Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Borlänge SommarSprint 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Borlänge SommarSprint 2
Arrangörsorganisation: Stora Tuna OK
Datum: onsdag 13 juni 2018

D21

3 120 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK17:045:28
2Jessica TullieDomnarvets GOIF20:20+3:166:31
3Therese BergqvistKorsnäs IF OK23:27+6:237:30
4Marika HagelbergOK Kåre23:55+6:517:39
5Carina SandbergSäterbygdens OK26:08+9:048:22
6Vilma BergerDomnarvets GOIF29:36+12:329:29
7Elina ArvidssonSäterbygdens OK31:44+14:4010:10
8Ingela HagfalkStora Tuna OK34:35+17:3111:05
Tilda ÖstbergStora Tuna OKej start

H21

3 120 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton ForsbergStora Tuna OK17:175:32
2Karl WalheimÄrla IF17:18+0:015:32
3Pelle EngstrandStora Tuna OK17:52+0:355:43
4Mattias ÖstbergStora Tuna OK18:00+0:435:46
5U Tomas LöfgrenStora Tuna OK18:01+0:445:46
6Staffan ErikssonStora Tuna OK18:26+1:095:54
7Fredrik PerssonDomnarvets GOIF18:35+1:185:57
8Björn ArvidssonStora Tuna OK19:27+2:106:14
9Jonas AnderssonStora Tuna OK19:28+2:116:14
10Erik BrandtDomnarvets GOIF19:39+2:226:17
11Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF20:28+3:116:33
12Albin BergerDomnarvets GOIF20:53+3:366:41
13Per ArvidssonStora Tuna OK21:45+4:286:58
14Daniel EkströmStora Tuna OK21:56+4:397:01
15Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF22:38+5:217:15
16Emil ArvidssonSäterbygdens OK22:41+5:247:16
17Per SandbergSäterbygdens OK22:50+5:337:19
18Lucas GranbergOK Kåre23:10+5:537:25
19Daniel WestbomSäterbygdens OK23:24+6:077:30
20Thomas ArvidssonSäterbygdens OK24:18+7:017:47
21Per NordahlDomnarvets GOIF26:03+8:468:20
22Leif GustafssonSäterbygdens OK27:18+10:018:45
23Torbjörn OttossonStora Tuna OK28:28+11:119:07
24Robert ÖstlundSäterbygdens OK30:36+13:199:48
Peter KolmskogOK Kåreej start
Mohammad MahmoodiSäterbygdens OKej start

D16

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda GolsäterKorsnäs IF OK16:597:11
2Thea NordinKorsnäs IF OK19:56+2:578:26
Malin WilhelmssonKorsnäs IF OKej start

H16

2 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik FredrikssonStora Tuna OK21:599:18

D14

1 670 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa KaipeOK Kåre9:455:50
2Elsa BrandtDomnarvets GOIF10:18+0:336:10
3Moa BergqvistKorsnäs IF OK10:54+1:096:31
4Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF11:20+1:356:47
5Elin BryggarGrycksbo IF OK11:46+2:017:02
6Agnes WallinKorsnäs IF OK11:52+2:077:06
7Mira NordinKorsnäs IF OK12:29+2:447:28
8Julia Hagelberg NordahlOK Kåre14:26+4:418:38
9Mikaela SvederDomnarvets GOIF17:09+7:2410:16
10Elinor DalevallDomnarvets GOIF20:25+10:4012:13
11Sanna HörnellDomnarvets GOIF24:34+14:4914:42

H14

1 670 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel GolsäterKorsnäs IF OK9:195:34
2Helmer JöhnemarkStora Tuna OK9:43+0:245:49
3Viktor NorbergStora Tuna OK10:07+0:486:03
4Elias HällstenStora Tuna OK10:41+1:226:23
5Axel ErikssonStora Tuna OK11:01+1:426:35
6August GörasLeksands OK12:35+3:167:32
Olle DalinOK Kåreej start

D12

1 330 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa GolsäterKorsnäs IF OK9:156:57
2Tilde SvederDomnarvets GOIF10:05+0:507:34
3Alma JöhnemarkStora Tuna OK11:36+2:218:43
4Agnes HedlöfStora Tuna OK11:38+2:238:44
5Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF11:48+2:338:52
6Filippa HemmingssonStora Tuna OK12:19+3:049:15
7Fanny HemmingssonStora Tuna OK12:29+3:149:23
8Emelie IsakssonDomnarvets GOIF17:52+8:3713:26
9Olivia Andersson-ForslundDomnarvets GOIF17:58+8:4313:30
Ester SimonenStora Tuna OKej start

H12

1 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel GräfningsGrycksbo IF OK8:436:33
2Elias HörnellDomnarvets GOIF8:45+0:026:34
3Villgott DalevallDomnarvets GOIF11:44+3:018:49
4Alex RomanDomnarvets GOIF21:32+12:4916:11

D10

1 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja SvederDomnarvets GOIF8:027:30
2Maja MaxénStora Tuna OK8:24+0:227:51
3Lova WilénLeksands OK8:34+0:328:00
4Moa JäderbergLeksands OK9:10+1:088:34
5Hennie LöfgrenStora Tuna OK9:12+1:108:35
6Elsa NorgrenDomnarvets GOIF9:18+1:168:41
7Linnea JäderbergLeksands OK9:39+1:379:01
8Moa SölscherKorsnäs IF OK10:23+2:219:42
9Elin NordanbroStora Tuna OK14:58+6:5613:59
10Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre15:11+7:0914:11
Hilma DalinOK Kåreej start
Ellen PetterssonStora Tuna OKej start

H10

1 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar KaipeOK Kåre6:546:26
2Albin HedbergStora Tuna OK9:52+2:589:13
3Gustav NorbergStora Tuna OK9:53+2:599:14
4William WestbomSäterbygdens OK10:10+3:169:30
5Viktor KullmanStora Tuna OK10:49+3:5510:06
6Alfred KarlssonStora Tuna OK12:42+5:4811:52
7Neo GunnarssonLeksands OK12:43+5:4911:53
8Algot RymanGrycksbo IF OK15:13+8:1914:13
9Vincent AllevågStora Tuna OK17:24+10:3016:15
Nils SernfältLeksands OKej godkänd

D40

2 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena NorbergStora Tuna OK20:318:39
2Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK21:45+1:149:10
3Maria HjorthDomnarvets GOIF21:57+1:269:15
4Kristin RamsellLeksands OK24:37+4:0610:23
5Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK24:38+4:0710:23
6Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK29:22+8:5112:23
Anna NordanbroStora Tuna OKej godkänd

H40

2 370 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tony BjörlingDomnarvets GOIF15:036:21
2Ola JäderbergLeksands OK16:51+1:487:06
3Per CarlssonStora Tuna OK17:22+2:197:19
4Fredrik HällstenStora Tuna OK17:37+2:347:25
5Mats HörnellDomnarvets GOIF17:46+2:437:29
6Magnus HjorthDomnarvets GOIF18:37+3:347:51
7Stefan SöderholmOK Kåre19:13+4:108:06
8Janne SkarnerLeksands OK19:56+4:538:24
9Stefan SvederDomnarvets GOIF21:20+6:179:00
10Patrik SvederDomnarvets GOIF22:55+7:529:40
11Anders PerssonDomnarvets GOIF25:34+10:3110:47
Björn NorbergStora Tuna OKej godkänd
Anders JanssonGrycksbo IF OKej godkänd

D50

2 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Von KrusenstiernaOK Kåre18:577:53
2Annica BergerDomnarvets GOIF24:30+5:3310:12
3Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK27:36+8:3911:30
4Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL27:52+8:5511:36
5Christina SvederDomnarvets GOIF30:06+11:0912:32
Mia GustafssonOK Kåreej godkänd

H50

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas JohannessonRonneby OK16:507:00
2Mats LindqvistKvarnsvedens GOIF OK19:14+2:248:00
3Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK19:16+2:268:01
4Thomas NorgrenStora Tuna OK20:42+3:528:37
5Lars GustafssonOK Kåre21:36+4:469:00

D60

2 310 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yvonne TovenKöping-Kolsva OK22:369:47
2Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK23:37+1:0110:13
3Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF24:24+1:4810:33
4Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK27:54+5:1812:04
5Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK35:11+12:3515:13
6Siv HasselgrundBjursås OK44:32+21:5619:16
7Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK57:11+34:3524:45
Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OKej godkänd

H60

2 310 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola WiksellStora Tuna OK18:147:53
2Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK19:07+0:538:16
3Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK21:09+2:559:09
4Bengt HameliusSäterbygdens OK21:42+3:289:23
5Ulf LöfgrenStora Tuna OK23:06+4:5210:00
6Mats MårtenssonStora Tuna OK24:42+6:2810:41
7Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF27:00+8:4611:41
8Bengt HanssonSäterbygdens OK27:43+9:2911:59
9Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK28:49+10:3512:28
10Jan DelbomDomnarvets GOIF30:36+12:2213:14
11Bernt LöfkvistBjursås OK31:30+13:1613:38
12Stig ÖstKorsnäs IF OK32:20+14:0613:59
13Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK34:43+16:2915:01
Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Svante LindgrenKorsnäs IF OKej start

U1

990 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LundbackStora Tuna OK6:587:02
2Oskar KullmanStora Tuna OK7:21+0:237:25
3Sixten PetterssonStora Tuna OK7:47+0:497:51
4Stella PetterssonStora Tuna OK9:25+2:279:30
5Signe HolénLeksands OK10:29+3:3110:35
6Anna PetterssonLeksands OK10:36+3:3810:42
7Silje SkärhemDomnarvets GOIF10:37+3:3910:43
8Nathalie DufvaStora Tuna OK10:41+3:4310:47
9Charlie SvederDomnarvets GOIF11:19+4:2111:25
10Leo ArvidssonStora Tuna OK11:38+4:4011:45
11Herman DalevallDomnarvets GOIF11:40+4:4211:47
12William PerssonStora Tuna OK11:59+5:0112:06
13Emil Li EklundStora Tuna OK12:01+5:0312:08
14Allfred DalevallDomnarvets GOIF12:03+5:0512:10
15Majken KarlssonStora Tuna OK12:21+5:2312:28
16Elis DalevallDomnarvets GOIF13:00+6:0213:07
17Kerstin NorgrenDomnarvets GOIF13:01+6:0313:08
18Ingrid EkströmStora Tuna OK14:09+7:1114:17
19Saga DanielsDomnarvets GOIF14:27+7:2914:35
20Sven A Forslundklubblös15:27+8:2915:36
21Line LöfgrenStora Tuna OK15:36+8:3815:45
22Tilde AnnwallStora Tuna OK18:04+11:0618:14
Erik IsebrinkStora Tuna OKej start
Alexander KarlssonStora Tuna OKej start
Amelia Li EklundStora Tuna OKej start
Ingrid PetterssonStora Tuna OKej start
Filip SonessonStora Tuna OKej start

U2

1 070 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ClaessonStora Tuna OK7:286:58
2Erik NordahlDomnarvets GOIF9:27+1:598:49
3Markus Ahlgren SkogbergsSäterbygdens OK9:58+2:309:18
4Minna HoelStora Tuna OK10:11+2:439:31
5Elias HårdénLeksands OK10:20+2:529:39
6Andrea JäderbergLeksands OK10:36+3:089:54
6Matilda HedlundLeksands OK10:36+3:089:54
8Sandra FranzLeksands OK11:16+3:4810:31
9Ida-Maria EkströmStora Tuna OK11:52+4:2411:05
10Alva JäderbergLeksands OK11:55+4:2711:08
11Kajsa WilénLeksands OK12:20+4:5211:31
12Gustav FernvikStora Tuna OK12:26+4:5811:37
13Samuel HårdénLeksands OK13:18+5:5012:25
14Hilda KjällbringLeksands OK14:15+6:4713:19
15Saga NorlinStora Tuna OK14:19+6:5113:22
16Noah Nordin HurtigStora Tuna OK15:28+8:0014:27
17Erik GräfningsGrycksbo IF OK16:16+8:4815:12
18Linnéa PerssonDomnarvets GOIF19:43+12:1518:25
19Edith RunnelsStora Tuna OK38:31+31:0335:59
19Nellie HoelStora Tuna OK38:31+31:0335:59
Olle RymanGrycksbo IF OKej godkänd
Ebba MaxénStora Tuna OKej start
Anja NordenströmDomnarvets GOIFej start
Märta SonessonStora Tuna OKej start

Öppen Kort

1 330 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria ZetterströmGrycksbo IF OK8:426:32
2Elin JosefssonStora Tuna OK11:12+2:308:25
3Marcus HäggblomSäterbygdens OK11:46+3:048:50
4Alva NordinKorsnäs IF OK12:05+3:239:05
5Pia NordinKorsnäs IF OK12:58+4:169:44
6Åsa PetterssonSäterbygdens OK13:07+4:259:51
7Emma EkströmStora Tuna OK13:34+4:5210:12
Nina LiStora Tuna OKej start
Matilda PetterssonDomnarvets GOIFej start
Magnus SonessonStora Tuna OKej start

Öppen Lång

2 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martina KarlssonStora Tuna OK21:287:33
2Mats SporreStora Tuna OK24:23+2:558:35
3Jessica ErikssonDomnarvets GOIF28:05+6:379:53
4Sofia PerssonDomnarvets GOIF32:26+10:5811:25
Emma VallinStora Tuna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser