Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Svartviksmedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Svartviksmedeln
Arrangörsorganisation: OK Södertörn
Datum: söndag 19 augusti 2018

D21

4 370 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolin OhlssonJärla Orientering32:277:25
2Sara EskilssonAlfta-Ösa OK33:37+1:107:41
3Sara SjökvistJärla Orientering33:58+1:317:46
4Helena KarlssonIFK Lidingö SOK34:38+2:117:55
5Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering36:23+3:568:19
6Signe KlintingJärla Orientering39:12+6:458:58
7Jenny BergOK Ravinen42:00+9:339:36
8Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF42:21+9:549:41
9Amanda TellsénOK Roxen43:45+11:1810:00
10Laura AngeloAttunda OK45:09+12:4210:19
11Kristina AnelandOK Ravinen46:25+13:5810:37
12Erika LindholmCentrum OK47:09+14:4210:47
13Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK49:21+16:5411:17
14Maria AnderssonVästerbergslagens OL51:07+18:4011:41
15Nina De BoussardIFK Enskede51:26+18:5911:46
16Sanna BatzSkarpnäcks OL53:53+21:2612:19
17Mary FlemingOK Ravinen55:37+23:1012:43
18Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK56:29+24:0212:55
19Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK1:10:14+37:4716:04
20Malin SundqvistTullinge SK1:12:57+40:3016:41
Cecilia AlzénGustavsbergs OKej godkänd
Jenni SimolaFinspångs SOKej start

H21

5 200 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro30:285:51
2Olle BoströmJärla Orientering32:52+2:246:19
3David BejbomJärla Orientering33:35+3:076:27
4Hector HainesIFK Lidingö SOK34:28+4:006:37
5Julian DentIFK Lidingö SOK34:49+4:216:41 Ladda ner rutt i gpx-format
6Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK35:05+4:376:44
7Jesper LidmarSnättringe SK35:18+4:506:47
8Rhys Findlay-RobinsonOK Södertörn36:12+5:446:57 Ladda ner rutt i gpx-format
9Oskar MalmbergIFK Umeå36:55+6:277:05
10Dan WesterJärla Orientering37:07+6:397:08
11Albin AnderssonTullinge SK37:23+6:557:11
12Niklas SundqvistTullinge SK37:24+6:567:11
13Harri AndréeJärla Orientering38:14+7:467:21
14Anders HedmanSnättringe SK38:54+8:267:28
15Andrew QuinIFK Lidingö SOK39:01+8:337:30
16David MellinSundbybergs IK39:22+8:547:34
17Oskar GustafssonCentrum OK39:45+9:177:38
18Allan MogensenOK Ravinen39:59+9:317:41
19Simon MarkendahlHagaby GoIF Örebro41:42+11:148:01
20Viktor AntonssonEksjö SOK42:05+11:378:05
21Stefan Svensson GeliusSnättringe SK42:07+11:398:05
22Göran ThimbergSöders-Tyresö42:23+11:558:09
23Anders BoströmJärfälla OK43:02+12:348:16
24Niklas WraneSöders-Tyresö43:05+12:378:17
25Martin JohnssonSnättringe SK43:29+13:018:21
26Axel KudinoffOK Södertörn43:39+13:118:23
27Emil AnderssonTullinge SK44:07+13:398:29
27Axel GranqvistOK Ravinen44:07+13:398:29
29Bruno GodefroyOK Ravinen44:56+14:288:38
30David HectorSnättringe SK45:33+15:058:45
31Mårten LundqvistSundbybergs IK46:24+15:568:55
32Johan BernhardSnättringe SK47:40+17:129:10
33Philip VokesOK Ravinen47:42+17:149:10
34Lars JakobssonCentrum OK48:48+18:209:23
35Simon MellinSundbybergs IK49:06+18:389:26
36Vladislav DevyatovSnättringe SK51:51+21:239:58
37Jonas LindholmCentrum OK52:04+21:3610:00
38Mårten SundhSundbybergs IK52:44+22:1610:08
39Tomas HolmbergCentrum OK53:04+22:3610:12
40Viking FreijSnättringe SK54:41+24:1310:30
41Erik CallebergSnättringe SK1:06:45+36:1712:50
42Johan ForsstedtSöders-Tyresö1:11:16+40:4813:42
Niklas CarlssonSundbybergs IKdiskvalificerad
Adam NymanCentrum OKej godkänd
Tobias GeliusSnättringe SKej godkänd
Oskar ForsbergTullinge SKej godkänd
Bart Van WijngaardenOK Klemmingenej godkänd
Jonny MalleyOK Ravinenej start

D20

3 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Charlotte SpangenbergTäby OK38:339:39
2Kristina TedhamreSnättringe SK43:35+5:0210:55
3Caroline PigerreIFK Lidingö SOK46:15+7:4211:35
4Tone AlbrektssonOK Ravinen47:09+8:3611:49
5Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK56:37+18:0414:11
6Isabella TapperIFK Lidingö SOK1:03:22+24:4915:52

H20

4 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes SvahnOK Ravinen35:088:02
2Lukas ArkängTullinge SK1:15:37+40:2917:18
Kasper FranssonOK Ravinenej start
Albin AnderssonOK Ravinenej start

D18

4 030 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia EngelOK Ravinen41:3410:18
2Evie ConwayOK Ravinen41:44+0:1010:21
3Sarah PedleyOK Ravinen46:47+5:1311:36
4Alice WilsonOK Ravinen48:09+6:3511:56
5Lizzie StansfieldOK Ravinen49:02+7:2812:10
6Anika SchwarzeOK Ravinen49:19+7:4512:14
7Lovisa LängheimTullinge SK49:45+8:1112:20
8Kirsty CampbellOK Ravinen51:25+9:5112:45
9Megan KeithOK Ravinen54:51+13:1713:36
10Malin StrandbergGustavsbergs OK57:51+16:1714:21
11Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:03:27+21:5315:44
12Mairi EadesOK Ravinen1:04:01+22:2715:53
13Tilda AnderssonTullinge SK1:05:24+23:5016:13
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Julia RajanIFK Lidingö SOKej start
Ella SjöbergTullinge SKej start

H18

4 040 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias KallhaugeSnättringe SK31:127:43
2Matthew GoochOK Ravinen32:11+0:597:57
3Peter MolloyOK Ravinen32:43+1:318:05
4Alistair ChapmanOK Ravinen34:55+3:438:38
5Stanley HeapOK Ravinen35:40+4:288:49
6Luke GrahamOK Ravinen36:00+4:488:54
7Elias RöstinSöders-Tyresö38:42+7:309:34
8Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF40:37+9:2510:03
9Johannes BladhTullinge SK45:02+13:5011:08
10Daniel HellbergLunds OK46:00+14:4811:23
11Dominic DakinOK Ravinen48:32+17:2012:00
12Viggo KlassonOK Ravinen48:40+17:2812:02
13Fredrik HanssonTäby OK49:46+18:3412:19
14Tobias AbrahamssonSundbybergs IK53:00+21:4813:07
15Thomas HowellOK Ravinen58:46+27:3414:32

D16

3 220 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GranqvistOK Ravinen27:038:24
2Sofia IversAttunda OK30:06+3:039:20
3Sigrid CarlssonSundbybergs IK30:56+3:539:36
4Therese NilssonOK Österåker35:10+8:0710:55
5Ida HänströmTäby OK36:00+8:5711:10
6Annick MeisterOK Södertörn36:51+9:4811:26
7Smilla MogensenOK Ravinen37:44+10:4111:43
8Amelie RajanIFK Lidingö SOK39:42+12:3912:19
9Hedda RöstinOK Ravinen40:04+13:0112:26
10Åsa SundströmJärla Orientering40:31+13:2812:34
11Cecilia HectorSnättringe SK41:00+13:5712:43
12Lisa ThunellIFK Lidingö SOK41:19+14:1612:49
13Nadja GavrinaOlimp Velikij Novgorod43:17+16:1413:26
14Sofia EdvardssonJärfälla OK44:31+17:2813:49
15Agnes DambergIFK Lidingö SOK44:56+17:5313:57
16Tove SjöbergTullinge SK45:47+18:4414:13
17Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL46:00+18:5714:17
18Ella KarlssonSnättringe SK46:21+19:1814:23
19Alva BladhTullinge SK49:33+22:3015:23
20Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö58:23+31:2018:07
21Maja SandvikAttunda OK1:01:28+34:2519:05
22Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:19:07+52:0424:34
Clea WallnäsSundbybergs IKej godkänd
Tilda MårtenssonOK Ravinenej godkänd
Lovisa NilssonAttunda OKej start
Tuva FalkSundbybergs IKej start
Vilde Jonsson WoldSundbybergs IKej start
Alicia SchandlOK Södertörnej start
Katja LeicktTullinge SKej start

H16

3 270 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KallurOK Ravinen23:167:06
2Isak GeliusSnättringe SK24:31+1:157:29
3Lukas WernerIFK Lidingö SOK25:43+2:277:51
4Alfred LängheimTullinge SK25:54+2:387:55
5Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK26:05+2:497:58
6Otto BalckTäby OK26:14+2:588:01
7William GrunderJärfälla OK26:17+3:018:02
8Jakob Gadefors NauHaninge SOK27:08+3:528:17
9John WolgastSnättringe SK27:11+3:558:18
10Hampus HatlenTullinge SK27:23+4:078:22
11Wilhelm BergmanTullinge SK28:10+4:548:36
12Martin RinnbäckOK Ravinen28:26+5:108:41
13Albin LindskogOK Ravinen28:39+5:238:45
14Erik BovalliusJärfälla OK30:21+7:059:16
15Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby30:41+7:259:22
16Alvar MelinHaninge SOK31:07+7:519:30
17Jakob TedhamreSnättringe SK37:09+13:5311:21
18Marcus EkmanTäby OK39:44+16:2812:09
19Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK42:43+19:2713:03
20Albin HainkeSnättringe SK47:16+24:0014:27
21Erik Lidström LauriSnättringe SK47:57+24:4114:39
22Uno BjörklundOK Ravinen48:06+24:5014:42
23Pontus AxellIFK Enskede48:57+25:4114:58
24Oskar HaglundHaninge SOK49:52+26:3615:14
25Andreas BorängSnättringe SK52:47+29:3116:08
26Filip StorellHaninge SOK57:38+34:2217:37
27Jonathan NorrmanOK Ravinen1:02:41+39:2519:10
William MöllerSkarpnäcks OLej godkänd
Isak WestringJärfälla OKej godkänd
Eskil WidehagSundbybergs IKej godkänd
Henrik LundforsIFK Enskedeej start
Oscar AnelandOK Ravinenej start
Gustav BjörklundIFK Enskedeej start

D16 Kort

2 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara HöglindIFK Enskede51:2317:35
Sofia LindhagenIFK Enskedeej start

H16 Kort

2 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim RobertsHellas Orientering58:5320:31
David TörnqvistTullinge SKej start

D14

2 920 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ÖsterbergGustavsbergs OK24:548:31
2Fredrika NordquistTäby OK25:45+0:518:49
3Elisabeth LarssonOK Södertörn27:42+2:489:29
4Wilma LeicktTullinge SK29:54+5:0010:14
5Miia RollerJärfälla OK30:27+5:3310:25
6Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö31:12+6:1810:41
7Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK31:24+6:3010:45
8Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK33:15+8:2111:23
9Elin WolgastSnättringe SK35:57+11:0312:18
10Emilia BergmanTullinge SK37:35+12:4112:52
11Doris IkoTäby OK38:29+13:3513:10
12Alva Lidström LauriSnättringe SK40:56+16:0214:01
13Tindra JonssonSkarpnäcks OL42:11+17:1714:26
14Lovisa LindqvistIFK Enskede42:21+17:2714:30
15Alicia BjörnbergSöders-Tyresö43:10+18:1614:46
16Sandra ValjusIFK Lidingö SOK46:12+21:1815:49
17Sonja AhlquistJärla Orientering46:48+21:5416:01
18Tilde MansénSkarpnäcks OL49:20+24:2616:53
19Moa FröstadiusSundbybergs IK50:05+25:1117:09
20Linn De BoussardIFK Enskede50:23+25:2917:15
21Vilda BlanckertMälarö SOK51:55+27:0117:46
22Felicia StrindérIFK Enskede52:42+27:4818:02
23Nova MatthewsTullinge SK54:58+30:0418:49
24Emma NorinSöders-Tyresö56:30+31:3619:20
25Klara JunegardTullinge SK1:02:02+37:0821:14
26Linn OlssonOK Södertörn1:03:24+38:3021:42
27Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK1:04:29+39:3522:05
28Malin StrömqvistAttunda OK1:08:05+43:1123:18
29Kimberly EkenstedtTullinge SK1:42:22+1:17:2835:03
Vera EdvardssonMälarö SOKej godkänd
Olivia EngelOK Ravinenej godkänd
Emma HallendalIFK Enskedeej godkänd
Emelie RökenTäby OKej godkänd
Vilma NilssonAttunda OKej start
Vendela RundströmOK Ravinenej start
Fanny SundbergTullinge SKej start

H14

2 870 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK19:316:48
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK23:28+3:578:10
3Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK24:51+5:208:39
4Viktor SoneAttunda OK25:32+6:018:53
4Erik NederheimTäby OK25:32+6:018:53
6Elis IversAttunda OK26:11+6:409:07
7Melker PalmJärfälla OK27:25+7:549:33
8David RyderåsWaxholms OK28:57+9:2610:05
9Elis Forsberg RundströmIFK Enskede29:35+10:0410:18
10Hannes MogensenOK Ravinen30:06+10:3510:29
11Justus ArenanderSkarpnäcks OL31:06+11:3510:50
12Jonatan AndersonJärfälla OK31:09+11:3810:51
13Erik LundquistOK Ravinen31:14+11:4310:52
14Hannes LindqvistIFK Enskede31:32+12:0110:59
15Hugo LindskogOK Ravinen31:47+12:1611:04
16Niklas ErlandssonOK Södertörn32:10+12:3911:12
17Max ÖsterlingOK Södertörn32:28+12:5711:18
18Liam JohanssonIF Hagen32:55+13:2411:28
19Edvin ForsbergOK Ravinen33:35+14:0411:42
20Simon StridhSkogsluffarnas OK33:55+14:2411:49
21Johan FochsenWaxholms OK34:29+14:5812:00
22Oskar EknerSnättringe SK35:27+15:5612:21
23Gustaf HofstedtTäby OK36:15+16:4412:37
24Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK37:44+18:1313:08
25Axel BalckTäby OK38:21+18:5013:21
26Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK39:33+20:0213:46
27Linus ForsbergOK Ravinen40:42+21:1114:10
28Marcus GrunderJärfälla OK42:27+22:5614:47
29Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK44:24+24:5315:28
30Anton MörkforsJärfälla OK45:54+26:2315:59
31Joel WallnerAttunda OK45:59+26:2816:01
32Edvin WollbrandOK Ravinen46:30+26:5916:12
33Olle ThimbergSöders-Tyresö47:11+27:4016:26
34Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK47:42+28:1116:37
35Mathias DryseliusSkarpnäcks OL49:03+29:3217:05
36Axel TrofastTullinge SK51:22+31:5117:53
37Olle BrohagenOK Ravinen52:33+33:0218:18
38Tore AhlinHellas Orientering53:13+33:4218:32
39Filip HatlenTullinge SK53:34+34:0318:39
40Marcus BarbozaAttunda OK54:50+35:1919:06
41Lucas AlzénGustavsbergs OK1:04:34+45:0322:29
42Filip DryseliusSkarpnäcks OL1:10:14+50:4324:28
43Felix ArkängTullinge SK1:15:14+55:4326:12
44Elias LjungdellTäby OK1:16:43+57:1226:43
45Erik FranklingIFK Lidingö SOK2:06:10+1:46:3943:57
Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOKej godkänd
Calle JohanssonOK Ravinenej godkänd
Rasmus LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Ivar GentzJärla Orienteringej godkänd
Noa HelgarsTäby OKej godkänd
Ludvig FerdmanTullinge SKej start
Jesper ÅkessonJärfälla OKej start
Linus NilssonOK Österåkerej start

D14 Kort

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa BergstenOK Södertörn24:1010:19

H14 Kort

2 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid BoströmSnättringe SK34:1015:15
2Alexander MagnvallOK Södertörn1:11:19+37:0931:50

D12

2 340 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma MårtenssonOK Ravinen20:218:41
2Alice RökenTäby OK21:36+1:159:13
3Tove OlssonOK Södertörn21:52+1:319:20
4Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK23:24+3:0310:00
5Britta BörjessonJärla Orientering24:23+4:0210:25
6Maja ThimbergSöders-Tyresö25:38+5:1710:57
7Anna FranklingIFK Lidingö SOK26:58+6:3711:31
8Tuva HolmströmOK Ravinen27:06+6:4511:34
9Ebba WestringJärfälla OK27:13+6:5211:37
10Moa GlanshedHaninge SOK27:26+7:0511:43
11Emma HenriquesOK Södertörn27:45+7:2411:51
12Sofie LindellGustavsbergs OK28:12+7:5112:03
13Rut LundinOK Södertörn29:30+9:0912:36
14Ingrid JohanssonSundbybergs IK29:50+9:2912:44
15Agnes JohanssonIF Hagen30:54+10:3313:12
16Molly GeliusSnättringe SK32:36+12:1513:55
17Märta AhlquistJärla Orientering33:05+12:4414:08
18Lovis de VilliersOK Södertörn33:21+13:0014:15
19Emelie HolmströmTäby OK34:01+13:4014:32
20Elin TheanderHaninge SOK35:39+15:1815:14
21Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK36:12+15:5115:28
22Elsa TunbladMälarö SOK37:55+17:3416:12
23Paulina AlzénGustavsbergs OK39:46+19:2516:59
24Milla KlassonOK Ravinen42:11+21:5018:01
25Vera SkantzeIFK Lidingö SOK47:55+27:3420:28
26Alma BarkstedtTäby OK50:30+30:0921:34
27Clara WerdinOK Älvsjö-Örby52:37+32:1622:29
Maja FalkSundbybergs IKej start
Ellen AnelandOK Ravinenej start
Hilda BohmanHellas Orienteringej start
Nellie BolinTullinge SKej start

H12

2 240 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid MyrbergerTullinge SK17:477:56
2Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:06+0:198:04
3Svante SandvikAttunda OK18:34+0:478:17
4Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK20:03+2:168:57
5Jens FochsenWaxholms OK21:45+3:589:42
6Ruben HårdSkogsluffarnas OK23:45+5:5810:36
7Ludvig HagwallJärla Orientering26:04+8:1711:38
8Gustav LübckeOK Ravinen26:06+8:1911:39
9Teodor JonssonSkarpnäcks OL26:12+8:2511:41
10Noel HellbergSundbybergs IK28:54+11:0712:54
11Botvid SimonssonSundbybergs IK32:02+14:1514:18
12Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK32:38+14:5114:34
13Erik NorinSöders-Tyresö33:07+15:2014:47
14Viktor WistrandTullinge SK34:44+16:5715:30
15Hampus GlanshedHaninge SOK37:12+19:2516:36
16Ludvig SundströmSundbybergs IK39:25+21:3817:35
17Gustav StorellHaninge SOK39:57+22:1017:50
18Egon WistedtSundbybergs IK40:02+22:1517:52
19Gustav MyrbergerTullinge SK41:59+24:1218:44
20Aron HöglundTullinge SK42:51+25:0419:07
21Elias BladhTullinge SK45:52+28:0520:28
22Leo WisborgTullinge SK47:56+30:0921:23
23Gustav NetzJärla Orientering48:23+30:3621:35
24Oscar LundquistOK Ravinen50:07+32:2022:22
25Anton HedströmSöders-Tyresö50:15+32:2822:25
26Mose GrafströmAttunda OK54:59+37:1224:32
27Johannes NorrbyOK Södertörn1:01:54+44:0727:38
28Svante BrohagenOK Ravinen1:37:00+1:19:1343:18
29Ture StåhlbergOK Ravinen1:37:54+1:20:0743:42
Olof ArevångTullinge SKej godkänd
Erik WallnäsSundbybergs IKej start

D12 Kort

1 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida EkbladOK Ravinen26:0913:59
2Ylva ReménSnättringe SK40:10+14:0121:28

H12 Kort

1 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl WännmanOK Södertörn19:2710:10
2Elliot BryntseMälarö SOK30:00+10:3315:42
3Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK34:02+14:3517:49
4Erik BalckTäby OK34:06+14:3917:51
5Edvin WallnerAttunda OK45:11+25:4423:39

D10

1 870 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HellbergSundbybergs IK14:197:39
2Bodil JohanssonSundbybergs IK18:11+3:529:43
3Greta SandvikAttunda OK19:36+5:1710:28
4Julia EkOK Ravinen20:36+6:1711:00
5Fanny BergmanTullinge SK21:13+6:5411:20
6Linnea SandTullinge SK21:35+7:1611:32
7Viola HolmströmOK Ravinen21:41+7:2211:35
8Sofia El HajjiJärfälla OK22:00+7:4111:45
9Elin AlmgrenSöders-Tyresö22:41+8:2212:07
10Ida RökenTäby OK22:43+8:2412:08
11Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK23:58+9:3912:48
12Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK24:03+9:4412:51
13Stella Näsman LandhSundbybergs IK24:45+10:2613:14
14Frida DäckforsTullinge SK25:42+11:2313:44 Ladda ner rutt i gpx-format
15Nora AhlströmIFK Enskede27:57+13:3814:56
16Amanda MörkforsJärfälla OK28:06+13:4715:01
17Thea GeliusSnättringe SK31:08+16:4916:38
18Selma SundbergSundbybergs IK32:57+18:3817:37
19Lova JonssonSkarpnäcks OL35:50+21:3119:09
20Lovisa NederheimTäby OK37:50+23:3120:13
21Hedda TunbladMälarö SOK40:46+26:2721:48
22Emmy TheanderHaninge SOK44:50+30:3123:58
Julia HolmströmTäby OKej godkänd
Elin StorellHaninge SOKej godkänd
Märta FalkenströmSkogsluffarnas OKej start
Miranda StrandTullinge SKej start
Iris StåhlbergOK Ravinenej start
Mira VejedalSnättringe SKej start

H10

1 910 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ture LindskogOK Ravinen15:017:51
2Olof HagwallJärla Orientering16:45+1:448:46
3Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK20:32+5:3110:45
4Folke JohanssonSundbybergs IK21:55+6:5411:28
5Arvid HellbergSundbybergs IK23:09+8:0812:07
6Arvid RundströmOK Ravinen23:54+8:5312:30
7Hugo NyströmOK Ravinen24:09+9:0812:38
8Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK24:14+9:1312:41
9Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF25:33+10:3213:22
10Emil NorlinIFK Enskede25:38+10:3713:25
11Jon Forsberg RundströmIFK Enskede26:02+11:0113:37
12Leo JunlénOK Ravinen28:06+13:0514:42
13Hannes PihloOK Ravinen32:04+17:0316:47
14Tore WenellOK Ravinen34:06+19:0517:51
15David EideforsSundbybergs IK56:00+40:5929:19
Alve WistedtSundbybergs IKej start
Sven BörjessonJärla Orienteringej start

D40

4 030 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK37:209:15
2Karolina HellbergSundbybergs IK37:34+0:149:19
3Annika LundströmSundbybergs IK42:45+5:2510:36
4Malin SamuelssonJärla Orientering45:08+7:4811:11
5Karin AlmgrenSöders-Tyresö45:11+7:5111:12
6Anna EkOK Ravinen46:26+9:0611:31
7Carina HallendalIFK Enskede47:16+9:5611:43
8Susanna ÖstSkogsluffarnas OK47:48+10:2811:51
8Elin AhlströmIFK Enskede47:48+10:2811:51
10Maria SjögrenOK Ravinen51:37+14:1712:48
11Marianne HenkeAttunda OK58:31+21:1114:31
12Anna LundquistOK Ravinen58:43+21:2314:34
13Torun EkbladOK Ravinen58:59+21:3914:38
14Lena BuhreAttunda OK1:11:03+33:4317:37
15Jessica StrömqvistAttunda OK1:14:49+37:2918:33
16Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen1:18:43+41:2319:31
17Stina BorängSnättringe SK1:19:34+42:1419:44
18Josefin LindqvistIFK Enskede1:24:23+47:0320:56
19Anna EideforsSundbybergs IK1:27:58+50:3821:49
Angelica LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Tina Näsman LandhSundbybergs IKej start
Elin TörnqvistTullinge SKej start

H40

4 360 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob BolinTullinge SK33:037:34
2Joakim HelgarsTäby OK33:06+0:037:35
3Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK33:14+0:117:37
4Gustav NäsmanHaninge SOK33:39+0:367:43
5Ulf PerssonIFK Enskede34:45+1:427:58
6Anders TillegårdSundbybergs IK34:53+1:508:00 Ladda ner rutt i gpx-format
7Linus RisplingCentrum OK35:14+2:118:04
8Carl Johan ArevångTullinge SK36:34+3:318:23
9Christian RotvikerCentrum OK37:20+4:178:33
10Peter AnderssonSöders-Tyresö37:58+4:558:42
11Fredrik BoströmSnättringe SK39:00+5:578:56
12Mats SandinHaninge SOK41:19+8:169:28
13Magnus LindblomGustavsbergs OK41:30+8:279:31
14Henrik SjögrenHaninge SOK41:41+8:389:33
15Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF41:45+8:429:34
16Fredrik JohanssonSundbybergs IK43:00+9:579:51
17Jon MarsdenOK Ravinen46:41+13:3810:42
18Fredrik AlzénGustavsbergs OK49:29+16:2611:20
19Henrik BladhTullinge SK50:17+17:1411:31
20Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK55:43+22:4012:46
21Ronny FalkSundbybergs IK1:00:09+27:0613:47
22Torbjörn OlssonSundbybergs IK1:02:37+29:3414:21
23Mikael WallnäsSundbybergs IK1:08:26+35:2315:41
24Tommy AnderssonSöders-Tyresö1:11:54+38:5116:29
Björn LundquistOK Ravinenej godkänd
Gustav MelanderTumba-Mälarhöjden OKej start
Mikael WilhelmssonSöders-Tyresöej start
Lars NicanderJärla Orienteringej start

D45

3 110 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Von SchmalenséeAttunda OK29:229:26
2Anna StrandAttunda OK31:58+2:3610:16
3Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF32:01+2:3910:17
4Camilla EngelOK Ravinen34:12+4:5010:59
5Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF34:23+5:0111:03
6Jessica SjöbergTullinge SK36:44+7:2211:48
7Sussie TistadIFK Lidingö SOK37:30+8:0812:03
8Camilla GöstasSöders-Tyresö38:00+8:3812:13
9Lena NilssonAttunda OK39:20+9:5812:38
10Nina IversAttunda OK40:48+11:2613:07
11Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK41:48+12:2613:26
12Cecilia FochsenWaxholms OK42:44+13:2213:44
13Åsa RomsonHellas Orientering43:01+13:3913:49
14Therese HolmströmOK Ravinen45:38+16:1614:40
15Anethe MansénSkarpnäcks OL46:25+17:0314:55
16Magdalena GrunderJärfälla OK47:24+18:0215:14
17Pille HedströmSöders-Tyresö50:30+21:0816:14
18Madelene BarbozaAttunda OK50:50+21:2816:20
19Lisa LeicktTullinge SK53:00+23:3817:02
20Gittan GeliusSnättringe SK56:47+27:2518:15
21Kristin HellbergSundbybergs IK57:02+27:4018:20
22Anna WolgastSnättringe SK1:06:33+37:1121:23
23Kristina NorinSöders-Tyresö1:41:35+1:12:1332:39

H45

4 130 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LindbomMälarö SOK33:538:12
2Calle BohmanHellas Orientering34:29+0:368:20
3Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF34:49+0:568:25
4Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK35:36+1:438:37
5Ulrik IversAttunda OK36:21+2:288:48
6Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK37:21+3:289:02
7Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF37:25+3:329:03 Ladda ner rutt i gpx-format
8Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK37:36+3:439:06
9Håkan MelinMälarö SOK37:45+3:529:08
10Patric De BoussardIFK Enskede38:36+4:439:20
11Peter HaglundHaninge SOK40:01+6:089:41
12Roland PerssonSkarpnäcks OL41:49+7:5610:07
13Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK42:03+8:1010:10
14Ola CarlénBromma-Vällingby SOK42:04+8:1110:11
15Mikael NyströmOK Ravinen42:07+8:1410:11
16Per LembreJärla Orientering42:20+8:2710:15
17Johan WestringJärfälla OK42:33+8:4010:18
18Nils EdvardssonJärfälla OK43:56+10:0310:38
19Henrik MorastHaninge SOK44:40+10:4710:48
20Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby44:43+10:5010:49
21Björn LovangIFK Lidingö SOK44:48+10:5510:50
22Per EdvallSkarpnäcks OL46:14+12:2111:11
23Per DambergIFK Lidingö SOK47:55+14:0211:36
24Stefan NorinSöders-Tyresö49:49+15:5612:03
25Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK50:59+17:0612:20
26Fredrik MorastHaninge SOK55:14+21:2113:22
27Andreas GrunderJärfälla OK1:01:06+27:1314:47
28Petter SkantzeIFK Lidingö SOK1:01:24+27:3114:52
29Martin BjörklundOK Ravinen1:03:51+29:5815:27
30Peter BergmanTullinge SK1:04:07+30:1415:31
31Fredric HöglindIFK Enskede1:15:29+41:3618:16
32Magnus StrömqvistAttunda OK1:47:16+1:13:2325:58
Tomas EklundSkogsluffarnas OKej godkänd
Christopher LindqvistIFK Enskedeej start
Stefan BergOK Ravinenej start

D50

2 830 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK27:179:38
2Annica JanssonIFK Lidingö SOK32:07+4:5011:20
3Monica HatlenTullinge SK33:11+5:5411:43
4Carina DoyleSundbybergs IK34:54+7:3712:19
5Ann GranqvistOK Ravinen35:57+8:4012:42
6Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK36:15+8:5812:48
7Anna EngquistHaninge SOK36:18+9:0112:49
8Teija LeppinenIFK Lidingö SOK36:26+9:0912:52
9Åsa BergströmTäby OK40:40+13:2314:22
10Ulrika BacklundDalaportens OL41:23+14:0614:37
11Carin KihlströmTäby OK43:10+15:5315:15
12Anna PernebyTullinge SK43:43+16:2615:26
13Ingegerd CarlssonSundbybergs IK44:22+17:0515:40
14Cecilia WestströmSundbybergs IK49:22+22:0517:26
15Karin SteneboAttunda OK51:55+24:3818:20
16Sara HektorJärla Orientering53:33+26:1618:55
17Lena BrobergSnättringe SK1:00:00+32:4321:12
18Kristina KlangHaninge SOK1:01:17+34:0021:39
19Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:05:20+38:0323:05
20Elisabeth HectorSnättringe SK1:05:49+38:3223:15
21Anna LindellGustavsbergs OK1:13:20+46:0325:54
22Liselott KihlSundbybergs IK1:16:05+48:4826:53
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

H50

3 850 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK29:367:41
2Fredrik SoneAttunda OK32:04+2:288:19
3Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK32:47+3:118:30
4Hans SundqvistTullinge SK32:57+3:218:33
5Conny StrandbergGustavsbergs OK35:12+5:369:08
6Martin JohanssonOK Ravinen35:43+6:079:16
7Kjell ObergerIFK Lidingö SOK36:38+7:029:30
8Björn AxelssonTullinge SK37:22+7:469:42
9Anders KarlssonSnättringe SK39:02+9:2610:08
10Magnus RajanIFK Lidingö SOK39:48+10:1210:20
11Stefan HenrikssonIFK Enskede39:50+10:1410:20
12Hans OlsénSundbybergs IK40:32+10:5610:31
13Patrik LeicktTullinge SK41:25+11:4910:45
14Lennart SwahnSundbybergs IK42:01+12:2510:54
15Göran LängheimTullinge SK42:10+12:3410:57
16Peter ZetterströmSöders-Tyresö42:26+12:5011:01
17Lars KlassonOK Ravinen42:50+13:1411:07
18Thomas CallebergSnättringe SK43:32+13:5611:18
18Erik BerggrenTullinge SK43:32+13:5611:18
20Jonatan LindellGustavsbergs OK43:52+14:1611:23
21Per WollbrandOK Ravinen44:00+14:2411:25
22Ulf KallhaugeSnättringe SK44:52+15:1611:39
23Ronny NordgrenSundbybergs IK45:00+15:2411:41
24Peter AlbrektssonOK Ravinen45:23+15:4711:47
25Michael GranqvistOK Ravinen47:32+17:5612:20
26Eric HuijsersHammarby IF OF48:27+18:5112:35
27Jörgen TheanderHaninge SOK48:41+19:0512:38
28Per WolgastSnättringe SK48:48+19:1212:40
29Peter LandénGustavsbergs OK48:51+19:1512:41
30Bengt SvenssonSundbybergs IK49:43+20:0712:54
31Mats KarlssonTullinge SK51:23+21:4713:20
32Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK51:26+21:5013:21
33Mats EkmanTäby OK53:56+24:2014:00
34Mikael NordquistTäby OK54:02+24:2614:02
35Bengt WerdinOK Älvsjö-Örby56:21+26:4514:38
36Kjell JohanssonIF Hagen56:24+26:4814:38
37Jan StridhSkogsluffarnas OK56:38+27:0214:42
38Mats NordTumba-Mälarhöjden OK57:32+27:5614:56
39Magnus HektorJärla Orientering57:43+28:0714:59
40Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:02:00+32:2416:06
41Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:02:21+32:4516:11
42Mike EswardsOK Ravinen1:44:14+1:14:3827:04
Per EknerSnättringe SKej godkänd
Anders NauHaninge SOKej godkänd
Robert HaglundHaninge SOKej godkänd
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej godkänd
Anders ÖnerudOK Ravinenej start
Mats CarlssonSundbybergs IKej start

D55

2 830 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina BergstrandSöders-Tyresö30:3010:46
2Marie MalmborgSöders-Tyresö33:57+3:2711:59
3Katarina RingelsOK Klemmingen40:17+9:4714:14
4Eva MolénSkarpnäcks OL41:20+10:5014:36
5Annika SvenssonSolna OK43:04+12:3415:13
6Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby45:25+14:5516:02
7Kerstin OhlssonHaninge SOK49:11+18:4117:22
8Johanna SundströmJärla Orientering49:37+19:0717:31
9Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK50:25+19:5517:48
10Catharina JäderbergAttunda OK53:05+22:3518:45
11Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:10:56+40:2625:03
12Christina NordströmBodens Bandyklubb OS1:21:09+50:3928:40
Eva SvanbergJärfälla OKej godkänd
Christel NilssonHaninge SOKej start

H55

3 990 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK35:098:48
2Anders MansénSkarpnäcks OL36:30+1:219:08
3Anders MattssonOK Älvsjö-Örby39:03+3:549:47
4Janne NilssonCentrum OK41:44+6:3510:27
5Björn RegerSöders-Tyresö41:50+6:4110:29
6Carl-Johan ThorellOK Ravinen43:13+8:0410:49
7Stig ThunellIFK Lidingö SOK43:42+8:3310:57
8Matts AnderssonOK Ravinen45:16+10:0711:20
9Björn LönneSkarpnäcks OL48:44+13:3512:12
10Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF48:54+13:4512:15
11Torbjörn OhlssonHaninge SOK50:42+15:3312:42
12Jan LavénGustavsbergs OK51:34+16:2512:55
13Björn SalomonssonSnättringe SK51:54+16:4513:00
14Bengt NilssonSolna OK52:32+17:2313:09
15Jörgen HectorSnättringe SK55:07+19:5813:48
16Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF55:28+20:1913:54
17Leif MörkforsJärfälla OK56:13+21:0414:05
18Mikael BacklundDalaportens OL57:03+21:5414:17
19Lars ÖhrmanStockholms OK1:07:57+32:4817:01
20Göran HanssonTäby OK1:45:18+1:10:0926:23
Anders WinaldHellas Orienteringej start

D60

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF32:1512:24
2Riggan FrändénJärla Orientering37:35+5:2014:27
3Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby41:50+9:3516:05
4Ulla WesterlundTäby OK44:19+12:0417:02
5Eva WareniusAvesta OK48:04+15:4918:29
6Margareta WadinOK Älvsjö-Örby49:03+16:4818:51

H60

3 400 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran NilssonSnättringe SK30:068:51
2Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF31:36+1:309:17
3Ulf BurmanGustavsbergs OK31:52+1:469:22
4Jan GottfridssonNorbergs OK33:41+3:359:54
5Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL36:01+5:5510:35
6Göran DoyleSundbybergs IK36:22+6:1610:41
7Rolf KarlssonJärla Orientering36:49+6:4310:49
8Anders GezeliusOK Ravinen37:59+7:5311:10
9Jan KihlSundbybergs IK38:14+8:0811:14
10Jan  EskilssonHaninge SOK38:17+8:1111:15
11Gunnar SvanbergJärfälla OK38:41+8:3511:22
12Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF41:55+11:4912:19
13Tommy WendtHellas Orientering45:19+15:1313:19
14Hans-Erik PerssonSundbybergs IK46:36+16:3013:42
15Mikael SternJärla Orientering47:46+17:4014:02
16Roger LarssonSnättringe SK52:24+22:1815:24
17Christer HördellStockholms OK54:29+24:2316:01
18Kurt MaxéSundbybergs IK1:18:17+48:1123:01
19Lars-Olof LarssonTäby OK1:25:42+55:3625:12
Lars SegerqvistSkarpnäcks OLdiskvalificerad
Lars HagrotTäby OKej godkänd
Roland NorellSöders-Tyresöej godkänd
Lars ForsstedtSöders-Tyresöej godkänd

D65

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL29:2711:19
2Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK45:56+16:2917:40
3Ulla ClevnertSpårvägens OK46:55+17:2818:02
4Ingrid GraneliHaninge SOK51:03+21:3619:38

H65

3 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK29:489:33
2Ingemar GardSöders-Tyresö32:14+2:2610:19
3Roland WareniusAvesta OK34:22+4:3411:00
4Dan KlangHaninge SOK34:39+4:5111:06
5Lennart HävrénTullinge SK37:50+8:0212:07
6Eidar LindgrenOK Ravinen40:06+10:1812:51
7Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK40:50+11:0213:05
8Tommy LindbergHaninge SOK45:24+15:3614:33
9Leif JonssonGustavsbergs OK1:00:39+30:5119:26
Arne JohanssonOK Ravinenej godkänd
Mikael TarandiIFK Lidingö SOKej start

D70

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evy NordSödertälje IF50:0219:37
2Solveig TjernbergSödertälje IF1:10:54+20:5227:48
Gunnel BalckIFK Lidingö SOKej godkänd

H70

2 860 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF36:1112:39
2Ebbe AdolfssonSundbybergs IK36:42+0:3112:49
3Tage SandbergBromma-Vällingby SOK38:21+2:1013:24
4Börje LenasSkogsluffarnas OK39:50+3:3913:55
5Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF41:24+5:1314:28
6Bror FureskogAlfta-Ösa OK43:30+7:1915:12
7John ÖstlundSundbybergs IK44:36+8:2515:35
8Jan BojlingSolna OK44:39+8:2815:36
9Göran HällströmOK Nipan50:16+14:0517:34
10Anders StenbackBromma-Vällingby SOK52:40+16:2918:24
11Åke WansölinSöders-Tyresö55:07+18:5619:16
12Jan-Erik WibergJärla Orientering55:13+19:0219:18
13Gunnar HedbergÅre OK58:30+22:1920:27
14Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö1:01:00+24:4921:19
15Roland PerssonIFK Enskede1:09:52+33:4124:25
16Lars NordinSolna OK1:36:46+1:00:3533:50

D75

2 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva-Stina SvärdHaninge SOK46:4122:33
2Britt ErikssonHammarby IF OF49:54+3:1324:06
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby51:57+5:1625:05

H75

2 860 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe SK32:2311:19
2Staffan ElmhagenSöders-Tyresö38:24+6:0113:25
3Bo HedlundIFK Enskede42:21+9:5814:48
4Leif MagnussonSkogsluffarnas OK43:32+11:0915:13
5Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF44:21+11:5815:30
6Bo RomsonHellas Orientering46:33+14:1016:16
7Lars CedérusSnättringe SK49:14+16:5117:12
8Håkan SjökvistSöders-Tyresö49:24+17:0117:16
9Hugo IsgrenIFK Enskede50:11+17:4817:32
10Göran JohanssonSnättringe SK52:22+19:5918:18
11Rolf LöfqvistSöders-Tyresö56:44+24:2119:50 Ladda ner rutt i gpx-format
12Leif HermundstadSnättringe SK58:33+26:1020:28 Ladda ner rutt i gpx-format
13Ingvar LarssonGustavsbergs OK1:08:08+35:4523:49
Rune CarlssonSundbybergs IKej godkänd
Lars NordSödertälje IFej godkänd
Göran HaglundHaninge SOKej godkänd
Göran AnderssonTäby OKej godkänd

H80

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gösta GutelandSnättringe SK41:5316:25
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd

D85

2 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK1:05:2531:36

Inskolning

1 350 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Sara AlmgrenSöders-Tyresöfullföljt
Clara EkOK Ravinenfullföljt
Erik EkbladOK Ravinenfullföljt
Victor HallendalIFK Enskedefullföljt
Saga HammarbäckSkogsluffarnas OKfullföljt
Ebba HardellKlubblösfullföljt
Ingrid Beata HellnerOK Ravinenfullföljt
Eliott HemmyrJärla Orienteringfullföljt
Olivia HollstedtOK Södertörnfullföljt
Linus HållstedtOK Södertörnfullföljt
Ruben JungOK Södertörnfullföljt
Max LeireMälarö SOKfullföljt
Märta LevinsonTullinge SKfullföljt
Sixten Mulder FelleniusOK Södertörnfullföljt
Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Edward QuinOK Ekenfullföljt
Liam RosénOK Ravinenfullföljt
Stella SamuelssonJärla Orienteringfullföljt
Filippa SigstedtOK Ravinenfullföljt
Max SpångSnättringe SKfullföljt
Tage Von PostOK Södertörnfullföljt

U1

1 920 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK17:088:55
2Melker HagwallJärla Orientering20:47+3:3910:49
3Ella IrweOK Ravinen25:45+8:3713:24
4Viktor HellbergSundbybergs IK26:52+9:4413:59
5Nora TunbladMälarö SOK27:57+10:4914:33
6Lukas Amblie TarandiIFK Lidingö SOK29:08+12:0015:10
7Simon Amblie TarandiIFK Lidingö SOK29:23+12:1515:18
8Otto Wikström/FrendeliusIFK Lidingö SOK30:02+12:5415:38
9Vera SundbergSundbybergs IK31:03+13:5516:10
10Sonja RundströmOK Ravinen32:33+15:2516:57
11Linnea SpångSnättringe SK33:19+16:1117:21
12Isabel HanssonKlubblös33:46+16:3817:35
13Meja HelgarsTäby OK34:22+17:1417:53
14Frida EkOK Ravinen34:30+17:2217:58
15Agnes LübckeOK Ravinen34:31+17:2317:58
16Tilda Mulder FelleniusOK Södertörn35:05+17:5718:16
17Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK36:20+19:1218:55
18Elias HanssonKlubblös36:43+19:3519:07
19Olle AlteborgOK Ravinen37:13+20:0519:23
20Signe LindelavOK Roslagen 37:30+20:2219:31
21Alma HöglindIFK Enskede37:32+20:2419:32
22John FlodmarkTullinge SK37:34+20:2619:33
23David ÖhmanOK Ravinen37:48+20:4019:41
24Irma HelgarsTäby OK38:46+21:3820:11
25Saga HellbergSundbybergs IK38:55+21:4720:16
26Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK38:56+21:4820:16
27Ida HellbergSundbybergs IK38:59+21:5120:18
28Nova FalkSundbybergs IK39:00+21:5220:18
29Melker WisborgTullinge SK40:45+23:3721:13
30Vanja ReménSnättringe SK42:30+25:2222:08
31Erik TheanderHaninge SOK45:03+27:5523:27
32Alfred EklundSkogsluffarnas OK45:12+28:0423:32
33Alice LindholmTullinge SK55:30+38:2228:54
34Loa MattilaTullinge SK56:06+38:5829:13
35Freja WinbyOK Södertörn57:42+40:3430:03
36Amelie DryseliusSkarpnäcks OL1:05:49+48:4134:16

U2

2 150 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BergOK Ravinen32:0214:53
2Elis Von PostOK Södertörn32:56+0:5415:19
3Hilma SelanderSkarpnäcks OL35:14+3:1216:23
4Simon AhlströmIFK Enskede36:53+4:5117:09
5Malte HagfjärdSöders-Tyresö39:02+7:0018:09
6Liam de BoussardIFK Enskede40:37+8:3518:53
7Truls MansénSkarpnäcks OL40:48+8:4618:58
8Harry NorellSnättringe SK42:16+10:1419:39
9Hugo WesterströmOK Ravinen42:23+10:2119:42
10Mirja HårdSkogsluffarnas OK43:30+11:2820:13
11Ester HöglindIFK Enskede46:14+14:1221:30
12Love NorellSnättringe SK46:57+14:5521:50
13Malte NilssonOK Södertörn48:52+16:5022:43
14Ella SigstedtOK Ravinen50:17+18:1523:23
14Felix AhlströmIFK Enskede50:17+18:1523:23
16Isabella SjögrenOK Ravinen50:19+18:1723:24
17Iris AhlqvistTäby OK52:25+20:2324:22
18Isak NetzJärla Orientering54:10+22:0825:11
19Alice EdvallSkarpnäcks OL57:19+25:1726:39
20Martin WännmanOK Södertörn58:35+26:3327:14
21Alma FernandezSnättringe SK1:04:14+32:1229:52
22Oskar LindholmTullinge SK1:05:52+33:5030:38
23Max JunlénOK Ravinen1:09:38+37:3632:23
24Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK1:16:53+44:5135:45
Agnes StenbeckIFK Lidingö SOKej godkänd
Jonas NicanderJärla Orienteringej start
Per NicanderJärla Orienteringej start
Hanna SundströmSundbybergs IKej start

U3

2 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva GawellIFK Lidingö SOK52:2719:56
2Hilda HågstrandOK Ravinen1:12:24+19:5727:31

Öppen motion 1

2 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus AlzénGustavsbergs OK53:5125:02
Yvonne NilssonSolna OKej godkänd

Öppen motion 3

2 910 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia-Lena PutkonenTullinge SK39:0813:26
2Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK43:15+4:0714:51
3Elin HardellKlubblös45:47+6:3915:43
4Ylva SvärdströmOK Ravinen47:24+8:1616:17
5Per ArnessonSkarpnäcks OL49:27+10:1916:59
6Sven-Erik AmrénSnättringe SK50:24+11:1617:19
7Linnea WesterlundKlubblös52:26+13:1818:01
8Lisa HanssonKlubblös53:24+14:1618:21
9Petra BryntseMälarö SOK55:00+15:5218:54
10Kalle HanssonKlubblös55:01+15:5318:54
11Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL56:40+17:3219:28
12Marianne SandströmOK Ravinen57:34+18:2619:46
13Pauline LevinsonTullinge SK58:35+19:2720:07
14Ing-Mari EskilssonHaninge SOK1:00:39+21:3120:50
15Dagny TirénOK Ravinen1:01:52+22:4421:15
16Jana AmacherOLG Thun1:03:11+24:0321:42
17Mats BrohagenOK Ravinen1:03:39+24:3121:52
18Sarah BladhTullinge SK1:04:17+25:0922:05
19Carl-Gunnar ForsbergSnättringe SK1:05:26+26:1822:29
20Henrik SvanströmKlubblös1:09:16+30:0823:48
21Martin ÖhmanOK Ravinen1:11:23+32:1524:31
21Charlotta DambergIFK Lidingö SOK1:11:23+32:1524:31
23Amanda SikströmKlubblös1:13:35+34:2725:17
24Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OK1:13:56+34:4825:24
25Wei HsiehKlubblös1:17:03+37:5526:28
26Daniel Fogelmark / SundbergOK Södertörn1:18:20+39:1226:55
27Ingrid LindgrenKlubblös1:26:59+47:5129:53
28Malin AlgestenKlubblös1:29:39+50:3130:48
29Malin ThelanderHaninge SOK1:33:47+54:3932:13
30Malte ThelanderHaninge SOK1:35:07+55:5932:41
31Josefina HårdSkogsluffarnas OK1:42:22+1:03:1435:10
Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Ann LeesmentMälarö SOKej godkänd
Ulrika AxellIFK Enskedeej godkänd

Öppen motion 5

3 370 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter HemmyrJärla Orientering25:127:28
2Maria MogensenOK Ravinen29:57+4:458:53
3Mats FryxellTullinge SK32:56+7:449:46
4Karin HedmanSnättringe SK33:41+8:299:59
5Peter AlbinssonIFK Enskede33:54+8:4210:03
6Johan HardellKlubblös33:59+8:4710:05
7Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK34:35+9:2310:15
8Niklas AhlqvistSundbybergs IK37:51+12:3911:13
9Kristin KensbyOK Tyr38:21+13:0911:22
10Anders GärderudIFK Lidingö SOK38:59+13:4711:34
11Anders KarlssonTullinge SK40:56+15:4412:08
12Johan LidmarSnättringe SK41:14+16:0212:14
13Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF42:44+17:3212:40
14Torbjörn BergmanSnättringe SK44:07+18:5513:05
15Oskar NederheimTäby OK44:36+19:2413:14
16Anders KärrströmTullinge SK45:49+20:3713:35
17Robert HagströmEskilstuna OL46:21+21:0913:45
18Johan LeireMälarö SOK46:37+21:2513:49
19Elias BuskeKlubblös47:46+22:3414:10
20Elinor LangeOK Ravinen48:18+23:0614:19
21Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK49:49+24:3714:46
22Samuel AlteborgOK Ravinen51:55+26:4315:24
23Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF53:44+28:3215:56
24Karin HofstedtTäby OK54:44+29:3216:14
25Per StålhammarTullinge SK54:53+29:4116:17
26Anna FernandezKlubblös55:13+30:0116:23
27Magnus HagfjärdSöders-Tyresö1:04:30+39:1819:08
28Linnea CarlssonSkarpnäcks OL1:04:54+39:4219:15
29Emil HelanderTullinge SK1:06:02+40:5019:35
30Daniel JönssonAttunda OK1:06:03+40:5119:35
31Anna SmithKatrineholms OK1:07:13+42:0119:56
32Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:07:57+42:4520:09
33Christina StrandbergGustavsbergs OK1:08:35+43:2320:21
34Per FranklingIFK Lidingö SOK1:08:58+43:4620:27
35Peter MattilaTullinge SK1:11:14+46:0221:08
36Lina FärjeKlubblös1:12:45+47:3321:35
37Kristina ThimbergSöders-Tyresö1:13:01+47:4921:40
38Anna HammarbäckSkogsluffarnas OK1:14:07+48:5521:59
39Niclas LidströmFrösö IF1:15:59+50:4722:32
40Peter LübckeOK Ravinen1:16:02+50:5022:33
41Lovisa Nimvik SternJärla Orientering1:16:55+51:4322:49
42Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK1:17:58+52:4623:08
43Helena FalkTäby OK1:17:59+52:4723:08
44Carin MattilaTullinge SK1:19:17+54:0523:31
45Nora LundinSkogsluffarnas OK1:21:58+56:4624:19
46Mark SundbergSundbybergs IK1:23:49+58:3724:52
47Niklas JohanssonStockholm Multisport1:24:23+59:1125:02
48Pasi ValjusIFK Lidingö SOK1:27:04+1:01:5225:50
49Daniel EkenstedtTullinge SK1:30:45+1:05:3326:55
50Markus WistrandKlubblös1:31:16+1:06:0427:04
51Lisa SundbergTullinge SK1:34:29+1:09:1728:02
52Karin TunbladMälarö SOK1:35:40+1:10:2828:23
53Sebastian JohanssonIF Hagen1:38:56+1:13:4429:21
54Renita PåsseIF Hagen1:38:59+1:13:4729:22
55Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:39:21+1:14:0929:28
56Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:45:36+1:20:2431:20
57Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK2:01:04+1:35:5235:55
58Louise LindellGustavsbergs OK2:06:49+1:41:3737:37
59Helen InfeldtKlubblös2:10:58+1:45:4638:51
Jessie ThomasKlubblösdiskvalificerad
Lotta TapperIFK Lidingö SOKej godkänd
Sebastian LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Fredrik OttossonSkogsluffarnas OKej godkänd
Richard PaakkonenOK Roxenej godkänd
Anton HaeffnerJärla Orienteringej godkänd
Johanna RöstinSöders-Tyresöej godkänd
Annica LübckeOK Ravinenej godkänd
Fredrik GrimborgSkarpnäcks OLej godkänd
Elisabeth StålhammarTullinge SKej godkänd
Astrid FernströmKlubblösej godkänd
Emeli GrafströmAttunda OKej start

Öppen motion 7

2 940 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse ForsbergOK Ravinen24:458:25
2Sanna SteenTumba-Mälarhöjden OK26:30+1:459:00
3Magnus AnderssonSundbybergs IK27:04+2:199:12
4Erik PalmfjordKatrineholms OK27:08+2:239:13
5Linda LarssonTullinge SK28:22+3:379:38
6Anders BjörklundIFK Enskede29:56+5:1110:10
7Mattias NordinGustavsbergs OK30:25+5:4010:20
8Sofia BörjeskogOK Tor30:53+6:0810:30
9Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK31:14+6:2910:37
10Olle SjöforsOK Älme31:31+6:4610:43
11Emma TarandiIFK Lidingö SOK33:13+8:2811:17
12Johan HedmanSöders-Tyresö33:32+8:4711:24
13Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby34:27+9:4211:43
14Stina AndreassonGustavsbergs OK35:53+11:0812:12
15Johan BalckTäby OK36:01+11:1612:15
16Åsa BörjessonJärla Orientering36:50+12:0512:31
17Henrik TrofastTullinge SK37:01+12:1612:35
18Julia EdströmKlubblös37:12+12:2712:39
19Lena SundqvistTullinge SK37:32+12:4712:45
20Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK37:56+13:1112:54
21Johan TirénSkogsluffarnas OK38:05+13:2012:57
22Per-Åke ErikssonKlubblös38:11+13:2612:59
23Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK39:20+14:3513:22
24Carin RosénGustavsbergs OK39:32+14:4713:26
25Sofia  RaskKungälvs Ok40:20+15:3513:43
26Sofia PrieditisKlubblös40:42+15:5713:50
27Stina BanckIF Hagen41:02+16:1713:57
28Karin Führ LindqvistSkogsluffarnas OK41:55+17:1014:15
29Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK42:29+17:4414:27
30Anna TedhamreSnättringe SK42:30+17:4514:27
31Anna-Karin FridmarGustavsbergs OK43:18+18:3314:43
32Stefan WisborgTullinge SK43:28+18:4314:47
33Rasmus MörtbergKlubblös44:36+19:5115:10
34Erik DyreliusSnättringe SK45:30+20:4515:28
35Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK45:37+20:5215:30
36Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK46:19+21:3415:45
37Glenn WiderströmOK Ravinen46:51+22:0615:56
38Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK47:11+22:2616:02
39Dejan IlicOK Paracin47:14+22:2916:03
40Therese RosendahlÄrla IF47:50+23:0516:16
41Henrik HagwallJärla Orientering48:14+23:2916:24
42Heléne KlassonOK Ravinen48:16+23:3116:25
43Lars MongårdSkogsluffarnas OK48:18+23:3316:25
44Carina NilssonTäby OK48:52+24:0716:37
45Kjell BengtssonKlubblös49:26+24:4116:48
46Emma BellanderGustavsbergs OK49:55+25:1016:58
47Malte BellanderGustavsbergs OK49:58+25:1316:59
48Maria NimvikJärla Orientering50:27+25:4217:09
49Eva HagwallJärla Orientering50:38+25:5317:13
50Karin TechelOK Ravinen51:43+26:5817:35
51Mari-Helen LidströmSnättringe SK52:07+27:2217:43
52Håkan SvahnOK Ravinen52:13+27:2817:45
53Josefin HäggdahlHaninge SOK52:41+27:5617:55
54Camilla BennetKlubblös53:13+28:2818:06
55Sofie MörtbergKlubblös53:19+28:3418:08
56Stefan FröstadiusSundbybergs IK55:16+30:3118:47
57Håkan KarlssonMälarö SOK55:34+30:4918:54
58Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK55:49+31:0418:59
59Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK55:56+31:1119:01
60Ingela ArenanderSkarpnäcks OL55:59+31:1419:02
61Ida LjungkvistHässleholms OK56:08+31:2319:05
62Lena HellströmOK Ravinen56:38+31:5319:15
63Anna BlomgrenTullinge SK56:47+32:0219:18
64Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK57:17+32:3219:29
65Åsa NylénBromma-Vällingby SOK57:24+32:3919:31
66Ewa SturkWaxholms OK58:08+33:2319:46
67Tilda BellanderGustavsbergs OK59:07+34:2220:06
68Lovisa HöglundTullinge SK59:27+34:4220:13
69Svenåke SvenssonSnättringe SK1:00:31+35:4620:35
70Pia BellanderGustavsbergs OK1:00:42+35:5720:38
71Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:00:43+35:5820:39
72Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IK1:02:58+38:1321:25
73Tor HellbergLunds OK1:03:50+39:0521:42
74Åke AndreassonGustavsbergs OK1:03:53+39:0821:43
75Andreas LjungkvistHässleholms OK1:04:13+39:2821:50
76Gunnar BramstenSundbybergs IK1:06:29+41:4422:36
77Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK1:07:11+42:2622:51
78Emma JohanssonSundbybergs IK1:08:09+43:2423:10
79Per WistedtSundbybergs IK1:09:32+44:4723:39
80Ingemar TedhamreSnättringe SK1:15:09+50:2425:33
81Maggan TärnblomSöders-Tyresö1:20:46+56:0127:28
82Marianne JernbergSöders-Tyresö1:20:50+56:0527:29
83Jan LarssonTullinge SK1:21:08+56:2327:35
84David MelinHaninge SOK1:25:19+1:00:3429:01
85Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:27:19+1:02:3429:41
86Tomas MörtbergKlubblös1:29:47+1:05:0230:32
Anna TheanderHaninge SOKej godkänd
Christer HedinIFK Enskedeej godkänd
Anna-Clara WistedtSundbybergs IKej godkänd
Anneli LidmarSnättringe SKej godkänd
Anna MyrbergerTullinge SKej godkänd
Petra NicanderJärla Orienteringej start

Öppen motion 8

4 950 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK35:337:10
2Janne HeikkaKlubblös36:04+0:317:17
3Måns TistadIFK Lidingö SOK37:11+1:387:30
4Per-Åke OlssonOK Ravinen38:29+2:567:46
5Martin BellanderGustavsbergs OK39:31+3:587:58
6Mårten FrendeliusKamrat Idrottsförening40:56+5:238:16
7Johan BanckTierps SOK42:46+7:138:38
8John HartleySöders-Tyresö42:50+7:178:39
9Tobias KarlssonSnättringe SK42:56+7:238:40
10Andreas NordforsStora Tuna43:33+8:008:47
11Fredrik SteneboAttunda OK44:05+8:328:54
12Sofia ForsgrenOK Skogsfalken44:49+9:169:03
13Alexandra VejedalKIF45:21+9:489:09
14Robin WesterlundKlubblös46:32+10:599:24
15Frida HectorSnättringe SK46:57+11:249:29
16Niklas WansölinOK Ravinen47:19+11:469:33
17Tomas SjökvistOK Österåker47:54+12:219:40
18Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK47:57+12:249:41
19Olof LarssonSnättringe SK48:28+12:559:47
20Claes AnderssonKlubblös48:51+13:189:52
21Fredric JohanssonSnättringe SK50:23+14:5010:10 Ladda ner rutt i gpx-format
22Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK50:28+14:5510:11
23Urban SelanderSkarpnäcks OL50:34+15:0110:12
24Lars ForsbergOK Ravinen51:15+15:4210:21
25Erik JanssonIFK Lidingö SOK51:35+16:0210:25
26Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna52:19+16:4610:34
27Ola SandenKlubblös54:04+18:3110:55
28Anna RökenTäby OK58:06+22:3311:44
29Oskar BacklundÄrla IF58:30+22:5711:49
30Peter HainesKlubblös58:41+23:0811:51
31Joachim WansölinOK Ravinen1:00:20+24:4712:11
32Mats HainkeSnättringe SK1:00:22+24:4912:11
33Niclas CarlssonOK Ravinen1:00:54+25:2112:18
34Christian OlssonFrösö IF1:01:27+25:5412:24
35Marcus TrulssonHärlöv IF1:02:39+27:0612:39
35Stefan NorlinIFK Enskede1:02:39+27:0612:39
37Björn LinderGustavsbergs OK1:03:44+28:1112:52
38Mette BrolinsonCentrum OK1:04:48+29:1513:05
39Niclas NilssonOK Österåker1:06:39+31:0613:27
40Douglas LundinSkogsluffarnas OK1:07:10+31:3713:34
41Mattias LiljedahlFK Boken1:08:26+32:5313:49
42Gustaf PeterssonCentrum OK1:09:53+34:2014:07
43Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:09:56+34:2314:07
44Thomas LundbergMälarö SOK1:12:06+36:3314:33
45Linus HjerpeKlubblös1:12:10+36:3714:34
46Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:12:46+37:1314:42
47Maria SchmiterlöwHjobygden SK1:15:01+39:2815:09
47Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:15:01+39:2815:09
49Niclas RökenTäby OK1:16:34+41:0115:28
50Daniel HelanderTullinge SK1:18:20+42:4715:49
51Lars-Erik SjöbergOK Ravinen1:20:03+44:3016:10
52Petter tistadKlubblös1:20:40+45:0716:17
53Anders RöstinSöders-Tyresö1:21:57+46:2416:33
54Simon GodefroyKlubblös1:22:05+46:3216:34
55Björn RundströmOK Ravinen1:25:10+49:3717:12
56Stefan AbrahamssonSundbybergs IK1:26:41+51:0817:30
57Matilda AhlquistJärla Orientering1:27:32+51:5917:41
58Björn FällmanCentrum OK1:48:59+1:13:2622:01
Robin PrestonKlubblösej godkänd
Michael AhlquistJärla Orienteringej godkänd
Per-Anders LindgrenCentrum OKej godkänd
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej godkänd
Torbjörn SvedinBrunflo IFej godkänd
Magnus KarlssonCentrum OKej godkänd
Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Albin JohanssonSkogsluffarnas OKej start
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser