Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 6
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Sjövalla FK
Datum: torsdag 25 januari 2018

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Lucas SundbladLånga (28)56:35+7:437:57

FK Göingarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Hampus LarssonLånga (28)1:17:42+28:5010:55

FK Herkules

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Johan WettergrenMellan (35)1:17:44+25:2313:49

Fredrikstad SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Andreas HöyeLånga (28)1:07:41+18:499:31

Frölunda OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Richard SottMellan (35)54:03+1:429:37
28Rasmus ArfwedsonLånga (28)1:20:08+31:1611:16
Helena StensötaKorta (17)ej godkänd
Lennart VamlingKorta (17)ej start

Göteborg-Majorna OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jonas MerzLånga (28)52:41+3:497:24
2Petter JönssonMellan (35)53:05+0:449:26
5Fredrik KarlssonMellan (35)54:34+2:139:42
8David AndréKorta (17)56:41+15:2312:51
8Mikael EliassonLånga (28)59:00+10:088:17
9Viktor RunnbyLånga (28)59:06+10:148:18
15Agnes SpånérMellan (35)1:05:09+12:4811:35
18Andrew LagoMellan (35)1:08:18+15:5712:09
22Jolanta KolosinskaMellan (35)1:11:21+19:0012:41
27Johnny HålsjöLånga (28)1:18:39+29:4711:03
29Anders SpånérMellan (35)1:29:55+37:3415:59
Magnus CarlssonKorta (17)ej godkänd
Henrik PetterssonMellan (35)ej godkänd
Per GustavssonMellan (35)ej godkänd
Jens KaminskyKorta (17)ej start

Hestra IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Lisa WallinKorta (17)1:02:20+21:0214:08
23Johan IngemarssonLånga (28)1:09:48+20:569:49
Erik IngemarssonLånga (28)ej start

IF Rigor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Per-Martin JohanssonKorta (17)1:16:20+35:0217:18

IFK Göteborg Orientering

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fredrik EdénLånga (28)48:526:52
8Elin HögstrandMellan (35)1:01:02+8:4110:51
13Erik EngstrandLånga (28)1:00:36+11:448:31
14Peter AspMellan (35)1:05:03+12:4211:34
14Arvid VågLånga (28)1:01:10+12:188:36
15Jacob EngLånga (28)1:02:44+13:528:49
25Martin LarssonLånga (28)1:11:09+22:1710:00
Olivia AspMellan (35)ej godkänd
Thea FagerströmMellan (35)ej godkänd

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sophia BjörnlingerMellan (35)ej godkänd

IK Uven

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Johan OlsonLånga (28)58:14+9:228:11
17Mattis HallbergLånga (28)1:03:51+14:598:58

Kungälvs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Karl Aderstedt AlthoffKorta (17)52:14+10:5611:50
13Erik AderstedtMellan (35)1:04:50+12:2911:32
Magnus HedmanMellan (35)ej start

Malmö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Jörgen AnderssonKorta (17)1:30:07+48:4920:26

Markbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Pontus KarlssonLånga (28)1:03:32+14:408:56

Mölndal Outdoor IF

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Maria PollKorta (17)ej start

OK Alehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Anders LövgärdMellan (35)1:10:01+17:4012:27

OK Hammaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Kevin StåhlLånga (28)1:04:02+15:109:00

OK Landehof

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Pia JohanssonKorta (17)49:27+8:0911:12
3Otto StuhlhoferLånga (28)53:59+5:077:35
5Elsa KarlssonKorta (17)50:44+9:2611:30
17Thomas KarlssonMellan (35)1:08:06+15:4512:07
18Johan LidénMellan (35)1:08:18+15:5712:09
25Magnus KarlssonMellan (35)1:13:18+20:5713:02
26Felix DrejmoMellan (35)1:15:51+23:3013:29
Göran StuhlhoferKorta (17)utgått
Anna ErikssonKorta (17)ej start

OK Löftan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Johan AntonssonMellan (35)53:56+1:359:35

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Magnus HomannLånga (28)1:09:44+20:529:48

OK Orion

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Amanda JohanssonMellan (35)1:13:16+20:5513:02

OK Pan-Kristianstad

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Simon WikströmLånga (28)54:17+5:257:38
10Richard SjöholmLånga (28)59:09+10:178:19
20Johan LenningLånga (28)1:07:08+18:169:26

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Albin PetterssonMellan (35)52:219:18

Ryda SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Kristin SkaarMellan (35)57:29+5:0810:13

Sjövalla FK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Fabian AlinderKorta (17)1:06:38+25:2015:06
13Magnus AlinderKorta (17)1:12:59+31:4116:32
16Märta LjungbergMellan (35)1:05:11+12:5011:35
23Eleonora AlinderMellan (35)1:12:40+20:1912:55

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Jonas LundgrenLånga (28)1:10:31+21:399:55

Sävedalens AIK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Arvid SkeppKorta (17)41:189:21
4Anders BjörklundKorta (17)50:36+9:1811:28
5Marcus MillegårdLånga (28)55:13+6:217:45
7Lovisa NilssonMellan (35)58:59+6:3810:29
9Andrea BrechbühlKorta (17)57:17+15:5912:59
9Nils GrimbeckMellan (35)1:01:16+8:5510:54
9ikael ÖhgrenMellan (35)1:01:16+8:5510:54
11Sergey FedatsenkaLånga (28)59:48+10:568:24
11Casper SkeppMellan (35)1:01:53+9:3211:00
12Gabriel ÖhgrenMellan (35)1:02:25+10:0411:06
12Anette BernhedKorta (17)1:11:02+29:4416:06
12Carl JosefssonLånga (28)1:00:00+11:088:26
19Elias LjungqvistLånga (28)1:06:20+17:289:19
21John GabrielssonMellan (35)1:10:17+17:5612:30
30Rasmus Johansson FjordsideMellan (35)1:30:38+38:1716:07

Tolered-Utby Ol-klubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Maths CarlssonKorta (17)44:24+3:0610:04
7Mattias LjungqvistKorta (17)52:24+11:0611:52

Västerbergslagens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Johan WinteråsMellan (35)1:22:28+30:0714:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser