*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 6
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Sjövalla FK
Datum: torsdag 25 januari 2018

Mellan

5 620 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Albin PetterssonOK Tisaren52:21
2Petter JönssonGöteborg-Majorna OK53:05+0:44
3Johan AntonssonOK Löftan53:56+1:35
4Richard SottFrölunda OL54:03+1:42
5Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK54:34+2:13
6Kristin SkaarRyda SK57:29+5:08
7Lovisa NilssonSävedalens AIK58:59+6:38
8Elin HögstrandIFK Göteborg Orientering1:01:02+8:41
9Nils GrimbeckSävedalens AIK1:01:16+8:55
9ikael ÖhgrenSävedalens AIK1:01:16+8:55
11Casper SkeppSävedalens AIK1:01:53+9:32
12Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:02:25+10:04
13Erik AderstedtKungälvs OK1:04:50+12:29
14Peter AspIFK Göteborg Orientering1:05:03+12:42
15Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:05:09+12:48
16Märta LjungbergSjövalla FK1:05:11+12:50
17Thomas KarlssonOK Landehof1:08:06+15:45
18Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:08:18+15:57
18Johan LidénOK Landehof1:08:18+15:57
20Anders LövgärdOK Alehof1:10:01+17:40
21John GabrielssonSävedalens AIK1:10:17+17:56
22Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK1:11:21+19:00
23Eleonora AlinderSjövalla FK1:12:40+20:19
24Amanda JohanssonOK Orion1:13:16+20:55
25Magnus KarlssonOK Landehof1:13:18+20:57
26Felix DrejmoOK Landehof1:15:51+23:30
27Johan WettergrenFK Herkules1:17:44+25:23
28Johan WinteråsVästerbergslagens OL1:22:28+30:07
29Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:29:55+37:34
30Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK1:30:38+38:17
Olivia AspIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Thea FagerströmIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Per GustavssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Magnus HedmanKungälvs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser