Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IFK Moras Öppna Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IFK Moras Öppna Natt-KM
Arrangörsorganisation: IFK Mora OK
Datum: onsdag 18 oktober 2017

D10

1 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida BrudinIFK Mora OK28:2915:04

D12

2 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK29:0712:46
2Elin GezeliusIFK Mora OK32:00+2:5314:02
3Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK33:19+4:1214:36

D14

3 330 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Julia MeijerIFK Mora OKej start

D21

5 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK41:397:53
2Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK43:05+1:268:09
3Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK52:01+10:229:51
4Emelie BrudinIFK Mora OK54:08+12:2910:15
Olha PanchenkoIFK Mora OKej start
Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OKej start

D45

4 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Gunnel RaskSigtuna OKej godkänd

D65

2 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Monica HolmIFK Mora OKej godkänd

H10

1 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip ÅkärbjärIFK Mora OK21:5911:37
Dante MeijerIFK Mora OKej start

H12

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar LissmyrIFK Mora OK23:5410:28
2Alfred DanielssonIFK Mora OK33:23+9:2914:38

H14

3 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK27:258:13
2Albin GezeliusIFK Mora OK32:10+4:459:39
Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OKej start

H16

5 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LarssonIFK Mora OK50:539:38
Tobias BrodinIFK Mora OKutgått

H21

6 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per Harald Havnen JohansenIFK Mora OK38:076:01
2Per HolmIFK Mora OK39:55+1:486:18
3Gustav JohnssonIFK Mora OK40:57+2:506:28
4Jonas BuudIFK Mora OK53:26+15:198:27
5Erik ErikssonIFK Mora OK1:01:31+23:249:44
Daniel DuhlboIFK Mora OKej start
Peter FredricsonIFK Mora OKej start
Artem PanchenkoIFK Mora OKej start

H45

5 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JonssonIFK Mora OK44:578:30
2Ulf K. RaskSigtuna OK45:55+0:588:41
3Thomas SparrIFK Mora OK48:04+3:079:06

H55

4 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne HolmerIFK Mora OK42:109:48
2Björn AlbinssonIFK Mora OK46:17+4:0710:45
Mats JohanssonIFK Mora OKutgått
Johan TryggIFK Mora OKutgått

H65

3 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans JohanssonIFK Mora OK38:5411:40
2Anders ClaessonIFK Mora OK41:51+2:5712:34
3Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK42:52+3:5812:52
4Bengt HolmIFK Mora OK45:44+6:5013:44
5Lars-Erik TjäderIFK Mora OK1:35:34+56:4028:41
Yngve KarlssonIFK Mora OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser