Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 9

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 9
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / OK Landehof
Datum: torsdag 8 mars 2018

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Lucas SundbladLånga (18)1:07:24+7:348:52

Fredrikstad SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Andreas HöyeLånga (18)1:09:09+9:199:05

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Richard SottMellan (10)1:15:14+5:5013:09

Göteborg-Majorna OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Viktor RunnbyLånga (18)1:00:27+0:377:57
3Jonas MerzLånga (18)1:03:21+3:318:20
7Aina EdgrenMellan (10)1:22:19+12:5514:23
9Mattis HallbergLånga (18)1:11:35+11:459:25
9Agnes SpånérMellan (10)1:27:40+18:1615:19
12Rasmus ArfwedsonLånga (18)1:16:39+16:4910:05
13Henrik HåkanssonLånga (18)1:18:58+19:0810:23
Mikael EliassonLånga (18)ej start

IFK Göteborg Orientering

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fredrik EdénLånga (18)59:507:52
6Emmi JokelaMellan (10)1:18:36+9:1213:44
Arvid VågLånga (18)ej godkänd
John PerssonLånga (18)ej start
Vetle Ruud BråtenLånga (18)ej start

IFK Moras OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Olha PanchenkoMellan (10)1:10:45+1:2112:22
4Simon HodlerLånga (18)1:04:42+4:528:30
Artem PanchenkoLånga (18)ej godkänd
Zsolt LenkeiLånga (18)ej godkänd
Raffael Huber SvenssonLånga (18)ej start
Johan LindbergLånga (18)ej start

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sophia BjörnlingerMellan (10)ej godkänd

IK Uven

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Gustav BoquistLånga (18)1:28:12+28:2211:36

Kungälvs OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Karl Aderstedt AlthoffKorta (4)ej start
Erik AderstedtMellan (10)ej start

OK Alehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Albin ThunbergLånga (18)1:10:42+10:529:18

OK Kolmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Oskar LeinonenLånga (18)1:04:58+5:088:32

OK Landehof

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1William RexKorta (4)49:2213:22
1Johan LidénMellan (10)1:09:2412:07
3Bertil AxbomKorta (4)1:01:41+12:1916:42
4Helena StrandMellan (10)1:14:47+5:2313:04

OK Orinto

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Carl-Henry AnderssonKorta (4)53:15+3:5314:25
Torbjörn WikströmKorta (4)ej godkänd

OK Pan-Kristianstad

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Richard SjöholmLånga (18)1:12:22+12:329:31
15Simon WikströmLånga (18)1:28:31+28:4111:38

Sävedalens AIK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lovisa NilssonMellan (10)1:11:11+1:4712:26
8Nils GrimbeckMellan (10)1:23:58+14:3414:40
11Fredrik WennermarkLånga (18)1:13:51+14:019:43
Casper SkeppMellan (10)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser