+14:00
29Kerstin RosengrenAttunda OK53:34+14:12
30Claes HammarlingLänna IF54:43+15:21
31Anders EdlingOK Linné55:37+16:15
32Ulf SkogtjärnOK Linné56:44+17:22
33Christer SolbreckLånghundra IF56:49+17:27
34Tommy HöglundLånghundra IF57:01+17:39
35Urban BoströmSolna OK57:06+17:44
36Britt LarssonLänna IF59:31+20:09
37Ewa NordlundLänna IF59:34+20:12
38Ulf ÅströmOK Roslagen1:00:27+21:05
39Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL1:00:54+21:32
40Per Lennart KarlssonJärfälla OK1:01:01+21:39
41Henrik BergmanOK Linné1:03:24+24:02
42Stig LarssonLänna IF1:04:32+25:10
43Gun-Inger SahlbergLånghundra IF1:05:08+25:46
44Kristina Nygren FriskAttunda OK1:15:49+36:27
45Sivert SöderbärgOK Roslagen1:18:07+38:45
UC Lybert ErikssonVäsby OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila